خرید فوماریک اسید
 • اسید فوماریک

  اسید فوماریک، قوی ترین اسید غذایی آلی است که معمولاً به عنوان طعم دهنده و عامل کنترل pH استفاده می شود. ترشی بیشتری نسبت به سایر اسیدولان ها ایجاد می کند، به عنوان مثال اسید سیتریک (E330) و اسید مالیک (E296) در غذا شماره افزودنی غذایی اروپایی برای آن E297 است.

  اسید فوماریک ترکیبی است که به طور طبیعی در قارچ بوته و خزه ایسلند وجود دارد و به عنوان یک واسطه در چرخه اسید سیتریک (یا چرخه کربس) نقش مهمی ایفا می کند. این چرخه بسیار مهم است و به تولید انرژی از کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها در انسان کمک می کند. اجازه دهید برخی از خواص و کاربردهای اسید فوماریک را با هم بررسی کنیم.

  به انگلیسی Fumaric acid
  نام های دیگر اسید آلومالئیک، اسید بولتیک، اسید دانتیک، اسید لیگنیک
  شناسه محصول 110-17-8
  فرمول شیمیایی C4H4O4
  شکل ظاهری پودری یا کریستالی سفید
  e نامبر E 297
  خلوص  99.8%
  کشور تولید کننده چین، ایران
  گرید غذایی، صنعتی
  بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
  قیمت  تماس بگیرید 📞

  فوماریک اسید چیست

  اسید فوماریک (FA) نام رایج یک اسید آلی است که بر اساس نامگذاری IUPAC به عنوان (2E)-But-2-enedioic اسید (شماره CAS 110-17-8) نامگذاری شده است. همچنین به عنوان: 2-بوتین دی اوییک اسید، آلومالئات، آلومالئیک اسید ، اسید بولتیک شناخته می شود. به صورت گرانول های سفید بی بو یا کریستال های برگدار؛ تقریبا بی بو با طعم اسید تارت می باشد.

  این ماده در مقادیر کم در طیف وسیعی از سیستم های بیولوژیکی وجود دارد زیرا یک متابولیت واسطه چرخه اسید سیتریک (CAC) است. به دنبال جریان طبیعی CAC، FA از طریق عمل آنزیم فوماراز در سیتوزول و میتوکندری به L-مالیک اسید (MA) تبدیل می شود.

  حلال فوماریک اسید

  نامحلول تا کمی محلول در آب; محلول در الکل؛ کمی در روغن حل می شود.

  انحلال پذیری در آب

  حلالیت آن 0.5% (0.5g/100ml) در دمای 20 درجه سانتی گراد در آب است در حالی که اسید سیتریک، مالیک و تارتاریک همگی در آب بسیار محلول هستند. آبگریز اسید فوماریک آن را به یک عامل ضد میکروبی موثر تبدیل می کند زیرا می تواند فعالیت میکروبی را با برهم کنش با مواد لیپیدی روی دیواره سلولی میکروبی مختل کند.

  انحلال پذیری در حلال های آلی

  محلول در الکل، کمی محلول در روغن. کمی محلول در استون با حلالیت 1.29 گرم در 100 گرم در 20 درجه سانتیگراد.

  تهیه فوماریک اسید

  برای تولید اسید فوماریک دو روش اصلی وجود دارد که معمولا انجام می شود. روش اولیه ای که انجام شد استفاده از باکتری برای تولید اسید فوماریک بود. این کار بعداً متوقف شد و با تولید پتروشیمی و تخمیر قند جایگزین شد که امروزه به همین شکل تولید می شود.

  1.تخمیر قند

  تخمیر توسط گونه های Rhizopus با استفاده از گلوکز یا سایر بسترهای کربوهیدراتی انجام می گیرد.

  2.تولید پتروشیمی

  معمولاً تولید به صورت شیمیایی از ایزومریزاسیون اسید مالئیک که هیدرولیز انیدرید مالئیک است، سنتز می شود.  مالئیک انیدرید همتای سیس اسید فوماریک است. این ماده از بوتان، بوتن یا بنزن از نفت تولید می شود که مواد اولیه آن هستند. تولید پتروشیمی اساساً به این معنی است که از هیدروکربن ها برای سنتز همان ماده شیمیایی استفاده می شود.

  با استفاده از تخمیر قند، اسید فوماریک از فورفورال (یک ترکیب آلی از ذرت فرآوری شده) به اضافه کلرات در حضور یک کاتالیزور مبتنی بر وانادیم سنتز می شود.دلیل این تغییر از تولید طبیعی به سنتز شیمیایی صرفاً به دلیل مقرون به صرفه بودن روش تولید پتروشیمی بود. اسید فوماریک همچنین یک پیش ساز مهم برای برخی از اسیدهای دیگر مانند اسید L-مالیک و اسید L-اسپارتیک است.

  اسید فوماریک از کجا تهیه کنیم

  اسید فوماریک به عنوان یکی از افزودنی‌های غذایی و مواد تشکیل‌دهنده محصولات غذایی محبوب در اکثر کشورها است، به عنوان یک تامین‌کننده و وارد کننده حرفه‌ای اسید فوماریک، پیشگامان شیمی تقریبا 15 سال است که این ماده را از چین تهیه و وارد می‌کند، لطفا مطمئن باشید که آن را از تامین کننده معتبر خریداری کنید. هر گونه سؤال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما ظرف 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد.

  فروش اسید فوماریک

  ما یکی از بزرگترین وارد کنندگان اسید فوماریک از چین هستیم، محصولات اصلی ما شامل اسید مالیک و اسید فوماریک هستند.اسید فوماریک را می‌توان به عنوان ماده سفید کننده دارویی استفاده کرد. در صنعت داروسازی از آن برای تولید دی مرکاپتو سوکسینات سدیم الکسیس فارمیک و فومارات آهن استفاده می شود. اسید فوماریک همچنین در ساخت رزین پلی استر غیر اشباع استفاده می‌شود.

  قیمت اسید فوماریک

  شرکت پیشگامان شیمی اسید فوماریک گرید صنعتی و غذایی را با بهترین قیمت و کیفیت ارائه می‌کند. ماده اسید فوماریک Fumaric acid می‌باشد که شکل ظاهری آن کریستال‌های جامد و سفید رنگ است. این ماده شیمیایی یکی از ترکیبات واسطه‌ای در چرخه سیتریک اسید است. با توجه به موقعیت گروه عاملی کربوکسیلیک اسید، اسید فوماریک ایزومر ترانس و مالئیک اسید ایزومر سیس است.

  فوماریک اسید، اسیدی قوی است با حلالیت بسیار کم که هر چقدر اندازه ذرات آن کوچک‌تر باشد، حلالیت بیشتری دارد. فوماریک اسید جاذب رطوبت نیست و در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر آب با دمای ۲۵ درجۀ سانتی‌گراد، ۰/۶۳ گرم آن قابلیت انحلال‌پذیری دارد. 

  کاربرد فوماریک اسید

  حوزه های کاربرد فوماریک اسید شامل موارد زیرمی باشد:

  غذای حیوانات/ ساختمان و ساختمان / صنایع شیمیایی / مواد غذایی و آشامیدنی / مصارف خانگی و خانگی / بخش صنعتی / پزشکی و دارویی / صنعت کاغذ ماده اسید فوماریک جهت تولید رزین‌های پلی‌استری و الکل‌های پلی هیدریک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این ماده به عنوان ماده‌ی ثابت‌کننده‌ی رنگ در رنگ‌ها بکار می‌رود.

  خرید فوماریک اسید
  خرید فوماریک اسید

  فوماریک اسید در صنایع غذایی

  اسید فوماریک معمولاً به عنوان یک افزودنی غذایی برای افزودن طعم، به عنوان منعقد کننده، به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و به عنوان اسید در خمیر مایه استفاده می شود. این یکی از قوی ترین اسیدهای آلی است که معمولاً در غذا استفاده می شود، بنابراین لازم است کمی در مورد آن بدانید.

  این به دلایل زیادی استفاده می شود، یکی از آن ها این است که دارای طعم ترکیبات میوه ای مانند هستند. به عنوان یک عامل ضد میکروبی موثر استفاده می شود زیرا می تواند فعالیت میکروبی را با تعامل با دیواره سلولی میکروبی مختل کند. اسید فوماریک معمولاً به غذاها یا نوشیدنی‌های مختلف اضافه می‌شود تا اسیدیته و pH را تنظیم کند زیرا اسیدی‌کننده است. این ویژگی ها باعث می شود که اسید فوماریک به عنوان یک نگهدارنده استفاده شود.

  این محصول همچنان در:

  • محصولات لبنی (کشک، پنیر، شیرخشک، ماست)
  • کنسروها
  • سوسیس
  • مربا
  • ژله
  • نانوایی و…. مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  از این اسید در صنایع غذایی برای شدت بخشیدن به خاصیت ضدّ اکسایشی آنتی‌اکسیدان‌های BHA و BHT در محصولات روغنی و چرب؛جهت افزایش خاصیت عدم جذب رطوبت و افزایش قابلیت جاری شدن و افزایش قابلیت نگهداری در فرآورده‌های خشک دسرها، آب‌نبات‌ها و غیره و برای افزایش مدت نگهداری و قدرت ژل، در دسرهای ژلاتینی از این اسید استفاده می‌شود. ماده اسید فوماریک جهت تولید رزین‌های پلی‌استری و الکل‌های پلی هیدریک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این ماده به عنوان ماده‌ی ثابت‌کننده‌ی رنگ در رنگ‌ها بکار می‌رود.

  خرید فوماریک اسید
  خرید فوماریک اسید

  فوماریک اسید در شراب سازی

  تا به امروز، از آن در شراب سازی استفاده نشده است، زیرا اخیراً توسط سازمان بین المللی انگور و شراب (OIV) مجاز شده است و احتمالاً به زودی توسط اتحادیه اروپا مجوز خواهد گرفت. با این حال، به طور گسترده ای در صنایع غذایی (افزودنی E297) به عنوان اسیدی کننده و به ویژه به عنوان یک مهارکننده باکتری های اسید لاکتیک تا سطوح دوز 4 گرم بر کیلوگرم یا لیتر استفاده می شود.

  در واقع اثر بازدارندگی آن در برابر برخی میکروارگانیسم هایی خاص مانند باکتری اسید لاکتیک (LAB) از دهه 1970 شناخته شده است. اثربخشی آن به گونه های میکروارگانیسم، مقدار مصرف و عوامل دیگری مانند pH بستگی دارد. با توجه به تحقیقات انجام شده، استفاده احتمالی از FA به عنوان یک بازدارنده خاص LAB اخیرا توسط تعدادی از نمایندگان سازمان بین المللی انگور و شراب (OIV) پیشنهاد شده است.

  ایمنی فوماریک اسید

  عملاً غیر سمی در نظر گرفته می شود، اما همانطور که گفته می شود، همه چیز در حد اعتدال است، زیرا دوزهای زیاد می تواند به طور بالقوه مضر باشد یا منجر به عوارض جانبی شود. ایمنی آن هنگام استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA)، کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی (JECFA) و همچنین سایر مقامات تایید شده است.

   فوماریک اسید را از کجا بخریم

  شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول فوماریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

  سوالات متداول مربوط به فوماریک اسید

  آیا فوماریک اسید طبیعی است؟

  نه، همانطور که معمولاً به صورت مصنوعی تولید می شود و در بازار فروخته می شود، بنابراین طبیعتاً از یک سنتز شیمیایی – ایزومریزاسیون اسید مالئیک نیست. با این حال، اگر با روش تخمیر به عنوان روش تولید ذکر شده در بالا ساخته شود، می تواند طبیعی باشد. همچنین، به طور طبیعی در برخی از میوه ها و سبزیجات و همچنین در پوست انسان زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد، وجود دارد.

  آیا فوماریک اسید وگان است؟

  بله، به عنوان مواد تشکیل دهنده در تولید بدون اشاره به هیچ محصول یا مشتق حیوانی، گیاهی است. بنابراین وگان در نظر گرفته می شوند و گیاهخواران می توانند غذاهای حاوی آن را بخورند.

  آیا فوماریک اسید فاقد گلوتن است؟

  بله، معمولاً فاقد گلوتن است و افراد مبتلا به سلیاک می توانند آن را بخورند. این ماده ای است که معمولا در برچسب های مواد غذایی فاقد گلوتن و حاوی گلوتن یافت می شود.

  منبعWhat is Fumaric Acid (E297) in Food?

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست