خرید آسپارتام

خرید آسپارتام

به دلیل واردات مستقیم، فروش آسپارتام با بهترین قیمت در این مجموعه صورت می گیرد. جهت خرید آسپارتام و استعلام قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان با برند BASF و چین با برند ویتاسوئیت وارد می‌کند. آسپارتام ویتا سوئیت یک شیرین‌کننده مصنوعی است که حاوی کالری بسیار کمی است و می‌تواند به جای قند استفاده شود.

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت آسپارتام پودری و گرانول

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مرکز فروش آسپارتام

معادل انگلیسی Aspartame
شکل ظاهری پودری و گرانولی سفید
فرمول شیمیایی ⭐ C14H18N2O5
cas No 22839-47-0
خلوص  99.9%
گرید ⚡ غذایی، دارویی
برند  ویتا سوئیت چین
خاصیت 📌 شیرین‌کننده
قیمت 💲 تماس بگیرید 📞
 

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دلیل ترجیح استفاده از غذاهای کم کالری از مزایای آسپارتام برخوردارهستند. این در بسیاری از محصولات از جمله نوشیدنی‌های رژیمی، آدامس و آب‌نبات، دسرهای یخ‌زده، شیرین‌کننده‌های قرص و برخی داروهای دارویی مانند ویتامین‌ها و شربت‌های سرفه‌های بدون قند مناسب است.

آسپارتام و محصولات تجزیه آن بیش از 30 سال است كه از جمله مطالعات تجربی روی حیوانات، تحقیقات بالینی، مطالعات مصرف و اپیدمیولوژیك و نظارت پس از بازاریابی، مورد بررسی‌ گسترده قرار گرفته است. این ماده در سال‌های متمادی و در بسیاری از کشورها به دنبال ارزیابی های ایمنی کامل، ایمن و مجاز برای مصرف انسان بوده است.

آسپارتام چیست؟

آسپارتام از محبوب ترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی است که امروزه استفاده می‌شود. این ماده با ترکیب آمینو اسید آسپارتیک و فنیل آلانین ساخته‌شده است. اسیدهای آمینه بلوک‌های ساختمانی پروتئین هستند و به طور طبیعی در بسیاری از غذاها در صنایع غذایی به عنوان مواد اولیه غذایی یافت می‌شوند. هنگام مصرف، در این اسیدهای آمینه و مقدار کمی متانول شکسته می‌شود، ترکیبی که به طور طبیعی در غذاهایی مانند میوه و سبزیجات یافت می‌شود. درست مانند شکر، آسپارتام حاوی 4 کالری در هر گرم است.

با این حال، از آنجا که بسیار شیرین‌تر از قند است در غذاها و نوشیدنی‌های به میزان کمی برای مطابقت با شیرینی تأمین شده از قند مورد نیاز است. این باعث می‌شود کالری‌های آن در هر وعده بسیار کم باشد. برای نزدیک‌تر کردن حجم و طعمی که شکر فراهم می‌کند، آسپارتام به طور معمول با مقدار کمی کربوهیدرات مخلوط می‌شود.  به همین دلیل، به نظر می‌رسد یک بسته از شیرین‌کننده آسپارتام از نظر مقدار با یک بسته قند برابر است.

این شیرین کننده برای غذاهایی که به مدت طولانی به پخت و پز نیاز دارند مناسب نیست، بنابراین در بیشتر محصولات پخته شده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در اتحادیه اروپا برچسب مواد غذایی حاوی این ماده باید استفاده شود که این برچسب، نام آن یا شماره E آن (E 951) را نشان می‌دهد. این ترکیب در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود، زیرا حدود 200 برابر شیرین‌تر از شکر است و یک شیرین‌کننده مصنوعی کم‌کالری است.

در مواد غذایی از جمله نوشابه، دسر، غلات صبحانه، آدامس استفاده شده است. از سال 1981 به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در کانادا مجاز شد. این، به نوبه خود، کالری در غذا یا نوشیدنی را کاهش می‌دهد. می‌توان گفت آسپارتام مورد نیاز برای رسیدن به سطح شیرینی مشخص‌شده، کمتر از 1٪ از مقدار قند مورد نیاز است. 

ترکیبات آسپارتام

این افزودنی غذایی ترکیبی از دو اسید آمینه است: اسید آسپارتیک و فنیل آلانین به عنوان متیل استر. در رژیم‌های غذایی معمولاً از آسپارتام برای کاهش کالری در غذا و کاهش وزن استفاده می‌ شود.

آسپارتام و شیرین‌کننده‌ها

آسپارتام پودری یک شیرین‌ کننده‌ای مصنوعی است که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا قندها بستر اصلی برای باکتری‌های دهان را تشکیل می‌دهند. مدت زمان شیرین‌کنندگی آسپارتام طولانی‌تر از ساکارز است. بنابراین اغلب با سایر شیرین‌کننده‌های مصنوعی (سوربیتول، مالتیتول، مانیتول، سدیم ساخارین) مانند آس سولفام پتاسیم مخلوط می‌شود تا طعم کلی شبیه شکر را به ما بدهد.

افزایش شدید متانول خون پس از مصرف بیش از حد آسپارتام سبب افزایش قابل توجه اسید فرمیک خون می‌شود که مسئول اسیدوز و مسمومیت چشم در مسمومیت با متانول است. آسپارتام، تحت شرایط قابل پیش‌بینی مصرف، خطری برای استفاده در حاملگی قرار ندارد.

کاربرد آسپارتام در صنایع غذایی

نمونه‌هایی از غذاها که ممکن است با این ماده، شیرین شوند عبارت‌اند از:

  • رژیم غذایی نوشابه
  • نوشیدنی‌های پودری
  • آدامس
  • پودینگ خشک
  • برخی از غلات صبحانه سرد
  • برخی از محصولات لبنی
  • مخلوط دسر خشک‌شده
  • دسرهای منجمد

این ماده به طور کلی در محصولات پخته‌شده استفاده نمی‌شود زیرا هنگامی که حرارت داده می‌شود شیرینی آن را از دست می‌دهد.

آسپارتام در نوشابه

قند اسپارتام یک شیرین کننده مصنوعی پرکاربرد و یک جایگزین محبوب قند در نوشیدنی های کم کالری از جمله نوشابه های رژیمی است. همچنین جزء برخی از داروها است. در ایالات متحده با نام های تجاری Nutrasweet و Equal موجود است و یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از نوشابه ها و مواد غذایی است.

آسپارتام در آدامس

امروزه در اغلب ادامس های تجاری از اسپارتام به عنوان جایگزین شکر استفاده می کنند. پزشکان و دندانپزشکان توافق دارند که جویدن آدامس بدون آسپارتام بخشی ضروری از یک روال مراقبت از دهان و دندان است.

مضرات قند اسپارتام

بیش از 200 مطالعه از ایمنی شیرین کننده اسپارتام حمایت می‌کنند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) استفاده از آن را در غذاهای خشک در سال 1981، در نوشیدنی‌های گازدار در 1983 و در تمام مواد غذایی در سال 1996 تصویب کرد.

مقامات بهداشت جهانی پیشرو مانند سازمان امنیت غذایی اروپا (EFSA)، کمیته تخصصی مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA)، وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، استانداردهای غذایی استرالیا نیوزیلند و بهداشت کانادا نیز آن را بی‌خطر دانستند.

FDA میزان مصرف روزانه (ADI) قابل قبول را برای این ماده 50 میلی‌گرم به اِزای هر کیلوگرم وزن بدن (میلی‌گرم بر کیلوگرم) در روز ایجاد کرد. برای شخصی که وزن 150 پوند (68 کیلوگرم) دارد، این معادل 3400 میلی‌گرم آسپارتام است. 

در افرادی که مصرف این ماده را گزارش می‌کنند، میانگین تخمینی مصرف 4.9 میلی‌گرم در کیلوگرم در روز است که کمتر از 10 درصد از ADI FDA است (مگنوسون 2007). در افرادی که در صد 95 از مصرف آسپارتام وجود دارند، میزان مصرف آن در روز 13.3 میلی‌گرم بر کیلوگرم در روز است که هنوز بسیار پایین‌تر از ADI است.

آیا برای کاهش وزن باید از آسپارتام استفاده کنم؟

استفاده از آسپارتام یا هر نوع شیرین‌کننده مصنوعی برای کاهش وزن بحثی داغ است. متخصصان رژیم، تغذیه و بهداشت اغلب در دو طرف مخالف بحث می‌کنند. برخی مطالعات نشان داده است که وقتی رژیم‌های غذایی از شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش کالری استفاده می‌کنند، می‌توانند با موفقیت وزن کم کنند.

اما مطالعات دیگر نشان داده است که استفاده از یک شیرین کننده با شدت بالا مانند آسپارتام ممکن است طعم و میل شما به غذا را تغییر دهد و باعث شود شما به طور فزاینده‌ای از غذاهای شیرین و ناسالم میل کنید. اکثر محققان اتفاق نظر دارند که قبل از اطمینان از اینکه شیرین‌کننده‌های مصنوعی برای کاهش وزن مفید هستند، تحقیقات بیشتری لازم است.

در هر صورت، اگر با بدن خود هماهنگ باشید، احتمالاً از قبل می‌دانید که در طول روز اگر نوشابه رژیمی یا یک تکه آب نبات به عنوان درمان دارید، احساس بهتری دارید. اگر یک ماده غذایی شیرین کم کالری رضایت بخش باشد به رفع نیازهای تغذیه‌ای شما کمک می کند. بنابراین ممکن است چیزی باشد که شما باید در برنامه غذایی خود نگه دارید.

جایگزین‌های آسپارتام

اگر می خواهید از غذاهای دارای آسپارتام پرهیز کنید، چند گزینه پیش رو دارید. شیرین‌کننده‌های کم کالری یا کم کالری دیگری نیز در بازار وجود دارند از جمله ساخارین (به عنوان مثال شیرین و کم) سوکرالوز (به عنوان مثال اسپلندا) و شیرین کننده های تهیه شده از گیاه استویا. FDA همچنین یک شیرین‌کننده با شدت بالا به نام “favorame” را تصویب کرده است که تخمین زده می‌شود 20000 برابر شیرین تر از قند باشد.

فروش آسپارتام ویتاسوئیت

فروش عمده آسپارتام در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول پودر آسپارتام دارویی و خوراکی مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قند آسپارتام یکی از مواد افزودنی محبوب در اکثر کشورها است و به عنوان یک تامین کننده و تولید کننده حرفه ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که انواع شیرین‌کننده‌ها را از چین تهیه و وارد می‌کند. با اطمینان کامل، این محصول را از شرکت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

قیمت آسپارتام خوراکی

قیمت‌ آسپارتام عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. به طور خلاصه، این ماده یک شیرین‌کننده مصنوعی بدون کربوهیدرات است و به عنوان یک شیرین‌کننده مصنوعی، طعم شیرینی دارد. تقریباً هیچ کالری و کربوهیدرات ندارد. این ماده 200 برابر ساکارز شیرین است.

این ماده برای استفاده در بیش از 100 کشور تأیید شده است و به طور گسترده‌ای در نوشیدنی‌ها، آب‌نبات‌ها، مواد غذایی، محصولات بهداشتی و … استفاده می‌شود.

شکر آسپارتام دارای مزیت‌های زیر است:

(1) بی‌خطر، توسط کمیته مواد افزودنی غذایی ملل متحد به عنوان ماده ای GRAS (بی‌خطر) شناخته شده است. 

(2) استفاده در غذا و نوشیدنی جایگزین قند آسپارتام، می‌تواند به طور قابل توجهی گرما را کاهش دهد و باعث پوسیدگی دندان نشود.

(3) عطر و طعم این شیرین‌کننده و مخلوط با کارایی عالی، به ویژه برای مرکبات اسیدی، لیمو، گریپ فروت، و… می‌تواند عطر و طعم ماندگاری ایجاد کند و مقدار خوشبو کننده هوا را کاهش دهد.

(4)  این شیرین‌کننده می‌تواند توسط تجزیه طبیعی بدن جذب شود.

آنالیز آسپارتام

ITEMS STANDARD
شکل ظاهری پودر یا گرانولی سفید
خلوص 98.00%-102.00%
TASTE PURE
SPECIFIC ROTATION +14.50°~+16.50°
TRANSMITTANCE ≥ 95.0%
آرسنیک ( AS) ≤ 3PPM
LOSS ON DRYING ≤ 4.50%
RESIDUE ON IGNITION ≤ 0.20%
L-a-ASPARTY-L-PHENYLALAINE ≤ 0.25%
PH 4.50-6.00
L-PHENYLALANINE ≤ 0.50%
فلزات سنگین ≤ 10PPM
CONDUCTIVITY ≤ 30
5-BENZYL-3,6-DIOXO-2-PIPERAZINEACETIC ACID ≤ 1.5%
OTHER RELATED SUBSTANCES ≤ 2.0%
فلوراید ( PPM) ≤ 10
PH VALUE 3.5-4.5

خرید آسپارتام

جهت دریافت آنالیز جدیدتر شیرین کننده آسپارتام با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آسپارتام از کجا بخریم؟

خرید آسپارتام نیاز به اطلاعات کافی دارد. اطلاعاتی که معمولاً عمومی نبوده و همه از آن باخبر نیستند. از این رو به یاد داشته باشید که می‌توانید این اطلاعات را به صورت به روز و ساده از شرکت پیشگامان شیمی تهیه کنید. کارشناسان پیشگامان شیمی آماده‌‌اند تا آسپارتام مورد نیاز شما را به همراه تمام اطلاعاتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید ارائه کند. کافی است با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

 

آسپارتام برای دیابتی ها مفید است؟

اگر دیابت دارید می توانید از اکثر جایگزین های قند مثل ساخارین و آسپارتام استفاده کنید.

آسپارتام در مواد غذایی

آسپارتام را می توان به عنوان یک ماده در نوشیدنی ها (مانند نوشابه های رژیمی، آب میوه های سبک یا کم قند و آب های طعم دار)، محصولات لبنی (مانند ماست سبک و شیر کم چرب)، میله های غذایی، دسرها (مانند شکر) استفاده کرد. پودینگ و ژلاتین رایگان، بستنی و بستنی سبک، آدامس، سس، شربت و

ایا اسپارتام سرطان زاست؟

خیر، شیرین کننده های مصنوعی مانند آسپارتام باعث سرطان نمی شوند. ممکن است داستان هایی در مورد شیرین کننده های مصنوعی و سرطان در رسانه های اجتماعی یا اخبار دیده باشید. اما سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) ایمنی این ماه را تایید کرده است

اسپارتام چاق کننده است

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که حتی مصرف روزانه قابل قبول آسپارتام، که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تنظیم شده است، ممکن است شما را گرسنه‌تر کند و منجر به افزایش وزن شود.

میزان کالری آسپارتام چقدر است

آسپارتام حاوی کالری است – چهار کالری در هر گرم درست مانند شکر.

مصرف اسپارتام در بارداری

استفاده از آسپارتام، سوکرالوز و آسه سولفام-K در دوران بارداری بی خطر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست