خرید آسپارتام

خرید آسپارتام

فروش آسپارتام با بهترین قیمت به دلیل واردات مستقیم در این مجموعه صورت می گیرد. جهت خرید آسپارتام و استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان با برند BASF و چین با برند ویتاسوئیت وارد می‌کند. آسپارتام که یک شیرین‌کننده مصنوعی است که حاوی کالری بسیار کمی است و می‌تواند به جای قند استفاده شود. افزودنی غذایی ترکیبی از دو اسید آمینه است: اسید آسپارتیک و فنیل آلانین. رژیم‌های غذایی معمولاً از آسپارتام برای کاهش کالری در غذای خود و کاهش وزن استفاده می‌کنند.

مرکز فروش آسپارتام

به انگلیسی Aspartame
شکل ظاهری پودری و گرانولی سفید
فرمول شیمیایی C14H18N2O5
cas No 22839-47-0
خلوص 99.9%
گرید غذایی، دارویی
برند ویتاسوئیت چین
خاصیت شیرین‌کننده
قیمت تماس بگیرید 📞

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دلیل ترجیح استفاده از غذاهای کم کالری از مزایای آسپارتام کم برخوردار هستند. این در بسیاری از محصولات از جمله نوشیدنی‌های رژیمی، آدامس و آب‌نبات، دسرهای یخ‌زده، شیرین‌کننده‌های قرص و برخی داروهای دارویی مانند ویتامین‌ها و شربت‌های سرفه‌های بدون قند مناسب است.

آسپارتام و محصولات تجزیه آن بیش از 30 سال است كه از جمله مطالعات تجربی روی حیوانات، تحقیقات بالینی، مطالعات مصرف و اپیدمیولوژیك و نظارت پس از بازاریابی، مورد بررسی‌های گسترده قرار گرفته است. این ماده در سال‌های متمادی و در بسیاری از کشورها به دنبال ارزیابی های ایمنی کامل، ایمن و مجاز برای مصرف انسان بوده است.

آسپارتام چیست

آسپارتام که از محبوب ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی است و امروزه استفاده می‌شود. این ماده با ترکیب آمینو اسید آسپارتیک و فنیل آلانین ساخته‌شده است. اسیدهای آمینه بلوک‌های ساختمانی پروتئین هستند و به طور طبیعی در بسیاری از غذاها در صنایع غذایی به عنوان مواد اولیه غذایی یافت می‌شوند.  هنگام مصرف، در این اسیدهای آمینه و مقدار کمی متانول شکسته می‌شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه و سبزیجات یافت می‌شود.درست مانند شکر، آسپارتام حاوی 4 کالری در هر گرم است.

با این حال، از آنجا که بسیار شیرین‌تر از قند است، در غذاها و نوشیدنی‌های بسیار کمی برای مطابقت با شیرینی تأمین شده از قند مورد نیاز است. این باعث می‌شود کالری‌های آن در هر وعده بسیار کم باشد.برای نزدیک‌تر کردن حجم و طعمی که شکر فراهم می‌کند، آسپارتام به طور معمول با مقدار کمی کربوهیدرات مخلوط می‌شود.  به همین دلیل، به نظر می‌رسد یک بسته از شیرین‌کننده آسپارتام از نظر مقدار با یک بسته قند برابر است.

این شیرین کننده برای غذاهایی که به مدت طولانی در پخت و پز نیاز دارند مناسب نیست، بنابراین در بیشتر محصولات پخته شده معمولاً مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.در اتحادیه اروپا برچسب مواد غذایی حاوی این ماده باید حضور خود را بیان کند، یا نام آن یا شماره E آن (E 951) را نشان می‌دهد.این ترکیب در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، زیرا حدود 200 برابر شیرین‌تر از شکر است و یک شیرین‌کننده مصنوعی کم‌کالری هست، از سال 1981 در مواد غذایی از جمله:

 • نوشابه
 • دسر
 • غلات صبحانه
 • آدامس

استفاده شده است که از سال 1981 به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در کانادا مجاز شد. این، به نوبه خود، کالری در غذا یا نوشیدنی را کاهش می‌دهد. می‌توان گفت آسپارتام مورد نیاز برای رسیدن به سطح شیرینی مشخص‌شده، کمتر از 1٪ از مقدار قند مورد نیاز است. بنابراین 99.4٪ کالری‌ها می‌توانند جایگزین شوند.

آسپارتام و شیرین‌کننده‌ها

این شیرین‌ کننده‌ای مصنوعی هست که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا قندها بستر اصلی برای باکتری‌های دهان را تشکیل می‌دهند پس استفاده از شیرین‌کننده‌ای که مقدار مصرفی آن بسیار کمتر از شکر هست عاقلانه‌تر است. مدت زمان شیرین‌کنندگی آسپارتام طولانی‌تر از ساکارز است، بنابراین اغلب با سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی (سوربیتول، مالتیتول، مانیتول، سدیم ساخارین) مانند آس سولفام پتاسیم مخلوط می‌شود تا طعم کلی شبیه شکر را به ما بدهد.

افزایش شدید متانول خون پس از مصرف بیش از حد آسپارتام سبب افزایش قابل توجه اسید فرمیک خون می‌شود که مسئول اسیدوز و مسمومیت چشم در مسمومیت با متانول است. این شیرین کننده در سوء مصرف دوز تا 200 میلی‌گرم در کیلوگرم در افراد نرمال و یا به 100 میلی‌گرم در کیلوگرم در PKU، سطح فنیل آلانین خون را که به میزان قابل قبولی با عقب‌ماندگی ذهنی فرزندان مرتبط است، افزایش نمی‌دهد.نتیجه‌گیری می‌شود که این ماده تحت شرایط قابل پیش‌بینی مصرف، در معرض خطر برای استفاده در حاملگی قرار ندارد.

کاربردهای آسپارتام

نمونه‌هایی از غذاها که ممکن است با این ماده، شیرین شوند عبارت‌اند از:

 • رژیم غذایی نوشابه
 • نوشیدنی‌های پودری
 • آدامس
 • پودینگ خشک
 • برخی از غلات صبحانه سرد
 • برخی از محصولات لبنی
 • مخلوط دسر خشک‌شده
 • دسرهای منجمد

این ماده به طور کلی در محصولات پخته‌شده استفاده نمی‌شود، زیرا هنگامی که حرارت داده می‌شود شیرین آن را از دست می‌دهد.

ایمنی آسپارتام

آسپارتام یکی از جامع ترین مطالعات در مورد مواد غذایی انسان است که بیش از 200 مطالعه از ایمنی آن حمایت می‌کند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از آن را در غذاهای خشک در سال 1981، در نوشیدنی‌های گازدار در 1983 و در تمام مواد غذایی در سال 1996 تصویب کرد. مقامات بهداشت جهانی پیشرو مانند سازمان امنیت غذایی اروپا (EFSA)، کمیته تخصصی مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA)، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند و بهداشت کانادا نیز آن را بی‌خطر دانستند.

FDA میزان مصرف روزانه (ADI) قابل قبول را برای این ماده 50 میلی‌گرم به اِزای هر کیلوگرم وزن بدن (میلی‌گرم بر کیلوگرم) در روز ایجاد کرد. ADI مقدار 100 برابر كمتر از مقدار آسپارتام كه ​​در مطالعات تحقيقاتي بي‌خطر است، نشان مي‌دهد.برای شخصی که وزن 150 پوند (68 کیلوگرم) دارد، این معادل 3400 میلی‌گرم آسپارتام است – مقدار موجود در 19 قوطی نوشابه یا بیش از 100 بسته شخصی – به طور متوسط ​​هر روز در طول زندگی مصرف می‌کند.

در افرادی که مصرف این ماده را گزارش می‌کنند، میانگین تخمینی مصرف 4.9 میلی‌گرم در کیلوگرم در روز است که کمتر از 10 درصد از ADI FDA است (مگنوسون 2007). در افرادی که در صدک 95 از مصرف آسپارتام وجود دارند، میزان مصرف آن در روز 13.3 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز است – که هنوز بسیار پایین‌تر از ADI است.

در سطح جهانی، مصرف این شیرین‌کننده نیز بسیار پایین‌تر از ADI است – یک مطالعه 2018 نشان داد که افراد فقط در موارد نادر، بیش از 20 درصد از ADI را حتی در گروه‌های پر مصرف (بیش از حد مصرف‌کننده) فراتر می‌برد (مارتین 2018).

 

آیا برای کاهش وزن باید از آسپارتام استفاده کنم

استفاده از آسپارتام یا هر نوع شیرین‌کننده مصنوعی برای کاهش وزن، موضوعی است که بحث داغ است. متخصصان رژیم، تغذیه و بهداشت اغلب در دو طرف مخالف بحث می‌کنند.برخی مطالعات نشان داده است که وقتی رژیم‌های غذایی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش کالری استفاده می‌کنند، می‌توانند با موفقیت وزن کم کنند.

اما مطالعات دیگر نشان داده است که استفاده از یک شیرین کننده با شدت بالا مانند آسپارتام ممکن است طعم و میل شما به غذا را تغییر دهد و باعث شود شما به طور فزاینده‌ای از غذاهای شیرین و ناسالم میل کنید.اکثر محققان اتفاق نظر دارند که قبل از اطمینان از اینکه شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش وزن مفید هستند، تحقیقات بیشتری لازم است.

در هر صورت، اگر با بدن خود هماهنگ باشید، احتمالاً از قبل می‌دانید که در طول روز اگر نوشابه رژیمی یا یک تکه آب نبات به عنوان درمان دارید، احساس بهتری دارید.اگر یک ماده غذایی شیرین کم کالری یا کم کالری رضایت بخش باشد، احساس خوبی داشته باشد و به رفع نیازهای تغذیه‌ای شما کمک کند، بنابراین ممکن است چیزی باشد که شما باید در برنامه غذایی خود نگه دارید.

جایگزین‌های آسپارتام

اگر می خواهید از غذاهای دارای آسپارتام پرهیز کنید، چند گزینه پیش رو دارید. شیرین‌کننده‌های کم کالری یا کم کالری دیگری نیز در بازار وجود دارند از جمله ساخارین (به عنوان مثال شیرین و کم) سوکرالوز (به عنوان مثال اسپلندا) و شیرین کننده های تهیه شده از گیاه استویا.FDA همچنین یک شیرین‌کننده با شدت بالا به نام “favorame” را تصویب کرده است که تخمین زده می‌شود 20000 برابر شیرین قند باشد.

فروش آسپارتام ویتاسوئیت

فروش عمده آسپارتام در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پودر آسپارتام مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

خرید قند آسپارتام که یکی از مواد افزودنی و محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است. به عنوان یک تامین کننده و تولید کننده حرفه ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که انواع شیرین‌کننده‌ها را از چین تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را در شرکت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق [email protected] برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

قیمت آسپارتام خوراکی

قیمت‌ آسپارتام عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.به طور خلاصه، این یک شیرین‌کننده مصنوعی بدون کربوهیدرات است، به عنوان یک شیرین‌کننده مصنوعی، طعم شیرینی دارد، تقریباً هیچ کالری و کربوهیدرات ندارد. این ماده 200 برابر ساکارز شیرین است، می‌تواند متابولیسم بدن را بدون هیچ گونه آسیبی کاملاً جذب کند.

این ماده، طعم و مزه خالص در حال حاضر، برای استفاده در بیش از 100 کشور تأیید شده است، به طور گسترده‌ای در نوشیدنی‌ها، آب‌نبات‌ها، مواد غذایی، محصولات بهداشتی و انواع مختلف استفاده می‌شود. تصویب شده توسط FDA در سال 1981 برای پخش غذای خشک، نوشابه در سال 1983 برای تهیه آسپارتام در جهان پس از تأیید بیش از 100 کشور و منطقه برای استفاده، 200 برابر شیرینی ساکارز.

آسپارتام دارای این مزیت‌های زیر است:

(1) بی‌خطر، توسط کمیته مواد افزودنی غذایی ملل متحد به عنوان سطح GRAS (به طور کلی به عنوان بی‌خطر شناخته شده است) برای تمام مواد شیرین‌کننده در دقیق‌ترین تحقیقات در مورد محصولات امنیتی انسان، بیش از 100 کشور در سراسر جهان بوده است، بیش از 6000 محصول در 19 سال تجربه موفق

(2) استفاده در غذا و نوشیدنی جایگزین قند آسپارتام، می‌تواند به طور قابل توجهی گرما را کاهش دهد و باعث پوسیدگی دندان نشود.

(3) در مقایسه یا سایر شیرین‌کننده‌ها و شکر مخلوط با اثر هم‌افزایی، مانند 2٪ تا 3٪ در ساخارین، ساخارین می‌تواند بوی نامطبوع را مخفی کند.

(4) عطر و طعم این شیرین‌کننده و مخلوط با کارایی عالی، به ویژه برای مرکبات اسیدی، لیمو، گریپ فروت، و غیره، می‌تواند عطر و طعم ماندگاری ایجاد کند، مقدار خوشبو کننده هوا را کاهش دهد.

(5)  این شیرین‌کننده می‌تواند توسط تجزیه طبیعی بدن جذب شود.

آنالیز آسپارتام

ITEMS STANDARD
شکل ظاهری پودر یا گرانولی سفید
خلوص 98.00%-102.00%
TASTE PURE
SPECIFIC ROTATION +14.50°~+16.50°
TRANSMITTANCE ≥ 95.0%
آرسنیک ( AS) ≤ 3PPM
LOSS ON DRYING ≤ 4.50%
RESIDUE ON IGNITION ≤ 0.20%
L-a-ASPARTY-L-PHENYLALAINE ≤ 0.25%
PH 4.50-6.00
L-PHENYLALANINE ≤ 0.50%
فلزات سنگین ≤ 10PPM
CONDUCTIVITY ≤ 30
5-BENZYL-3,6-DIOXO-2-PIPERAZINEACETIC ACID ≤ 1.5%
OTHER RELATED SUBSTANCES ≤ 2.0%
فلوراید ( PPM) ≤ 10
PH VALUE 3.5-4.5

خرید آسپارتام

جهت دریافت آنالیز جدیدتر آسپارتام با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آسپارتام از کجا بخریم

خرید آسپارتام نیاز به اطلاعات کافی در این باره دارد. اطلاعاتی که معمولاً عمومی نبوده و همه از آن باخبر نیستند. از این رو به یاد داشته باشید که می‌توانید این اطلاعات را به صورت به روز و ساده با پیشگامان شیمی تهیه کنید.کارشناسان پیشگامان شیمی آماده‌‌اند تا آسپارتام موردنیاز شما را به همراه تمام اطلاعاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید ارائه کند. کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست