فروش هیدرازین هیدرات

خرید هیدرازین هیدرات

شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی به عنوان تأمین‌کننده حرفه‌ای هیدرازین هیدرات، تقریباً 10 سال است که این ماده را از چین تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که هیدرازین هیدرات 55% را در شرکت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سؤال و مشکل لطفاً از طریق info@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

فروش هیدرازین هیدرات یکی از مواد افزودنی صنعتی جهت مصارف تهیه کف پلیمر، کاتالیزور پلیمریزاسیون، سموم دفع آفات در کشور است. در این محتوا به معرفی دقیق هیدرازین هیدرات، خواص و کاربردهای آن می‌پردازیم. برای رسیدن به جواب سوالات: هیدرازین هیدرات چیست ؟ قیمت هیدرازین هیدرات 55 ؟ و کاربرد هیدرازین هیدرات چیست؟ تا انتهای این محتوا ما را همراهی کنید.

قیمت هیدرازین صنعتی

 
نام انگلیسی Hydrazine hydrate
فرمول مولکولی N2H4 or H2N-NH2 or H2NNH2 or H4N2
شماره CAS 302-01-2 
جرم مولکولی 32.046 g/mol
چگالی 1.01 g/mL
حلالیت در آب قابلیت حل‌شدن در حل‌کننده‌های قطبی آلی
دمای ذوب ۲°C (۲۷۵K)
دمای جوش ۱۱۴°C (۳۸۷ K)
گران‌روی(ویسکوزیته) 0.32 cP  در20 °C
⭐کشور تولید کننده چین، آلمان
⭐قیمت هیدرازین هیدرات صنعتی تماس بگیرید ۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲ 

هیدرازین هیدرات چیست؟

هیدرازین (Hydrazine hydrate) یک مایع بسیار سمی و خطرناک ناپایدار است که بوی شبیه آمونیاک را دارد، احتمالاً به این دلیل است که از دو مولکول آمونیاک تشکیل شده است (با از دست رفتن H2). ساختار آن شبیه به ساختار رزونانسی هیدروژن‌پراکسید است. هیدرازین هیدرات مولکولی متشکل از دو اتم نیتروژن و چهار اتم هیدروژن است. هیدرازین در فرم بی‌آب، یک ترکیب بی‌رنگ، تحریک‌کننده و حساسیت‌زای سمی است که به سیستم عصبی مرکزی آسیب می‌رساند و علائمی به اندازه تومور و تشنج ایجاد می‌کند. بوی تند هیدرازین مانند آمونیاک نیست و یک ماده کاهنده به شدت قوی است و بسیار انفجاری است.

فروش هیدرازین هیدرات
قیمت هیدرازین هیدرات 55

تولید هیدرازین هیدرات

برای بیشتر مصارف، هیدرازین به عنوان هیدرات هیدرازین در فرمولاسیون با آب تولید می‌شود. هیدرازین هیدرات ممکن است به سه روش تجاری تولید شود: فرآیند راشیگ، فرآیند کتازین و فرآیند پراکسید. فرآیند راشیگ، فرآیند اصلی تولید تجاری هیدرازین، شامل اکسیداسیون آمونیاک به کلرامین با هیپوکلریت سدیم، سپس واکنش بیشتر کلرامین با آمونیاک اضافی و هیدروکسید سدیم برای تولید محلول آبی هیدرازین با کلرید سدیم به عنوان یک محصول جانبی است. تقطیر جزئی محصول محلول‌های هیدرات هیدرازین را به دست می‌دهد.

در حال حاضر، بیشتر هیدرازین توسط فرآیند کتازین تولید می‌شود که نوعی از فرآیند راشیگ است. آمونیاک توسط کلر یا کلرامین در حضور یک کتون آلیفاتیک، معمولاً استون، اکسید می‌شود. سپس کتازین به دست آمده به هیدرازین هیدرولیز می‌شود. در فرآیند پراکسید، از آب اکسیژنه برای اکسید کردن آمونیاک در حضور کتون استفاده می‌شود. هیدرازین بی‌آب فرمول مورد استفاده در سوخت موشک است و از آبگیری هیدرات با تقطیر آزئوتروپیک با آنیلین به عنوان مایع کمکی تولید می‌شود.

ترکیب هیدرازین هیدرات

غلظت محلول هیدرازین معمولاً به عنوان درصد هیدرازین موجود در محلول داده می‌شود. با این حال، هنگامی که هیدرازین و آب مخلوط می‌شوند، یک مونوهیدرات (N2H4.H20) از طریق پیوند هیدروژنی تشکیل می‌شود. بنابراین، میزان هیدرازین موجود در محلول نیز می‌تواند به عنوان درصد هیدرازین مونو هیدرات تعیین شود. براساس وزن مولکولی آن‌ها، بین این دو عنوان رابطه ساده وجود دارد.

هیدرازین دارای وزن مولکولی 32 و مونوهیدرات دارای وزن مولکولی 50 است. نسبت وزن آن‌ها 32/50 یا 64/0 است. بنابراین، 100٪ مونوهیدرات حاوی 32/50 یا 64٪ هیدرازین است. این دلیلی است که می‌توان 100٪ هیدرازین با 64٪ وزن هیدرازین موجود در وزن قابل تعویض استفاده کرد. برای جلوگیری از سردرگمی ناشی از اصطلاحات دوگانه، در پیشگامان شیمی همیشه میزان هیدرازین را از نظر هیدرازین موجود بیان می‌کنیم. از آنجا که شرکت‌های دیگر ممکن است از این قانون پیروی نکنند، کاربران باید در هنگام مراجعه به غلظت محلول هیدرازین مشخص کنند که کدام اصطلاحات کاربردی است.

روش‌ تصفیه هیدرازین هیدرات

بهتر است با حرارت دادن سولفات هیدرازین (200 گرم)، NaOH (160 گرم) و H2O (75 میلی‌لیتر، گرمازا) در یک فلاسک مسی تحت ریفلاکس به مدت 1.5 ساعت و سپس مقطرسازی (با استفاده از شعله برای از بین بردن تمام هیدرازین) حاصل شود. تقطیر (175 میلی‌لیتر) یک مایع شفاف است که حاوی (40-45) N2H4 است. درصد هیدرازین توسط تیتراسیون با اسید استاندارد (نشانگر متیل اورنژ) یا در برابر ید استاندارد (نشانگر نشاسته) تعیین می‌شود.

توجه داشته باشید که هیدرازین به شیشه، لاستیک و چوب پنبه حمله می‌کند و باید از تجهیزات فولاد ضد زنگ استفاده شود.

هیدرازین مونوهیدرات باید حاوی 64٪ N2H4 باشد. محلول ~ 40-45 ممکن است با مخلوط کردن آن (144 میلی‌لیتر) با زایلین (230 میلی‌لیتر) و تقطیر آن از طریق یک ستون تقسیم کارآمد (به عنوان مثال ستون همپل، p 10). تمام زایلین با حدود 85 میلی لیتر H2O عبور می‌کند. با تقطیر باقی‌مانده، هیدرازین هیدراته (50 میلی‌لیتر) حاوی 80-85٪ N2H4 بدست می‌آید. این می‌تواند با هدایت H2O تا 64٪ N2H4 رقیق شود تا مونوهیدرات بدست آورد. هیدرازین و هیدرات‌های آن بخارهای بسیار تحریک‌کننده و سمی دارند و باید در یک کمد بخار کارآمد مورد استفاده قرار بگیرند.

فروش هیدرازین هیدرات
فروش هیدرازین هیدرات چینی

کاربرد هیدرازین هیدرات

جالب است بدانید هیدرازین در زندگی روزمره ما تأثیر زیادی دارد. این ماده ما را گرم نگه می‌دارد، در پوشاک و تغذیه به کار می‌رود، می‌تواند جان ما را نجات دهد و باعث بهبود زندگی ما شود. هیدرازین یک عامل بسیار واکنشی و عامل کاهش‌دهنده است که در بسیاری از کاربردهای صنعتی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. منابع علمی نشان می‌دهد که هیدرازین هیدرات ممکن است در فرآیند تصفیه طلای تیزاب سلطانی استفاده شود..

در برنامه‌های بیولوژیکی، این ماده و مشتقات آن حاوی خواص ضد افسردگی با مهار مونو آمین اکسیداز (MAO) هستند. آنزیمی است که دامیناسیون و غیرفعال‌سازی برخی از ترکیبات تحریک‌کننده مثل نوراپی نفرین و دوپامین را تجزیه می‌کند. در روانپزشکی، استفاده از مشتقات این ماده به دلیل ظهور داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای محدود شده است.

با توجه به این موضوع، عجیب به نظر می‌رسد که هر ساله حدود 100000 تن از این مواد در سراسر جهان تولید می‌شود. رایج‌ترین استفاده از هیدرازین هیدرات ساختن عامل کف‌زا مانند آزودی‌کربن‌آمید است. هنگامی که آزودی‌کربن‌آمید از طریق پیش‌ماده پلیمر مایع حباب می‌شود، از نظر حرارتی به نیتروژن، دی‌اکسید کربن، مونوکسید کربن و آمونیاک تجزیه می‌شود. این گازها حباب‌هایی را در مایع تشکیل می‌دهند که پس از آن پلیمریزه می‌شوند تا یک پلاستیک سبک و کف‌دار را به جا بگذارند.

از هیدرازین هیدرات به عنوان یکی از اجزای واکنش در سنتز نمک کلاستر کالکوژنید متالات محلول استفاده شده است، که پیشرو در تهیه SnSe2 است.هیدرازین هیدرات یک باز و یک عامل کاهنده بسیار قدرتمند و بسیار خورنده است. در اثر تماس با فلزات قلیایی (سدیم، پتاسیم)، 2،4-دینیتروکلروبنزن، دی کلرید قلع، اکسید جیوه واکنش شدیدی دارد. واکنش خنثی‌سازی شدیدی با اسیدها داشته و هنگام گرم شدن تا تجزیه، گازهای سمی اکسیدهای نیتروژن ساطع می‌کند.

قیمت هیدرازین هیدرات
وارد کننده هیدرازین مونو هیدرات چینی

سایر کاربردهای هیدرازین هیدرات

مشتقات هیدرازین مونو هیدرات در ساخت:

  • علف‌کش‌ها
  • قارچ‌کش‌ها
  • همچنین تنظیم‌کننده‌های رشد گیاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از مواد آرامش بخش گرفته تا داروی اصلی برای کنترل سل، مشتقات هیدرازین به عنوان مواد مؤثر برای تعدادی از محصولات دارویی اثبات شده‌اند. محلول هیدرازین 35٪ Scav-Ox® به عنوان دستگاه پاک‌کننده اکسیژن در آب بویلر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سیستم بخار با فشار کم و فشار بالا، اکسیداسیون را کاهش می‌دهد. در حال حاضر، صنعت پلاستیک از مشتقات هیدرازین هیدرات در ایجاد عوامل دمیدن و آغازگرهای پلیمریزاسیون استفاده می‌کند. استفاده از این مشتقات نیز برای تدوین پلیمرها در دست بررسی است. هیدرازین ممکن است در سنتز واکنش‌های زیراستفاده شود:

  • زنجیره‌های قند O لینک شده به پیریدیل آمین از گلیکوپروتئین‌ها
  • نانوکامپوزیت اکسید منگنز تعبیه‌شده در ورق‌های گرافن GS-Mn3O4))
  • فرمیل هیدرازین به وسیله واکنش با فرمت اتیل

ایمنی هیدرازین هیدرات

استنشاق آن، بلع یا تماس پوست با مواد ممکن است باعث آسیب شدید یا مرگ شود. تماس با ماده مذاب ممکن است باعث سوختگی شدید پوست و چشم شود. از هرگونه تماس پوستی هیدرازین هیدرات خودداری کنید. آثار تماس یا استنشاق ممکن است با تأخیر همراه باشند. سوختن این ترکیب ممکن است گازهای تحریک‌کننده، خورنده و/ یا سمی تولید کند. رواناب حاصل از کنترل آتش ممکن است خورنده و یا سمی باشد و باعث آلودگی شود.

خرید هیدرازین
هیدرازین هیدرات قیمت

خطر آتش سوزی

هیدرازین هیدرات جزء مواد قابل احتراق می‌باشد که ممکن است بسوزد اما به راحتی آتش نمی‌گیرد.

هنگام گرم شدن، بخارات حاصل از آن ممکن است مخلوط‌های منفجره با هوا ایجاد کنند و در داخل منزل، فضای باز و فاضلاب خطرات انفجار وجود دارد. در صورت تماس با فلزات ممکن است باعث ایجاد گاز هیدروژن قابل اشتعال شود. هنگام گرم شدن ظروف حاوی هیدرازین هیدرات، ممکن است منفجر شوند. رواناب ممکن است مجاری آب را آلوده کند و مواد ممکن است به شکل مذاب منتقل شوند.

فروش هیدرازین هیدرات

به عنوان یک محلول مبتنی بر آب، هیدرازین هیدرات و مشتقات آن توسط پیشگامان شیمی تأمین می‌شود تا به طور گسترده‌ای به عنوان عامل کاهنده، عامل دمش، بازدارنده خوردگی، پاک‌کننده اکسیژن یا واسطه سنتز استفاده شود. فروش هیدرازین هیدرات 55٪ و 80 درصد (برای سنتز) در هر نقطه ایران با کلیک یک دکمه در دسترس است. فروش هیدرازین هیدرات 80٪ (برای سنتز) با 10٪ تخفیف در تهران، کلیه تحویل‌ها طی 1 روز کاری به دست شما می‌رسد. طیف گسترده‌ای از دسته بندی مواد شیمیایی ما را بررسی کنید.

آنالیز هیدرازین هیدرات

آنالیز هیدرازین هیدرات
فروش هیدرازین چینی

فروش هیدرازین هیدرات

جهت دریافت آنالیز جدیدتر هیدرازین هیدرات آلمان با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

قیمت هیدرازین هیدرات

هیدرازین عمدتاً به عنوان ماده کف‌کننده در تهیه فوم‌های پلیمری استفاده می‌شود، اما کاربردهای آن همچنین شامل موارد استفاده شده به عنوان پیش‌ماده کاتالیزورهای پلیمریزاسیون، داروها و مواد شیمیایی زراعی است.حدود دو میلیون تن هیدرات هیدرازین در عوامل دمنده کف در سال 2015 استفاده شد. علاوه بر این، هیدرازین در سوخت‌های مختلف موشکی و برای تهیه پیش‌سازهای گاز مورد استفاده در کیسه‌های هوا استفاده می‌شود. هیدرازین در چرخه بخار نیروگاه‌های برق هسته‌ای و معمولی به عنوان یک پاک‌کننده اکسیژن برای کنترل غلظت اکسیژن محلول در تلاش برای کاهش خوردگی استفاده می‌شود. جهت استعلام قیمت هیدرازین هیدرات 55 درصد و 60 درصد با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

کاربرد هیدرازین در صنعت

هیدرازین عمدتاً به عنوان عامل کف‌ساز در تهیه فوم‌های پلیمری استفاده می‌شود، اما کاربردهای آن نیز شامل استفاده از آن به عنوان پیش‌ساز کاتالیزورهای پلیمریزاسیون، داروها و مواد شیمیایی کشاورزی و همچنین یک پیشرانه قابل ذخیره طولانی‌مدت برای رانش فضاپیماهای فضایی است.

هیدرازین در دیگ بخار

هیدرازین هیدرات به عنوان جاذب اکسیژن در دیگ های فشار قوی و کم فشار استفاده می شود. سیستم دیگ بخار برای حذف سطوح باقیمانده از اکسیژن محلول. زیرا اکسیژن محلول در آب باعث خوردگی دیواره لوله دیگ می شود.

واکنش هیدرازین با آب

N2H4+H2O⇌N2H5++OH−
هیدرازین خورنده و یک عامل کاهنده قوی است، اما یک پایه ضعیف تر از آمونیاک است. با آب واکنش می دهد و هیدرات هیدرازین، N2H4·H2O، مایعی بی رنگ که در دمای 120 درجه سانتی گراد می جوشد، تشکیل می دهد.

هیدرازین پایدارتر است یا آمونیاک

آمونیاک اساسی‌تر از هیدرازین است، اگر به همسایگان نگاه کنید، NH3 و NH2-NH2 را می‌بینید که در آن آمونیاک دارای هیدروژن به عنوان همسایه سوم است که هیدرازین دارای N به عنوان همسایه است که پس از پروتوناسیون، اثر Iن قوی‌تر می‌کند.

خواص هیدرازین چیست

هیدرازین، N2H4، یک مایع بسیار واکنش پذیر، قابل اشتعال، بی رنگ با بویی نزدیک به بوی آمونیاک است. این عمدتا در تحقیقات سرطان به عنوان سوخت موشک، درمان آب دیگ بخار، واکنش دهنده های شیمیایی، داروها و. هیدرازین یک ترکیب شیمیایی متشکل از اتم های نیتروژن و هیدروژن است که مانند آب رفتار می کند.

چرا هیدرازین اینقدر سمی است؟

علاوه بر این که بسیار و به راحتی قابل احتراق است، بسیار سمی، سوزاننده و احتمالاً سرطان زا است. انسان هایی که در معرض بخار هیدرازین قرار می گیرند دچار سوختگی در چشم ها، بینی، دهان، مری و مجاری تنفسی می شوند. سوختگی شدید می تواند کشنده باشد. هیدرازین مایع روی پوست به سرعت جذب می شود و به عنوان یک نوروتوکسین عمل می کند.

هیدرازین هیدرات برای چه مواردی استفاده می شود؟

هیدرات هیدرازین و مشتقات عمدتاً به عنوان موارد زیر استفاده می شود: واسطه های سنتز آلی (مواد شیمیایی کشاورزی، داروسازی، تولید مواد شیمیایی و غیره) معرف آزمایشگاهی در مواد شیمیایی خوب. عامل کاهنده در فلزات (تصفیه فلزات گرانبها در صنعت معدن و غیره)

آیا هیدرازین به عنوان سوخت موشک استفاده می شود؟

هیدرازین (H2N-NH2) یک سوخت مایع با چگالی انرژی حجمی بالا (در دمای اتاق و فشار اتمسفر) است که حاوی 12.6٪ هیدروژن جرمی است. همچنین به عنوان سوخت موشک استفاده می شود. استفاده از هیدرازین در AFC ها جدید نیست زیرا در سلول های سوختی که در دهه 1960 نیروی الکتریکی را در ماهواره های فضایی تامین می کردند استفاده می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست