فروش متیل پارابن

خرید متیل پارابن

شرکت پیشگامان شیمی متیل پارابن" href="https://irchem.ir/buy-methyl-paraben/" target="_blank" rel="noopener">متیل پارابن را از کشورهای چین و آلمان در درام‌های 25 کیلویی وارد می‌کند. این محصول عمدتا به عنوان ضد عفونی‌کننده در مواد غذایی، دارو و مواد آرایشی استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به عنوان ضد عفونی‌کننده در خوراک مورد استفاده قرار گیرد.

فروش متیل پارابن

به انگلیسی Methyl paraben
نام های دیگر متیل هیدروکسی بنزوات، متیل پارا هیدروکسی بنزوات، نپاژن M ، مایکوکتن ، E218
شناسه محصول 99-76-3
فرمول شیمیایی C8H8O3
شکل ظاهری بلورهای بی رنگ یا پودر کریستالی سفید
خلوص 99.9%
چگالی ۱.۴۶ گرم در سانتی متر
نقطه ذوب ۱۲۸-۱۲۵ درجه سانتیگراد
کشور تولید کننده چین ، آلمان
گرید دارویی، غذایی، آرایشی
بسته بندی درام 25 کیلویی
قیمت فروش تماس بگیرید

متیل پارابن چیست

متیل پارابن یا همان نپاژن M با فرمول شیمیایی CH3 (C6H4 (OH) COO) یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی متیل پارابن از طریق افزایش انتشار هیستامینین و ایمن‌سازی توسط سلول محسوب می‌شود.خرید متیل پارابن به صورت کریستالی سفید است. به راحتی در الکل ، اتر ، استون حل می شود و کمی در آب حل می شود. نقطه جوش آن 270-280 درجه سانتی‌گراد است.

طبقه‌بندی شیمیایی متیل پارابن آلرژن‌ها است. متیل پارابن یک استر 4-هیدروکسی بنزوات است که از ترکیب‌شدن رسوب گروه کربوکسی اسید 4-هیدروکسی بنزوئیک با متانول تشکیل شده است.متیل‌پارابن (Methyl paraben) ماده‌ای دارای خواص آنتی‌بیوتیکی و ضد قارچی بوده که برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها بکار برده می‌شود. این ماده به طور طبیعی در میوه‌های مختلف، به ویژه در زغال‌اخته، وجود دارد.

نپاژن به طور طبیعی در فرومون‌های حشرات و میوه بلوبری گیاهانی مثل ترتیزک نیز به طور طبیعی تولید می‌شود.نپاژن متعلق به خانواده پارابن‌ها بوده و همگی به عنوان نگهدارنده‌ها در محصولات مراقبت از پوست عمل می‌کنند. این ماده همچنین به عنوان نگهدارنده غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کل متیل پارابن نگهدارنده‌ای است در انواع مختلفی از محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها استفاده می‌شود.

این ماده دارای حلالیت در آب است، بنابراین خصوصیت حلالیت‌زدایی می‌تواند زمان انحلال را کاهش دهد و زمان بارگیری را کاهش می‌دهد. این ماده بطور معمول در ترکیب با سایر پارابن‌ها مثل پروپیل پارابن و بوتیل پارابن به منظور ایجاد خاصیت نگه‌دارندگی بکار برده می‌شود. متیل پرابن یکی از محبوب‌ترین مواد نگهدارنده در محصولات زیبایی و مواد غذایی است.

طبق کتابخانه ملی پزشکی، این ماده به طور طبیعی در تعداد انگشت شماری از میوه‌ها – مانند زغال اخته – وجود دارد، اگرچه می‌تواند به صورت ترکیبی نیز ایجاد شود.متیل پارابن به منظور استفاده در پاک کننده ها و مرطوب کننده های کرم تا مواد اولیه آرایشی و بهداشتی انجام می‌گیرد و به این محصولات کمک می‌کند تا اثر خود را حفظ کنند. این ماده مملو از خواص ضد قارچی و ضد باکتری است که باعث افزایش عمر ماندگاری مراقبت از پوست، مراقبت از مو و محصولات آرایشی می‌شود.

خواص متیل پارابن

متیل پارابن که یک پودر سفید بسیار خوب با بوی ضعیف است که غیر ساینده نیست و به طور کلی به عنوان یک ماده نگهدارنده در غذاها به عنوان ایمن (GRAS) شناخته می‌شود. برای بیش از 50 سال این استر خنثی پارا هیدروکسی بنزوئیک اسید به عنوان یک عامل عالی باکتریواستاتیک و قارچ کش در غلظت کم در برابر طیف گسترده‌ای از موجودات بدن عمل کرده است.از pH 3 تا 8 پایدار و فعال است و اغلب در رابطه با سایر مواد افزودنی (به عنوان مثال، ادتا یا نمک‌های آن، کواترنیوم 15، دیازولیدیل اوره، پروپیل پارابن) برای اثرات هم افزایی استفاده می‌شود.

در محصولات مراقبت شخصی، از متیل پارابن و پروپیل پاربن به طور معمول در ترکیب استفاده می‌شود (0.2٪ متیل پاربن و 0.1٪ پروپیل پاربن، با سطح تنظیم‌شده با شرایط خاص). متیل پارابن از حلالیت محدودی در آب برخوردار است، بنابراین محلول‌سازی مجدد می‌تواند باعث کاهش زمان انحلال و در نتیجه زمان بارگیری شود. ترجیح پارابن‌ها به دلیل سابقه 50 ساله ایمنی و قابلیت اطمینان آن‌ها ادامه دارد.

کاربرد متیل پارابن

این ماده یک پودر سفید است که دارای بوی ضعیف بوده، همچنین یک ماده‌ی غیر هیدروکسی است و به طور کلی به عنوان نگهدارنده غذایی شناخته شده است. معمولاً از آن به عنوان قارچ‌کش در محیط‌های غذایی استفاده می‌شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری‌شده و داروها مورد استفاده قرار می‌گیرند.  نپاژن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت شخصی مانند:

  • مرطوب‌کننده‌ها
  • شامپو
  • تهویه هوا
  • سایه‌چشم
  • کرم‌های ضد آفتاب
  • و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود.

متیل پارابن در انواع مختلف محصولات آرایشی استفاده می‌شود که در زیر به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • آرایشی
  • محصولات اصلاح
  • محصولات مراقبت از مو
  • مرطوب‌کننده‌ها

ایمنی متیل پارابن

در مورد این‌که متیل یا پروپیل پارابن در غلظت‌هایی که معمولاً در مراقبت از بدن یا مواد آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مضر هستند، اختلاف نظر وجود دارد. این دو ماده به طور کلی به عنوان امن (GRAS) توسط USFDA به عنوان مواد غذایی و حفظ ضد باکتریایی شناخته شده است. متیل پارابن به آسانی توسط باکتری‌های خاک معمولی متابولیزه می‌شود و آن را کاملاً تجزیه‌پذیر می‌کند. در مركز تجاري آرایشی و بهداشتی (CIR)، در سال 1984 ایمنی از متیل پارابن، پروپیل پاربن و بوتیل پاربن مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه گرفت كه آن‌ها برای استفاده در محصولات آرایشی در سطوح تا 25٪ بی‌خطر هستند. 

مقدار مجاز متیل پارابن

به طور معمول پارابن‌ها در سطوح مختلف از 0.01 تا 0.3٪ استفاده می‌شوند.نپاژن به آسانی از دستگاه گوارش یا از طریق پوست جذب می‌شود. این ماده به هیدروکسی بنزوئیک اسید هیدرولیز می‌شود و بدون تجمع در بدن به سرعت در ادرار دفع می‌شود. مطالعات مسمومیت حاد نشان داده است که متیل پاربن با تجویز خوراکی و تزریق داخل حیوانات عملاً غیر سمی است.

در جمعیتی که پوست طبیعی دارند، این ماده عملاً غیر تحریک‌کننده و غیر حساس است. با این حال، واکنش‌های آلرژیک به پارابن‌های مصرف‌شده گزارش شده است. مطالعه‌ای در سال 2008 نشان داد كه هیچ‌گونه اتصال رقابتی برای گیرنده‌های استروژن و آندروژن انسانی برای آن وجود ندارد، اما سطوح مختلف اتصال رقابتی با بوتیل و ایزوبوتیل پارابن دیده می‌شود.

خلاصه کاربردهای متیل پارابن

1. این ماده فیزیولوژیکی برای تقویت رشد سلول، بهبود زخم، نرم کردن پروتئین لایه شاخی و ترمیم پوست یا بافت است. یک ماده خوب برای بهبود زخم‌های پوستی بوده و می تواند برای تسکین بیماری خشکی پوست، اختلالات پوستی پوسته پوسته و زخم استفاده شود.
2. این می‌تواند ظرفیت جذب آب پوست و خارجی ترین لایه مو را تقویت کند، از از دست دادن آب جلوگیری کند، پوست را نرم، براق و الاستیک کند، به طوری که مو دو شاخه نشود یا شکسته نشود.
3. متیل پارابن می تواند به عنوان کرم آماده‌سازی، لوسیون، کرم صورت، کرم مو، عامل رشد مو، ضد آفتاب، رژ لب، کرم اصلاح، کرم آکنه، حفره دهان استفاده شود.

مواد نگهدارنده آرایشی: این یک ماده نگهدارنده فنلی است که در برابر کپک‌ها، مخمرها و باکتری‌های مختلف تأثیر گذار است، اما اثر ضد باکتری کم دارد. این ماده معمولاً با اتیل پارابن مخلوط می شود و افزودنی و هم‌افزایی خوبی دارد. فعالیت ضد عفونی‌کننده به pH محلول مربوط است. وقتی pH 7 باشد، فعالیت آن 2/3 از فعالیت اصلی است. اگر pH 8.5 باشد، به نصف فعالیت اصلی کاهش می‌یابد.

به برخی از ترکیبات پلیمری مانند متیل سلولز، پروتئین ژلاتین و غیره متصل می‌شود تا فعالیت ضد عفونی‌کننده خود را از دست بدهد.در صنعت داروسازی از آن به عنوان ضد عفونی‌کننده و باکتری‌کش برای داروها استفاده می‌شود و همچنین به عنوان افزودنی‌های سنتز و نگهداری ارگانیک برای مواد غذایی، ادویه ها، فیلم‌ها و موارد مشابه استفاده می شود.

اتیل p-هیدروکسی بنزوات (نیپوکین B) و پروپیل پاراهیدروکسی بنزوات (نیپوکین C) تولید شده با روش‌های تولید مشابه نیز ضد عفونی‌کننده و ضد عفونی‌کننده هستند. این محصول برای پوست تحریک‌کننده است.

آنالیز متیل پارابن

خرید متیل پارابن

جهت دریافت آنالیز متیل پارابن تاریخ جدید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

متیل پارابن را از کجا بخریم

شما می‌توانید برای دریافت قیمت فروش متیل پارابن در درام‌های 25 کیلوگرمی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست