خرید گوارگام هندی

خرید گوارگام هندی

فروش گوارگام که یک محصول قوام دهنده است با بهترین قیمت در شرکت ما انجام می شود. پودر گوارگام را از کجا تهیه کنیم؟ خرید گوارگام خوراکی را با تضمین اصالت کالا و بالاترین کیفیت از ما با اطمینان انجام دهید. پیشگامان شیمی این محصول (Guar Gum) را از کشور هند با برند عبدالقادر و ریکول وارد می‌کند.

برای استعلام قیمت گوارگام 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

پودر گوارگام قیمت

✅ اسامی دیگر صمغ گوار، گواران
✅ شناسه محصول 9000-30-0
✅ دسته‌ بندی تثبیت‌کننده، ضخیم‌کننده، امولسیفایر
✅ E Number E 412
✅ اسیدیته 5-7
ویسکوزیته 6500 – 6000
✅ شکل ظاهری پودر سفید یا زرد کم رنگ
✅ بو بدون بو یا کم بو
✅ گرید  غذایی، دارویی، صنعتی
✅بسته‌ بندی  کیسه 25 کیلویی
حلالیت محلول در آب
دوز مصرف 5/0٪ -2٪
✅ برند و کشور تولید کننده ⚡ گجرات و عبدالقادر و ریکول – هند
✅ جایگزین‌ها
زانتان گام، صمغ عربی، کاراگینان، کنجاک گام، آگار آگار، ژلاتین
💲 قیمت پودر گوارگام
تماس بگیرید 📞
📌محل تحویل  شوراباد تهران – امیرکبیر اصفهان

فروش صمغ گوارگام

صمغ گوار معمولاً به عنوان یک ماده تقویت‌کننده و اتصال‌دهنده مواد غذایی طبیعی، مشابه زانتان‌گام اما با خواص کمی متفاوت استفاده می‌شود. صمغ گوار برای اکثر افراد بی‌خطر است و در هنگام مصرف، مزایای زیادی را برای شما فراهم می‌کند. برای کمک به تصمیم‌گیری شما، ما یک راهنمای جامع در مورد این افزودنی غذایی را ارائه می‌دهیم.

خرید گوارگام هندی
خرید گوارگام خوراکی

گوارگام چیست؟

گوارگام (E412)، یک پلی‌ساکارید ذخیره‌ای (آرد دانه‌ای) است که از گیاه گوار استخراج می‌شود. از نظر شیمیایی، صمغ گوار یک پلی‌ساکارید است که از قندهای گالاکتوز و مانوز تشکیل شده است. این ماده وقتی با آب حل می‌شود هیدروکلوئیدها تشکیل می‌شوند. پودری سفید تا زرد رنگی که پنج تا هشت بار ضخامت بیشتری نسبت به نشاسته دارد. بی‌مزه، بی‌بو، غیر سمی و در آب حلال است و رنگ خاکستری نیمه‌شفاف با pH خنثی دارند. در هنگام حلالیت در آب با مقدار کمی بوراکس به ژل تبدیل می‌شود.

گوار در مناطق خشک و نیمه خشک بویژه در ایالات شمال غربی هند پرورش می‌یابد: پنجاب، هاریانا، راجستان، گجرات و اوت پرادش. حداکثر مساحت راجستان (1682 هزار هکتار) در زیر کشت این محصول با بیشترین تولید (395 هزار تن) است. این گیاه سخت و با تحمل خشکی زیاد است و دارای ساقه عمودی 3 تا 6 فوت می‌باشد. طیف گسترده‌ای از خاک، از شنی عمیق تا خاک رس به خوبی رشد آن را پشتیبانی می‌کند.

گوارگام پودر در غذاها و نوشیدنی‌ها به عنوان ضخیم‌کننده، تثبیت‌کننده و اتصال‌دهنده استفاده می‌شود. خرید پودر گوراگام به عنوان یک افزودنی مجاز غذایی، دارویی، کاغذ، نساجی، مواد منفجره، حفاری چاه‌های نفت و صنعت لوازم آرایشی رایج است. کاربرد صنعتی گوارگام ممکن است به دلیل توانایی آن در ایجاد پیوند هیدروژنی با مولکول آب باشد.

بنابراین، عمدتاً به عنوان ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده استفاده می‌شود. همچنین در کنترل بسیاری از مشکلات سلامت مانند دیابت، حرکت روده، بیماری قلبی و سرطان روده بزرگ مفید است. گوارگام (E412) در آب سرد به راحتی محلول است و در غلظت‌های کم یک محلول ویسکوزیته بالا تشکیل می‌دهد و با افزایش دما ویسکوزیته افزایش می‌یابد. این ماده با اثر ژل‌زدایی، ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده  بر روی امولسیون‌ها و سوسپانسیون‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و غالباً با سایر اصلاح‌کننده‌های رئولوژی ترکیب می‌شود.

خواص گوارگام

صمغ گوار دارای 8 برابر قدرت غلیظ شدن است. فقط مقدار کمی از آن برای افزایش ویسکوزیته یک محصول (5/0٪ -0٪) لازم است. مقدار کمی گوارگام را می‌توان به آب خنک، ولرم یا گرم اضافه کرد. اضافه کردن صمغ گوار به شکل خیلی سریع یا به مقدار زیاد در یک زمان باعث جمع شدن آن و ژل ناهموار خواهد شد. ویژگی منحصر به فرد صمغ گوار، در مقایسه با سایر ضخیم‌کننده‌ها این است که صمغ گوار برای ضخیم شدن محلول آبی نیازی به گرما ندارد. گوارگام نباید در دستورالعمل‌های حاوی کلسیم یا بوراکس استفاده شود. برخی از دستورالعمل‌ها برای افزایش ویسکوزیته لوسیون‌ها و کرم‌ها از صمغ گوار و زانتان گام استفاده می‌کنند.

صمغ گوار به عنوان تثبیت‌کننده عمل می‌کند. این ماده جهت جلوگیری از حل شدن بیشتر ذرات جامد در محصولات نهایی بکار برده می شود. صمغ گوار جایگزین قابل قبولی برای ژلاتین محسوب می‌شود. با این وجود، هنگام تعویض صمغ گوار برای ژلاتین در دستورالعمل‌ها، مقدار ژلاتین را به 6 عدد تقسیم کنید تا مقدار گوار مورد نیاز شما بدست بیاید.

به طور خلاصه:

 • در آب سرد محلول است.
 • خاصیت پیوند هیدروژنی قوی دارد.
 • دارای خواص ضخیم کننده، امولسیون، تثبیت کننده و تشکیل فیلم است.
 • پایداری عالی برای کنترل رئولوژی توسط مدیریت فاز آب دارد.
 • صمغ گوار در مقایسه با نشاسته ذرت، خاصیت غلیظ کنندگی نسبتاً بیشتری دارد.
 • مانع رشد کریستال یخ می شود.
 • گوار گیاهی مقاوم در برابر کشش است.
 •  در آب ژل می سازد.

کاربرد گوارگام 

این محصول برای کاربردهای زیر استفاده می شود:

 • غلیظ کننده طبیعی
 • امولسیفایر
 • تثبیت کننده
 • پیوند دهنده
 • هیدروکلوئید
 • عامل ژل ساز
 • فیبر طبیعی

کاربرد گوارگام در صنایع غذایی

گوارگام در صنایع غذایی را با نام صمغ گوار نیز می‌شناسند. کاربرد زیاد این ماده در صنایع غذایی سبب شده است که تقاضا برای محصولات صمغ گوار و محصولات جانبی آن افزایش یابد. این ماده را می‌توان یکی از اقتصادی‌ترین هیدروکلوئید‌ها که به عنوان یک افزودنی در فرآورده‌های غذایی استفاده می‌شود دانست. این ماده دارای خواص ویژه‌ای مانند فیبر بالا، کالری پایین، نگهداری آب و ایجاد بلورهای یخ است. از گوارگام ثعلب در تولید بستنی، نان، پاستا، پنیر، نوشیدنی‌ها، گوشت، سس و … استفاده می‌شود. در ادامه در مورد نوع مصرف ثعلب گوارگام در این مواد غذایی توضیح خواهیم داد.

 • در بستنی و محصولات لبنی:

بافت صاف و خامه‌ای را فراهم می‌کند و مانع تشکیل کریستال‌های یخی و ریزش سریع می‌شود.

 • در محصولات نانوایی:

گوارگام در کیک و محصولات آردی بافت و ساختار را بهبود می‌بخشد، عمر مفید را افزایش می‌دهد و رطوبت را بهبود می‌بخشد. همچنین عملکرد خمیر و عمر مفید آن را افزایش می‌دهد.

 • در محصولات پاستا:

برای تشکیل بهتر ورق و همچنین حفظ رطوبت و بافت کاربرد دارد. در نتیجه افزایش تولید را بهبود می‌بخشد.

 • در غذای حیوان خانگی:

به عنوان یک ویسکوزیته‌کننده.

 • در پنیر:

بافت و طعم را بهبود می‌بخشد و به عنوان تثبیت‌کننده استفاده می‌شود.

 • در نوشیدنی:

ویسکوزیته را کنترل می‌کند، طعم نوشیدنی در دهان و همچنین عمر مفید را بهبود می‌بخشد.

 • در گوشت:

از موارد مصرف گوارگام، به عنوان یک اتصال‌دهنده در سوسیس استفاده می‌شود و آب آزاد را جذب می‌کند.

 • در سس:

برای تثبیت‌کننده امولسیون و بهبود خواص آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. از صمغ گوار می‌توان در لوسیون، کرم و پماد به عنوان امولسیون‌کننده، ضخیم‌کننده و تثبیت‌کننده استفاده کرد. دوز پیشنهادی استفاده در دستور العمل 5/0٪ -2٪ است. برای افزایش ویسکوزیته می‌توان از غلظت دهنده گوارگام در دستورالعمل‌های شامپو، نرم‌کننده و صابون مایع استفاده کرد و باعث شد تا ذرات جامد در محصول معلق نشوند.

می‌توان در صابون‌ها برای دستیابی به امولسیون بهتر و به عنوان ماده سفید کننده استفاده کرد. در داروسازی صمغ گوار به عنوان ماده اتصال‌دهنده در قرص‌ها و به عنوان ماده ضخیم‌کننده در لوسیون‌ها و کرم‌ها استفاده می‌شود. یک مطالعه منتشر شده در بیماری‌های گوارشی و علوم نشان می‌دهد که ممکن است گوارگام دارویی در درمان سندرم روده تحریک‌پذیر مفید باشد. برای این مطالعه، 86 بیمار مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر هر روز به مدت سه ماه، پنج یا 10 گرم صمغ گوار نیمه هیدرولیز شده مصرف کردند.

با پایان دوره درمان، هر دو گروه بهبود قابل توجهی در علائم گوارشی و کیفیت زندگی نشان دادند. گوار تنها یکی از هیدروکلوئیدهایی است که معمولاً در غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایر موارد شامل ژلان‌گام، صمغ عربی، زانتان‌گام، آلژینات سدیم، ژلاتین و آگار آگار است. در اصل تمام هیدروکلوئیدهای غذایی از منابع طبیعی هستند و علاوه بر این ژلاتین از گیاهان نیز ناشی می‌شود که اکثر آنها بدون تغییر هستند.

گوارگام در کیک

صمغ گوار که معمولا به عنوان یک افزودنی در پخت استفاده می شود، برای بهبود بافت و ماندگاری محصولات پخته شده عمل می کند. صمغ گوار با قدرت ضخیم شدن شش تا هشت برابر نشاسته، بخش مهمی از پخت بدون گلوتن است. هنگام استفاده از این پودر، مهم است که به یاد داشته باشید که بایستی دوز مصرف کمی از این ماده را استفاده کنید.

دستورالعمل استفاده گوارگام

بسته به آنچه شما تولید می‌کنید، لازم است که از اندازه‌گیری‌های مختلف گوارگام غذایی استفاده کنید. فقط در هر دستور غذا مقدار کمی لازم است. برای بهترین نتیجه، توصیه‌های دستور العمل در هنگام استفاده از صمغ گوار را دنبال کنید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی ارائه شده است.

 • دستورالعمل‌های خمیر نان و پیتزا: به ازای هر فنجان آرد فاقد گلوتن، 1 قاشق چای‌خوری صمغ گوار اضافه کنید.
 • دستورالعمل‌های کیک، کلوچه و نان: به ازای هر 1 فنجان آرد فاقد گلوتن، 1/2 قاشق چای‌خوری گوار اضافه کنید.
 • دستورالعمل‌های کوکی و نوار: 1/2 قاشق چای‌خوری (یا کمتر) گوار به ازای هر 1 فنجان آرد فاقد گلوتن استفاده کنید.

گوارگام صنعتی در حفاری

محلول‌های هیدروکلوئیدی رفتاری دارند که در دو صنعت اصلی حفاری و مواد غذایی که در آن استفاده می‌شوند بسیار مفید است: این مانند یک ترکیب عجیب و غریب به نظر می‌رسد، اما در حقیقت این دو زمینه بیشتر از آنچه فکر می‌کنید مرتبط هستند. در حفاری گل، هدف اصلی این است که یک محلول دقیقاً فرموله شده وجود داشته باشد که بتواند ذرات سنگ را از طریق دستگاه حفاری به گردش درآورد و به روشی قابل پیش‌بینی به سطح برگردد.

بسیاری از لجن‌های حفاری مبتنی بر آب هستند و بنابراین هیدروکلوئیدها با استفاده از گوار بسیار مفید هستند. به طور خاص گوار به دلیل گرانروی بسیار زیاد در سطوح بالای برشی اما ویسکوزیته بسیار بالا در برش پایین ترجیح داده می‌شود.

منابع غذایی صمغ گوار

صمغ گوار به عنوان جایگزین گلوتن در آرد استفاده می شود، یک ماده تعلیق همه کاره و مؤثر است. ممکن است آن را در منابع غذایی زیر پیدا کنید:

 • بستنی و ماست
 • غلات
 • سوپ
 • آب سبزیجات
 • پنیر
 • سس سالاد و سس

همه مارک‌ها از صمغ گوار یا سبزیجات استفاده نمی‌کنند، بنابراین حتما قبل از خرید یک محصول، لیست مواد تشکیل‌دهنده را بررسی کنید.

 

مضرات گوارگام

تا زمانی که به دوز توصیه شده پایبند باشید مصرف صمغ گوار برای بزرگسالان سالم بی‌خطر است. از آنجا که باعث احساس سیری می‌شود، ممکن است صمغ گوار باعث نفخ و گاز اضافی شود. با گذشت زمان، بدن شما با این عوارض جانبی سازگار می‌شود. اگرچه صمغ گوار به طور کلی برای اکثر افراد بی‌خطر تلقی می‌شود، اما ممکن است چندین عارضه جانبی ایجاد کند (از جمله مدفوع شل، گاز معده و اسهال). صمغ گوار در دوزهای بالا ممکن است مری یا روده‌ها را مسدود کند.

آنالیز گوارگام

فروش صمغ گوارگام
فروش صمغ گوارگام پاسیفیک

فروش گوارگام هندی

شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت خرید گوارگام خوراکی و دارویی و اطلاع از قیمت فروش با مشاوران ما تماس بگیرید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.

خرید و فروش گوارگام

اکثر مراکز خرید و فروش گوارگام صنعتی و خوراکی و دیگر صمغ های گیاهی در تهران فعالیت دارند و سایر فروشندگان گوارگام بیکول در بقیه استان و شهرستان های دیگر در اغلب موارد، خرید اینترنتی گوارگام را از شورآباد تهران انجام می دهند. به همین سبب، به شما توصیه می کنیم که در صورت امکان سعی کنید تا خرید خود را از تهران صورت دهید. به این دلیل که:

 • 90 درصد شرکت های واردکننده گوارگام در تهران و اصفهان هستند.
 • به دلیل اینکه واسطه های زیادی به صورت خرده فروشی در سایر شهرستان ها فعالیت می کنند، و بیشتر نقش دلال و واسه را دارند، بنابراین خرید گوارگام بیکول به صورت مستقیم از وارد کننده گوارگام صرفه اقتصادی بیشتری دارد.

شرکت گوارگام عبدالقادر

این شرکت در هندوستان در سال 1869 تاسیس شده و فعالیت اصلی آن تولید مهمترین گیاهان دارویی هندی، عصاره های گیاهی، رنگ های غذایی طبیعی، مواد مصنوعی و تولید صمغ گوار می باشد. شرکت ما از سال 1392 نمایندگی گوارگام عبدالقادر در ایران می باشد. بهترین برند گوارگام در حال حاصر عبدالقادر می باشد.

پودر گوارگام از کجا بخریم

صمغ گوار نوعی فیبر است که از لوبیای گوار (گیاهی که عمدتاً در هند و پاکستان یافت می‌شود) استخراج می‌شود. این ماده غذاهای خاص استفاده می‌شود و به صورت مکمل غذایی در دسترس است.

گوارگام هندی را که به عنوان یک افزودنی غذایی برای بهبود طعم و مزه و بافت استفاده می‌شود، می توان در ماست، سوپ، مکمل‌های فیبر و محصولات مراقبت شخصی یافت. این اغلب یک ماده اصلی در محصولات طبیعی و غیر GMO است.

 شرکت پیشگامان شیمی واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها با بهترین قیمت و کیفیت است. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

طرحواره پیدا نشد.

گوارگام چیست و چه کاربردی دارد؟

صمغ گوار معمولاً به عنوان یک ماده تقویت‌کننده و اتصال‌دهنده مواد غذایی طبیعی، مشابه زانتان‌گام اما با خواص کمی متفاوت استفاده می‌شود.

گوارگام چه خواصی دارد؟

صمغ گوار دارای 8 برابر قدرت غلیظ شدن است. فقط مقدار کمی از آن برای افزایش ویسکوزیته یک محصول (5/0٪ -0٪) لازم است. مقدار کمی گوارگام را می‌توان به آب خنک، ولرم یا گرم اضافه کرد. اضافه کردن صمغ گوار به شکل خیلی سریع یا به مقدار زیاد در یک زمان باعث جمع شدن آن و ژل ناهموار خواهد شد. ویژگی منحصر به فرد صمغ گوار، در مقایسه با سایر ضخیم‌کننده‌ها این است که صمغ گوار برای ضخیم شدن محلول آبی نیازی به گرما ندارد. گوارگام نباید در دستورالعمل‌های حاوی کلسیم یا بوراکس استفاده شود. برخی از دستورالعمل‌ها برای افزایش ویسکوزیته لوسیون‌ها و کرم‌ها از صمغ گوار و زانتان گام استفاده می‌کنند.

پودر گوارگام را از کجا تهیه کنیم

از آنجایی که گوارگام یک محصول وارداتی است، قیمت معمولا بسته به قیمت ارز، مواد اولیه، لجستیک و سایر نهاده های صنعتی مرتبط مانند عوارض گمرک، نیروی کار و مالیات تغییر می کند. به منظور دریافت آخرین قیمت گوارگام عبدالقادر، ریکول هند لطفا با ما تماس بگیرید و ما قیمتی را تا درب کارخانه شما ارائه خواهیم کرد.

کاربرد گوارگام در صنایع غذایی

پودر صمغ گوار کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی دارد که شامل غلیظ کننده، امولسیون کننده و نگهدارنده می باشد.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • امیرحمزه مسیحی

  خیر. پاکستان، امریکا، هند و اخیرا ایران

  پاسخ
 • فرهاد

  با سلام، بنده قصد خرید گوارگام رو داشتم و به من گفتن تنها کشور تولید کننده گوارگام هند است.ایا این درسته ؟ و لطفا بفرمایید هزینه هر کیسه گوارگام هندی چقدره؟

  پاسخ
 • علی

  عالی بوددد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست