خرید گوارگام هندی

خرید گوارگام هندی

فروش گوارگام که یک محصول قوام دهنده است با بهترین قیمت گوارگام در شرکت ما انجام می شود. پودر گوارگام را از کجا تهیه کنیم؟ خرید گوارگام خوراکی را با تضمین اصالت کالا و بالاترین کیفیت از ما تهیه کنید. پیشگامان شیمی این محصول (Guar Gum) را از کشور هند با برند عبدالقادر و ریکول وارد می‌کند.

معرفی کوتاه گوارگام

اسامی دیگر صمغ گوار، گواران
شناسه محصول 9000-30-0
دسته‌بندی تثبیت‌کننده، ضخیم‌کننده، امولسیفایر
E Number E 412
اسیدیته 5-7
شکل ظاهری پودر سفید یا زرد کم رنگ
بو بدون بو یا کم بو
گرید غذایی، دارویی، صنعتی، آرایشی
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
برند و کشور تولید کننده گجرات و عبدالقادر – هند
جایگزین‌ها زانتان گام، صمغ عربی، کاراگینان، کنجاک گام، آگار آگار، ژلاتین
قیمت تماس بگیرید 📞
محل تحویل شورآباد تهران

صمغ گوار معمولاً به عنوان یک ماده تقویت‌کننده و اتصال‌دهنده مواد غذایی طبیعی، مشابه زانتان‌گام اما با خواص کمی متفاوت استفاده می‌شود. صمغ گوار برای اکثر افراد بی‌خطر است و در هنگام مصرف، مزایای سلامتی زیادی را برای شما فراهم می‌کند. برای کمک تصمیم‌گیری شما، ما یک راهنمای جامع در مورد این افزودنی غذایی را ارائه می‌دهیم.

خرید گوارگام هندی

گوارگام چیست؟

گوارگام (E412)، یک پلی‌ساکارید ذخیره‌ای (آرد دانه‌ای) است که از گیاه گوار استخراج می‌شود. از نظر شیمیایی، صمغ گوار یک پلی‌ساکارید است که از قندهای گالاکتوز و مانوز تشکیل شده است. این ماده وقتی در محلول با آب حل می‌شوند، هیدروکلوئیدها تشکیل می‌شوند.پودری سفید تا زرد رنگ و پنج تا هشت بار ضخامت بیشتری نسبت به نشاسته. حلال در آب و بی‌مزه، بی‌بو، و غیر سمی است و رنگ خاکستری رنگی نیمه‌شفاف با pH خنثی دارند. در هنگام حلالیت در آب با مقدار کمی بوراکس به ژل تبدیل می‌شود.

گوار در مناطق خشک و نیمه خشک بویژه در ایالت‌های شمال غربی هند پرورش می‌یابد: پنجاب، هاریانا، راجستان، گجرات و اوت پرادش. حداکثر مساحت راجستان (1682 هزار هکتار) در زیر کشت این محصول با بیشترین تولید (395 هزار تن) است.این گیاه سخت و با تحمل خشکی زیاد است و دارای ساقه عمودی 3 تا 6 فوت می‌باشد. طیف گسترده‌ای از خاک از شنی عمیق تا خاک رس به خوبی رشد آن را پشتیبانی می‌کند.

گوارگام در غذاها و نوشیدنی‌ها به عنوان ضخیم‌کننده، تثبیت‌کننده، تعلیق و اتصال‌دهنده استفاده می‌شود.خرید پودر گوراگام به عنوان یک افزودنی مجاز غذایی، دارویی، کاغذ، نساجی، مواد منفجره، حفاری چاه‌های نفت و صنعت لوازم آرایشی استفاده می‌شود. کاربرد صنعتی گوارگام ممکن است به دلیل توانایی آن در ایجاد پیوند هیدروژنی با مولکول آب باشد.

بنابراین، عمدتاً به عنوان ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده استفاده می‌شود. همچنین در کنترل بسیاری از مشکلات سلامت مانند دیابت، حرکت روده، بیماری قلبی و سرطان روده بزرگ مفید است.گوارگام (E412) در آب سرد به راحتی محلول است و در غلظت‌های کم یک محلول ویسکوزیته بالا تشکیل می‌دهد و با افزایش دما ویسکوزیته افزایش می‌یابد.

این ماده برای اثر ژل‌زدایی، ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده آن بر روی امولسیون‌ها و سوسپانسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و غالباً با سایر اصلاح‌کننده‌های رئولوژی ترکیب می‌شود، بخصوص صمغ زانتان به عنوان این دو ترکیب برای افزایش اثرات بسیار زیاد.

خواص گوارگام

صمغ گوار دارای 8 برابر قدرت غلیظ شدن است. فقط مقدار کمی از آن برای افزایش ویسکوزیته یک محصول (5/0٪ -0٪) لازم است. مقدار کمی گوارگام را می‌توان، به آب خنک، ولرم یا گرم اضافه کرد.اضافه کردن صمغ گوار به شکل خیلی سریع یا به مقدار زیاد در یک زمان باعث جمع شدن آن و ژل ناهموار خواهد شد.ویژگی منحصر به فرد صمغ گوار، در مقایسه با سایر ضخیم‌کننده‌ها، این است که صمغ گوار برای ضخیم شدن محلول آبی نیازی به گرما ندارد.گوارگام نباید در دستورالعمل‌های حاوی کلسیم یا بوراکس استفاده شود. برخی از دستورالعمل‌ها برای افزایش ویسکوزیته لوسیون‌ها و کرم‌ها از صمغ گوار و زانتان گام استفاده می‌کنند.

صمغ گوار به عنوان تثبیت‌کننده عمل می‌کند. این ماده جهت جلوگیری از حل شدن بیشتر ذرات جامد در محصولات نهایی بکار برده می شود.صمغ گوار جایگزین قابل قبولی برای ژلاتین محسوب می‌شود. با این وجود، هنگام تعویض صمغ گوار برای ژلاتین در دستورالعمل‌ها، مقدار ژلاتین را به 6 عدد تقسیم کنید تا مقدار گوار موردنیاز شما بدست بیاید.

کاربردهای گوارگام 

کاربرد گوارگام در صنایع غذایی

گوارگام را با نام صمغ گوار نیز می‌شناسند. این ماده در صنایع مختلفی از جمله صنایع غذایی کاربرد بسیاری دارد. کاربرد زیاد این ماده در صنایع غذایی سبب شده است که تقاضا برای محصولات صمغ گوار و محصولات جانبی آن را افزایش داده است. ماده گوارگام را می‌توان یکی از اقتصادی‌ترین هیدروکلوئید‌ها، که به عنوان یک افزودنی در فرآورده‌های غذایی استفاده می‌شود، دانست. این ماده دارای خواص ویژه‌ای مانند فیبر بالا، کالری پایین، نگهداری آب و ایجاد بلورهای یخ است. از گوارگام در تولید بستنی، نان، پاستا، پنیر، نوشیدنی‌ها، گوشت، سس و … استفاده می‌شود. در ادامه در مورد نوع مصرف گوارگام در این مواد غذایی توضیح خواهیم داد.

به طور گسترده‌ایی خرید گوارگام (Guar Gum) در صنایع غذایی و به عنوان خرید مواد اولیه غذایی بسیار رایج می باشد.

 • در بستنی / محصولات لبنی:

بافت صاف و خامه‌ای را فراهم می‌کند، مانع تشکیل کریستال‌های یخی و ریزش سریع می‌شود.

 • در محصولات نانوایی:

بافت و ساختار را بهبود می‌بخشد، عمر مفید را افزایش می‌دهد و رطوبت را بهبود می‌بخشد. همچنین عملکرد خمیر و عمر مفید آن را افزایش می‌دهد.

 • در محصولات پاستا:

برای تشکیل بهتر ورق و همچنین حفظ رطوبت و بافت، در نتیجه افزایش تولید را بهبود می‌بخشد.

 • در غذای حیوان خانگی:

به عنوان یک ویسکوزیته‌کننده.

 • در پنیر:

بافت و طعم را بهبود می‌بخشد و به عنوان تثبیت‌کننده استفاده می‌شود.

 • در نوشیدنی:

ویسکوزیته را کنترل می‌کند، طعم نوشیدنی در دهان را بهبود می‌بخشد و همچنین عمر مفید را بهبود می‌بخشد.

 • در گوشت:

به عنوان یک اتصال‌دهنده در سوسیس استفاده می‌شود، آب آزاد را جذب می‌کند.

 • در سس:

برای تثبیت‌کننده امولسیون و بهبود خواص آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.از صمغ گوار می‌توان در لوسیون، کرم و پمادهای پماد به عنوان امولسیون‌کننده، ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده استفاده کرد. دوز پیشنهادی استفاده در دستور العمل 5/0٪ -2٪ است.برای افزایش ویسکوزیته می‌توان از گوارگام در دستورالعمل‌های شامپو، نرم‌کننده و صابون مایع استفاده کرد و باعث شد تا ذرات جامد در محصول معلق نشوند.

می‌توان در صابون‌ها برای دستیابی به امولسیون بهتر و به عنوان ماده سفید کننده استفاده کرد.در داروسازی: صمغ گوار به عنوان ماده اتصال‌دهنده در قرص‌ها و به عنوان ماده ضخیم‌کننده در لوسیون‌ها و کرم‌ها استفاده می‌شود.یک مطالعه منتشر شده در بیماری‌های گوارشی و علوم نشان می‌دهد که ممکن است صمغ گوار در درمان سندرم روده تحریک‌پذیر مفید باشد. برای این مطالعه، 86 بیمار مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر هر روز به مدت سه ماه پنج یا 10 گرم صمغ گوار نیمه هیدرولیز شده مصرف کردند.

با پایان دوره درمان، هر دو گروه بهبود قابل توجهی در علائم گوارشی و کیفیت زندگی نشان دادند.گوار تنها یکی از هیدروکلوئیدهایی است که معمولاً در غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد – سایر موارد شامل ژلان‌گام، صمغ عربی، زانتان‌گام، آلژینات سدیم، ژلاتین و آگار آگار است. در اصل تمام هیدروکلوئیدهای غذایی از منابع طبیعی هستند و علاوه بر این ژلاتین از گیاهان نیز ناشی می‌شود که اکثر آنها بدون تغییر هستند.

دستورالعمل استفاده گوارگام

بسته به آنچه شما تولید می‌کنید، لازم است که از اندازه‌گیری‌های مختلف گوارگام استفاده کنید. فقط در هر دستور غذا مقدار کمی لازم است. برای بهترین نتیجه، توصیه‌های دستور العمل در هنگام استفاده از صمغ گوار را دنبال کنید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی ارائه شده است.

 • دستورالعمل‌های خمیر نان و پیتزا: به ازای هر فنجان آرد فاقد گلوتن، 1 قاشق چای‌خوری صمغ گوار اضافه کنید.
 • دستورالعمل‌های کیک، کلوچه، و سریع نان: به ازای هر 1 فنجان آرد فاقد گلوتن، 1/2 قاشق چای‌خوری گوار اضافه کنید.
 • دستورالعمل‌های کوکی و نوار: 1/2 قاشق چای‌خوری (یا کمتر) گوار به ازای هر 1 فنجان آرد فاقد گلوتن استفاده کنید.

گوارگام در حفاری

محلول‌های هیدروکلوئیدی رفتاری دارند که در دو صنعت اصلی حفاری و مواد غذایی که در آن استفاده می‌شوند بسیار مفید است: این مانند یک ترکیب عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما در حقیقت این دو زمینه بیشتر از آنچه فکر می‌کنید مرتبط هستند.در حفاری گل، هدف اصلی این است که یک محلول دقیقاً فرموله شده وجود داشته باشد که بتواند ذرات سنگ را از طریق دستگاه حفاری به گردش درآورد و به روشی قابل پیش‌بینی به سطح برگردد.

خاصیت کلیدی که باعث می‌شود رفتار قابل پیش‌بینی باشد.بسیاری از لجن‌های حفاری مبتنی بر آب هستند و بنابراین هیدروکلوئیدها با استفاده از گوار بسیار مفید هستند. به طور خاص گوارا به دلیل گرانروی بسیار زیاد در سطوح بالای برشی اما ویسکوزیته بسیار بالا در برش پایین ترجیح داده می‌شود.

منابع غذایی صمغ گوار

صمغ گوار به عنوان جایگزین گلوتن در آرد استفاده می شود ، یک ماده تعلیق همه کاره و مؤثر است. ممکن است آن را در منابع غذایی زیر پیدا کنید:

 • بستنی و ماست
 • غلات
 • سوپ
 • آب سبزیجات
 • پنیر
 • سس سالاد و سس

همه مارک‌ها از صمغ گوار یا سبزیجات استفاده نمی‌کنند، بنابراین حتماٌ قبل از خرید یک محصول، لیست مواد تشکیل‌دهنده را بررسی کنید.

بدون گلوتن و ماده گیاهی

صمغ گوار به عنوان یک ماده ضخیم‌کننده بر پایه سبزیجات، گزینه‌ای گیاهی و بدون گلوتن برای گندم و آرد سنتی است. این یک ترکیب صاف و خامه‌ای به هر ماده می دهد و می تواند به عنوان جایگزین تخم مرغ به کالاهای پخته شده بدون گلوتن و وگان مانند کلوچه، نان و پیتزا اضافه شود.

دیابت و گوارگام

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که صمغ گوار ممکن است به محافظت در برابر دیابت کمک کند. به عنوان مثال، در مطالعه‌ای که در مجله ایرانی فارماکوگنوزی منتشر شد، دانشمندان نشان دادند که صمغ گوار نسبت به داروی ضد دیابت گلی بن کلامید در کاهش کلسترول و سطح قند خون در موش‌های دیابتی مؤثرتر است.این مطالعه همچنین مشخص کرد که گوارگام به کاهش وزن بدن و مصرف غذا کمک می‌کند. با این حال، خیلی زود است که بفهمیم آیا صمغ گوار ممکن است تأثیر مشابهی بر سلامت انسان داشته باشد.

مضرات گوارگام

تا زمانی که به دوز توصیه شده پایبند باشید، مصرف صمغ گوار برای بزرگسالان سالم بی‌خطر است. از آنجا که باعث احساس سیری می‌شود، ممکن است صمغ گوار باعث نفخ و گاز اضافی شود.با گذشت زمان، بدن شما با این عوارض جانبی سازگار می‌شود.اگرچه صمغ گوار به طور کلی برای اکثر افراد بی‌خطر تلقی می‌شود، اما ممکن است چندین عارضه جانبی ایجاد کند (از جمله مدفوع شل، گاز و اسهال). صمغ گوار در دوزهای بالا ممکن است مری یا روده‌ها را مسدود کند.

آنالیز گوارگام

فروش گوارگام هندی

فروش گوارگام هندی

شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت خرید گوارگام و اطلاع از قیمت فروش با مشاوران ما تماس بگیرید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.

صمغ گوار (گوارگام) را از کجا بخریم؟

صمغ گوار نوعی فیبر است که از لوبیا گوار (گیاهی که عمدتاً در هند و پاکستان یافت می‌شود) استخراج می‌شود. این ماده به عنوان ماده موادی در غذاهای خاص استفاده می‌شود و صمغ گوار به صورت مکمل غذایی در دسترس است.

صمغ گوار را که به عنوان یک افزودنی غذایی برای بهبود طعم و مزه و بافت استفاده می‌شود، می توان در ماست، سوپ، مکمل‌های فیبر و محصولات مراقبت شخصی یافت. این اغلب یک ماده اصلی در محصولات طبیعی و غیر GMO است.این شرکت واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست