خرید کلاژن

کلاژن فراوان ترین پروتئین در بدن شماست. این کارکردهای مهم بسیاری از جمله ایجاد ظاهری جوان به پوست، حفظ سلامت روده، حمایت از سلامت مفاصل، تشکیل غضروف و تقویت عضلات بدون چربی دارد.

بسیاری از ما نمی توانیم کلاژن کافی را از رژیم غذایی خود دریافت کنیم. علاوه بر پیری و رژیم غذایی، عوامل دیگری از جمله ژنتیک، سیگار کشیدن، آلودگی هوا و سموم، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید و کمبودهای تغذیه‌ای بر میزان کلاژن در بدن شما تأثیر می‌گذارند.

 به همین دلیل مهم است که بدانیم در یک پودر کلاژن با کیفیت به دنبال چه چیزی باشیم. هنگام انتخاب پودر کلاژن، مهم است که منبع کلاژن و انواع کلاژن موجود در پودر کلاژن را بدانید. امروز، همه چیزهایی را که باید در مورد کلاژن بدانید را به شما می گوییم، پس با ما همراه باشید.

کلاژن چیست

پودر کلاژن (Collagen) پروتئین اصلی ساختاری در ماتریکس خارج سلولی در بافت‌های مختلف اتصال‌دهنده در بدن است. به عنوان مؤلفه اصلی بافت همبند، فراوان‌ترین پروتئین در پستانداران است که 25٪ تا 35٪ از پروتئین کل بدن را تشکیل می‌دهد. کلاژن از اسیدهای آمینه به هم پیوسته برای تشکیل مارپیچ سه‌گانه و فیبرهای کشیده معروف به مارپیچ کلاژن تشکیل‌شده است. بیشتر در بافت‌های فیبری مانند تاندون‌ها، رباط‌ها و پوست دیده می‌شود.

بسته به درجه کانی‌سازی، بافت‌های کلاژن ممکن است سفت و سخت (استخوان) و سازگار (تاندون) باشند. یا دارای یک تناسب از سفت و سخت تا سازگاری (غضروف) باشند. همچنین در قرنیه‌ها، رگ‌های خونی، روده، دیسک‌های بین مهره‌ای و عاج و دندان‌ها فراوان است.

در بافت ماهیچه‌ای، به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی اندومیزیوم عمل می‌کند. پودر کلاژن یک تا دو درصد از بافت عضلانی و 6 درصد از وزن عضلات قوی، تاندون‌ها را تشکیل می‌دهد. فیبروبلاست رایج‌ترین سلولی است که باعث ایجاد کلاژن می‌شود. ژلاتین، که در مواد غذایی و صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، کلاژنی است که به طور غیر قابل برگشت هیدرولیز شده است. کلاژن در درمان عوارض استخوان و پوست کاربردهای پزشکی زیادی دارد.

خرید پودر کلاژن

 

انواع کلاژن

در حالی که 16 نوع کلاژن مختلف وجود دارد، انواع 1، 2 و 3 رایج ترین انواعی هستند که در مکمل ها پیدا می شوند. شما می توانید این انواع مختلف کلاژن را از پروتئین های سالم در رژیم غذایی خود با مصرف غذاهای حاوی استخوان، مانند خوردن غضروف به طور مستقیم از استخوان، مصرف ماهی های استخوانی، خوردن گوشت اعضای بدن یا نوشیدن کلاژن در آب استخوان پخته شده دریافت کنید. حتی یک راه ساده تر برای بالا بردن سطح کلاژن، مصرف مکمل کلاژن کامل مواد غذایی است. در زیر انواع مختلف کلاژن را با جزئیات بیشتر تقسیم می کنیم:

کلاژن نوع 1:

معمولا این نوع کلاژن برای پوست بهترین نوع در نظر گرفته می شود. این متداول ترین نوع کلاژن در بدن است.این نوع کلاژن سطح کلاژن را در پوست، مو یا ناخن حفظ می کند. سطح کلاژن نوع 1 در حدود 25 سالگی شروع به کاهش می کند. از آنجایی که در بافت‌های همبند بسیار شایع است، کاهش کلاژن نوع 1 زمانی که پوست شروع به افتادگی می‌کند، خطوط ریز ظاهر می‌شود، ناخن‌ها شکننده می‌شوند و موها نازک می‌شوند، مشاهده می‌شود.

با این حال، کلاژن نوع 1 فقط یک ماده مرتبط با زیبایی نیست. همچنین جزء اصلی تاندون ها، اندام ها و استخوان ها است. این باعث می شود آن را جزء حیاتی هر رژیم غذایی یا روال سلامتی قرار دهد. پپتیدهای کلاژن در درجه اول از کلاژن نوع 1 تشکیل شده اند.

بهترین منابع برای کلاژن نوع 1:

 • گوشت گاو
 • آب قلم، آبگوشت استخوان
 • تخم مرغ

کلاژن نوع 2:

یکی دیگر از انواع رایج کلاژن که در مکمل ها یافت می شود، کلاژن نوع 2 است. اگرچه نسبت به کلاژن نوع 1 بدن شیوع کمتری دارد، اما بسیار مهم است. در غضروف‌ها که بافت‌های سخت و انعطاف‌پذیری را در قسمت‌های مختلف بدن مانند مفاصل، گوش‌ها و بینی تشکیل می‌دهند و برای سیستم اسکلتی بسیار سالم است.افراد فعالی که نیاز به تکیه بر مفاصل خود دارند نیز می توانند از افزودن کلاژن نوع 2 به رژیم غذایی خود سود ببرند. کلاژن غضروف از کلاژن نوع 2 تشکیل شده است. کلاژن نوع 2 همچنین حاوی مواد شیمیایی کندروایتین و گلوکزامین است که به بازسازی غضروف در مفاصل کمک می کند.

بهترین منابع برای کلاژن نوع 2:

 • مرغ
 • آب قلم، آبگوشت استخوان

کلاژن نوع 3:

نوع 3 دومین نوع رایج کلاژن است که در بدن شما یافت می شود. کلاژن نوع 3 نیز در خط پروتئین های حیاتی محصولات کلاژن یافت می شود. نوع 3 در قسمت های بدن مانند رگ های خونی، روده ها و پوست یافت می شود. به لخته شدن خون و بهبود زخم ها کمک می کند. به طور کلی در فیبرهای شبکه ای مانند مغز استخوان و معمولاً در کنار کلاژن نوع 1 در بدن یافت می شود.

این نوع کلاژن در واقع شامل سه زنجیره آلفا است که در اطراف یکدیگر ابرپیچ شده اند. برای حمایت از روده، ماهیچه‌ها، رگ‌های خونی و رحم در زنان با نوع 1 همکاری می‌کند. از آنجایی که کلاژن نوع 3 در سیستم‌های اصلی بدن ما نقش دارد، همچنین نقش زیادی در بیماری‌های مرتبط با التهاب بازی می‌کند.

بهترین منابع برای کلاژن نوع 3:

 • گوشت گاو
 • آب قلم، آبگوشت استخوان
 • ماهی

کاربردهای پزشکی کلاژن

جراحی زیبایی: کلاژن به طور گسترده‌ای در جراحی زیبایی مورد استفاده قرار گرفته است.به عنوان یک ماده درمانی برای بیماران سوختگی، برای بازسازی استخوان و طیف گسترده‌ای از اهداف دندانپزشکی، ارتوپدی و جراحی استفاده می‌شود.کلاژن انسانی و گاو هم به عنوان پرکننده‌های پوستی برای درمان چین و چروک و پیری پوست استفاده می‌شود.

پیوند استخوان: کلاژن در پیوند استخوان مورد استفاده قرار می گیرد زیرا دارای یک ساختار مارپیچ سه گانه است و آن را به یک مولکول بسیار قوی تبدیل می کند.

بازسازی بافت: پودر کلاژن دارای خواص صحیحی برای بازسازی بافت از قبیل ساختار منافذ، نفوذپذیری، آبگریزی و پایداری در داخل بدن است.

کاربردهای جراحی ترمیمی: کلاژن بطور گسترده در ساختن جایگزین‌های مصنوعی پوست مورد استفاده در سوختگی و زخم‌های شدید بکار می‌رود.

التیام زخم: پودر کلاژن یکی از منابع طبیعی کلیدی بدن و مؤلفه‌ای از بافت پوست است که می‌تواند در تمام مراحل ترمیم زخم مفید باشد.کلاژن مارپیچ سه‌گانه است که از سه زنجیره اسید آمینه ساخته شده است، که الیاف محکم را تشکیل می‌دهد و ساختار بدن را فراهم می‌کند. کـلاژن فراوان‌ترین پروتئین بدن انسان است که حدود 30٪ از کل پروتئین را تشکیل می‌دهد. این یک‌پارچگی، انعطاف‌پذیری و استحکام بافت‌های هم‌بند بدن ما را تضمین می‌کند

در نتیجه فرم و عملکرد پوست، غضروف و استخوان‌های ما را حفظ می‌کند.در سال‌های اخیر، مکمل‌های کلاژن محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. بیشتر آن‌ها هیدرولیز می‌شوند، به این معنی که کلاژن شکسته شده است و جذب آن را آسان‌تر می‌کند.

پودر کلاژن چیست

طبق گفته محققان انواع مختلفی از کلاژن وجود دارد که هر کدام از “پپتیدها” یا اسیدهای آمینه متفاوتی تشکیل شده اند. انواع مختلف پوست و تاندون ها را بر خلاف غضروف تشکیل می دهند. تشخیص اینکه کدامیک ممکن است به سلامتی شما کمک کند مشکل به نظر می رسد. همچنین به گفته متخصصان تغذیه: مکمل های حاوی کلاژن توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تنظیم نمی شوند و به میزان زیادی متفاوت هستند.

بیشتر پودر کلاژن موجود در بازار حاوی کلاژن نوع I “هیدرولیز شده” است که از پوست، استخوان یا فلس ماهی استخراج می شود. هیدرولیز شده به این معنی است که زنجیره‌های اسید آمینه به واحدهای کوچک‌تر شکسته شده‌اند، فرآیندی که به پودر اجازه می‌دهد در مایعات گرم و سرد حل شود.این نوع کلاژن بسیار محبوب شده است زیرا می توانید آن را به همه چیز از قهوه و سوپ داغ گرفته تا دم کرده سرد و اسموتی اضافه کنید. همچنین حاوی پروتئین است، با یک وعده دو پیمانه ای از اکثر پپتیدهای کلاژن که حدود 18 گرم را تحویل می دهد.

انواع پودر کلاژن چیست

محبوبیت مکمل های کلاژن، بیشتر به عنوان راهی برای جوانسازی پوست پیر، افزایش توده عضلانی و کاهش درد آرتریت افزایش یافته است. مکمل ها از منابع حیوانی کلاژن مانند گاو، ماهی یا مرغ می آیند. مردم می توانند آنها را به صورت پودر، مایع یا کپسول خریداری کنند.

16 نوع کلاژن در بدن وجود دارد، اما نوعی که بیشتر در پودر کلاژن پیدا می‌شود نوع 1 است. طبق گفته محققان این کلاژن از پوست، تاندون‌ها، دندان‌ها، اندام‌های داخلی و استخوان می‌آید. سایر انواع کلاژن کمتر برای مکمل ها استفاده می شوند، اما برخی از پودرهای پروتئین مولتی کلاژن از مخلوط انواع کلاژن ها استفاده می کنند. علاوه بر نوع کلاژن مورد استفاده، مکمل یکی از سه شکل اصلی را دارد:

کلاژن هیدرولیز شده: کلاژنی که به اسیدهای آمینه اساسی خود تجزیه شده است. همچنین به عنوان هیدرولیز کلاژن و پپتیدهای کلاژن شناخته می شود.

کلاژن ژلاتین: کلاژنی که از پروتئین های بزرگ به تکه های کوچکتر تجزیه شده است. نسبت به کلاژن هیدرولیز شده کمتر تجزیه می شود.

کلاژن غیرقابل تغییر: تکه های بسیار کوچک کلاژن نوع II که با توقف تجزیه ذخایر کلاژن طبیعی شما کار می کنند. این کلاژن غیر قابل تجزیه نیز نامیده می شود، به این معنی که به پروتئین های کوچکتر یا اسیدهای آمینه تجزیه نمی شود.

بیشتر مکمل‌ها از کلاژن هیدرولیز شده استفاده می‌کنند، زیرا به قطعات کوچکی تجزیه می‌شود که جذب آسان (و مخلوط شدن آسان در مایعات سرد) می‌شود.

پودر کلاژن چه خواصی دارد

کلاژن یک منبع غنی از اسیدهای آمینه است که برای سلامتی ما فوق العاده است. فهرست فواید بالقوه پودر کلاژن طولانی است. این شامل بهبود سلامت و قابلیت ارتجاعی پوست، مفاصل سالم تر، استخوان های قوی تر و شاید حتی کاهش وزن است.برخی از متعصبان ورزش و برندهای کلاژن ادعا می‌کنند که افزودن یک پیمانه پودر کلاژن (که بیشتر به صورت پودر محلول در آب مصرف می‌شود) به رژیم غذایی روزانه شما می‌تواند به سلامت کلی شما و همچنین پوست شما کمک کند.

پودر کلاژن و علائم آرتروز

استئوآرتریت شکل فرسایشی این بیماری است که باعث درد و گاهی مشکل در راه رفتن می شود. پودرهای کلاژن ممکن است در کاهش این علائم نقش داشته باشند. کلمه کلیدی در اینجا ممکن است. یعنی هیچ دلیل قطعی وجود ندارد که کلاژن علائم آرتروز را بهبود بخشد.در حال حاضر، آرتروز با مسکن‌های بدون نسخه یا نسخه‌ای درمان می‌شود که همگی دارای عوارض جانبی هستند. با این حال، به نظر می رسد کلاژن بی خطر است و خطر عوارض جانبی بسیار پایینی دارد.

خرید پودر کلاژن

 

کلاژن برای پوست

محققان می گویند مکمل های کلاژن مدت ها است که وجود داشته و سال ها به عنوان یک چشمه ضرب المثل جوانی نام برده می شود. کلاژن 75 درصد وزن پوست ما را تشکیل می دهد. این پوست را صاف و بدون چین و چروک نگه می دارد که با افزایش سن، کلاژن را از دست می دهیم. این کاهش از 20 سالگی شروع می شود. نشانه های قطعی کلاژن چین و چروک و افتادگی پوست است.

تزریق‌های اولیه پرکننده چین و چروک از کلاژن ساخته می‌شدند، اما به دلیل خطر واکنش آلرژیک (بیشتر برای کسانی که از منابع گاوی استفاده می‌کردند) به سرعت از بین رفتند.مطالعات اولیه در مورد مصرف پودرهای کلاژن، بهبود چندانی در پیری پوست نشان ندادند، اما مطالعات اخیر، خاصیت ارتجاعی پوست، کاهش چین و چروک‌ها و بهبود آبرسانی را با مکمل‌های پودر کلاژن نشان داده‌اند.

با این حال، محققان یک رویکرد جامع را سلامت پوست توصیه می کنند: خوردن غذاهای حاوی آنتی اکسیدان بالا، مانند میوه ها و سبزیجات، می تواند کمک کننده باشد. و ضد آفتاب می تواند از تجزیه کلاژن جلوگیری کند و پوست را جوان یا جوان تر نگه دارد. ترکیب پودر کلاژن با رتینودهای موضعی، ویتامین C، و درمان با لیزر و سایر دستگاه های انرژی، که همگی به تقویت کلاژن در زیر سطح پوست کمک می کنند.

آیا پودر کلاژن باعث چاقی میشود

برخی معتقدند که مصرف پودر کلاژن ممکن است باعث کاهش وزن و سوخت و ساز سریع‌تر شود.زمانی که گرسنه نیستید احتمال کمتری خواهید داشت که بیشتر غذا بخورید و بین وعده های غذایی بیشتر صبر کنید. کلاژن، پروتئینی است که به خودی خود آن را ابزار خوبی برای کاهش وزن می‌کند. خوردن وعده‌های غذایی با پروتئین بالا می‌تواند نوسانات قند خون را کاهش دهد. پروتئین‌ها به شما کمک می‌کنند سیر بمانید، به عبارت دیگر، کلاژن نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در نتیجه، یکی از فواید پودر کلاژن ممکن است کاهش وزن باشد. پپتیدهای کلاژن مملو از پروتئین های با کیفیت هستند. با گذشت زمان، شما کمتر غذا می خورید و مواد مغذی بیشتری از غذاهایی که می خورید دریافت خواهید کرد تا بتوانید سریعتر وزن کم کنید.

علاوه بر این، کلاژن ممکن است به طور غیرمستقیم به کاهش وزن کمک کند در این مکانیسم کلاژن به تقویت رباط ها و تاندون هایی که ممکن است به دلایلی آسیب دیده باشند یا به سادگی با افزایش سن ضعیف شده باشند، کمک می کند. کلاژن می تواند به ساخت عضلات قوی، جلوگیری از آسیب و ترمیم آسیب بافت کمک کند. بنابراین وقتی زمان تمرین فرا می رسد، احساس قوی تر بودن و انرژی بیشتری می کنید. این می تواند به شما کمک کند تا یک رژیم ثابت داشته باشید و در نهایت وزن کم کنید.

پودر کلاژن برای چاقی صورت

افتادگی پوست بخش طبیعی پیری است. کلاژن و الاستین دو پروتئین ضروری هستند که با استحکام پوست مرتبط هستند. تولید این دو پروتئین با افزایش سن افراد کاهش می یابد.سطح اسید هیالورونیک نیز با افزایش سن کاهش می یابد. اسید هیالورونیک مولکولی است که به پوست کمک می کند رطوبت را حفظ کرده و پرتر به نظر برسد. برای اکثر افراد، پوست در سنین 35 تا 40 سالگی شروع به از دست دادن سفتی می کند.

مکمل های کلاژن ممکن است به جایگزینی کلاژنی که بدن به طور طبیعی از دست می دهد کمک کند. مکمل های کلاژن به شکل قرص، پودر کلاژن، کپسول و نوشیدنی وجود دارد.طبق تحقیقات انجام شده که اثرات مکمل پودر کلاژن را بر روی پوست بررسی کردند. دریافت که 8 هفته مکمل کلاژن خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد.

پودر آشامیدنی کلاژن

وقتی می گوییم “کلاژن مایع” یا “کلاژن قابل نوشیدن” به معنای کلاژنی است که برخلاف قرص به شکل مایع آماده نوشیدن است.نوشیدنی های کلاژن  چه از قبل ساخته شده و چه آماده برای مخلوط کردن با مایع دلخواه شما – به طور کلی گزینه ای کمتر محبوب هستند، اما در میان افرادی که در حال حرکت هستند و به فرصت اضافی برای هیدراته شدن نیاز دارند، مورد علاقه هستند.

مزایا: به راحتی جذب می شود، بدون طعم

همانند کلاژن پودری، کلاژن مایع آماده کار است. کلاژن مایع از پپتیدهای کلاژن ساخته شده است، به این معنی که به عناصر کوچکتری تجزیه شده است که باعث می شود راحت تر جذب و در بدن استفاده شود. همچنین برای افرادی که نمی‌خواهند با پودر کردن یا مخلوط کردن پودر سر و صدا کنند، خوب عمل می‌کند و تقریباً به همان اندازه قابل حمل است (بطری را در کیف باشگاه خود بیندازید تا هیدراتاسیون بعد از تمرین خود را به حداکثر برسانید).

معایب: استفاده محدود

از آنجایی که نمی‌توانید پودر را با چیزی به جز مایع مخلوط کنید و بسیاری از نسخه‌های آن به‌عنوان نوشیدنی‌های طعم‌دار از قبل ساخته شده‌اند، گزینه‌های زیادی از نظر نحوه مصرف کلاژن مایع ندارید. اگر طعم یک نوشیدنی یا مخلوط نوشیدنی از پیش ساخته شده را دوست ندارید، فقط باید به جستجو ادامه دهید تا زمانی که چیزی را که دوست دارید پیدا کنید .

خرید پودر کلاژن

پودر کلاژن رو با چی بخوریم

پودر کلاژن کاملاً حل می شود و بی طعم است، بنابراین بسیار آسان است که در دستور العمل ها گنجانده شود بدون اینکه بر قوام یا طعم کلی تأثیر بگذارد. میتوان پودر کلاژن را به مواد زیر اضافه کردن:

 • اسموتی ها
 • اکسیرها
 • سوپ، خورش و سایر غذاها
 • توپ های انرژی یا گاز گرفتنی
 • تکه های گرانولای خانگی
 • خمیر پنکیک
 • محصولات پخته شده مانند کلوچه، بیسکویت، براونی یا نان
 • سس سیب
 • کمپلکس میوه ها
 • پودینگ چیا یا جو دوسر شبانه
 • بستنی
 • شیر خانگی بدون لبنیات
 • فرنی صبحانه
 • کره های آجیل
 • ماست بدون لبنیات
 • غوطه ور کردن و پخش کردن، مانند هوموس، گواکامول یا سالسا
 • سس ها و چاشنی ها، مانند سس سالاد یا سس BBQ
 • رژیم کتوژنیک، مانند لقمه کلاژن کره بادام شکلاتی

مصرف پودر کلاژن در شیردهی

سازمان غذا و داروی ایالات متحده، مکمل‌های کلاژن را برای مصرف انسان بی‌خطر می‌شناسد، اما در کل، در سطح جهانی، قوانین زیادی در مورد کیفیت، جذب و کارایی کلاژن وجود ندارد. وقتی صحبت از شیردهی به میان می آید، تحقیقات خاصی در مورد کلاژن نیز وجود ندارد، اما ما می دانیم که به طور کلی فقط مقادیر بسیار کمی از مواد می توانند وارد شیر مادر شوند، بنابراین خطرات مرتبط با مصرف پودر کلاژن – گاوی یا دریایی – در دوران شیردهی بسیار کم است.توصیه کلی این است که همیشه از پزشک خود بپرسید که آیا مصرف کلاژن در دوران بارداری یا شیردهی یا هر مکمل یا داروی دیگری برای شما بی خطر است یا خیر.

پودر کلاژن چه عوارضی دارد

عوارض جانبی مکمل کلاژن خفیف است. در هر صورت، ممکن است علائم گوارشی، سردرد، سرگیجه یا بثورات را تجربه کنید.کسانی که به ماهی، صدف یا تخم مرغ حساسیت دارند باید از مکمل های کلاژن اجتناب کنند زیرا بسیاری از آنها از این مواد ساخته شده اند. مطمئن شوید که فهرست کامل مواد تشکیل دهنده را بررسی کرده اید، از جمله یادداشت هایی که نشان می دهد محصول در کارخانه ای فرآوری شده است که سایر موادی که ممکن است به آنها حساسیت داشته باشید پردازش می کند.

خرید پودر کلاژن

نگرانی بزرگتر این واقعیت است که مکمل ها با نظارت دقیقی مانند محصولات دارویی تنظیم نمی شوند. بسیاری از پودرهای کلاژن از لاشه حیوانات ساخته می شوند. این جایی است که فلزات سنگین تمایل به تجمع دارند.خطر تئوری دیگر ایجاد نسخه انسانی بیماری جنون گاوی یا آنسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی است، اگر کلاژن موجود در پودر از گاوهای مبتلا به این بیماری گرفته شود.از آنجایی که کلاژن به خودی خود مشکل‌ساز نیست، از محصولی استفاده کنید که فقط حاوی کلاژن است و هیچ ماده دیگری ندارد.

فروش کلاژن

کـلاژن در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد، ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلاژن مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سوالات متداول در مورد کلاژن

آیا مکمل های کلاژن موثر هستند؟

مصرف فرم صحیح مکمل های کلاژن می تواند فواید زیبایی و سلامتی داشته باشد. متأسفانه، همه مکمل های کلاژن آنطور که ادعا می کنند عمل نمی کنند و می توانند حاوی سموم، آلاینده ها و سایر مواد مضر باشند. مکمل های من دارای مهر و موم فرآیندهای تولید خوبی هستند و از نظر خلوص، قدرت و ترکیب آزمایش شده اند.

در پودر کلاژن به دنبال چه چیزی باشم؟

یک پودر کلاژن هیدرولیز شده از منابع طبیعی و ارگانیک را توصیه می کنم. پودر کلاژن هیدرولیز شده از نظر علمی به دلیل توانایی آن در جذب سریع در جریان خون ما ثابت شده است.

چگونه یک پودر کلاژن انتخاب کنیم؟

هنگام انتخاب پودر کلاژن، باید مطمئن شوید که از منابع حیوانی ارگانیک و علف‌خوار تغذیه می‌شود تا از مواجهه غیرضروری با سموم جلوگیری کنید.

منابع:

 • What Is the Best Form of Collagen to Take?
 • What are the 5 Types of Collagen?
 • Different Types of Collagen

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست