خرید اسید فوماریک خوراکی

خرید اسید فوماریک

فوماریک اسید خوراکی و صنعتی با خلوص 99.55 را از ما خریداری کنید. فروش اسید فوماریک با بهترین قیمت، تضمین کیفیت و اصالت محصول توسط این مجموعه صورت می گیرد.

جهت استعلام قیمت اسید فوماریک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

 

اسید فوماریک فروش
به انگلیسی ⚡ Fumaric Acid
نام های دیگر ⚡  2-بوتندیوئیک اسید، ترانس بوتندیوئیک اسید، اسید آلومالئیک، اسید بولتیک، دونیتیک اسید، اسید لیکنیک
شناسه محصول 110-17-8
فرمول شیمیایی ⚡ C4h4o4
شکل ظاهری  پودر سفید
کاربرد طعم دهنده و عامل کنترل pH
گرید  ⚡ دارویی، صنعتی
خلوص  99.7%
بسته بندی  کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده  چین ، ایران
محل تحویل  شورآباد تهران – امیرکبیر اصفهان
قیمت ⚡ تماس بگیرید 📞

اسید فوماریک خوراکی

اسید فوماریک (Fumaric acid)، یکی از قوی ترین اسید غذایی آلی است، که معمولاً از آن به عنوان طعم دهنده و عامل کنترل pH استفاده می شود. این اسید ترشی بیشتری نسبت به سایر اسیدولان ها دارد. کد E اسید سیتریک E330، اسید مالیک E296 و کد E اسید فوماریک، به عنوان یک افزودنی غذایی، E297 است.

اسید فوماریک ترکیبی است که به طور طبیعی در قارچ و خزه ایسلند وجود دارد و به عنوان یک واسطه در چرخه اسید سیتریک (یا چرخه کربس) نقش مهمی ایفا می کند. این چرخه بسیار با اهمیت است و به تولید انرژی از کربوهیدرات ها، چربی ها و پروتئین ها در بدن انسان کمک می کند. در ادامه برخی از خواص و کاربردهای اسید فوماریک را بررسی می کنیم.

معادل انگلیسی
Fumaric acid
نام های دیگر اسید آلومالئیک، اسید بولتیک، اسید دانتیک، اسید لیگنیک
شناسه محصول 110-17-8
فرمول شیمیایی C4H4O4
شکل ظاهری پودری یا کریستالی سفید
کد E
E 297
خلوص  99.8%
کشور تولید کننده چین، ایران
گرید غذایی، صنعتی
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
قیمت  تماس بگیرید 📞

فوماریک اسید چیست

اسید فوماریک (FA) نام رایج یک اسید آلی است، که بر اساس نامگذاری IUPAC به عنوان (2E)-But-2-enedioic نامگذاری شده است. همچنین تحت عناوین بوتین دی اوییک اسید، آلومالئات، آلومالئیک اسید و اسید بولتیک نیز شناخته می شود. اسید فوماریک از لحاظ ظاهری به صورت گرانول های سفید بی بو یا کریستال های برگدار است؛ تقریبا بی بو و طعمی مانند طعم اسید تارت دارد.

این ماده در مقادیر کم در طیف وسیعی از سیستم های بیولوژیکی وجود دارد، زیرا وجود آن به عنوان یک واسطه در چرخه اسید سیتریک ضروری است.

حلال فوماریک اسید

 • نامحلول تا کمی محلول در آب
 • محلول در الکل
 • انحلال در روغن به میزان کم

انحلال پذیری در آب

حلالیت آن در آب به میزان 0.5% (0.5g/100ml) در دمای 20 درجه سانتی گراد است. در حالی که اسید سیتریک، اسید مالیک و تارتاریک انحلال بالایی در آب دارند. خاصیت آبگریزی اسید فوماریک، آن را به یک عامل ضد میکروبی موثر تبدیل می کند، زیرا می تواند فعالیت میکروبی را طی برهم کنش با مواد لیپیدی روی دیواره سلولی میکروبی مختل کند.

انحلال پذیری در حلال های آلی

 • محلول در الکل
 • کمی محلول در روغن
 • کمی محلول در استون با حلالیت 1.29 گرم در 100 گرم در 20 درجه سانتیگراد

تولید فوماریک اسید

تولید اسید فوماریک به دو روش انجام می شود. روش اول که اکنون دیگر متوقف شده است، استفاده از باکتری برای تولید اسید فوماریک بود و روش جایگزین که امروزه کاربرد دارد، استفاده از فرایندهای پتروشیمی و تخمیر قند می باشد.

1. تخمیر قند

تخمیر توسط گونه های Rhizopus با استفاده از گلوکز یا سایر بسترهای کربوهیدراتی انجام می گیرد.

2. تولید پتروشیمی

در تولید شیمیایی معمولا ایزومریزاسیون اسید مالئیک که هیدرولیز انیدرید مالئیک است، سنتز می شود. مالئیک انیدرید همتای سیس اسید فوماریک است. این ماده از بوتان، بوتن یا بنزن و از نفت تولید می شود که مواد اولیه آن هستند. تولید پتروشیمی اساساً به این معنی است که از هیدروکربن ها برای سنتز همان ماده شیمیایی استفاده می شود.

با استفاده از تخمیر قند، اسید فوماریک از فورفورال (یک ترکیب آلی از ذرت فرآوری شده) به علاوه کلرات در حضور یک کاتالیزور مبتنی بر وانادیم سنتز می شود. دلیل این تغییر از تولید طبیعی به سنتز شیمیایی صرفاً مقرون به صرفه بودن روش تولید پتروشیمی بود. اسید فوماریک همچنین یک پیش ساز مهم برای برخی از اسیدهای دیگر مانند اسید L-مالیک و اسید L-اسپارتیک است.

اسید فوماریک از کجا تهیه کنیم؟

اسید فوماریک یکی از افزودنی‌های غذایی و از جمله مواد تشکیل‌دهنده محصولات غذایی محبوب در اکثر کشورها است. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان یک تامین‌کننده و وارد کننده حرفه‌ای اسید فوماریک،  حدود 15 سال است که این ماده را از چین تهیه و وارد می‌کند. هنگام خرید این محصول از اعتبار تامین کننده اطمینان حاصل کنید. در صورت داشتن مواجهه با هر گونه ابهام یا مشکل از طریق این آدرس sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، کارشناسان ما ظرف مدت 24 ساعت پاسخگوی شما خواهند بود.

فروش اسید فوماریک

ما یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان اسید فوماریک از چین هستیم. محصولات اصلی ما شامل اسید مالیک و اسید فوماریک هستند. اسید فوماریک را می‌توان به عنوان ماده سفید کننده دارویی استفاده کرد. در صنعت داروسازی از آن برای تولید دی مرکاپتو سوکسینات سدیم الکسیس فارمیک و فومارات آهن استفاده می شود. اسید فوماریک همچنین در ساخت رزین پلی استر غیر اشباع کاربرد دارد.

قیمت اسید فوماریک

شرکت پیشگامان شیمی اسید فوماریک گرید صنعتی و غذایی را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت ارائه می‌کند. شکل ظاهری این ماده به صورت کریستال‌های جامد و سفید رنگ است. این ماده شیمیایی یکی از ترکیبات واسطه‌ای در چرخه سیتریک اسید است.

فوماریک اسید، اسیدی قوی است با حلالیت بسیار کم که هر چقدر اندازه ذرات آن کوچک‌تر باشد، حلالیت بیشتری دارد. فوماریک اسید جاذب رطوبت نیست و در هر ۱۰۰ میلی‌لیتر آب با دمای ۲۵ درجۀ سانتی‌گراد، ۰/۶۳ گرم آن قابلیت انحلال‌پذیری دارد. 

کاربرد فوماریک اسید

حوزه های کاربرد فوماریک اسید شامل موارد زیر می باشد:

مواد غذایی و آشامیدنی، مصارف خانگی، غذای حیوانات، صنایع شیمیایی، ساختمان سازی، صنعتی، پزشکی و دارویی، ساخت کاغذ.

اسید فوماریک جهت تولید رزین‌های پلی‌استری و الکل‌های پلی هیدریک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این اسید به عنوان ماده‌ی ثابت‌کننده‌ در رنگ‌ها استفاده می شود.

خرید فوماریک اسید
خرید فوماریک اسید

فوماریک اسید در صنایع غذایی

اسید فوماریک معمولاً در نقش یک افزودنی غذایی برای طعم دهندگی و همچنین به عنوان منعقد کننده، نگهدارنده مواد غذایی و اسید در خمیر مایه استفاده می شود. این اسید یکی از قوی ترین اسیدهای آلی است، که معمولاً در غذا استفاده می شود، بنابراین لازم است در مورد آن بیشتر بدانید.

یکی از دلایل استفاده از اسید فوماریک در غذا طعم میوه مانند آن است. اسید فوماریک به عنوان یک عامل ضد میکروبی موثر استفاده می شود و فعالیت میکروبی را به وسیله تعامل با دیواره سلولی میکروبی مختل می کند. اسید فوماریک به دلیل خاصیت اسیدی که دارد، به غذاها یا نوشیدنی‌های مختلف اضافه می‌شود، تا اسیدیته و pH را تنظیم کند. این ویژگی ها باعث می شود که از اسید فوماریک به عنوان یک نگهدارنده استفاده شود.

این محصول همچنین در موارد زیر کاربرد دارد:

 • محصولات لبنی (کشک، پنیر، شیرخشک و ماست)
 • کنسروها
 • سوسیس
 • مربا
 • ژله
 • نانوایی و …

از این اسید در صنایع غذایی برای شدت بخشیدن به خاصیت ضدّ اکسایشی آنتی‌اکسیدان‌های BHA و BHT ،

در محصولات چرب و روغنی به جهت افزایش خاصیت عدم جذب رطوبت و افزایش قابلیت جاری شدن و افزایش قابلیت نگهداری،

در فرآورده‌های خشک مانند دسر، آب‌نبات‌ و غیره برای افزایش مدت نگهداری

و در دسرهای ژلاتینی به جهت افزایش قدرت ژل استفاده می‌شود.

 

خرید فوماریک اسید
خرید فوماریک اسید

فوماریک اسید در شراب سازی

از آنجا که استفاده از فوماریک اسید اخیراً توسط سازمان بین المللی انگور و شراب (OIV) مجاز شده است؛ تا به امروز، از آن در شراب سازی استفاده نشده و احتمالاً به زودی توسط اتحادیه اروپا مجوز خواهد گرفت. با این حال، به طور گسترده ای در صنایع غذایی به عنوان اسیدی کننده و مهارکننده باکتری های اسید لاکتیک تا سطوح دوز 4 گرم بر کیلوگرم یا لیتر استفاده می شود.

اثر بازدارندگی فوماریک اسید در برابر برخی میکروارگانیسم های خاص مانند باکتری اسید لاکتیک (LAB) از دهه 1970 شناخته شده است و اثربخشی آن به گونه های میکروارگانیسم به مقدار مصرف و عوامل دیگری مانند pH بستگی دارد.

ایمنی فوماریک اسید

اگر از فوماریک اسید به میزان متعادل استفاده شود، ماده ای غیر سمی است اما دوزهای زیاد می تواند به طور بالقوه مضر باشد یا منجر به عوارض جانبی شود. ایمنی آن هنگام استفاده به عنوان یک افزودنی غذایی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA)، کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی (JECFA) و همچنین سایر مقامات تایید شده است.

 فوماریک اسید را از کجا بخریم

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد، ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول فوماریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

سوالات متداول مربوط به فوماریک اسید

آیا فوماریک اسید طبیعی است؟

خیر. فوماریک اسید به صورت مصنوعی تولید و در بازار فروخته می شود، بنابراین طبیعتاً از یک سنتز شیمیایی-ایزومریزاسیون اسید مالئیک نیست. با این حال، اگر با روش تخمیر ساخته شود، می تواند طبیعی محسوب شود. همچنین فوماریک اسید به طور طبیعی در برخی از میوه ها، سبزیجات و همچنین در پوست انسان (زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرد) وجود دارد.

آیا فوماریک اسید برای استفاده توسط وگان ها مورد تایید است؟

بله. در مواد تشکیل دهنده آن هیچ محصول یا مشتق حیوانی وجود ندارد و کاملا گیاهی است. بنابراین گیاهخواران می توانند غذاهای حاوی فوماریک اسید را میل کنند.

آیا فوماریک اسید فاقد گلوتن است؟

بله. معمولاً فاقد گلوتن است و افراد مبتلا به سلیاک می توانند آن را میل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست