خرید آسکوربیل پالمیتات

خرید آسکوربیل پالمیتات

آسکوربیل پالمیتات یک فرم محلول در چربی اسید آسکوربیک است که فعالیت آنتی‌اکسیدانی را مشخص می‌کند و مشخصه ویتامین C را بر روی چربی‌ها در سراسر بدن دارد. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که پالمیتات آسکوربیل ممکن است به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در محافظت از چربی‌ها از پراکسیداسیون مؤثرتر از ویتامین C محلول در آب باشد این ماده در چربی قابل حل شدن نیست.

برای استعلام قیمت و خرید آسکوربیل پالمیتات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

آسکوربیل پالمیتات از ذرت و همچنین از تخمیر و روغن پالم استخراج و به‌ شکل گرد سفید یا سفید مایل به زرد با بوی لیمو موجود است. آسکوربیل پالمیتات استری است که از اسید آسکوربیک و اسید پالمیتیک ساخته شده است و یک فرم ویتامین C در محلول چربی ایجاد می‌کند. علاوه بر استفاده آن به عنوان منبع ویتامین C، به عنوان یک افزودنی غذای آنتی‌اکسیدان (E number E304) نیز استفاده می‌شود. آسکوربیل پالمیتات به عنوان «استر ویتامین سی» نیز شناخته می‌شود.

خرید آسکوربیل پالمیتات
خرید آسکوربیل پالمیتات

آسکوربیل پالمیتات چیست؟

آسکوربیل پالمیتات یک ماده افزودنی غذایی و دارویی است که به عنوان آنتی‌اکسیدان استفاده می‌شود. این استر اسید اسکوربیک (ویتامین C) و اسید پالمیتیک است. در پخت و پز، از پالمیتات آسکوربیل به عنوان یک آنتی‌اکسیدان یا ماده نگهدارنده برای بهبود ماندگاری محصول در سیستم‌های مبتنی بر چربی مانند یخ زدگی و پر کردن استفاده می‌شود. همچنین ممکن است به عنوان یک عنصر عملکردی برای غنی سازی غذاها با ویتامین C استفاده شود. برای خرید آسکوربیل پالمیتات 99% خالص با ما تماس بگیرید.

خرید آسکوربیل پالمیتات
فروش آسکوربیل پالمیتات

ویژگی‌های آسکوربیل پالمیتات

آسکوربیـل پالمیتات (استر ویتامین C) ترکیبی از اسید آسکوربیک (ویتامین C) و اسید پالمیتیک، یک اسید چرب اشباع است. به تنهایی، ویتامین C محلول چربی نیست، اما اضافه‌کردن پالمیتات اجازه می‌دهد که بدن این مواد مغذی مهم را برای استفاده بعدی ذخیره کند. این پودر هم چنین حاوی استر است که باعث کاهش ناراحتی معده می‌شود که گاهی ناشی از مکمل‌های ویتامین C است.

 فرمول شیمیایی: Chemical Formula C22H38O7
کد بین‌المللی: CAS Number 137-66-6
   شکل ظاهری پودر سفید مایل به زرد
بو بوی شبیه لیمو
نقطه‌ذوب: Melting Point 116
وزن مولکولی 414.533
حلالیت محلول در اتانول

پالمیتات آسکوربیل مشتق اسید آسکوربیک است. آسکوربیل پالمیتات دارای تمام مزایای ویتامین C است، اما بر خلاف فرم محلول در آب، می‌تواند در داخل غشای سلولی لیپید ذخیره شود تا زمانی که بدن آماده استفاده از آن باشد. این آنتی‌اکسیدان قوی و تسلی‌دهنده رادیکال آزاد است و از سلامت سلولی و عروقی حمایت می‌کند. گزارش شده است ویتامین سی که فعالیت اکسید نیتریک را نیز ارتقاء می‌دهد برای کمک به حفظ عملکرد پلاکتی سالم استفاده می‌شود.

از این پودر در تهیه‌ی شورتنینگ و همچنین به عنوان امولسیون‌ کننده در نوشیدنی‌هایی که با طعم لیمو هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید آسکوربیک در تغذیه

آسکوربیل پالمیتات اثرات سلامتی مشابه اسید اسکوربیک (ویتامین C) دارد. به دلیل ماهیت چربی قابل حل بودن، این ماده از اسکوربیک اسید در دسترس‌تر است. پالمیتات آسکوربیل به چندین فرایند فیزیولوژیکی مانند جذب آهن و ترمیم بافت کمک می‌کند. این ترکیب می‌تواند به کاهش خطر سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی کمک کند.

تولید تجاری

پالمیتات آسکوربیل از واکنش اسید پالمیتیک و L اسکوربیک اسید از طریق تجزیه شیمیایی یا آنزیمی بدست می‌آید. همچنین می‌توان از واکنش متراکم‌سازی پالمیتوئیل کلراید و اسید اسکوربیک استفاده کرد. پالمیتات آسکوربیل از طریق دو فرآیند زیر به صورت تجاری تولید می‌شود:

فرآیند شیمیایی آسکوربیل پالمیتات

سنتز: واکنش استریفیکاسیون کاتالیزوری اسکوربیک اسید با اسید سولفوریک غلیظ در حضور اسید پالمیتیک یا استئاریک. این واکنش در دمای بالا برای حدود 10-24 ساعت اتفاق می‌افتد.

استخراج: پالمیتات آسکوربیل با استفاده از حلال‌هایی مانند اتر، متیل اکسید یا استون استخراج می‌شود. خالص‌سازی و تبلور مجدد باعث تولید پودر پالمیتات آسکوربیل می‌شود.

فرآیند آنزیمی:

سنتز: اسید اسکوربیک و یک استر انول اسید آلی در حضور یک لیپاز فعال در 25 درجه سانتی‌گراد (77 درجه فارنهایت) و یک حلال آلی (پیریدین، تی بوتانول، دیوکسان یا تتراهیدروفوران) با حلالیت در اسید اسکوربیک بیش از 0.3٪ به شکل پالمیتات اسکوربیل.

استخراج: پالمیتات آسکوربیل با استفاده از حلال‌های مناسب استخراج می‌شود.

خرید آسکوربیل پالمیتات
قیمت آسکوربیل پالمیتات

عملکرد آسکوربیل پالمیتات

 این ماده عملکردهای مختلفی در محصولات نانوایی دارد:

 • جاذب اکسیژن یا عامل کاهش دهنده: با آزاد کردن هیدروژن از اکسیداسیون جلوگیری می‌کند
 • سورفاکتانت
 • جایگزین کوتاه کردن
 • بهبود دهنده ماندگاری: اکسیداسیون لیپیدها را در حین نگهداری عقب می‌اندازد.

از فواید آسکوربیل پالمیتات در تولید نان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش جذب آب (تا 4٪)
 • افزایش قدرت خمیر و قابلیت تراشکاری
 • اثر نرم‌کنندگی بر روی مغز نان
 • افزایش حجم نان
 • معکوس اثرات مضر پروتئین آرد سویا بدون چربی

کاربرد آسکوربیل پالمیتات

شیمی‌دان آمریکایی، خواص آنتی‌اکسیدانی این ماده را شناسایی و روش‌هایی را برای استفاده از آنتی‌اکسیدان‌های دیگر مانند اسید سیتریک، لسیتین و پروپیل گالات برای جلوگیری از اکسیداسیون مواد غذایی ایجاد کرد. آسکوربیل پالمیتات معمولاً در سیستم‌های چربی مانند پر کردن و یخ‌زدگی استفاده می‌شود. با این حال، درست مانند اسید اسکوربیک، در نان‌سازی دارای اثرات مثبتی می‌باشد.

برخی از ملاحظات هنگام کار با آسکوربیل پالمیتات

 • قبل از اینکه با مواد دیگر مخلوط شود باید در روغن یا چربی پخش شود.
 • می‌توان آن را به محصولات نانوایی در مقادیر مختلف 0.1-0.4٪ اضافه کرد تا بیاتی را برای 2-4 روز به تأخیر بیاندازند.
 • وقتی 38/0 درصد پالمیتات اسکوربیل به خمیر اضافه می‌شود، میزان جذب مطلوب 68 درصد است.
 • سطوح بالای 0.4٪ ممکن است خمیر سفت و سختی ایجاد کند که ممکن است منبسط نشود.
 • برای اثر بهتر می‌توان آن را با لسیتین مخلوط کرد.
 • می‌تواند با مونوگلیسیریدها با نسبت 9: 1 مخلوط شود.

سطح پالمیتات آسکوربیل در برخی از محصولات غذایی:

اثر سطح استفاده محصول

ترکیب با توکوفرول‌ها و لسیتین به طور مؤثر اکسیداسیون چربی‌ها را عقب می‌اندازد.

ترکیبی از 500 پی‌پی‌ام پالمیتات آسکوربیل و 100 پی‌پی‌ام توکوفرول اکسیداسیون پیه گوشت گاو را کاهش می‌دهد.

0.01-0.02 چربی حیوانی
ماندگاری را در 0.01٪ افزایش می‌دهد. 0.01-0.02 چربی گیاهی
آنتی‌اکسیدان 0.001-0.02 کره
تا 6 ماه با 0.5٪ تثبیت می‌شود. 0.01-0.05 پودر شیر کامل

پالمیتات آسکوربیل در روغن‌های گیاهی نسبت به هیدروکسی انیزول بوتیلاته (BHA)، هیدروکسی توولوئن بوتیله (BHT) و پروپیل گالات (PG) مؤثرتر است.

آسکوربیل پالمیتات (AP) یک استر مصنوعی از اسید اسکوربیک و FDA آن را به عنوان GRAS لیست می‌کند. آسکوربیل پالمیتات دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است و بعنوان ماده نگهدارنده مواد غذایی دارای مزایایی است زیرا محلول در چربی و بسیار کمی در آب محلول است.

 AP به طور هم افزایی اثر سایر مواد نگهدارنده مانند توکوفرول‌ها را برای محافظت از چربی‌ها و روغن‌ها در برابر خشکی و جلوگیری از عطر و طعم سفت بهبود می‌بخشد. این ماده در لوازم آرایشی، خوراک دام و مارگارین برای کاهش خشکی استفاده می‌شود. از AP ​​مصنوعی در حال حاضر در شیر خشک برای تثبیت روغن‌های خوراکی DHA و ARA استفاده می‌شود. FDA ،AP ،DHA و ARA نیازی به افزودن به شیر خشک ندارند.

استفاده از AP ​​برای تثبیت روغن‌های خوراکی مسئله عدم وجود یک سیاست ثابت در مورد “سایر مواد” را مطرح می‌کند. جایگزین های آلی برای پالمیتات آسکوربیل وجود دارد، به ویژه عصاره رزماری و توکوفرول‌ها. اگر عصاره‌های ارگانیک رزماری مناسب نباشند، توکوفرول‌های مصنوعی نیز در فهرست ملی جایگزین هستند.

مطالعات انجام شده بر روی پالمیتات آسکوربیل نشان می‌دهد که توکوفرول‌ها در حال حاضر در فرمول‌ غذای شیرخواران استفاده می‌شوند، اما بدون AP عملکرد محدودی دارند. گزینه دیگر کوتاه کردن تاریخ ماندگاری است. مواد نگهدارنده جایگزین بالقوه شامل آلفا توکوفرول (ویتامین E)، بتاکاروتن، اسیدهای آلفا لیپوئیک و دی هیدرولیپوئیک و یوبی کینون هستند، اما به آن‌ها محدود نمی‌شوند. مانند اسکوربیل پالمیتات، یوبی کوئینون و دی هیدرولیپوئیک اسید می‌توانند به عنوان آنتی‌اکسیدان‌های هم افزا برای بازسازی توکوفرول‌ها عمل کنند.

آسکوربیل پالمیتات برای پوست

در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی، آسکوربیل پالمیتات به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند که می تواند از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند، تولید کلاژن را تحریک کند و هیپرپیگمانتاسیون را کاهش دهد. برخلاف اسید ال اسکوربیک، در فرمول های حاوی آب به راحتی تجزیه نمی شود. pH مطلوب فرمولاسیون های حاوی آسکوربیل پالمیتات 5.5 است که در حدود pH طبیعی پوست است. این باعث می شود جایگزین کمتری برای سایر سرم های ویتامین C شود.

خواص آسکوربیل پالمیتات برای پوست

آنتی اکسیدان
آسکوربیل پالمیتات به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند، به این معنی که می تواند از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت کند. رادیکال های آزاد از عوامل خارجی مانند اشعه ماوراء بنفش، سیگار، رژیم غذایی و آلودگی تولید می شوند. ویتامین C به خنثی کردن عدم تعادل رادیکال های آزاد با فرآیند انتقال یا اهدای الکترون کمک می کند. این مهم است زیرا اثرات مضر رادیکال های آزاد می تواند به DNA سلول ها، غشای سلولی و پروتئین های سلولی از جمله کلاژن آسیب برساند.

هنگامی که کلاژن درون پوست آسیب می بیند، علائم پیری زودرس ظاهر می شود، مانند چین و چروک، خطوط و افتادگی پوست. بنابراین، توانایی آسکوربیل پالمیتات برای محافظت از کلاژن، آن را به یک عنصر ایده آل برای گنجاندن در محصولات مراقبت از پوست ضد پیری تبدیل می کند.

هایپرپیگمانتاسیون
آسکوربیل پالمیتات همچنین برای حمایت از درمان هایپرپیگمانتاسیون، ظاهر لکه های تیره روی پوست استفاده می شود. آسکوربیل پالمیتات، به شکل اسید ال اسکوربیک، با یون‌های مس در محل‌های فعال تیروزیناز برهم‌کنش می‌کند و از عملکرد آنزیم تیروزیناز، آنزیم اصلی مسئول تبدیل تیروزین به ملانین، جلوگیری می‌کند و در نتیجه تشکیل ملانین را کاهش می‌دهد. به عبارت ساده تر، توزیع ناهموار رنگدانه ملانین یا مولکول مسئول ایجاد رنگ در پوست را کاهش می دهد. با کاهش سنتز ملانین، ظاهر لکه های تیره کاهش می یابد.

با این حال، مهم است که همیشه به یاد داشته باشید که هنگام درمان هایپرپیگمانتاسیون از ضد آفتاب استفاده کنید. این امر به دو دلیل اصلی مهم است. اولین مورد این است که خورشید می تواند هایپرپیگمانتاسیون را بدتر کند. دوم این است که محصولاتی که از درمان هایپرپیگمانتاسیون پشتیبانی می کنند اغلب می توانند حساسیت پوست را به آسیب اشعه ماوراء بنفش افزایش دهند. این شامل محصولاتی مانند رتینول و رتینوئیدها می شود.

کلاژن
آسکوربیل پالمیتات همچنین با حمایت از سنتز کلاژن، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و چین و چروک ها را کاهش می دهد. سوزان اوباگی، استادیار پوست در دانشگاه پیتسبورگ، به ساینتیفیک امریکن توضیح می‌دهد: «بعد از 20 سالگی، هر سال حدود 1 درصد کلاژن کمتری در پوست تولید می‌شود. در نتیجه، با افزایش سن، پوست نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شود.» بنابراین، با افزایش تولید کلاژن، آسکوربیل پالمیتات ممکن است به قوی، سفت نگه داشتن پوست و کمتر مستعد تشکیل چین و چروک کمک کند.

ویتامین C به عنوان یک کوفاکتور یا یک مولکول کمکی در فرآیند کلاژن سازی طبیعی بدن عمل می کند. مطالعات توانایی اسید ال اسکوربیک در پیوند عرضی و تثبیت فیبرهای کلاژن را بررسی کرده اند.

ویتامین C همچنین به دلیل دخالت آن در تولید مولکولی به نام mRNA پروکلاژن مورد بررسی قرار گرفته است. این مولکول سیگنال تولید کلاژن را می دهد و مسئول پیام دادن به سلول است که کلاژن مورد نیاز است. در حالی که چندین مطالعه از دخالت ویتامین C در فرآیندهای تولید کلاژن حمایت می کنند، تحقیقات در مورد اینکه آیا محصولات مراقبت از پوست حاوی ویتامین C اثرات قابل توجهی در بهبود استحکام و کشسانی قابل مشاهده پوست دارند یا خیر ادامه دارد.

ایمنی آسکوربیل پالمیتات

AP در استانداردهای اروپا، کانادا یا ژاپن برای استفاده به عنوان مواد نگهدارنده دارو در شیر خشک ارگانیک ذکر نشده است. در استانداردهای اروپایی به نظر می‌رسد که AP به عنوان ویتامین C در فرمول آلی غذای نوزادان مجاز است. مطالعات انجام شده نشان میدهد که اسکوربیل پالمیتات اثرات سوء قابل ملاحظه‌ای بر محیط زیست یا سلامت انسان ندارد، اگرچه در نتایج حاصل از برخی مطالعات اشاره شده است که مقادیر بالای اسید اسکوربیک باعث افزایش تولید و دفع اگزالیک اسید با احتمال وجود سنگ مثانه اگزالات می‌شود.

خرید آسکوربیل پالمیتات
فروش آسکوربیل پالمیتات

فروش آسکوربیل پالمیتات

فروش آسکوربیل پالمیتات 99% خالص در درام‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول پالمیتات آسکوربیل مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست