خرید منیزیم استئارات دارویی

خرید استئارات منیزیم دارویی

خرید استئارات منیزیم دارویی، غذایی را با بهترین قیمت و کیفیت از مجموعه ما تجربه کنید. فروش استئارات منیزیم پودری در کیسه های 20 کیلویی USP گرید با مشخصات زیر صورت می گیرد.

جهت دریافت نمونه و آنالیز

و استعلام قیمت استئارات منیزیم گرید غذایی و دارویی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

استئارات منیزیم قیمت

به انگلیسی Magnesium stearate
نام‌های دیگر اکتا دکانوات منیزیم
فرمول شیمیایی Mg(C18H35O2)2
شناسه  محصول 557-04-0
شکل ظاهری پودر سفید روشن
خلوص 99.95
گرید ⭐ دارویی، صنعتی
کشور تولید کننده ⚡ هند، هلند
محل تحویل شورآباد تهران – اصفهان
قیمت استئارات منیزیم 💲 تماس بگیرید 📞
کاربرد پرکننده 
روان کننده پودر و قرص
افزودنی غذایی
خواص روان کنندگی، خاصیت جدا کنندگی، آب گریزی، ظرفیت ژل شدن، اثر تثبیت کننده، مهار کننده کف، اسید زدا.

استئارات منیزیم از نظر فیزیولوژیکی بی‌ خطر شناخته شده است. استئارات منیزیم توسط صنایع آرایشی و دارویی برای بهبود خواص جریان آزاد مورد استفاده قرار می‌ گیرد و به عنوان ماده ضد انعقاد به پودرها اضافه می‌ شود. یکی از کاربردهای اصلی استئارات منیزیم به عنوان روان‌ کننده در اشکال دارویی است. استئارات منیزیم مقاوم در برابر حرارت به عنوان روان‌ کننده و ماده آزاد کننده برای پردازش ترموستات و ترموپلاستیک استفاده می‌ شود.

Magnesium stearate یک پودر بسیار ریز، سفید روشن، رسوبی یا آسیاب شده با خاصیت چگالی کم است که دارای بوی ضعیف اسید استئاریک و طعم مشخصی است. این ماده عمدتاً از نسبت متغیر استئارات منیزیم و پالمیتات منیزیم حاصل از منابع گیاهی تشکیل شده است.

استئارات منیزیم دارویی به دلیل تشکیل فیلم روی مواد کپسول یا قرص، مدت زمان حل شدن قرص‌ ها و کپسول‌ ها را افزایش می‌ دهد. Magnesium stearate بخش زیادی از مولکول‌ ها را در یک قرص یا کپسول می‌ پوشاند و به آنزیم‌ های گوارشی نیاز دارد تا قبل از دسترسی به مواد مغذی موجود در آن، پوشش Magnesium stearate را تجزیه کند.

 استئارات منیزیم چیست

استئارات منیزیم یک نمک ساده است که از دو ماده مغذی رایج به نام منیزیم معدنی و اسید استئاریک چربی اشباع ساخته شده است. این ماده به عنوان یک عامل جریان، روان کننده، بایندر یا عامل ضد چسبندگی در تولید بسیاری از مکمل های غذایی و دارویی استفاده می شود.

منیزیم و اسید استئاریک به یکدیگر متصل می شوند تا استئارات منیزیم را ایجاد کنند. همه ما می دانیم منیزیم چیست. این یک ماده معدنی ضروری است که به وفور در سبزیجات برگ سبز تیره وجود دارد. اسید استئاریک یک اسید چرب اشباع شده است که در بسیاری از غذاها از جمله تخم مرغ، مرغ، گوشت گاو تغذیه شده با علف، روغن نارگیل، گردو، پنیر، شکلات، ماهی قزل آلا و شیر مادر یافت می شود.

Magnesium stearate نمک منیزیم استئاریک اسید است که به دلیل خاصیت ضد چسبندگی، روان‌ کنندگی پودر ها و جلوگیری از خوردگی طی فرآیند تولید در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌ گیرد. استئارات منیزیم در بین روان‌کننده‌ها برای ساخت قرص و کپسول‌ها در داروسازی، محصولات آرایشی، فرآورده‌ های صنعتی به وفور کاربرد دارد.

فروش استئارات منیزیم
فروش استئارات منیزیم دارویی

دمای ذوب بسیار بالا، غلظت کم و روان‌ کنندگی زیاد، پوشش‌ دهی زیاد، ایمنی، پایداری و سمی نبودن و… از جمله خصوصیات مهم استئارات منیزیم می‌ باشد که این محصول را نسبت به سایر روان‌ کننده‌ ها متمایز می‌ سازد. استئارات منیزیم از دو مولکول استئاریک اسید و یک اتم منیزیم ساخته می‌شود.

روش تولید استئارات منیزیم

استئارات منیزیم از واکنش استئارات سدیم با نمک های منیزیم یا از طریق تصفیه اکسید منیزیم با اسید استئاریک تولید می شود. برخی از مکمل های غذایی مشخص می کنند که استئارات سدیم مورد استفاده در تولید استئارات منیزیم از اسید استئاریک گیاهی تولید می شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی استئارات منیزیم

 • نام: (Magnesium Stearate)
 • فرمول: Mg(C18H35O2)2
 • جرم‌ مولکولی: 591.27
 • شکل و حالت فیزیکی: پودر سفید
 • نقطه ذوب: ºC 148  -152
 • دانسیته: g/cm3 026/1
 • دمای نگهداری: دمای اتاق
 • حلالیت در آب: نامحلول در آب

 

استئارات منیزیم

منابع استئارات منیزیم

اسید استئاریک از منابع حیوانی یا منابع گیاهی به دست می آید. منابع گیاهی منیزیم استئارات خوراکی شامل روغن نخل، روغن نارگیل و روغن نباتی است. از “پایه گیاهی” به عنوان منبع استئارات منیزیم استفاده می کند.

استئارات منیزیم خوراکی

برخی از مکمل‌ ها مشخص می‌ کنند که استئارات منیزیم موجود در محصول از یک منبع گیاهی است. گاهی اوقات، به عنوان استئارات منیزیم خوراکی یا حتی فقط استئارات گیاهی روی این محصولات ذکر می‌ شود. از نظر عملکردی، استئارات منیزیم از چربی گوشت گاو و از چربی گیاهی بسیار شبیه هستند. فقط افرادی که رژیم‌ های سخت گیاه‌ خواری دارند و یا آلرژی به آلفا گال دارند، ممکن است نگران این تفاوت باشند.

 

فروش استئارات منیزیم
منیزیم استئارات خرید

کاربردهای استئارات منیزیم

استئارات منیزیم یک پودر سفید ریز است که به پوست شما می‌ چسبد و چرب است. این یک نمک ساده است که از دو ماده، یک چربی اشباع به نام اسید استئاریک و ماده معدنی منیزیم تشکیل شده است. اسید استئاریک همچنین می‌ تواند در بسیاری از غذاها یافت شود. مانند:

 • جوجه
 • تخم‌ مرغ
 • پنیر
 • شکلات
 • گردو
 • ماهی سالمون
 • روغن پنبه دانه
 • روغن نخل
 • روغن نارگیل

کاربرد منیزیم استئارات در داروسازی

منیزیم استئارات دارویی معمولاً به بسیاری از غذاها، داروها و مواد آرایشی افزوده می‌ شود. در داروها و ویتامین‌ ها، هدف اصلی آن این است که به عنوان روان‌ کننده عمل کند.

 • روان‌ کننده قالب
 • ضد انعقاد در تولید قرص‌ های دارویی، کپسول و ویتامین‌ ها
 • عامل آب‌ گریز در پودر های آتش‌ نشانی
 • جدا کننده قرص از قالب در داروسازی
 • اتصال‌ دهنده شکر در شیرینی‌ های سخت مانند آب‌ نبات
 • برای پایداری حرارتی در pvc و استابلایزر pvc به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می‌ گیرد
 • برای تولید و فرآیند پلاستیک EPS#PS#ABS
 • عامل امولسیونی در لوازم آرایشی و بهداشتی

دلیل استفاده از استئارات منیزیم در صنایع آرایشی و بهداشتی

 1. استئارات منیزیم یک ماده عالی برای افرادی است که پوست چرب دارند زیرا چربی را جذب می کند و به ماندگاری محصولات روی پوست کمک می کند.
 2. چسبندگی، لغزش و بافت محصولات آرایشی را بهبود می بخشد.
 3. استئارات منیزیم به ویژه در پودرهای فشرده مفید است زیرا می تواند به پوست بچسبد و همچنین باعث کاهش لغزش و احساس پوست در محصول شما می شود.
 4. به عنوان پستانک و غلیظ کننده بدون ژل و همچنین لایه بردار و ضد لک برای آرایش پودر استفاده می شود.
 5. یک افزودنی بسیار مفید برای بسیاری از دستور العمل های آرایشی، به ویژه برای رژگونه های معدنی فشرده، کرم پودر یا سایه چشم، این یک اثر صاف ابریشمی می دهد و به عنوان یک افزودنی برای محصول نهایی شما عمل می کند.
 6. خاصیت دافع آب و جذب چربی دارد  که یکی دیگر از مزایای مرتبط با پوست برای پایه های زیرسازی است.
 7. استئارات منیزیم  در تولید لوازم آرایشی مات استفاده می شود.
 8. استئارات منیزیم را می توان به مرحله روغنی دستور العمل هایی مانند کرم ها و پمادهای مو اضافه کرد. افزودن این محصول به عنوان یک عامل غلیظ کننده عمل می کند.
 9. از آن به عنوان فیلم تشکیل، ضد چسبندگی و روان کننده برای ابریشمی استفاده می شود.
 10. خاصیت امولسیون کنندگی دارد.

نحوه عملکرد استئارات منیزیم

استئارات منیزیـم دارویی افزودنی است که در درجه اول در کپسول‌ های دارویی استفاده می‌ شود. این ترکیب یک “عامل جریان” محسوب می‌ شود. از چسبیدن مواد منفرد موجود در یک کپسول به یکدیگر و دستگاه ایجاد کننده کپسول جلوگیری می‌ کند. این به بهبود ثبات و کنترل کیفیت کپسول‌ های دارویی کمک می‌ کند.

ایجاد کپسول‌ های دارویی بدون استئارات منیزیـم دارویی امکان‌ پذیر است، اما تضمین سازگاری و کیفیت آن کپسول‌ ها دشوارتر است. استئارات منیزیم برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می‌ شود، بنابراین در ناحیه صحیحی از روده جذب می‌ شوند.

عوارض و خطرناک استئارات منیزیم

منیزیم استئارات با اضافه‌ شدن یون منیزیم به اسید استئاریک ساخته می‌ شود. این محصول در ساخت اکثر روان‌ کنندها مورد استفاده واقع می‌ شود.  تحقیقات نشان داده است که اسید استئاریک سلول‌ های T را که جز اصلی سیستم ایمنی بدن محسوب می‌ شود، سرکوب می‌ کند و استئاریک اسید انسجام غشای سلولی را از بین می‌ برد. اثر ایجاد شده به مقدار بازه زمانی و دوز مصرفی بستگی دارد که در نهایت باعث از بین رفتن کامل عملکرد سلول می گردد.

 • ایمنی

در کل استئارات منیزیم ماده بی‌ خطر بوده و برای مصرف ایمن شناخته شده است ولی مصرف بیش از حد آن اثر ملین در دستگاه گوارش دارد. منیزیم استئارات مخاط‌ های روده را تحریک کرده و باعث ایجاد اسپاسم روده می‌ گردد. بسیاری ادعا می‌ کنند که این ماده شیمیایی عملکرد دستگاه ایمنی سیستم بدن را مختل می‌ کند اما این ادعا دلایل اثبات علمی ندارد.

عوارض استئارات منیزیم

طبق مطالعات سم‌ شناسی، Magnesium stearate در دوزهای مشاهده شده در مکمل‌ ها و دارو ها، عوارض جانبی آزار دهنده‌ ای ایجاد نمی‌ کند. در یک مطالعه موش صحرایی که سعی در یافتن حد بالای ایمنی داشت، حیواناتی که در 10 تا 20٪ از رژیم غذایی خود استئارات منیزیم مصرف کردند، عوارض جانبی مانند کاهش وزن کبد و بیماری کلیوی را تجربه کردند.

با 5٪ از رژیم غذایی، معادل حدود 2500 میلی‌ گرم در هر کیلوگرم وزن بدن در روز، موش‌ ها هیچ عارضه جانبی نداشتند. قرص‌ ها و کپسول‌ ها معمولاً حاوی حدود 1٪ استئارات منیزیم هستند – فقط چند میلی‌ گرم در هر قرص. به عبارت دیگر، یک فرد متوسط برای مصرف مقدار مضر استئارات منیزیم احتمالاً باید روزانه ده‌ ها هزار قرص مصرف کند.

 • ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها

برخی از مطالب ادعا کرده‌ اند که استئارات منیزیم غالباً به سایر مواد شیمیایی آلوده است و این مواد شیمیایی عوارض جانبی ناخواسته ایجاد می‌ کنند. آن‌ ها گهگاه این ادعا را بر اساس گزارش 2011 WHO در مورد آلودگی در دسته‌ ای از استئارات منیزیم انجام می‌دهند. این گزارش تایید می‌ کند که یک دسته از استئارات منیزیم تولید شده در اوهایو حاوی زئولیت، هیدروکسید کلسیم، دی بنزوئیل متان، بیسفنول آ (BPA) بود که دارای خطر سلامتی هستند.

علاوه بر این گزارش واحد، لازم به ذکر است که پرکننده‌ هایی با عنوان “استئارات منیزیم” اغلب حاوی اسید پالمتیک و همچنین اسید استئاریک هستند. اسید پالمیتیک یکی دیگر از اسیدهای چرب قابل هضم است که به طور معمول در بسیاری از غذاها یافت می‌ شود. اسید پالمیتیک بیشتر از اسید استئاریک باعث افزایش کلسترول و ایجاد بیماری قلبی می‌ شود اما سمی نیست.

آنالیز استئارات منیزیم غذایی و خوراکی

جهت دریافت آنالیز جدید استئارات منیزیم با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش منیزیم استئارات دارویی

این محصول در بسته‌ بندی‌ های 25 کیلوگرمی گریدهای دارویی وغذایی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌ باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید. تیم بازرگانی پیشگامان شیمی وارد کننده استئارات منیزیم با نازل‌ ترین قیمت‌ و بهترین کیفیت می‌ باشد. ضمن این‌ که کارمندان فروش ما آماده‌ی ارائه‌ی هرگونه مشاوره و راهنمایی در این زمینه به مشتریان گرامی می‌ باشند.

استئارات منیزیم را از کجا تهیه کنیم

جهت خرید استئارات منیزیم دارویی به صورت عمده و بالای 20 کیلوگرم می‌ توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین جهت واردات استئارات منیزیم می توانید به بخش بازرگانی خارجی ما مراجعه کرده و در صورت خرید به صورت خرده و جزئی می‌ توانید از فروشگاه‌ های کوچک مواد شیمیایی در سطح شهر اقدام کنید.

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست