خرید سدیم ساخارین

خرید سدیم ساخارین

جهت خرید سدیم ساخارین دارویی و غذایی با ضمانت اصالت محصول و تضمین بهترین قیمت سدیم ساخارین با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. سدیم ساخارین شکل جامد شیرین کننده مصنوعی ساخارین است. قند ساخارین غیر مغذی است و برای افزودن طعم شیرینی به نوشیدنی‌ها و غذاهای بدون کالری یا به منظور حذف اثرات مضر مصرف شکر استفاده می‌شود. سدیم ساخارین یک پودر کریستالی سفید رنگ است. استفاده از قند ساخارین می‌تواند به شما در کاهش مصرف شکر کمک کند. در ادامه به معرفی کامل سدیم ساخارین و فواید آن می‌پردازیم.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت سدیم ساخارین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت سدیم ساخارین

✅به انگلیسی sodium saccharin
cas no 6155-57-3
✅فرمول شیمیایی C7H5NO3S
✅نام‌های دیگر
ساخارین، سولفیمید ارتو بنزوئیک، ارتو سولفوبنزامید
✅شکل ظاهری پودر کریستالی سفید رنگ
✅خلوص 99.6%
✅گرید غذایی، دارویی
✅بسته‌بندی درام 25 کیلوگرمی
✅کشور تولید کننده چین، آلمان
💲قیمت پودر سدیم ساخارین
لطفا تماس بگیرید
✅عملکرد شیرین‌کننده و افزودنی غذایی و دارویی
📌شیرین‌کنندگی
شیرینی آن حدود 300 تا 500 برابر شیرین‌تر از شکر است.
✅انحلال پذیری محلول در آب
⚡موارد مصرف

الف- سدیم ساخارین (مش 20-20، مش 20-40، مش 12-12): در صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود.

ب- سدیم ساخارین (10-20 مش، 20-40 مش، 8-12 مش): صنایع غذایی. در نوشیدنی‌های سرد، ژله، میوه‌های نگهداری شده، آدامس، نوگات، سبزیجات کنسرو شده، چای، ماست و غیره استفاده می‌شود. صنعت داروسازی. پوشش روی داروها / استفاده از خمیر دندان / شیرین کننده بدون کالری صنایع آرایشی و بهداشتی. در فرمولاسیون محصولات دندانپزشکی/ دهانشویه‌ها و رژ لب به عنوان شیرین‌کننده و طعم‌دهنده استفاده می‌شود.

سدیم ساخارین چیست؟

به عنوان یک شیرین‌کننده غیر‌مغذی یا مصنوعی شناخته می‌شود. این ماده در آزمایشگاه با اکسیداسیون مواد شیمیایی o-تولوئن سولفونامید یا انیدرید فتالیک ساخته می‌شود. این ماده به شکل پودر کریستالی سفید است. در اتحادیه اروپا، سدیم ساخارین خوراکی که به غذا یا نوشیدنی اضافه شده است با عنوان E954 در برچسب تغذیه شناخته می‌شود.

ساخارین معمولاً به عنوان جایگزین قند استفاده می‌شود زیرا فاقد کالری یا کربوهیدرات است. بدن انسان نمی‌تواند آن را تجزیه کند، بنابراین بدن شما آن را بدون تغییر دفع می‌کند. این ماده تقریباً 400 تا 500 برابر شیرین‌تر از شکر معمولی است، بنابراین شما فقط به مقدار کمی از آن برای بدست آوردن طعم شیرین نیاز دارید. با این وجود، می‌تواند طعمی ناخوشایند و تلخ داشته باشد. به همین دلیل اغلب ساخارین با سایر شیرین‌کننده‌های کم کالری یا بدون کالری مخلوط می‌شود. به عنوان مثال، ساخارین گاهی با آسپارتام (یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری که معمولاً در نوشیدنی‌های رژیمی گازدار یافت می‌شود) ترکیب می‌شود.

فروش سدیم ساخارین

تاریخچه سدیم ساخارین

سدیم ساخارین (Sodium Saccharin) به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی در بازار شناخته می‌شود. در واقع بیش از 100 سال است که برای شیرین‌کردن غذاها و نوشیدنی‌ها در صنایع غذایی استفاده می‌شود. با این حال، در دهه 60 و 70 از آن به عنوان یک جایگزین قند استفاده شد. محبوبیت و جایگاه آن در جامعه طی 50 سال گذشته را می‌توان در استفاده از آن توسط مصرف کنندگان رژیمی که به دنبال شیرین کننده‌های بدون قند و با کالری کم هستند، ردیابی کرد.

گاهی ساخارین با آسپارتام، که یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری است و معمولاً در نوشیدنی‌های رژیمی حاوی کربنات یافت می‌شود، استفاده می شود. اکثر پزشکان استفاده از این شیرین‌کننده‌ی بدون کالری را برای بیماران دیابتی که در رژیم غذایی کاهش وزن هستند توصیه می‌کنند. این ماده می‌تواند به کنترل دیابت نوع 1 و 2 کمک کند و میزان بروز حفره‌های دندانی را کاهش دهد. استفاده از این شیرین‌کننده‌ی مصنوعی می‌تواند به کاهش مصرف شکر کمک کند.

خواص سدیم ساخارین

علاوه بر استفاده‌های پزشکی، در صنعت نیز به کار می‌رود. برخی از کاربردهای صنعتی آن عبارتند از:

 1. مواد نگهدارنده: به عنوان یک ماده نگهدارنده در محصولات آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و داروها استفاده می‌شود. این ترکیب از ویژگی ضد باکتری‌ای خود برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌ها در محصولات استفاده می‌شود.

 2. افزایش پایداری: سدیم ساخارین به عنوان یک عامل جذب کننده در مواد شوینده و پاک کننده به کار می‌رود. این ترکیب می‌تواند با جذب آلاینده‌های محیطی مانند گرد و غبار و چربی، پایداری محصولات را افزایش دهد.

 3. حفظ رنگ: سدیم ساخارین در صنعت رنگرزی به عنوان یک ماده پایدارسازی کننده به کار می‌رود. این ترکیب می‌تواند رنگ محصولات را در برابر نور خورشید و تغییر رنگ محیط به مدت طولانی حفظ کند.

 4. کاهش خوردگی: این ماده می‌تواند به عنوان یک ماده ضد خوردگی در صنایع فولاد و فلزات به کار رود. این ترکیب با جلوگیری از اکسیداسیون فلزات می‌تواند خوردگی و زنگ زدگی را کاهش دهد.

تولید سدیم ساخارین

روش سنتی برای ساخت ساخارین در سال 1879 توسط فالبرگ و رمسن ایجاد شد و شامل اکسید کردن ارتو تولوئن سولفونامید (OTSA) با استفاده از یک عامل اکسید کننده مانند پرمنگنات پتاسیم است. این روش امروزه نیز پس از به روز رسانی روش جدید اکسیداسیون کاتالیزوری الکترولیتی توسط بسیاری از تولیدکنندگان ساخارین مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش الکترولیز جدید هزینه کمتر دارد و سازگار با محیط زیست است.

در چین، اکثر تولید کنندگان از روش دیگری استفاده می کنند: روش انیدرید فتالیک

مواد اولیه مورد استفاده عبارتند از انیدرید فتالیک، متانول، آمونیاک، هیدروکسید سدیم مایع، کلر مایع، اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، نیتریت سدیم، سولفات مس، دی اکسید گوگرد مایع، تولوئن، بی کربنات سدیم، کربن فعال و …

روش تولید به شرح زیر است: مصرف انیدرید فتالیک به عنوان ماده اولیه از طریق عمل آمیدی، استری شدن، واکنش دوآزو، واکنش جایگزینی (متاتزی)، واکنش کلرزنی، واکنش آمیناسیون، خروج اسید، واکنش خنثی سازی و ساخت محلول ساخارین است. در نهایت این محلول، از طریق رنگ زدایی، تغلیظ، کریستالیزاسیون و خشک کردن به محصول نهایی ساخارین تبدیل می‌شود. 

قیمت سدیم ساخارین

کاربرد سدیم ساخارین

ساخارین معمولاً برای شیرین کردن نوشیدنی‌ها به جای کالاهای پخته شده یا سایر غذاها استفاده می‌شود. ساخارین خوراکی در انواع مختلفی از غذاهای رژیمی و نوشیدنی‌ها یافت می‌شود. علاوه بر نوشیدنی‌های رژیمی گازدار، از ساخارین برای شیرین کردن آب نبات کم کالری، مربا، ژله و کوکی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان یک عنصر رایج در داروها و ویتامین‌ها کاربرد دارد.

ساخارین را می‌توان به طور مشابه به عنوان شکر برای پاشیدن روی مواد غذایی مانند غلات یا میوه یا به عنوان جایگزین قند در قهوه یا هنگام پخت استفاده کرد. یکی دیگر از منابع رایج سدیم ساخارین نوشابه ها هستند، اما FDA مقدار مجاز استفاده از این ماده را 12 میلی‌گرم در هر اونس مایع تعیین کرده است.

ساخارین خوراکی اغلب در محصولات زیر استفاده می‌شود:

 • محصولات پخته
 • مربا
 • ژله
 • آدامس
 • میوه کنسرو شده
 • آب‌نبات
 • نوشابه‌ها
 • سس سالاد

کاربرد سدیم ساخارین در صنعت

سدیم ساخارین در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه به معرفی برخی از کاربردهای سدیم ساخارین در صنعت می‌پردازیم:

صنایع غذایی

از سدیم ساخارین که یکی از قدیمی‌ترین شیرین‌کننده‌های صنوعی است به عنوان شیرین‌کننده و تثبیت‌کننده غیر مغذی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود.

سدیم ساخارین در قرص جوشان

سدیم ساخارین یکی از موادی است که در صنایع دارویی به عنوان پوشش بر روی داروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا تا کنون قرص‌های مولتی‌ ویتامین و جویدنی و قرص جوشان مصرف کرده‌اید که طعم خاصی دارند و طعم خوب آن‌ها کمک می‌کند که راحت‌تر آن‌ها را مصرف کنیم، طعم این قرص‌ها غالبا به دلیل وجود این شیرین کننده بهبود پیدا می‌کند.

صنایع کشاورزی

یکی دیگر از موارد مصرف سدیم ساخارین در صنعت کشاورزی است. از این ماده برای تولید آفت‌کش‌ها استفاده می شود. علاوه بر آن از سدیم ساخارین برای تولید چسب‌های بی‌هوازی، (چسب‌هایی که در صورت نبودن اکسیژن سفت و سخت می‌شوند) استفاده می‌شود.

کاربرد سدیم ساخارین در صنعت آبکاری

از سدیم ساخارین در صنایع آبکاری نیز استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک افزودنی در مایعات و چسب فلزکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانیکه فلزی مانند نیکل را با سدیم ساخارین آبکاری می‌کنند، نقش یک الکترولیت را ایفا می‌کند که موجب روشن‌تر شدن نیکل در پایان کار می‌شود. از این ماده برای آبکاری طلا و پالادیوم نیز استفاده می‌شود.

فواید سدیم ساخارین

تولید کنندگان مواد غذایی اغلب از ساخارین استفاده می‌کنند زیرا نسبتاً پایدار است و ماندگاری بالایی دارد. سدیم ساخارین جایگزین شکر و ماده ای کم کالری است و می‌تواند کاهش‌دهنده‌ی وزن و محافظ در مقابل چاقی باشد. در واقع باعث کاهش مصرف کالری (94 کالری کمتر در هر وعده غذایی) و کاهش وزن (حدود 3 پوند یا 1.4 کیلوگرم) می‌شود. این ترکیب ایجاد حفره‌های دندانی را کاهش داده و عامل مهمی در مدیریت دیابت نوع 1 و نوع 2 می باشد.

فروش قند ساخارین

سدیم ساخارین برای دیابت

اثرات مصرف این ماده بر روی میزان قند خون مشخص نیست. سدیم ساخارین اغلب به عنوان جایگزین قند برای مبتلایان به دیابت توصیه می‌شود، این بدان دلیل است که توسط بدن انسان متابولیزه نشده و برخلاف قند تصفیه شده، بر قند خون تأثیر نمی‌گذارد. چند مطالعه اثرات ساخارین را به تنهایی بر میزان قند خون تجزیه و تحلیل کرده‌اند اما مطالعات متعددی به بررسی تأثیر سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی پرداخته‌اند.

یک مطالعه بر روی 128 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف این شیرین‌کننده مصنوعی، بر میزان قند خون تأثیر نمی‌گذارد. همان نتیجه در مطالعات با استفاده از سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی، مانند آسپارتام مشاهده شد. علاوه بر این، برخی مطالعات کوتاه مدت نشان می‌دهد که جایگزینی قند با شیرین‌کننده‌های مصنوعی ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. با این حال، این اثر معمولاً بسیار ناچیز است. اکثر شواهد نشان می‌دهد که شیرین‌کننده‌های مصنوعی،  قند خون افراد سالم یا افراد مبتلا به دیابت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند.

سدیم ساخارین در خمیر دندان

خمیردندان های مدرن تجاری به دلایل واضح بدون شیرین کننده‌های شکر ساخته می‌شوند. ارتباط بین قند و ایجاد حفره به خوبی ثابت شده است. با این حال، مواد تشکیل دهنده خمیر دندان، در عین حال که برای سلامت دندان مفید هستند، بدون افزودن مواد کمکی، طعمی ناخوشایند دارند. در نتیجه، تولیدکنندگان خمیردندان همچنان محصولات خود را شیرین و طعم دار می‌کنند تا استفاده روزانه از آن‌ها آسان‌تر شود.

وارد کننده سدیم ساخارین

عوارض سدیم ساخارین

مقامات بهداشتی موافق هستند كه ساخارین برای مصرف انسان بی‌خطر است. این موارد شامل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) و سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است. با این حال، این موضوع همیشه مورد تایید این سازمان‌ها نبوده است، مانند دهه 1970، چندین مطالعه در موش صحرایی سدیم ساخارین را به پیشرفت سرطان مثانه مرتبط کردند. 

با این حال، تحقیقات بیشتر نشان داد که پیشرفت سرطان در موش‌ها مربوط به انسان نیست و مطالعات در انسان ارتباط مستقیم بین مصرف ساخارین و خطر سرطان را نشان نداد. با توجه به فقدان شواهد محكم كه ساخارين را به سرطان ربط ‌دهد طبقه‌بندي آن به “طبقه‌بندي نشده به عنوان ترکیب سرطاني براي انسان” تغيير كرد. با این حال، بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که مطالعات صورت گرفته برای رد این مسئله که مصرف سدیم ساخارین خطری برای انسان ندارد، کافی نیست.

وارد کننده سدیم ساخارین خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در درام‌های 25 کیلویی از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. جهت خرید سدیم ساخارین، دریافت آنالیز، نمونه و همچنین استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید سدیم ساخارین دارویی

فروش سدیم ساخارین خوراکی و دارویی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده انجام می گیرد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول سدیم ساخارین مورد نیاز صنایع دارویی و غذایی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سدیم ساخارین را از کجا تهیه کنیم؟

سدیم ساخارین خوراکی یکی از مواد افزودنی و شیرین‌کننده محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده حرفه‌ای این ماده، تقریباً 15 سال است که انواع شیرین‌کننده‌ها را از چین تهیه و وارد می‌کند. این محصول را با اطمینان کامل از شرکت ما خریداری نمایید.

در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سوالات متداول

سدیم ساخارین دارویی

ساخارین سدیم به عنوان یک عامل شیرین کننده و طعم دهنده در محصولات غذایی و نوشیدنی ها استفاده می شود. همچنین برای پوشاندن طعم ناخوشایند در فرمولاسیون های دارویی مانند قرص ها و پودرها استفاده می شود. قدرت شیرین کنندگی آن تقریباً 300 برابر بیشتر از ساکارز است.

آیا ساخارین سدیم همان آسپارتام است؟

هم آسپارتام و هم ساخارین شیرین کننده هستند. تفاوت اصلی بین آسپارتام و ساخارین این است که آسپارتام 200 برابر شیرین تر از ساخارین است. علاوه بر این، آسپارتام یک غیر ساکارید است، در حالی که ساخارین یک نوع ساکارید است.

آیا سدیم ساخارین ممنوع است؟

وضعیت فعلی ساخارین این است که در اکثر کشورها مثل ایران مجاز است و کشورهایی مانند کانادا ممنوعیت قبلی خود را از آن به عنوان یک افزودنی غذایی لغو کرده اند.

چه غذاهایی حاوی ساخارین هستند؟

ساخارین در بسیاری از غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده از جمله آدامس، میوه های کنسرو شده، محصولات پخته شده و نوشابه ها یافت می شود. همچنین به عنوان یک شیرین کننده رومیزی استفاده می شود.

سدیم ساخارین در خمیر دندان چه کاربردی دارد؟

ساخارین سدیم بسیار شیرین است، بنابراین مقادیر کم آن باعث خوش طعم شدن و طعم بهتر خمیر دندان می شود. با این حال، ساخارین سدیم هیچ ضرری برای سلامت دهان و دندان ندارد، بنابراین تنها عملکرد آن در خمیردندان بهبود طعم است. دلیل اصلی کمک به پوشاندن تمام طعم های نامطبوع ناشی از سایر مواد تشکیل دهنده خمیر دندان است.

خواص سدیم ساخارین چیست

خواص ساخارین سدیم (cas 128-44-9): پودر کریستالی بی رنگ تا سفید. بی بو یا کمی معطر. طعم آن بسیار شیرین است، حتی در 10000 بار محلول آبی، همچنان شیرینی قوی دارد و آستانه طعم شیرین حدود 0.00048% است.

کاربرد سدیم ساخارین چیست؟

استفاده اولیه ساخارین به عنوان یک شیرین کننده بدون کالری است. تولیدکنندگان ممکن است آن را با سایر شیرین کننده ها مانند آسپارتام ترکیب کنند تا طعم تلخ آن را از بین ببرند. سازمان غذا و دارو (FDA) ساخارین را برای استفاده به عنوان یک عامل شیرین کننده در مواردی مانند: نوشیدنی ها، نوشیدنی های آب میوه، پایه های نوشیدنی یا مخلوط مجاز می داند.

عوارض سدیم ساخارین چیست

واکنش ها به مصرف بیش از حد مجاز می تواند شامل موارد زیر باشد:

سردرد.
مشکلات تنفسی.
اسهال و.
مشکلات پوستی.

سدیم ساخارین و فشار خون چه رابطه ای دارند

آیا ساخارین می تواند باعث فشار خون بالا شود؟
اما آیا این جایگزین های شکر واقعا به کاهش وزن کمک می کنند؟ تحقیقات جدید نشان می دهد که آنها این کار را نمی کنند. در واقع، این افزودنی‌های صفر کالری ممکن است اثر معکوس داشته باشند - و احتمالاً خطر فشار خون بالا، دیابت و بیماری قلبی را افزایش دهند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فریده اسیدی

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید شیرین کنندگی سدیم ساخارین دقیقا چند برابر شکر هست؟
  و برای جایگزین غلظت شکر همراه با چه ماده ای باید استفاده بشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست