خرید انیدرید فتالیک

خرید انیدرید فتالیک

فروش انیدرید فتالیک اصفهان در کیسه های 25 کیلویی آماده تحویل می باشد. جهت خرید آنیدرید فتالیک پرک با ضمانت کیفیت و تضمین بهترین قیمت انیدرید فتالیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انیدرید فتالیک چیست

انیدرید فتالیک TCC یک ترکیب کریستالی سفید سمی است که در ساخت فتالین‌ها و سایر رنگ‌ها، رزین‌ها، پلاستیک‌ها و حشره‌کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده جامد بی‌رنگ یک ماده شیمیایی مهم صنعتی، خصوصاً برای تولید در مقیاس بزرگ پلاستیک‌سازها برای پلاستیک می‌باشد.

تولید انیدرید فتالیک

در حال حاضر با اکسیداسیون كاتالیزورهای اورتوكسن یا نفتالین به‌دست آمده است. این ماده واسطه متنوعی در شیمی آلی است كه بخشی از آن به راحتی قابل دسترسی است. اولین استفاده از این محصول (PA) به عنوان ماده شیمیایی است که در ساخت پلاستیک‌های مصنوعی در پلی‌وینیل‌کلرید (PVC) استفاده می‌شود.

استرهای فتالات که به عنوان پلاستیک عمل می‌کنند، از این ماده به‌دست می‌آیند. رزین‌های پلی‌استر و سایر کاربردهای جزئی در تولید رزین‌های آلکیدی مورد استفاده در رنگ‌ها و لاک الکل‌ها، مواد دافع حشرات و پلی اورتان کاربرد دارند. همچنین به عنوان نگهدارنده لاستیک در خط تولید استفاده می‌شوند.

دومین خروجی بزرگ برای انیدرید فتالیک در رزین‌های پلی‌استر اشباع‌نشده (UPR) که معمولاً برای تولید پلاستیک‌های تقویت‌شده با فایبرگلاس با الیاف شیشه‌ای ترکیب می‌شوند. بازارهای اصلی درگیر شامل ساخت و ساز، دریایی و حمل و نقل است.

سومین خروجی بزرگ رزین‌های آلکیدی مبتنی بر پلی‌استر است که در پوشش‌های مبتنی بر حلال برای کاربردهای معماری، ماشین‌آلات، مبلمان و تولید مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. حجم کم برای استفاده از انیدرید فتالیک شامل تولید رنگ و رنگ‌دانه‌ها، مواد شوینده، علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها، مواد نسوز در برابر آتش، پلی‌ساکارید و مواد پلیمری رزین پلی‌استر می‌باشد.

انیدرید فتالیک
فروشنده انیدرید فتالیک

کاربرد آنیدرید فتالیک

عمده‌ترین منبع انیدرید فتالیک (PA)، که تقریباً نیمی از تولید را تشکیل می‌دهد، در تولید پلاستیک‌کننده‌های فتالات است که محصول اصلی آن دیوکسیل فتالات (DOP) است. این ماده به عنوان پلاستیک‌کننده در پلی‌وینیل‌کلراید (PVC) استفاده می‌شود.

از این رو، مصرف PA عمدتاً وابسته به رشد PVC است، که به شرایط عمومی اقتصادی حساس است زیرا بیشتر در صنایع ساخت و ساز و خودرو مصرف می‌شود. مسائل بهداشتی و محیطی که فتالات را مورد استفاده قرار می‌دهد، در پلاستیک سازنده‌های PVC استفاده می‌شود، همچنین می‌تواند چشم‌انداز رشد آینده را مختل کند.

دومین مورد استفاده از PA، در حدود 18٪ میزان تولید، در رزین‌های پلی‌استر اشباع‌نشده (UPRs) است که برای تولید رزین‌های تقویت شده با فایبرگلاس استفاده می‌شود. بازارهای اصلی آن‌ها – ساخت و ساز، دریایی و حمل و نقل – در منطقه تفریحی هستند و به همین دلیل نسبت به تغییرات در شرایط اقتصادی نیز حساس هستند. علاوه بر این، رشد UPR توسط مناطق اصلی برنامه اشباع‌شده کاهش می‌یابد.

سومین استفاده بزرگ، رزین‌های آلکیدی مبتنی بر PA است که در پوشش‌های مبتنی بر حلال برای کاربردهای معماری، ماشین‌آلات، مبلمان و وسایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. آن‌ها به دلیل محدودیت در سطح ترکیبات آلی فرار در پوشش‌های سطح در حال کاهش هستند. در نتیجه سوئیچ به فناوری‌های مبتنی بر آب و پوشش برق تغییر یافته است. علاوه بر این، گرایش به رنگ‌های تزئینی مبتنی بر پلی‌ وینیل‌ استات و آکریلیک‌ها وجود دارد.

استفاده‌های کوچک برای PA شامل:

 • تولید رنگ‌ها و رنگ‌دانه‌ها
 • مواد شوینده
 • علف‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها
 • مواد ضد حریق
 • رزین‌های پلی‌استر

می‌باشد.

تقاضا:

تقاضا برای انیدرید فتالیک در اروپا در سال 2009 کاهش یافت زیرا بخش‌های اصلی خودرو و ساخت و ساز در اثر رکود جهانی قرار گرفتند. این بعد از سه سال قوی از 2006-2008 بود که تقاضا سالم بود و نرخ بهره بالا بود. پیش‌بینی می‌شود اروپا به رشد بلند مدت 2 تا 3٪ در سال بازگردد، و این امر به دلیل تقاضای زیاد در ساخت و سازها در اروپای مرکزی و شرقی است.

برای پلاستیک‌سازان، SRI انتظار دارد که اروپای غربی و آسیا در رشد حجم پیشرو باشند. عوامل اصلی یک اقتصاد مقاومتی در آسیا برای بازارهای داخلی و صادراتی و راه‌اندازی کارخانه استری‌سازی بزرگ برای تولید دی (2-پروپیلپتیل) فتالات (DPHP) است.

پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف PA برای پلاستیک‌سازان آمریکای شمالی به طور متوسط ​​1٪ در سال طی سال 2009-2014 با ادامه تقاضای ضعیف در طول سال 2010 در حوزه‌های خودرو و ساخت و ساز کاهش یابد و تقاضای کلی را کاهش دهد.نگرانی‌های آتی شامل مقررات سخت‌گیرانه محیط زیستی است که بر استفاده از فتالات تأثیر می‌گذارد.

به عنوان مثال، پارلمان اروپا استفاده از شش فتالات را برای نرم‌شدن PVC در اسباب‌بازی‌ها ممنوع اعلام کرده است. انتظار می‌رود که مصرف چندین فتالات جایگزین سایر فتالات، بنزوات‌ها، سیترات‌ها و پلاستیک‌سازان ویژه شود.

طبق گفته SRI، انتظار می‌رود تقاضا برای PA در بخش UPR با نرخ متوسط ​​تا قابل توجهی در بیشتر بازارهای آسیا رشد کند، در حالی که پیش‌بینی می‌شود رشد متوسط ​​در آمریکای شمالی و اروپای غربی پیش بینی شود. با این وجود پیش‌بینی می‌شود که تقاضا در بخش رزین‌های آلکیدی در آمریکای شمالی و اروپای غربی کاهش یابد و بیشتر مناطق دیگر پیش‌بینی می‌کنند رشد متوسط ​​داشته باشند.

تولید انیدرید فتالیک در ایران

در حال حاضر تولیدکنندگان این ماده در ایران پتروشیمی اصفهان و پتروشیمی فارابی و قم می باشند.

ایمنی:

قرار گرفتن در معرض انیدرید فتالیک ممکن است در طول استفاده از آن به عنوان یک ماده شیمیایی در صنعت پلاستیک ایجاد شود. اثرات حاد (کوتاه‌مدت) قرار گرفتن در معرض PA در انسان شامل سوزش چشم، تنفس و سوزش پوستی است اما آسیب دائمی ندارد.

اثرات مزمن (طولانی‌مدت) بر کارگران در معرض آنیدرید فتالیک شامل:

 • ملتحمه
 • رینیت
 • رینو کانونکتویتیت
 • برونشیت
 • تحریک پوست
 • غشاهای مخاطی دستگاه تنفسی است.

مطالعات حیوانی نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض بخار آنهیدرید فتالیک باعث تراکم، تحریک و آسیب سلول‌های ریه می‌شود. هیچ مطالعه‌ای در مورد اثرات تولید مثل، رشد یا سرطان‌زایی بر روی محصول وجود ندارد.

اطلاعات حمل و نقل:

فروش انیدرید فتالیک پتروشیمی اصفهان برای حمل و نقل در سراسر ایران در کوتاه‌ترین زمان در دسترس است. لطفاً برای جزئیات بیشتر با شماره‌های ما تماس بگیرید. این ماده در جامبوهای 1MT خالص و کیسه‌های 25kg پالت موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست