خرید سدیم ساخارین

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در درام‌های 25 کیلویی از کشورهای چین و آلمان وارد می‌کند. جهت خرید سدیم ساخارین، دریافت آنالیز و نمونه و همچنین استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی خواص و کاربردهای این شیرین‌کننده می‌پردازیم.

وارد کننده سدیم ساخارین

به انگلیسیsodium saccharin
شناسه محصول6155-57-3
فرمول شیمیایی C7h5nnao3s
نام‌های دیگرساخارین، سولفیمید ارتو بنزوئیک، ارتو سولفوبنزامید
شکل ظاهری پودر کریستالی سفید رنگ
گریدغذایی، دارویی
بسته‌بندیدرام 25 کیلویی
کشور تولید کنندهچین، آلمان
خلوص99%
قیمتتماس بگیرید 📞
عملکردشیرین‌کننده و افزودنی غذایی و دارویی
میزان شیرین‌کنندگیشیرینی آن حدود 300 تا 500 برابر شیرین‌تر از شکر است.
موارد مصرف-سدیم ساکارین (مش 20-20، مش 20-40، مش 12-12) در صنایع غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود.
– سدیم ساکارین (10-20 مش، 20-40 مش، 8-12 مش) در نوشیدنی‌های سرد، ژله، میوه‌های نگهداری شده، آدامس، نوگات، سبزیجات کنسرو شده، چای، ماست و غیره استفاده می‌شود.صنعت داروسازی: پوشش روی داروها / استفاده از خمیر دندان / شیرین کننده غیر کالریصنایع آرایشی و بهداشتی: در فرمولاسیون محصولات دندانپزشکی / دهانشویه ها و رژ لب به عنوان شیرین کننده و طعم دهنده استفاده می‌شود.
انحلال پذیریمحلول در آب
مشمش 20-40 و مش 40-80

قیمت سدیم ساخارین دارویی

ساخارین یک شیرین‌کننده مصنوعی یا غیر مغذی است که در تولید غذاهای مختلف و محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله: کالاهای پخته‌شده، مرباجات، آدامس، نوشیدنی، میوه خشک شده، داروها و خمیر دندان. این ماده قند خون را بالا نمی‌برد و مانند همه شیرین‌کننده‌های غیر مغذی هیچ کالری ندارد.

جایگزینی ساخارین یا یک جایگزین دیگر قند، برای قند جدول یا ساکارز می‌تواند به کاهش وزن و کنترل طولانی مدت وزن کمک کند، بروز حفره‌های دندانی را کاهش داده و عامل مهمی در مدیریت دیابت نوع 1 و نوع 2 باشد. ساخارین معمولاً برای شیرین کردن نوشیدنی‌ها به جای کالاهای پخته شده یا سایر غذاها استفاده می‌شود.

چند صد برابر شیرین‌تر از شکر جدول است و هیچ کالری ندارد.در اتحادیه اروپا، سدیم ساخارین خوراکی که به غذا یا نوشیدنی اضافه شده است به عنوان E954 در برچسب تغذیه شناخته شود.

سدیم ساخارین چیست؟

خرید سدیم ساخارین به عنوان یک شیرین‌کننده غیر مغذی یا مصنوعی انجام می گیرد. این ماده در آزمایشگاه با اکسیداسیون مواد شیمیایی o-تولوئن سولفونامید یا انیدرید فتالیک ساخته می شود. این ماده به شکل پودر کریستالی سفید است.
ساخارین معمولاً به عنوان جایگزین قند استفاده می‌شود زیرا حاوی کالری یا کربوهیدرات نیست. بدن انسان نمی‌تواند آن را تجزیه کند، بنابراین بدن شما را بدون تغییر می‌گذارد.این ماده تقریباً 400 تا 500 برابر شیرین‌تر از شکر معمولی است، بنابراین شما فقط به مقدار کمی برای بدست آوردن طعم شیرین نیاز دارید.
با این وجود، می‌تواند یک طعم ناخوشایند و تلخ داشته باشد. به همین دلیل اغلب ساخارین با سایر شیرین‌کننده‌های کم کالری یا صفر کالری مخلوط می‌شود. به عنوان مثال، ساخارین گاهی با آسپارتام ترکیب می‌شود، یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری است که معمولاً در نوشیدنی‌های رژیمی گازدار یافت می‌شود.
تولید کنندگان مواد غذایی اغلب از ساخارین استفاده می‌کنند زیرا نسبتاً پایدار است و ماندگاری بالایی دارد. مصرف آن حتی پس از گذشت سال‌ها از مصرف بی‌خطر است.علاوه بر نوشیدنی‌های رژیمی گازدار، از ساخارین برای شیرین کردن آب نبات کم کالری، مربا، ژله و کوکی استفاده می‌شود.
همچنین در بسیاری از داروها استفاده می‌شود.ساخارین را می‌توان به طور مشابه به عنوان شکر جدول برای پاشیدن روی مواد غذایی مانند غلات یا میوه استفاده کرد، یا به عنوان جایگزین قند در قهوه یا هنگام پخت استفاده کرد.

تاریخچه سدیم ساخارین

خرید سدیم ساخارین (Sodium Saccharin) به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی در بازار انجام می گیرد. ساخارین یک شیرین‌کننده مصنوعی غیر مغذی است با شکل ظاهری پودری بلوری و سفید رنگ و محلول در آب هست. حدود 300 تا 400 برابر شکر شیرین است، بنابراین شما فقط نیاز به مقدار کمی از آن برای طعم شیرین خواهید داشت.

در واقع در طی زمان بیش از 100 سال برای شیرین‌کردن غذاها و نوشیدنی‌ها صنایع مواد غذایی از سدیم ساخارین به  عنوان خرید مواد اولیه غذایی در تولید محصولات خود استفاده می‌کردند.

با این حال، تا زمانی که دهه 60 و 70، آن به عنوان یک جایگزین قند تبدیل شد.گاهی ساخارین با آسپارتام همراه است، که یکی دیگر از شیرین‌کننده‌های کم کالری است که معمولاً در نوشیدنی‌های رژیمی حاوی کربنات یافت می‌شود.تولید کنندگان مواد غذایی بسیار علاقه‌مند به ساخارین هستند زیرا نسبتاً پایدار هستند و عمر طولانی دارند.

حتی پس از سال‌ها ذخیره‌سازی، مصرف آن ایمن است.اکثر پزشکان بهداشتی استفاده از این شیرین‌کننده‌ی غیر کالری را برای بیماران دیابتی که در رژیم غذایی کاهش وزن هستند توصیه می‌کنند. این ماده می‌تواند به کنترل دیابت نوع 1 و 2 کمک کند و میزان بروز حفره‌های دندانی را کاهش دهد.

استفاده از این شیرین‌کننده‌ی مصنوعی می‌تواند به کاهش مصرف شکر کمک کند. در اتحادیه اروپا، ساخاراین که به مواد غذایی یا نوشیدنی اضافه شده است می‌تواند به عنوان برچسب E954 در برچسب غذا شناخته شود.

کاربرد سدیم ساخارین

علاوه بر نوشیدنی‌های رژیمی کربناته، ساخارین برای تركیب‌كردن آب‌نبات كم کالری ترش، ژله‌ها و کوکی‌ها استفاده می‌شود. همچنین در بسیاری از داروها استفاده می‌شود.

ساخارین را می‌توان به عنوان قند برای پختن بر روی غذا مانند غلات یا میوه استفاده کرد یا به عنوان یک جایگزین شکر در قهوه و یا هنگام پخت استفاده کرد. مقامات بهداشت همگی موافق هستند که ساخارین برای مصرف انسان‌ها امن است.ساخارین خوراکی در انواع مختلفی از غذاهای رژیمی و نوشیدنی‌ها یافت می‌شود.

در واقع نیز به عنوان یک شیرین‌کننده استفاده می‌شود. یکی دیگر از منابع رایج ساخارین، نوشابه هستند، اما FDA این مقدار را به هیچ وجه بیش از 12 میلی‌گرم در هر اونس مایع نمی‌دهد.

خرید ساخارین خوراکی اغلب در:

 • محصولات پخته
 • مربا
 • ژله
 • آدامس
 • میوه کنسرو شده
 • آب‌نبات
 • نوشابه‌ها
 • سس سالاد

استفاده می‌شود.همچنین می‌توان در محصولات آرایشی، از جمله خمیر دندان و دهان‌شویه یافت. علاوه بر این، این یک عنصر رایج در داروها و ویتامین‌ها است.

خواص سدیم ساخارین

سدیم ساخارین جایگزین شکر با شیرین‌کنندگی کم کالری، می‌تواند کاهش‌دهنده‌ی وزن و محافظ در مقابل چاقی باشد در واقع باعث کاهش مصرف کالری (94 کالری کمتر در هر وعده غذایی) و کاهش وزن (حدود 3 پوند یا 1.4 کیلوگرم) خرید ساخارین خوراکی اغلب به عنوان یک جایگزین شکر برای افراد مبتلا به دیابت توصیه می‌شود.

بر خلاف شکر، شیرین‌کننده‌های مصنوعی مانند ساخارین به باکتری در دهان شما به اسید تبدیل نمی‌شوند بنابراین استفاده از یک شیرین‌کننده کم کالری مانند سدیم ساخارین می‌تواند خطر حفره‌ها و پوسیدگی دندان را کاهش دهد به همین دلیل است که سدیم ساخارین اغلب به عنوان جایگزین شکر در داروها استفاده می‌شود.

ایمنی سدیم ساخارین

مقامات بهداشتی موافق هستند كه ساكارین برای مصرف انسان بی‌خطر است. این موارد شامل سازمان بهداشت جهانی (WHO)، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA)، و سازمان غذا و داروی (FDA) است. با این حال، این همیشه اتفاق نیفتاد، مانند دهه 1970، چندین مطالعه در موش صحرایی سدیم ساخارین را به پیشرفت سرطان مثانه مرتبط کردند. سپس به عنوان احتمالاً سرطان‌زا برای انسان طبقه‌بندی شد.
با این حال، تحقیقات بیشتر نشان داد که پیشرفت سرطان در موش‌ها مربوط به انسان نیست.مطالعات مشاهده‌ای در انسان ارتباط مستقیمی بین مصرف ساخارین و خطر سرطان نشان نداد.با توجه به فقدان شواهد محكم كه ساكارين را به سرطان ربط مي‌دهد، طبقه‌بندي آن به “طبقه‌بندي نشده به عنوان سرطاني براي انسان” تغيير كرد.با این حال، بسیاری از کارشناسان احساس می‌کنند که مطالعات مشاهده‌ای برای رد این مسئله که خطری وجود ندارد، کافی نیست.

سدیم ساخارین برای دیابت

اثرات آن بر روی میزان قند خون مشخص نیست. سدیم ساخارین دارویی اغلب به عنوان جایگزین قند برای مبتلایان به دیابت توصیه می‌شود. این بدان دلیل است که توسط بدن شما متابولیزه نشده و بر قند خون مانند قند تصفیه شده تأثیر نمی گذارد. چند مطالعه اثرات ساخارین را به تنهایی بر میزان قند خون تجزیه و تحلیل کرده‌اند، اما مطالعات متعددی به بررسی تأثیر سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی پرداخته‌اند.
یک مطالعه شامل 128 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف این شیرین‌کننده مصنوعی شیرین (Splenda) بر میزان قند خون تأثیر نمی‌گذارد.همان نتیجه در مطالعات با استفاده از سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی، مانند آسپارتام مشاهده شد. علاوه بر این، برخی مطالعات کوتاه مدت نشان می‌دهد که جایگزینی قند با شیرین‌کننده‌های مصنوعی ممکن است به کنترل قند خون کمک کند.
با این حال، این اثر معمولاً بسیار ناچیز است.با این وجود، اکثر شواهد نشان می‌دهد که شیرین‌کننده‌های مصنوعی به میزان قابل توجهی قند خون در افراد سالم یا افراد مبتلا به دیابت را تحت تأثیر قرار نمی‌دهند.

فروش سدیم ساخارین

خرید سدیم ساخارین خوراکی و دارویی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده انجام می گیرد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم ساخارین مورد نیاز صنایع دارویی و غذایی را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سدیم ساخارین را چطور بخریم

فروش سدیم ساخارین خوراکی یکی از مواد افزودنی و شیرین‌کننده محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است، به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده حرفه‌ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که انواع شیرین‌کننده‌ها را از چین تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را در شرکت ما خریداری کنید.

در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فریده اسیدی
  2021-06-02 16:06

  سلام
  وقت بخیر
  ببخشید شیرین کنندگی سدیم ساخارین دقیقا چند برابر شکر هست؟
  و برای جایگزین غلظت شکر همراه با چه ماده ای باید استفاده بشه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست