استئارات منیزیم

خرید استئارات منیزیم

به انگلیسیMagnesium stearate
نام‌های دیگراکتا دکانوات منیزیم
فرمول شیمیاییMg(C18H35O2)2
شناسه  محصول557-04-0
شکل ظاهریپودر سفید روشن
خلوص99.95
گریددارویی، صنعتی
کشور تولید کنندههند، هلند
محل تحویلشورآباد تهران
قیمتتماس بگیرید 📞

استئارات منیزیم از نظر فیزیولوژیکی بی‌خطر شناخته شده است. خرید استئارات منیزیم توسط صنایع آرایشی و دارویی برای بهبود خواص جریان آزاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و به عنوان ماده ضد انعقاد به پودرها اضافه می‌شود. یکی از کاربردهای اصلی استیارات منیزیم به عنوان یک روان‌کننده دارو در اشکال دارویی است.استئارات منیزیم مقاوم در برابر حرارت به عنوان روان‌کننده و ماده آزاد کننده برای پردازش ترموستات و ترموپلاستیک استفاده می‌شود.

Magnesium stearate یک پودر بسیار ریز، سفید روشن، رسوبی یا آسیاب شده با خاصیت چگالی کم است که دارای بوی ضعیف اسید استئاریک و طعم مشخصی است. این ماده عمدتاً از نسبت متغیر استئارات منیزیم و پالمیتات منیزیم حاصل از منابع گیاهی تشکیل شده است.

استئارات منیزیم دارویی به دلیل تشکیل فیلم روی مواد کپسول یا قرص، مدت زمان حل شدن قرص‌ها و کپسول‌ها را افزایش می‌دهد. Magnesium stearate بخش زیادی از مولکول‌ها را در یک قرص یا کپسول می‌پوشاند و به آنزیم‌های گوارشی نیاز دارد تا قبل از دسترسی به مواد مغذی موجود در آن، پوشش Magnesium stearate را تجزیه کند.

معرفی استئارات منیزیم

Magnesium stearate نمک منیزیم استئاریک اسید است که به دلیل خاصیت ضد چسبندگی، روان‌کنندگی پودرها و جلوگیری از خوردگی در طی فرآیند تولید در صنعت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.خرید مواد اولیه دارویی استئارات منیزیم در بین روان‌کننده‌ها برای ساخت قرص و کپسول‌ها در داروسازی، محصولات آرایشی، فرآورده‌های صنعتی به وفور کاربرد دارد.

دمای ذوب بسیار بالا، غلظت کم و روان‌کنندگی زیاد، پوشش‌دهی زیاد، ایمنی، پایداری و سمی نبودن و… از جمله خصوصیت‌های مهم استئارات منیزیم می‌باشد که این محصول را نسبت به سایر روان‌کننده‌ها متمایز می‌سازد.استئارات منیزیم از دو مولکول استئاریک اسید و یک اتم منیزیم ساخته می‌شود.

استئارات منیزیم
خرید استئارات منیزیم

منیزیم

منیزیم یک ماده معدنی ضروری در رژیم غذایی است. بیشتر بزرگسالان هر روز بین 310 تا 420 میلی‌گرم منیزیم در رژیم غذایی خود نیاز دارند.تقریباً نیمی از منیزیم موجود در بدن انسان در استخوان‌ها است. بقیه به پروتئین‌ها، حفظ عملکرد عضلات و اعصاب، تنظیم قند خون و فشار و کپی DNA کمک می‌کند.

استئاریک اسید

استئاریک اسید نوعی مولکول چربی است که تقریباً در همه چربی‌ها – حیوانی و گیاهی – یافت می‌شود. به عنوان مثال، چربی گوشت گاو، کره کاکائو، روغن شی و روغن نمک همگی دارای مقدار زیادی اسید استئاریک هستند. در یک رژیم غذایی غربی، گوشت گاو و شکلات بزرگترین منبع اسید استئاریک در طول روز هستند.

استئاریک اسید یک چربی اشباع شده است. بیشتر چربی‌های اشباع باعث افزایش کلسترول LDL (بد) می‌شوند، بنابراین ممکن است تصور شود که استئاریک اسید ناسالم است. با این حال، به نظر می‌رسد استئاریک اسید به خودی خود تاثیری بر کلسترول LDL ندارد – و هنگامی که جایگزین چربی‌های ترانس در رژیم غذایی فرد می‌شود، ممکن است در واقع کلسترول LDL را کاهش دهد.

خواص فیزیکی و شیمیایی استئارات منیزیم

 • نام: منیزیم استئارات (Magnesium Stearate)
 • فرمول: Mg(C18H35O2)2
استئارات منیزیم
خرید استئارات منیزیم
 • جرم‌مولکولی: 591.27
 • شکل و حالت فیزیکی: پودر سفید
 • نقطه ذوب: ºC 148  -152
 • دانسیته: g/cm3 026/1
 • دمای نگه‌داری: دمای اتاق
 • حلالیت در آب: نامحلول در آب

استئارات منیزیم گیاهی

برخی از مکمل‌ها مشخص می‌کنند که استئارات منیزیم موجود در محصول از یک منبع گیاهی است. گاهی اوقات، به عنوان استئارات منیزیم گیاهی یا حتی فقط استئارات گیاهی روی این محصولات ذکر می‌شود.از نظر عملکردی، استئارات منیزیم از چربی گوشت گاو و از چربی گیاهی بسیار شبیه هستند. فقط افرادی که رژیم‌های سخت گیاه‌خواری دارند و یا آلرژی به آلفا گال دارند، ممکن است نگران این تفاوت باشند.

کاربردهای استئارات منیزیم:

استئارات منیزیم یک پودر سفید ریز است که به پوست شما می‌چسبد و لمس آن چرب است. این یک نمک ساده است که از دو ماده، یک چربی اشباع به نام اسید استئاریک و ماده معدنی منیزیم تشکیل شده است. اسید استئاریک همچنین می‌تواند در بسیاری از غذاها یافت شود، مانند:

 • جوجه
 • تخم‌مرغ
 • پنیر
 • شکلات
 • گردو
 • ماهی سالمون
 • روغن پنبه دانه
 • روغن نخل
 • روغن نارگیل

استئارات منیزیم معمولاً به بسیاری از غذاها، داروها و مواد آرایشی افزوده می‌شود. در داروها و ویتامین‌ها، هدف اصلی آن این است که به عنوان روان‌کننده عمل کند.

 • روان‌کننده قالب
 • ضد انعقاد در تولید قرص‌های دارویی، کپسول و ویتامین‌ها
 • عامل آب‌گریز در پودرهای آتش‌نشانی
 • جداکننده قرص از قالب در داروسازی
 • اتصال‌دهنده شکر در شیرینی‌های سخت مانند آب‌نبات
 • برای پایداری حرارتی در pvc و استابلایزر pvc به عنوان ماده اولیه مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • برای تولید و فرآیند پلاستیک EPS#PS#ABS
 • عامل امولسیونی در لوازم آرایشی و بهداشتی

نحوه عملکرد استئارات منیزیم

استئارات منیزیـم افزودنی است که در درجه اول در کپسول‌های دارویی استفاده می‌شود. این ترکیب یک “عامل جریان” محسوب می‌شود. از چسبیدن مواد منفرد موجود در یک کپسول به یکدیگر و دستگاه ایجاد کننده کپسول جلوگیری می‌کند. این به بهبود ثبات و کنترل کیفیت کپسول‌های دارویی کمک می‌کند.

ایجاد کپسول‌های دارویی بدون استئارات منیزیم امکان‌پذیر است، اما تضمین سازگاری و کیفیت آن کپسول‌ها دشوارتر است. استئارات منیزیم برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می‌شود، بنابراین در ناحیه صحیحی از روده جذب می‌شوند.

آیا استئارات و استئاریک اسید به طور طبیعی در غذاها یافت می‌شود؟

استئاریک اسید (استئارات) چربی اشباع غالب در رژیم غذایی انسان است. استئارات‌ها مواد مغذی‌ای هستند که بخشی طبیعی از هر نوع چربی را اعم از حیوانی یا گیاهی نشان می‌دهند و معمولاً به مقدار چند گرم در روز از منابع غذایی معمول مصرف می‌شوند. یک وعده 200 کالری شکلات تلخ می‌تواند حاوی 5 گرم استئارات باشد. کره کاکائو، روغن نارگیل، چربی گوشت گاو، روغن زیتون و تقریباً همه چربی‌ها و روغن‌ها به طور طبیعی حاوی استئارات بیشتری نسبت به مکمل‌های غذایی هستند.

استئاریک اسید (استئارات) چیست و در بدن چه اتفاقی برای آن می‌افتد؟

استئارات یکی از مهم‌ترین اسیدهای چرب اشباع موجود در پستانداران است و از طریق دو مسیر بدست می‌آید: 1) جذب چربی در رژیم غذایی و 2) بدن ما آن را از سایر چربی‌های رژیم غذایی تولید می‌کند. اسید استئاریک توسط کبد تا حد زیادی به اسید اولئیک تبدیل می‌شود؛ که البته در مطالعه درون لوله آزمایش اتفاق نمی‌افتد.

عوارض و خطرناک استئارات منیزیم

منیزیم استئارات با اضافه‌شدن یون منیزیم به اسید استئاریک ساخته می‌شود. این محصول در ساخت اکثر روان‌کنندها به عنوان روان‌کننده مورد استفاده واقع می‌شود. اگر چه تحقیقات نشان داده است که اسید استئاریک سلول‌های T را که جز اصلی سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شود، سرکوب می‌کند و استئاریک اسید انسجام غشای سلولی را از بین می‌برد.اثر ایجاد شده به مقدار بازه زمانی و دوز مصرفی بستگی دارد که در نهایت باعث از بین رفتن کامل عملکرد سلول گردد.

 • ایمنی

در کل منیزیم استئارات ماده بی‌خطر بوده و برای مصرف ایمن شناخته شده است. ولی مصرف بیش از حد آن اثر ملین در دستگاه گوارش دارد. منیزیم استئارات مخاط‌های روده را تحریک کرده و باعث ایجاد اسپاسم روده می‌گردد. بسیاری ادعا می‌کنند که این ماده شیمیایی عملکرد دستگاه ایمنی سیستم بدن را مختل می‌کند اما این ادعا دلایل اثبات علمی ندارد.

 • عوارض جانبی

طبق مطالعات سم‌شناسی، Magnesium stearate در دوزهای مشاهده شده در مکمل‌ها و داروها، عوارض جانبی آزار دهنده‌ای ایجاد نمی‌کند. در یک مطالعه موش صحرایی که سعی در یافتن حد بالای ایمنی داشت، حیواناتی که در 10 تا 20٪ از رژیم غذایی خود استئارات منیزیم مصرف کردند، عوارض جانبی مانند کاهش وزن کبد و بیماری کلیوی را تجربه کردند.

با 5٪ از رژیم غذایی، معادل حدود 2500 میلی‌گرم در هر کیلوگرم وزن بدن در روز، موش‌ها هیچ عارضه جانبی نداشتند.قرص‌ها و کپسول‌ها معمولاً حاوی حدود 1٪ استئارات منیزیم هستند – فقط چند میلی‌گرم در هر قرص. به عبارت دیگر، یک فرد متوسط برای مصرف مقدار مضر استئارات منیزیم احتمالاً باید روزانه ده‌ها هزار قرص مصرف کند.

 • ناخالصی‌ها و آلودگی‌ها

برخی از مطالب ادعا کرده‌اند که استئارات منیزیم غالباً به سایر مواد شیمیایی آلوده است و این مواد شیمیایی عوارض جانبی ناخواسته ایجاد می‌کنند. آن‌ها گهگاه این ادعا را بر اساس گزارش 2011 WHO در مورد آلودگی در دسته‌ای از استئارات منیزیم انجام می‌دهند.این گزارش تایید می‌کند که یک دسته از استئارات منیزیم تولید شده در اوهایو حاوی زئولیت، هیدروکسید کلسیم، دی بنزوئیل متان، بیسفنول A (BPA) بود. که دارای خطر سلامتی هستند.

علاوه بر این گزارش واحد، لازم به ذکر است که پرکننده‌هایی با عنوان “استئارات منیزیم” اغلب حاوی اسید پالمتیک و همچنین اسید استئاریک هستند. اسید پالمیتیک یکی دیگر از اسیدهای چرب قابل هضم است که به طور معمول در بسیاری از غذاها یافت می‌شود. اسید پالمیتیک بیشتر از اسید استئاریک باعث افزایش کلسترول و ایجاد بیماری قلبی می‌شود، اما سمی نیست.

آنالیز استئارات منیزیم

استئارات منیزیم
خرید استئارات منیزیم

جهت دریافت آنالیز جدیدتر استئارات منیزیم با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش استئارات منیزیم:

این محصول در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی گریدهای دارویی و غذایی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید. تیم بازرگانی پیشگامان شیمی واردکننده استارات منیزیم هلندی با نازل‌ترین قیمت‌ها و بهترین کیفیت می‌باشد. ضمن این‌که کارمندان فروش ما آماده‌ی ارائه‌ی هرگونه مشاوره و راهنمایی در این زمینه به مشتریان گرامی می‌باشند.

استئارات منیزیم را از کجا تهیه کنیم؟

جهت خرید استئارات منیزیم به صورت عمده بالای 20 کیلوگرم می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین جهت خرید Magnesium stearate به صورت خرده و جزئی می‌توانید از فروشگاه‌های کوچاک مواد شیمیایی در سطح شهر اقدام کنید.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست