خرید اسید اگزالیک

خرید اسید اگزالیک چینی

این محصول در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی (کیسه طوسی و کیسه سفید) با خلوص: 99.6% و محلول درآب در گریدهای صنعتی و خوراکی آماده عرضه به شما مشتریان عزیز می‌باشد.اسید اگزالیک یک ماده شیمیایی اساسی خانگی است که مانند بسیاری از اسیدها به عنوان پاک‌کننده‌ای برای چیزهای مختلف قابل استفاده است.

به عنوان مثال، به عنوان یک پاک‌کننده زنگ‌زدگی، یک ماده تمیزکننده، روی کار با چوب به عنوان یک لکه‌بردار، به عنوان یک ماده سفید کننده و موارد دیگر. این اسید جزء طبیعی گیاهان و سبزیجات مانند گندم سیاه و ریواس است و برای تهیه به صورت پودر در انبار شما تهیه می‌شود. پودر اگزالیک سپس با آب مخلوط می‌شود تا به محلول اسید اگزالیک تبدیل شود.در دوزهای زیاد، اسید اگزالیک بسیار خطرناک است، اما در دوزهای متوسط برای عملکردهای مفید مختلف بی‌خطر است.

خرید اسید اگزالیک

اسید اگزالیک را از کجا بخریم

اسید اگزالیک در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول اسید اگزالیک مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. در صورت اتمام ساعت کاری فرم زیر را پر کرده، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

اسيد اگزاليک چيست

اگزاليک اسيد نوعي ترکيب شيميايي آلي محسوب مي‌شود با فرمول شيميايي C2H2o4 که به صورت کريستال‌هاي جامد بي‌رنگ است و در آب و اتانول به سهولت حل مي‌شود، محلول به دست آمده کاملاً بي‌رنگ است.اسيد اگزاليک از نظر قدرت اسيدي، قوي‌تر از استيک اسيد مي‌باشد، که در صورت تماس با پوست بايد سريعاً پاک شود چرا که تماس مستقيم اين محصول با پوست و يا خوردن آن بسيار خطرناک مي‌باشد.

اسيد اگزاليک عامل کيليت‌ساز براي کاتيون‌هاي فلزي نيز محسوب مي‌شود.اسید اگزالیک، اسید اتاندیوئیک نیز نامیده می‌شود، یک ترکیب آلی بی‌رنگ، کریستالی و سمی است که متعلق به خانواده اسیدهای کربوکسیلیک است.

اسید اگزالیک به طور گسترده‌ای به عنوان یک شستشوی اسیدی در لباس‌های شسته شده مورد استفاده قرار می‌گیرد، که در از بین بردن لکه‌های زنگ‌زدگی و جوهر مؤثر است زیرا بیشتر ترکیبات آهن نامحلول را به یون پیچیده محلول تبدیل می‌کند. به همین دلیل، این ماده اصلی سازنده بسیاری از آماده‌سازی‌های تجاری است که برای از بین بردن مقیاس از رادیاتورهای اتومبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • نام: اسيد اگزاليک، Oxalic acid
 • نام‌هاي ديگر: اسيد اکساليک، اسيد ترشک
 • فرمول مولکولي: C2H2o4
 • شکل ظاهري: کريستال‌هاي سفيد
 • بسته‌بندي: کيسه‌هاي 25 کيلوگرمي

تولید اسید اگزالیک

فرمول اسید اگزالیک (C2H2O4) است. شکل معمول آن هیدرات کریستالی است، (COOH) 2 · 2H2O. اسید اگزالیک که به عنوان ماده سازنده ترشک چوب شناخته شده است، برای اولین‌بار در سال 1776 بصورت مصنوعی تهیه شد. این ماده با گرم کردن فرمت سدیم در حضور کاتالیزور قلیایی، با اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها با اسید نیتریک، با گرم کردن خاک اره با سوز آور تولید می‌شود. قلیاها، یا با تخمیر محلول‌های شکر در حضور قالب‌های خاص.

از مشکلات رایجی که همیشه زنبورداران با آن مواجه هستند، از بین بردن کنه‌های ایجاد شده در کندوهای عسل است. نوعی کنه بنام واروا از معروف‌ترین آنهاست. جهت از بین بردن این کنه‌ها از انواع اسیدها مثل اسید فرمیک، اسید سیتریک، اسید استیک، اسید لاکتیک و اگزالیک اسید استفاده می‌شود.در کشورهای اروپایی که سابقه زیادی در برخورد با این کنه‌ها دارند، استفاده و خرید مواد اولیه صنعتی اسید اگزالیک امری معمول است.

اسید اگزالیک

سیکل زمانی استفاده از این محصول در زنبورداری

طبق بررسی‌ها استفاده از این ماده سالی دوبار انجام می‌شود، یک بار در اواخر تابستان و بار دوم با شروع زمستان، دلیل این امر نیز مقارن شدن این فصول با زمان تولید مثل زنبورها می‌باشد.

انواع کاربرد اگزاليک اسيد

 • براي از بين‌بردن نوعي آفت در کشاورزي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
 • استفاده در صنعت براي برطرف‌کردن لکه‌هاي رنگ و جوهر (براي از بين‌بردن اين لکه‌ها بايد از محلول 5% آن استفاده کرد)
 • اين محصول براي پاک‌کردن چرخ خودروها نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
 • مورد استفاده در رنگ‌رزي به عنوان ماده ثابت‌کننده.
 • براي زنگ‌زدايي در مکانيکي‌ها و مغازه‌هاي ترميم ظروف مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
 • براي از بين بردن مهم‌ترين آفت که در زنبور داري باعث خسارات زيادي مي‌شود (کنه واروآ) از اسيد اگزاليک استفاده مي‌شود، که بايد از  اسيد بخار شده آن با محلول اکساليک اسيد 5 درصد استفاده کرد.
 • اسيد اگزاليک به دليل خاصيت اسيدي فوق‌العاده بالايي که دارد به عنوان عامل کاهنده در رنگ‌ها و صنعت دارويي مورد استفاده واقع مي‌شود.
 • مورد استفاده براي ضد عفوني‌کردن تجهيزات پزشکي.
 • مورد استفاده به عنوان کاتاليزور در واکنش با رزين اپوکسين.

اسید اگزالیک

کاربرد به عنوان سفید کننده

اسید اگزالیک می تواند به عنوان ماده سفید کننده هم از چوب و هم از سنگ استفاده شود. چوب، در هنگام قرار گرفتن در معرض عناصر، می‌تواند خاکستری شود.هنگامی که اسید اگزالیک در کف چوبی قدیمی و خاکستری استفاده می‌شود، رنگ طبیعی کف چوب را بر می‌گرداند. در واقع، این اسید اغلب هنگام آماده‌سازی برای لکه دار کردن کف های چوبی قدیمی استفاده می شود. همچنین توسط سازندگان مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد تا قسمت های رنگ آمیزی شده از مبلمان چوبی را در آماده‌سازی برای پالایش روشن کند.

از بین بردن لکه‌ها

اسید اگزالیک به طور مؤثری جوهر، لکه‌های مواد غذایی و بسیاری از انواع دیگر لکه‌ها را از بین می‌برد. این لکه‌بردار ملایم است که لکه را می‌خورد اما سطوح پایه مانند چوب را دست نخورده می‌گذارد.برای از بین بردن بیشتر لکه‌های موجود در سطوح سنگی، آجری، مشمع کف اتاق، چوب و وینیل می‌توانید از اسید اگزالیک استفاده کنید. با این حال، اگر کفپوش خود را آب‌بندی نکردید از اسید اگزالیک استفاده نکنید.

اگرچه می‌توانید از اسید اگزالیک نیز برای از بین بردن لکه‌ها از پارچه‌هایی مانند کتان و پنبه استفاده کنید، اما زمان زیادی طول خواهد کشید، بنابراین بهتر است به جای آن، پارچه‌های خود را خشک کنید.اسید اگزالیک همچنین برای از بین بردن زنگ‌زدگی‌هایی که معمولاً در لوله‌های لوله‌کشی و میزهای آشپزخانه وجود دارد، استفاده می‌شود و ماده اصلی موجود در پاک‌کننده‌های زنگ‌زدگی تجاری برای سینک‌ها، وان‌ها و لکه‌های فلزی است.

علاوه بر سفید کننده، از بین بردن زنگ زدگی و از بین بردن لکه‌ها، اسید اگزالیک نیز به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده در ساخت فیلم عکاسی استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید از آن در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب نیز استفاده کنید، زیرا اسید اگزالیک می‌تواند کلسیم را از پساب خارج کند. و در آخر، اسید اگزالیک نیز هنگام پولیش سنگ مرمر به عنوان ماده آسیاب‌کننده استفاده می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست