اسید سولفونیک

خرید اسید سولفونیک

فروش اسید سولفونیک ایرانی (با برند پاکسان و بهداش) که به صورت مایع می باشد.  جهت خرید سولفونیک اسید عمده و بشکه شده یا فله با تضمین کیفیت و بهترین قیمت اسید سولفونیک پاکسان، با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.

اینجا در IRCHEM ما اسید سولفونیک (LABSA) را از به صورت فله و بشکه عرضه می کنیم، بنابراین می‌توانید امروز برای استعلام قیمت اسید سولفونیک از طریق فرم ثبت سفارش اقدام کرده یا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

در این محتوا به معرفی اسید سولفونیک، مشتقات سوافونیک اسید و کاربردهای آنها در صنایع مختلف می‌پردازیم. همچنین جهت رسیدن به جواب سالاتی از قبیل قیمت اسید سولفونیک، اسید سولفونیک از کجا بخریم؟ تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

  • نام شیمیایی: آلکیل بنزن سولفونیک اسید
  • اسامی مترادف: سولفانیلیک اسید، پارا آمینو بنزن سولفونیک اسید، پارا آمینو فنیل سولفونیک اسید، آمینو بنزن سولفونیک اسید
  • خلوص: 98 درصد
  • شکل ظاهری: مایع، قهوه‌ای تیره‌ رنگ
  • بسته بندی: بشکه 230 کیلوگرمی

سولفونیک اسید چیست

اسید سولفونیک، هر یک از کلاس‌های اسیدهای آلی حاوی گوگرد و دارای فرمول کلی RSO3H، که در آن‌ها R یک گروه ترکیب آلی است. درواقع اسید سولفونیک نوعی ترکیب سولفور آلی بوده که در آن R یک گروه آلکیل یا آریل است و اگر R گروه هیدروکسیل باشد متعلق به گروه سولفونیل است. اسید سولفونیک‌ را می‌توان اسید سولفوریکی تلقی کرد که یک گروه هیدروکسیل آن با یک بخش آلی تعویض شده است. همچنین نمک‌ها و یا استرهای سولفونیک اسید را سولفونات‌ها می‌نامند.

اسید سولفونیک نسبت به اسیدهای کربوکسیلیک هم شکل خودشان دوز قوی‌تری دارند. اگرچه هم سولفونیک اسیدهای آریل و هم آلکیل بسیار شناخته شده هستند، ولی بیشترین استفاده آن‌ها به مشتقات آروماتیک آن‌ها مربوط است. سولفونیک اسید آروماتیک به ویژه به عنوان واسطه‌ها یا مواد اولیه در سنتز مفید هستند – به عنوان مثال، در تهیه فنل‌ها.

گروه های اسید سولفونیک می‌توانند انحلال پذیری ترکیبات در آب را تا حد زیادی افزایش دهند، همانطور که در مورد مشتق اسید سولفونیک تری فنیل فسفین (TPPTS)، P (C6H4-m-SO3Na) 3 مشاهده می‌شود. کمپلکس‌های فلزی این ترکیب به عنوان کاتالیزور همگن برای سنتز ترکیبات آلی در سیستم‌های دو فاز (به عنوان مثال، در مخلوط آب و یک حلال آلی) در صنعت و آزمایشگاه استفاده می‌شود. اسید سولفونیک، اسیدی بسیار قوی و خوردنده‌تر از سایر اسیدهای دیگر مانند بنزوئیک اسید و اسید استیک می‌باشد. این ماده شیمیایی غیر اکسید کننده و بی‌رنگ بوده و به راحتی در آب حل می‌شود.

ساختار سولفونیک اسید

سولفونیک اسید یک گروه عاملی که با یک اتم گوگرد با پیوند دوگانه به دو اتم اکسیژن، یک گروه هیدروکسیل و یک اتم کربن از هر هیبریداسیون مشخص می‌شود. همچنین عضو اصلی این دسته از ترکیبات، HS(=O)2OH است. در واقع سولفونیک اسید یک اکسو اسید است که دارای فرمول ساختاری کلی زیر است.

خرید اسید سولفونیک
ساختار سولفونیک اسید

در رایج‌ترین اسیدهای سولفونیک، R یا یک گروه آلکیل (آلکان سولفونیک اسید) یا یک گروه آریل (آرن سولفونیک اسید) است.

فروش سولفونیک اسید در اصفهان

با استفاده از نماد Ms، متان سولفونیک اسید را می‌توان به راحتی به عنوان MsOH نشان داد.

اسید سولفونیک صنعتی

با استفاده از نماد Ts، پارا تولوئن سولفونیک اسید را می‌توان به راحتی به عنوان TsOH نشان داد.

اسید سولفونیک طبیعی

چندین اسید سولفونیک به طور طبیعی وجود دارند – به عنوان مثال، ماده مغذی ضروری تورین (2-آمینو اتان سولفونیک اسید؛ NH2CH2CH2SO3H)، سولفوباسین‌ها و سایر سولفونولیپیدها (محصولات فعال بیولوژیکی از کشت میکروبی که حاوی 15 تا 17 زنجیره کربن متصل به کربن و ازت است).

اسیدهای آلیفاتیک سولفونیک مانند متان سولفونیک اسید و تری فلوئورومتان سولفونیک اسید (اسید تری فلیک؛ CF3SO3H) نیز از نظر تجاری، از جمله کاتالیزورهای مهم هستند. تری‌فلوئورومتان‌سولفونیک اسید، یکی از قوی‌ترین اسیدهای آلی شناخته شده، به عنوان کاتالیزور پلیمریزاسیون و در سلول‌های سوختی، در تولید بنزین و در سنتز ترکیبات آلی و آلی فلزی استفاده می‌شود. اسیدهای سولفونیک با فرآیند سولفوناسیون تولید می‌شوند. معمولاً عامل سولفونات، تری اکسید گوگرد است. کاربرد وسیع این روش تولید اسیدهای آلکیل بنزن سولفونیک است:

RC6H5 + SO3 → RC6H4SO3H

اسیدهای سولفونیک آروماتیک

اسیدهای سولفونیک آروماتیک به طور کلی با تیمارهای آروماتیک با اسید سولفوریک غلیظ و تری اکسید گوگرد اضافه شده (“اولئوم”) بدست می‌آیند، فرآیند را سولفوناسیون می‌نامند. از آنجا که اسیدهای سولفونیک اغلب به شکل نمک‌های سدیم خود استفاده می‌شوند، معمولاً سولفوناسیون با خنثی سازی با هیدروکسید سدیم یا کربنات سدیم دنبال می‌شود. چنین عملیاتی در مقیاس تولیدی در تهیه نمک‌های سدیم TPPTS (مورد استفاده در کاتالیزورها همانطور که در بالا توضیح داده شد)، در تهیه اسیدهای بنزن سولفونیک آلکیله (به عنوان شوینده‌های مصنوعی استفاده می‌شود) و در تهیه آنتراکوینون سولفونیک اسید (مورد استفاده در تولید آلیزارین و سایر رنگ‌ها) انجام می‌شود.

اسیدهای سولفونیک آلیفاتیک

از جمله روش‌های مختلفی که برای تهیه سولفونیک اسیدهای آلیفاتیک استفاده می‌شود، می‌توان به اکسیداسیون سایر ترکیبات حاوی گوگرد، واکنش آلکیل هالیدها و سولفیت‌های فلزی و واکنش ترکیبات آلی فلزی با کمپلکس‌های آمینی تری اکسید گوگرد (به عنوان مثال Me3NSO3) اشاره کرد. اسید تری فلیک توسط فلوراسیون الکتروشیمیایی متان سولفونیل کلراید یا فلوراید تولید می‌شود.

سولفونیک اسیدهای آلکیل بنزن خطی (LABSA)

سولفونیک اسیدهای آلکیل یک ماده شیمیایی است که بی‌رنگ است و دارای خواص چسبناکی است. LABSA آلکیل بنزن سولفونیک اسید خطی است که به طور عمده در فرمولاسیون مواد شوینده استفاده می‌شود. این یکی از مهم‌ترین و ارزان‌ترین سورفاکتانت‌ها در فرمولاسیون پودر و مایعات شوینده است. خاصیت پاک‌کنندگی بسیار خوبی دارد.

موارد استفاده از سولفونیک اسیدهای آلکیل بنزن خطی (LABSA)

LABSA دسته ای از ترکیبات گوگردی آلی است که در بیشتر شوینده‌های خانگی، شوینده‌های ظرفشویی، پودر مواد شوینده، پودر تمیز کننده، پودرهای لباسشویی، صابون مایع، صابون‌ها و غیره استفاده می‌شود. LABSA، ترکیب اسید سولفونیک به عنوان ماده کف‌کننده، ماده تمیز کننده و در فرمولاسیون‌های صابون‌های توالت برای کف‌سازی بیشتر استفاده می‌شود. اسید سولفونیک، LABSA در صنایع شوینده، در صنایع نساجی به عنوان ماده شستشو، و در صنایع سموم دفع آفات برای بهبود کیفیت اسپری استفاده می‌‌کند. اسید سولفونیک، LABSA ماده قابل اشتعالی نیست و می‌تواند در آب حل شود، اما در حلال آلی حل نمی‌شود.

عملکرد اسید سولفونیک آلکیل بنزن خطی

سولفونیک اسید آلکیل بنزن خطی که در صنعت برای افزایش تماس فازهای قطبی و غیر قطبی مانند روغن و آب یا آب و مواد معدنی استفاده می‌شود. آلکیل بنزن سولفونات خطی عمدتاً برای تولید مواد شوینده خانگی مانند پودر لباسشویی، مایع لباسشویی، مایع ظرفشویی و سایر پاک‌کننده‌های خانگی و سایر مصارف صنعتی استفاده می‌شود.LABSA  آلکیل بنزن اسید سولفونیک خطی در تولید اسید سولفونیک استفاده می‌کند. LABSA به عنوان روغن‌ های روان کننده یک ماده افزودنی است و از خوردگی و زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کند. محصول حاصل از آن یک سورفکتانت متوسط بسیار مؤثر است.

اسید سولفونیک ارزان

کاربردهای اسید سولفونیک:

اسید سولفونیک قابلیت استفاده در تمامی محیط‌های اسیدی را داراست. همچنین این ترکیب، به‌عنوان عامل پاک‌کننده، کف‌کننده و از بین‌برنده لکه‌ها در فرمولاسیون بیشتر ترکیبات شوینده نیز استفاده می‌شود. استفاده‌ی عمده‌ی این ماده در محصولات شوینده می‌باشد. اسید سولفونیک یکی از ارزان‌ترین سور فکتانت‌های مصرفی در صنایع شوینده می‌باشد.

داروهای آنتی‌باکتریال مثل داروهای سولفا (Sulfa drugs) از سولفونیک‌ اسید ساخته شده است. اسید سولفونیک به عنوان امولسیون‌ کننده، ماده افزودنی، روان‌کننده و جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی مورد استفاده است. اسید سولفونیک در ظروف درب دار و محیطی خنک و خشک با تهویه مناسب نگه‌داری شود. ضایعات این ماده را با استفاده از دست‌کش ضایعات جمع کرده و با ماده‌های خنثی‌کننده مخلوط شود و سپس بسته‌بندی و دفع شوند.

نکات ایمنی استفاده از اسید سولفونیک:

گوارشی: دهان فرد مصدوم را شست‌وشو دهید.
تنفس: بخار آن باعث سوزاندن سیستم تنفسی می‌شود.
تماس با پوست: باعث سوزش و تحریک پوست می‌شود.
تماس با چشم: باعث سوزش شدید چشم می‌شود.

خطر سلامتی اسید سولفونیک

اثرات حاد سلامتی

اثرات حاد (کوتاه مدت) سلامتی زیر ممکن است رخ دهد. بلافاصله یا اندکی پس از قرار گرفتن در معرض اسید سولفونیک آلکان

  • تماس می‌تواند باعث تحریک و سوختگی پوست و چشم شود.
  • تنفس اسید سولفونیک آلکان می‌تواند بینی را تحریک کند،
  • درگلو و ریه ها باعث سرفه، خس خس سینه و / یا تنگی نفس.

اثرات مزمن سلامتی

اثرات مزمن (طولانی مدت) سلامتی زیر می‌تواند در: مدتی پس از قرار گرفتن در معرض اسید سولفونیک آلکان که می‌تواند برای ماه‌ها یا سال‌ها ادامه داشته باشد:

خطر سرطان، خطر تولید مثل، سایر اثرات بلند مدت

* با توجه به جدیدترین اطلاعات موجود در دسترس، وزارت بهداشت، اعلام کرده است که توانایی اسید سولفونیک آلکان در ایجاد سرطان در حیوانات، تأثیرگذاری بر تولید مثل و سایر اثرات بلند مدت مورد آزمایش قرار نگرفته است.

اسید سولفونیک از کجا بخریم؟

به عنوان نمایندگی فروش اسید سولفونیک در بشکه‌های 230 کیلوگرمی این محصول، آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید سولفونیک را با بهترین قیمت labsa مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تامین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. جهت کسب اطلاع از چگونگی ثبت سفارش این محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید.

قیمت سولفونیک اسید (LABSA)

ممکن است بتوانید خرید اسید سولفونیک ایرانی (LABSA) را در حجم کم از فروشگاه‌های مواد شیمیایی شهر خود پیدا کنید. اما اگر تمایل به خرید عمده اسید سولفونیک و حداقل یک بشکه از این محصول را دارید، ترجیحاً آن را مستقیماً از تولید کنندگان یا عمده فروشان آن تهیه کنید. قیمتی که آن‌ها ارائه می‌دهند، باعث می‌شود در هزینه‌ها صرفه جویی کنید که بهتر از خرید مواد شیمیایی در مقادیر کم از یک توزیع کننده خرد است.

اگر به مقادیر عمده این ماده شیمیایی نیاز دارید، می‌توانید اسید سولفونیک (LABSA) را از طریق تماس با کارشناسان ما خریداری کنید. تولید کنندگان اسید سولفونیک (LABSA) چین، هند و آفریقای جنوبی هستند.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست