خرید تیتانیوم دی اکساید

شرکت پبشگامان شیمی با داشتن 15 سال سابقع در واردات دی اکسید تیتانیوم" href="https://irchem.ir/buy-titanium-dioxide/" target="_blank" rel="noopener">دی اکسید تیتانیوم خوراکی و صنعتی یکی از بزرگترین واردکنندگان این ماده می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید دی اکسید تیتانیوم با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

تیتانیوم، نهمین عنصر رایج در پوسته زمین، فلز معمولی در گیاهان و حیوانات است. تیتانیوم به طور طبیعی با اکسیژن ارتباط برقرار می‌کند تا اکسید تیتانیوم ایجاد شود، معمولاً در سنگ‌های معدنی، مایع بومی، شن و خاک وجود دارد. در مواد غذایی، TiO2 در درجه رنگ‌دانه و به نام E171 استفاده می‌شود. در بسیاری از محصولات غذایی، به عنوان سفید کننده عمل می‌کند، همچنین به عنوان یک رنگ و بافت تقویت‌کننده عمل می‌کند. E171 یا TiO2 می‌تواند به عنوان یک اثر ساینده‌ای در بعضی از شیرینی‌ها عمل کند.

خواص شیمیایی تیتانیوم دی اکساید

تیتانیوم دی اکساید یا TiO2 یک پودر سفید است که به طور طبیعی در طبیعت یافت می‌شود. برای اولین‌بار به طور عمدی برای استفاده در رنگ‌دانه سفید در سال 1923 تولید شد. به طور طبیعی مات و براق است که برای استفاده در کاغذ، سرامیک، لاستیک، پارچه، رنگ و لوازم آرایشی مفید می‌باشد.

همچنین مقاوم به UV است و به طور گسترده‌ای در کرم‌های ضد آفتاب و رنگ‌دانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که احتمالاً در معرض نور قرار می‌گیرند.رنگ‌دانه‌های TiO2 برای استفاده در پلاستیک، سریع‌ترین بازار رو به رشد را تشکیل می‌دهند. به ویژه با توجه به تقاضای قوی صنعت بسته‌بندی، مصرف رنگ‌دانه‌های دی اکسید تیتانیوم در حال افزایش است.

تاریخچه تیتانیوم دی اکساید

تیتانیوم سفید کشف شده در قرن بیستم است. اگرچه رنگدانه دی اکسید تیتانیوم در سال 1821 کشف شد، اما تا سال 1916 نگذشته بود که فناوری مدرن پیشرفت کرده است تا جایی که می تواند تولید انبوه شود. اولین بار که در نروژ برای اهداف صنعتی به صورت تجاری ساخته می‌شد، تا سال 1921 بود که یک رنگ روغن سفید تیتانیوم مناسب برای اهداف هنری توسط یک تولید کننده آمریکایی معرفی شد.

رنگ‌های سفید بسیاری از رنگ‌های تیتانیومی وجود دارد که هیچکدام از آن‌ها به شکل خالص برای رنگ روغن هنرمندان استفاده نمی شود.سنگ مایع تیتانیوم نه گرم است و نه خنک و از این نظر در جایی بین سفید سرب و روی قرار دارد. استحکام رنگ‌آمیزی برتری نسبت به هر یک از دیگر سفیدها دارد و زمان خشک شدن آن کندتر از سفید بودن سرب است اما سریع‌تر از سفید روی است. این یک رنگ روغنی تمام عیار سفید است.دی اکسید تیتانیوم همیشه با یک یا چند رنگ‌دانه سفید دیگر یا یک پیگمنت بی اثر ترکیب می‌شود تا رنگ روغن مناسبی برای هنرمندان ایجاد کند.

تیتانیوم دی اکساید در لوازم آرایشی

این محصول در انواع مختلف محصولات مراقبت شخصی، از جمله لوازم آرایشی رنگی مانند سایه چشم، پودرهای فشرده و در کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌شود. TiO2 می‌تواند اشکال مختلفی ایجاد کند که ویژگی‌های متفاوت دارند. برخی از اشکال را می‌توان به نانو مواد تبدیل کرد. TiO2 میکرونیزه (همچنین به نام “نانو” نامیده می‌شود) در اوایل دهه 1990 معرفی شد. فناوری نانو و میکرونیزاسیون هر دو به تمرکز در ایجاد اندازه ذرات بسیار کوچک از یک ماده اشاره می‌کنند.

نانو معمولاً به ذرات کوچک‌تر از 100 نانومتر اشاره دارد؛ یک نانومتر یک میلیارد متر مکعب است. در این اندازه‌های کوچک و در غلظت‌های پایین، TiO2 شفاف به نظر می‌رسد اجازه می‌دهد تا کرم‌های ضد آفتاب مؤثر به نظر برسند.4.68 میلیون تن دی اکسید تیتانیوم در سال 2009 در سراسر جهان تولید شد. 1،5 میلیون تن در سال در اتحادیه اروپا تولید می‌شود. تولید قبل از بحران مالی در سال‌های 2007 و 2008 حتی بالاتر بود. تسهیلات عالی دی اکسید تیتانیوم به دلیل شکل و اندازه‌های مختلف آن است. ساختارهای کریستال آن‌ها ممکن است متفاوت باشد:

 • بسته به ترتیب اتم‌های TiO2

 • تغییرات روتیل و آناتاز بین آن‌ها

دی اکسید تیتانیوم و نانو مواد TiO2

دی اکسید تیتانیوم نانوکامپوزیتی که برای کاربردهای خاص تولید می‌شود تقریباً 100 برابر ضخیم‌تر از رنگ‌دانه‌های TiO2 است و دارای خواص فیزیکی دیگر است. حجم تولید نانو مواد TiO2 کمتر از 1 درصد از رنگ‌دانه‌های TiO2 را تشکیل می‌دهد. بر خلاف رنگ‌دانه‌های TiO2، دی‌اکسیدهای تیتانیوم نانومقیاس به عنوان مکمل‌های غذایی استفاده نمی‌شوند.

کاربرد دی اکسید تیتانیوم در تهیه کرم

در حال حاضر، آن‌ها عمدتاً در کرم‌های ضد آفتاب، فیبر نساجی و یا مواد نگه‌دارنده چوب یافت می‌شوند. برای مدت زمان طولانی، کرم‌های ضد آفتاب با استفاده از میکروپارسیت‌های اکسید تیتانیوم ساخته شده‌اند که محصولات را به صورت قهوه‌ای، چسبنده می‌سازند. از بین بردن یک فیلم قابل مشاهده، استفاده از چنین کرم‌های آفتابی آسان نبود و برای پوست خشن نبود.

کرم‌های ضد آفتابی که حاوی دی اکسید تیتانیم نانومتری شفاف می‌تواند بسیار راحت‌تر استفاده شود. علاوه بر این، اثر محافظتی آن‌ها نسبت به اشعه مضر UV بسیار بهتر است. در حال حاضر، با استفاده از تیتانیوم نانو مواد، می‌توان با استفاده از فاکتورهای حفاظت از خورشید، تنها با استفاده از تیتانیوم نانو مواد دست یافت.

تولید دی اکسید تیتانیوم

دی اکسید تیتانیوم اغلب همراه با انواع دیگر سنگ رخ می‌دهد، بنابراین باید از آن‌ها جدا شود. الیمینیت (FeTiO3) یکی از معروف‌ترین مواد معدنی است. روش‌های مختلف برای پالایش استفاده می‌شود.در اتحادیه اروپا 70 درصد از کل دی اکسید تیتانیوم از مواد معدنی طبیعی با استفاده از روش سولفات استخراج می‌شود، در حالی که 30 درصد باقی‌مانده با استفاده از روش کلرید به دست می‌آید.

در آلمان، هر دو روش به طور مساوی استفاده می‌شود. روش سولفات چندین دهه پیش به دلیل تولید اسید سولفوریک رقیق (که به عنوان اسید رقیق شناخته می‌شود) تحت انتقاد قرار گرفت و از دهه هشتاد در دریای شمال تخلیه شد.از سال 1990، این روش در آلمان از بین رفته است. در طول روش کلرید، سنگ‌های TiO2 در حین تشکیل اسید هیدروکلریک با گاز کلراید واکنش نشان می‌دهند. برای صنایع بسیار مهم‌تر از اسید رقیق، اسید هیدروکلریک می‌تواند به تولید باز گردید یا فروخته شود.

برای ساخت نانوذره TiO2 لازم است فرآیندهای بیشتری لازم باشد. به اصطلاح الككسيلات تيتانيوم مي‌تواند هيدروليز شود و سپس به صورت حرارتي مورد استفاده قرار گيرد. اصلاح کریستال ذرات بستگی به دما اعمال شده در طول فرآیند دارد. علاوه بر این، ذرات نیکل تیتانیوم اکسید را می‌توان با واکنش ترکیبات کلرید تیتانیوم با آمونیاک به‌دست آورد. تحت تاثیر گرما، هیدرات اکسید تیتانیوم تشکیل شده در طول آن واکنش تبدیل به رویتل TiO2.

روش آئروسل که توسط Degussa در 40 ساله برای دی اکسید سیلیکون توسعه داده شد، در دهه پنجاه به دی اکسید تیتانیوم اعمال شد. این امکان تولید دی اکسید تیتانیوم نانو مواد از ترکیبات کلرید تیتانیوم را به‌وسیله واکنش دومی با بخار آب فراهم می‌کند.

کاربرد تیتانیوم دی اکساید:

دی اکسید تیتانیوم در طیف وسیعی از محصولات صنعتی و مصرفی از جمله:

 • رنگ
 • پوشش
 • چسب
 • کاغذ
 • پلاستیک و لاستیک
 • جوهر چاپ
 • پارچه پوشش داده شده و منسوجات
 • سرامیک
 • پوشش کف
 • مواد سقف
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • خمیر دندان
 • صابون
 • عوامل تصفیه آب
 • داروها
 • رنگ‌های غذایی
 • محصولات خودرو
 • کرم‌های ضد آفتاب
 • کاتالیزورها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دی اکسید تیتانیوم در دو فرم اصلی تولید می‌شود. شکل اولیه، شامل بیش از 98 درصد کل تولید، رنگ‌دانه دی اکسید تیتانیوم است. شکل رنگی باعث می‌شود خواص عالی پراکندگی دی اکسید تیتانیوم در برنامه‌هایی که نیاز به کدورت و روشنایی سفیدی دارند استفاده شود. شکل دیگری که دی اکسید تیتانیوم تولید می‌شود، به عنوان یک محصول فوق‌العاده (نانو مواد) است. این فرم زمانی انتخاب می‌شود که خواص مختلف مانند شفافیت و جذب نور حداکثر نور ماورای بنفش مانند کرم‌های ضد آفتابی لوازم آرایشی مورد نیاز باشد.

دی اکسید تیتانیوم خوراکی

دی اکسید تیتانیوم اغلب برای انتقال مواد سفید کننده به مواد غذایی و لوازم آرایشی مانند خمیر دندان استفاده می‌شود. اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمنی دی اکسید تیتانیوم را به عنوان یک افزودنی رنگ ارزیابی کرده است و مقرراتی را جهت تصویب ماده برای این اهداف صادر کرده است.

دی اکسید تیتانیوم، باعث جلوگیری از کدر شدن رنگ و دوام آن می‌شود. در عین حال کمک می‌کند تا طول عمر رنگ و حفاظت از سطح رنگ را تضمین کند.دی اکسید تیتانیوم می‌تواند به کاهش تدریجی، محو شدن و ترک‌خوردگی کمک کند که می‌تواند در پلاستیک و مواد دیگر در اثر نوردهی رخ دهد.

این ماده رنگ‌دانه در برخی از لوازم آرایشی استفاده می‌شود تا به پنهان‌کردن لکه‌ها و روشن‌شدن پوست کمک کند. دی اکسید تیتانیوم برای پوشاندن کاغذ استفاده می‌شود و آن را سفیدتر، روشن‌تر و مات‌تر می‌کند.دی اکسید تیتانیوم محافظت از مواد غذایی، نوشیدنی‌ها، مکمل‌ها و داروها از تخریب زودرس، افزایش طول عمر محصول است.

فروش تیتانیوم دی اکساید خوراکی

تیتانیوم دی اکساید در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تیتانیوم دی اکساید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

https://u.to/eLbYGwhttps://v.ht/xuZuShttps://is.gd/eoaovKhttps://tinyurl.com/2p8k5rzp
این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بهنام ابولقاسمی
  2021-05-22 16:19

  مزایا و معایب استفاده از تیتانیوم دی اکسید به جای دی استئارات گلیکول در شامپوی صدفی چیست؟

  چه میزان تیتانیوم دی اکسید همان اثر مرواریدی دی استئارات گلیکول ٪ 1 را دارد؟

  شامپو 10: 1 SLES است: CAPB با٪ 0.3 پلی کواترنیوم 10.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست