خرید کربوهیدرازید

فروش کربوهیدرازید پودری

فروش کربوهیدرازید که به عنوان یک جاذب اکسیژن در تصفیه آب بویلرها استفاده می شود. این یک جایگزین برای هیدرازین خطرناک و بالقوه سرطان زا است. کربوهیدرازید با اکسیژن واکنش می دهد و آب و نیتروژن و اوره می سازد. همچنین فلزات را غیرفعال می کند و اکسیدهای فلز را کاهش می دهد. به طور گسترده ای در تولید داروها، علف کش ها، لاستیک، تنظیم کننده های رشد گیاهی و مواد رنگزا استفاده می شود.

جهت استعلام قیمت کربوهیدرازید پودری

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در این مقاله ما به معرفی کربوهیدرازید و کاربردهای آن می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های خرید کربوهیدرازید با ما همراه باشید.

به انگلیسی Carbohydrazide
شکل ظاهری پودر سفید
CAS  شماره 497-18-7
چگالی

1.341 g/cm3

IUPAC  نام 1,3-Diaminourea
نقطه ذوب 150-153 °C
جرم مولی 90.08 g/mol
فرمول مولکولی CH6N4O

کربوهیدرازید چیست ؟

کربوهیدرازید یک ترکیب شیمیایی با فرمول OC(N2H3)2 است. این یک جامد سفید رنگ و محلول در آب است. با ذوب شدن تجزیه می شود. تعدادی از کاربازید ها شناخته شده است که در آن یک یا چند گروه N-H جایگزین شده اند. آن ها به طور گسترده ای در داروها، علف کش ها، تنظیم کننده های رشد گیاهان و مواد رنگزا یافت می شوند.

این ترکیب به صورت پودر کریستالی سفید است. کربوهیدرازید بسیار محلول در آب و محلول در الکل است. در حرارت یا قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش تجزیه می شود و آمونیاک، هیدروژن و نیتروژن تشکیل می دهد که ممکن است با شعله آبی منفجر شود که توسط اکسیدهای فلزی و برخی فلزات مانند پلاتین یا رانی نیکل کاتالیز شود. کربوهیدرازید دارای خواص دو بازی و بسیار واکنش پذیر است.

با توجه به اینکه این ماده یکی از مشتقات هیدرازین است، بنابراین قابلیت کاهش واکنش ها را دارد. غیر سمی است و توانایی جابجایی هیدرازین و اکسیم ها را دارد. به دلیل سمیت کم، دمای ذوب بالا و قابلیت اکسیژن زدایی بالا، نسبت به سایر موادی که برای این منظور استفاده می شود بسیار بهتر و محبوب تر است و از نظر ایمنی و محیط زیست نیز محصولی ایده آل است.

تولید کربوهیدرازید

به طور صنعتی این ترکیب با تیمار اوره با هیدرازین تولید می شود:

OC(NH2)2 + 2 N2H4 → OC(N2H3)2 + 2 NH3

همچنین می توان آن را با واکنش سایر پیش سازهای C1 همراه با هیدرازین، مانند استرهای کربنات، تهیه کرد.

می توان آن را از فسژن تهیه کرد، اما این مسیر نمک هیدرازینیوم [N2H5]Cl را تولید می کند و منجر به مقداری دی فرمیلاسیون می شود.

اسید کربازیک نیز یک پیش ساز مناسب است:

N2NH3CO2H + N2H4 → OC(N2H3)2 + H2O

کاربرد کربوهیدرازید

کربوهیدرازید و مشتقات آن واسطه های همه کاره هستند. آنها کاربردهای فعالی در سنتز آلی برای مواد شیمیایی کشاورزی، داروسازی، عکاسی، تثبیت کننده های حرارتی، کاتالیزورهای پلیمریزاسیون، بازدارنده های شعله، عوامل دمنده برای پلاستیک ها، مواد منفجره و رنگ ها دارند.

 • به عنوان جزئی در سوخت جت استفاده می شود زیرا در هنگام سوختن مقدار زیادی گرما تولید می کند.
 • به عنوان یک عامل کاهنده برای بازیابی فلزات گرانبها استفاده می شود.
 • به عنوان کاتالیزور پلیمریزاسیون و گسترش دهنده زنجیره در پوشش های یورتان استفاده می شود.
 • علاوه بر این، به دلیل اینکه اتم های هیدروژن آن متصل به اتم نیتروژن به راحتی توسط گروه های دیگر جایگزین می شوند، می توان از آن به عنوان عامل اتصال عرضی الیاف الاستیک در زمینه نساجی، جاذب فرمالدئید و همچنین آنتی اکسیدان رنگدانه کاروتن استفاده کرد.
خرید کربوهیدرازید
خرید کربوهیدرازید
 • به عنوان یک ماده کمکی در صنعت عکاسی برای جلوگیری از تغییر رنگ استفاده می شود. کربوهیدرازید در فرآیند انتشار هالید نقره به عنوان یکی از تونرها استفاده می شود. همچنین برای تثبیت رنگ‌هایی که تصاویری از کلاس‌های آزو- متین و آزین تولید می‌کنند، استفاده می‌شود.
 • افزودن مقدار مناسب کربوهیدرازید به قارچ کش های حاوی فنل می تواند در جلوگیری از تغییر رنگ و فاسد شدن نقش داشته باشد.
 • به عنوان یک واسطه برای داروها، تثبیت کننده ها و مواد شیمیایی تصفیه آب استفاده می شود.

استفاده از کربوهیدرازید در اکسیژن گیری آب دیگ بخار

اکسیژن محلول عامل اصلی خوردگی در چرخه‌های بخار نیروگاه است و استفاده از اکسیژن‌گیرها یکی از راه‌های کاهش آن است. DO2 (اکسیژن محلول) عامل اصلی خوردگی در چرخه‌های بخار نیروگاه است و تحت تأثیر تعدادی از پارامترهای طراحی و شیمی قرار می‌گیرد. عملیات صحیح کارخانه و اطلاعات ابزار دقیق قابل اعتماد به حفظ سطح اکسیژن پایین کمک می کند. افزودن جاذب‌های اکسیژن یکی از راه‌حل‌هایی است که معمولاً برای رسیدن به این هدف استفاده می‌شود. معیارهای زیادی برای انتخاب یک جاذب اکسیژن خاص وجود دارد.

اولین معیار این است که نباید مواد جامد تولید کند، که می تواند به پره های توربین آسیب برساند یا با کاهش انتقال حرارت، رسوباتی در مبدل های حرارتی ایجاد کند. نتیجه این است که ابتدا به دنبال مواد آلی و غیر جامد باشید.

سایر معیارهای مورد علاقه عبارتند از:

 • راندمان واکنش سریع در هر دما
 • بدون خطر سرطان زا یا حمل و نقل خاص
 • پایداری حرارتی خوب در دمای بالا
 • عدم تولید محصول جانبی در مدار میعانات، ارتقاء به تشکیل یک فیلم فلزی غیرفعال
 • عدم تعامل با سایر مواد شیمیایی مورد استفاده، بدون واکنش با مواد
 • هیچ کمکی در کاهش pH به سطوح خورنده (pH<8) وجود ندارد.
 • هزینه کم

هنگامی که از کربوهیدرازید به عنوان جاذب اکسیژن آب دیگ عمل می کند، کربوهیدرازید ممکن است مستقیماً به آب اضافه شود در حالی که می توان از محلول آبی آن نیز استفاده کرد. به عنوان یک جاذب اکسیژن برای تغذیه دیگ آب و سیستم های گرمایش برای جلوگیری از آسیب خوردگی استفاده می شود. کربوهیدرازید سمیت کم و نقطه ذوب بالایی دارد و بازده اکسید زدایی آن بسیار بیشتر از ترکیبات مورد استفاده فعلی (مانند هیدرازین) است.

مقدار مصرف کربوهیدرازید برای حذف 1mol O2 0.5mol است و باید به طور مناسب بیش از این مقدار باشد. محدوده دمایی مناسب 87.8-176.7 ℃ است. زمان بهینه برای استفاده از کربوهیدرازید پس از پاکسازی حرارتی اکسیژن است. واکنش اکسیژن و کربوهیدرازید به شرح زیر است:

CON4H6 + 2O2 = 2N2 + 3H2O + CO2

مکانیسم عمل کربوهیدرازید:

همانطور که در فرمول واکنش بالا نشان داده شده است، کربوهیدرازید با اکسیژن محلول برای تولید آب و دی اکسید کربن واکنش می دهد. کربوهیدرازید دارای سرعت حذف اکسیژن محلول بالاتری نسبت به هیدرازین تا دمای 85 درجه سانتیگراد است. تا دمای 150 درجه سانتیگراد هیدرولیز می شود تا هیدرازین و دی اکسید کربن تولید کند و در دمای بالای 200 درجه سانتیگراد به آمونیاک، نیتروژن و هیدروژن تجزیه می شود. برخلاف هیدرازین، کربوهیدرازید به عنوان یک ماده سرطان زا شناخته نمی شود و سمیت کمتری نسبت به هیدرازین دارد.

ایمنی استفاده از کربوهیدرازید

کربوهیدراتازید به عنوان یک ماده شیمیایی سمی طبقه بندی می شود. هنگام استفاده از این ماده شیمیایی صنعتی باید به تمام اطلاعات ایمنی توجه کنیم. گرم شدن این ماده ممکن است باعث انفجار شود. بلع این ماده می تواند به سلامت شما آسیب برساند. تماس آن با چشم یا پوست نیز باعث تحریک چشم، دستگاه تنفسی و پوست می شود. این پودر جامد برای آبزیان سمی است و اثرات طولانی مدت خواهد داشت.

سمیت حاد

LD50 داخل صفاقی موش: 167 میلی گرم بر کیلوگرم؛ LD50 داخل وریدی موش: 120 میلی گرم بر کیلوگرم.

ویژگی های انفجاری و خطرناک

در هنگام گرم شدن منفجر می شود. می تواند در واکنش با اسید نیتروژن ترکیب دیازید انفجاری تولید کند.

قابلیت اشتعال و ویژگی های خطر

تجزیه حرارتی به گاز سمی اکسید نیتریک.  هنگامی که حرارت داده می شود تا تجزیه شود، بخارات سمی NOx منتشر می کند.

عامل خاموش کننده

آب، دی اکسید کربن، پودر خشک، فوم.

فروش کربوهیدرازید

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یکی از تامین کنندگان و واردکنندگان محصولات شیمیایی، در حال حاضر طیف وسیعی از مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع مختلف را به مشتریان خود عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید پودر کربوهیدرازید می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • عباس کریمی راد

  عالی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست