خرید کلاژن هیدرولیز شده

خرید کلاژن هیدرولیز شده

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده پروتئین‌های هیدرولیز شده و فعال در حوزه خرید و فروش کلاژن هیدرولیز شده را به صورت پودری و مایع وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پروتئین هیدرولیز شده کلاژن و قیمت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش کلاژن هیدرولیز شده

فروش پروتئین کلاژن هیدرولیز شده با مشخصات زیر صورت می‌گیرد.

 • منبع (ها): گیاهی، حیوانی
 • گرید: غذایی، آرایشی، دارویی
 • نام INCI: کلاژن هیدرولیز شده
 • طبقه‌بندی: پلیمر طبیعی یا نیمه سنتز
 • کاربرد آن (INCI):
  • آنتی‌استاتیک: با خنثی‌سازی بار الکتریکی روی سطح، الکتریسیته ساکن را کاهش می‌دهد
  • نرم‌کننده: پوست را نرم و لطیف می‌کند
  • تشکیل فیلم: یک فیلم مداوم روی پوست، مو یا ناخن تولید می‌کند
  • حالت‌دهنده مو: موها راحت شانه، نرم، نرم و براق می‌شوند و یا باعث ایجاد حجم، سبک و درخشندگی می‌شوند
  • رطوبت‌گیر: محتوای آب مواد آرایشی را در بسته‌بندی آن و روی پوست حفظ می‌کند
  • تهویه پوست: پوست را در شرایط خوبی نگه می‌دارد

شامل بودن کلاژن در مواد زیر:

 • کلاژن هیدرولیز شده در 1.05٪ مواد آرایشی وجود دارد.
 • کرم سی سی (18.6٪)
 • ماسک (17.3٪)
 • ماسک پارچه‌ای (9.28٪)
 • ریمل (3.46٪)
 • ماسک کرم / ژل (2.59٪)

به نظر می‌رسد مکمل‌های کلاژن همه‌جا هستند. مردم آن را در قهوه، اسموتی‌ها و هرجای دیگر که بتوانند آن را حل کنند قرار می‌دهند. ادعاهای بی‌شماری در مورد فواید آن برای سلامتی وجود دارد، اما تنها برخی از آن‌ها تحقیقات واقعی را برجسته می‌کنند.در میان تمام اطلاعات موجود، درک مکمل‌های غذایی دشوار است.

وقتی صحبت از چیزهایی می‌شود که می‌توانید در بدن خود قرار دهید، مانند کلاژن هیدرولیز شده یا سایر مکمل‌های غذایی، شما باید بدانید که در واقع چیست و تحقیقات علمی در این باره چه می‌گوید. در اینجا اطلاعاتی در مورد کلاژن هیدرولیز شده و مدارکی که از خواص آن پشتیبانی می‌کنند برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه در مورد مناسب بودن برای شما پیدا خواهید کرد.

اطلاعات لازم برای خرید کلاژن هیدرولیز شده

کلاژن به طور طبیعی پروتئینی است که به وفور در بدن شما یافت می‌شود.کلاژن هیدرولیز شده (همچنین به عنوان پپتیدهای کلاژن شناخته می‌شود) کلاژنی است که به اسیدهای آمینه قابل حل شدن تجزیه می‌شود، که اغلب به عنوان مکمل غذایی پودر کلاژن در دسترس است.شواهدی وجود دارد که مکمل کلاژن می‌تواند از سلامت پوست، ناخن‌ها، مفاصل و عضلات پشتیبانی کند.

کلاژن هیدرولیز چیست

کلاژن های هیدرولیز شده به عنوان مکمل‌های خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، که نویدبخش بهبود سلامت پوست، کاهش درد مفاصل به دلیل آرتروز یا آسیب ورزشی و افزایش فشار خون بالا است. کلاژن هیدرولیز شده، که به آن پپتیدهای کلاژن یا هیدرولیزات کلاژن نیز گفته می‌شود، از طریق دناتوراسیون یا تجزیه کلاژن به زنجیره های اسید آمینه کوچکتر (به نام پپتیدها) از طریق حرارتی یا آنزیمی بدست می‌آید.

به عنوان مثال، قرار گرفتن در معرض گرما (مانند پخت و پز) ساختار کلاژن را نامناسب می‌کند، آن را به زنجیره‌های پپتیدی کوتاه‌تر تقلیل می‌دهد و باعث تشکیل ژلاتین می‌شود. پپتیدهای موجود در ژلاتین بزرگ‌تر از کلاژن هیدرولیز شده هستند که طول آن‌ها به طور متوسط ​​30 تا 60 اسید آمینه است. اسید آمینه گلایسین، پرولین و هیدروکسی پرولین فراوان‌ترین اسیدهای آمینه موجود در کلاژن هیدرولیز شده هستند. در حالی که نشان داده شده است مکمل خوراکی کلاژن هیدرولیز دارای برخی از اثرات درمانی است، نباید از آن به عنوان جایگزین پروتئین استفاده کرد زیرا فاقد اسید آمینه ضروری تریپتوفان است.

کلاژن بدن شما را پر می‌کند – تا حد زیادی در بافت‌های پیوندی، استخوان‌ها و پوست وجود دارد. این ماده یک سوم پروتئین کل بدن و سه چهارم وزن خشک پوست شما را تشکیل می‌دهد. اما کلاژن موجود در مکمل‌ها دقیقاً مانند کلاژن موجود در بدن شما نیست. برای قابل هضم‌تر شدن آن شکسته شده است.به طور کلی کلاژن هیدرولیز شده را به صورت مایع جهت مصارف آرایشی بهداشتی و پودرهای مکمل غذایی در فروشگاه‌ها مشاهده خواهید کرد.

منابع کلاژن هیدرولیز شده

کلاژن را می توان از منابع متعددی از جمله گاو، خوک، مرغ و حیوانات دریایی تهیه کرد. پس از استخراج کلاژن از استخوان‌ها، تاندون‌ها، ریه ها یا بافت همبند این حیوانات، کلاژن هیدرولیز شده با برش گرمایی و آنزیمی تولید می‌شود. انواع کلاژن I ،II و III همگی از یک خانواده کلاژن فیبریل هستند، اما در توالی اسیدهای آمینه متفاوت هستند.

اگرچه کلاژن های I ،II و III هر کدام در درجه اول حاوی اسیدهای آمینه گلایسین، پرولین و هیدروکسی پرولین هستند، این کلاژن ها ممکن است حاوی مقادیر و انواع مختلف توالی پپتیدی باشند که توسط بدن انسان متمایز می‌شوند. مطالعات مقایسه اختلافات بالقوه بین منابع هیدرولیز شده و اشکال کلاژن I ،II و III وجود ندارد.

منابع کلاژن دریایی در مقابل گاو

منابع دریایی و گاوی ممکن است در انواع کلاژن غالب و همچنین خطر آنها متفاوت باشند. کلاژن های دریایی با خطر پاتولوژیک کمتری در انتقال بیماری در ارتباط هستند زیرا حیوانات دریایی آنسفالوپاتی اسفنجی شکل گاوی را منتقل نمی‌کنند (که معمولاً به عنوان “بیماری گاو دیوانه” شناخته می‌شود) یا آنفلوانزای مرغی و خوکی.

با این حال، تا به امروز، آزمایشات بالینی که از کلاژن هیدرولیز خوراکی از منابع گاوی و همچنین از منابع دریایی، خوک و مرغ استفاده کرده است، محصولات را بی‌خطر و قابل تحمل دانسته اند. مطالعات آینده ممکن است کشف کنند که آیا تفاوت بین منابع مختلف کلاژن هیدرولیز شده وجود دارد یا خیر.با این حال، هیچ دوز درمانی استانداردی تعیین نشده است، بنابراین برای تعیین دوزهای مناسب برای موارد خاص مانند مراقبت از پوست یا سلامت مفاصل و تشخیص تفاوت بین منابع کلاژن، مطالعات لازم است.

آبگوشت استخوان به عنوان منبع کلاژن هیدرولیز شده

آبگوشت استخوان یک منبع کلاژن در رژیم غذایی است که ادعاهای پزشکی بی شماری از کمک به هضم غذا تا حمایت از سلامت استخوان و مفاصل را دریافت کرده است. این آبگوشت با جوش آمدن استخوان و بافت هم‌بند حیوانات مختلف در مایع مانند آب برای مدت زمان طولانی برای استخراج کلاژن و همچنین اسیدهای آمینه اضافی، مواد معدنی و مغز استخوان ساخته می‌شود.

برخلاف کلاژن هیدرولیز شده، شواهد مربوط به اثرات بهداشتی مصرف آبگوشت استخوان محدود است. علاوه بر این، آبگوشت استخوان ممکن است غلظت‌های غیر قابل اطمینان کلاژن هیدرولیز شده را در مقایسه با فرم‌های اضافی کلاژن هیدرولیز شده فراهم کند.یک مطالعه نشان داد که آمینو اسیدهای کلیدی گلیسین، پرولین و هیدروکسی پرولین در مقایسه با مکمل کلاژن، در آماده‌سازی‌های مختلف آبگوشت استخوان به طور قابل توجهی پایین‌تر است. محتوای اسید آمینه آبگوشت‌ها با توجه به تکنیک‌های آماده‌سازی به میزان قابل توجهی متفاوت بود.

در حالی که آبگوشت استخوان از نظر کیفیت غذایی لزوماً مضر نیست، اما تنوع گسترده در محتوای اسیدهای آمینه به دلیل تفاوت در تکنیک‌های آماده‌سازی، نگرانی در مورد قابلیت اطمینان و در نهایت ارزش درمانی را ایجاد می‌کند. در این راستا، مکمل های کلاژن با دوز درمانی و آماده شده تجاری می‌توانند منابع قابل اطمینان‌تری باشند.

جذب کلاژن هیدرولیز شده

پروتئین‌ها می‌توانند از هزاران تا ده ها هزار آمینو اسید جداگانه متصل شوند. برای اینکه پروتئین‌ها توسط بدن جذب شوند، پروتئین‌ها باید به اسیدهای آمینه جداگانه یا توالی کوتاه پپتید با طول دو تا سه اسید آمینه تبدیل شوند. از آنجا که طول پروتئین‌های هیدرولیز شده در مقایسه با پروتئین های غیر طبیعی کمتر است، معمولاً با سرعت بیشتری جذب می‌شوند. بنابراین، کلاژن هیدرولیز شده ممکن است سریعتر و با کارآیی بیشتری نسبت به کلاژن غیر اشباع جذب شود.

خرید کلاژن هیدرولیز شده

ترکیب کلاژن هیدرولیز شده در بافت پیوندی

مطالعات نشان داد که پس از مصرف کلاژن هیدرولیز خوراکی، ممکن است پپتیدهای کلاژن به طور مستقیم در بافت‌هایی مانند غضروف و پوست رسوب کنند. یک مطالعه بر روی موش‌ها نشان داد که پس از تغذیه موش‌ها با هیدرولیزات ژلاتین دارای برچسب رادیویی، برخی از پپتیدهای کلاژن به اسیدهای آمینه تجزیه می شوند اما برخی دیگر به صورت پپتیدهای دو تا سه اسید آمینه جذب می شوند. پپتیدهای حاصل از هیدرولیزات ژلاتین نسبت به پرولین ترجیحاً (بیش از دو برابر) در غضروف جمع می‌شوند.

کلاژن با افزایش سن افت می‌کند. کلاژن تقریباً 70 درصد از وزن خشک پوست را تشکیل می‌دهد. از کل محتوای کلاژن پوست، کلاژن نوع I 80 درصد و نوع II 15 درصد را شامل می‌شود. بعد از رسیدن فرد به سن 18 سالگی، میزان کلاژن پوست او حدود 1 درصد در سال کاهش می یابد. با رسیدن فرد به 80 سالگی، تولید کلاژن در پوست ممکن است 75 درصد در مقایسه با بزرگسالان جوان کاهش یابد.

در حالی که برخی از شواهد از مصرف کلاژن به عنوان وسیله‌ای برای بهبود برخی از پارامترهای سلامت پوست پشتیبانی می‌کنند، استفاده از کلاژن موضعی، همانطور که در لوازم آرایشی وجود دارد، شواهد کلی ضعیف‌تری دارد. کلاژن به دلیل نقش غالب آن در حفظ ساختار و یکپارچگی پوست، در فرمولاسیون محصولات آرایشی متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلاژن غیر طبیعی نمی‌تواند به پوست نفوذ کند، اما کلاژن هیدرولیز شده ممکن است تا حدی به لایه اول پوست نفوذ کند. در نتیجه، کلاژن ها و لوسیون های کلاژن و کلاژن هیدرولیز نشده، جایگزین کاهش کلاژن در پوست نخواهند شد، اما ممکن است به مرطوب‌سازی پوست کمک کنند.

مصرف خوراکی کلاژن هیدرولیز باعث تغییر در کاهش طبیعی کشش پوست در زنان پیر می‌شود. یک آزمایش تصادفی کنترل شده با دارونما در 69 زن در سنین 35 تا 55 سال نشان داد که مصرف خوراکی کلاژن هیدرولیز شده می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود بخشد. زنان یا به مدت هشت هفته هر روز 2.5 گرم کلاژن هیدرولیز، 5 گرم کلاژن هیدرولیز یا 2.5 گرم دارونما (مالتودکسترین) مصرف کردند.

خرید کلاژن هیدرولیز شده در ترکیب با کلسیم و ویتامین D ممکن است در کند شدن از دست دادن استخوان در زنان یائسه مفید باشد، اما مطالعات بیشتری برای تعیین نقش هیدرولیز کلاژن در متابولیسم استخوان لازم است.

کلاژن هیدرولیز شده و درد مفاصل

مصرف کلاژن هیدرولیز شده ممکن است در ورزشکاران با درد مفصل مربوط به فعالیت نیز مفید باشد. یک مطالعه در ورزشکاران دارای مشکلات عملکردی زانو به دلیل ورزش نشان داد که کلاژن هیدرولیز شده درد مفصل مربوط به فعالیت را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد.

در این مطالعه 160 زن و مرد 18 تا 30 ساله شرکت کردند که به مدت 12 هفته هر روز 5 گرم هیدرولیز کلاژن دریافت می‌کردند. شرکت کنندگان در صورت ابتلا به بیماری مفصل زانو، آسیب‌دیدگی یا تزریق یا تزریق مفصل، از مطالعه حذف شدند. تغییرات درد زانو در حین فعالیت توسط مقیاس آنالوگ بصری توسط شرکت‌کنندگان و یک پزشک ارزیابی شد. درد زانو در هفته 6 و در پایان مطالعه به طور قابل توجهی در مقایسه با پایه کاهش یافت.

آنالیز کلاژن هیدرولیز شده

این مطالعات نشان می‌دهد که خرید کلاژن هیدرولیز شده ممکن است در کاهش درد مفاصل به دلیل ناراحتی مربوط به فعالیت مؤثر باشد.خرید کلاژن هیدرولیز شده ممکن است در کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون بالا و بهبود عملکرد متابولیک در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مؤثر باشد.

اگر به دنیال شرکت های فروش کلاژن هیدرولیز شده هستید، برای اطلاع از قیمت خرید کلاژن هیدرولیز شده میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست