مواد اولیه صنایع غذاییمواد اولیه شیمیایی

خرید آگار آگار خوراکی

سفارش محصول تماس با کارشناس

خرید عمده آگار آگار از پیشگامان شیمی

آگار آگار چیست و چه کاربردی دارد؟ آگار آگار یا کانتن، ژلاتین ژاپنی، ژلاتین گیاهی، ایزینگ لاس چینی و دای چوی گو شناخته می‌شود. یک ماده ژل‌کننده وگان است که از جلبک‌های قرمز، نوعی جلبک دریایی گرفته شده است. کاربردهای زیادی دارد اما در درجه اول در آشپزی استفاده می‌شود.

خرید آگارآگار

آگار آگار بی‌بو، بی‌مزه است و فقط ۳ کالری در هر ۰۳۵ اونس (۰.۹۹ گرم) دارد.شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشور چین و فیلیپین وارد می‌کند. جهت خرید آگار آگار با ما تماس بگیرید.در این مقاله طرز تهیه آگار آگار و برخی از روش‌های مختلف استفاده از آن به شما آموزش داده می‌شود.

به انگلیسی Agar Agar
Cas No ۹۰۰۲-۱۸-۰
E Number E 406
شکل ظاهری پودر کریستال سفید یا زرد روشن
بسته‌بندی کیسه ۲۵ کیلویی
خلوص ۹۹.۹%
کشور تولید کننده چین، اتریش
قیمت تماس بگیرید.

نحوه استفاده از آگار آگار

روش اول: آماده‌سازی آگار آگار

آگار آگار را پیدا کنید و تصمیم بگیرید که کدام فرم برای شما بهتر است. آگار آگار معمولاً به ۳ شکل وجود دارد: پودر، پوسته پوسته یا میله‌ای. هر ۳ به همان اندازه خوب کار می کنند. تفاوت واقعی در سهولت آماده‌سازی است. آگار پودر شده آگار معمولاً آسان‌ترین کاربرد است، زیرا می‌تواند با نسبت ۱: ۱ جایگزین ژلاتین شود (۱ قاشق چای‌خوری یا حدود ۳ گرم ژلاتین معادل ۱ قاشق چای‌خوری یا حدود ۲ گرم پودر آگار آگار). پودر همچنین راحت‌تر از پوسته‌ها یا میله‌ها حل می‌شود.

اگر مطمئن نیستید از کدام نوع استفاده کنید، پیش فرض آگار پودر شده را قرار دهید. میله‌های آگار سفید، سبک وزن و از آگار آغار خشک شده منجمد ساخته شده‌اند. آن‌ها می‌توانند در آسیاب قهوه یا ادویه‌جات خرد شوند بنابراین راحت‌تر حل می‌شوند و یا اینکه با دست خرد می‌شوند. یک بار آن معادل ۲ قاشق چای‌خوری (حدود ۴ گرم) پودر آگار است.

پوسته‌های آگار آگار همچنین می‌توانند در چرخ قهوه یا ادویه‌جات خرد شده و غلظت کمتری نسبت به پودر داشته باشند. آن‌ها سفید هستند و کمی شبیه غذای ماهی هستند. دو قاشق غذاخوری (حدود ۸ گرم) تکه‌های آگار آگار تقریباً معادل ۲ قاشق چای‌خوری پودر آگار آگار است.

۲. آگار آگار را به مایع اضافه کرده و با لیسک مخلوط می‌کنیم. استحکام ژل با توجه به مقدار آگار آغار که اضافه می‌کنید تعیین می‌شود. اگر دستورالعمل شما اندازه‌گیری نمی‌کند، می‌توانید این قانون را رعایت کنید: برای غلیظ کردن ۱ فنجان (۰.۲۴ لیتر) مایع، از ۱ قاشق چای‌خوری (حدود ۲ گرم) پودر آگار آگار، ۱ قاشق غذاخوری (۴ گرم) تکه‌های آگار آگار یا ۱/۲ میله آگار آگار. 

فروش آگار آگار

اگر ژلاتین را با آگار آگار جایگزین می‌کنید، می‌توانید از همان مقدار پودر آگار آگار برای غلیظ کردن دستور استفاده کنید. در غیر این صورت، به ازای هر ۱ قاشق چای‌خوری (۳ گرم) ژلاتین باید از ۱ قاشق غذاخوری (۴ گرم) پوسته پوسته یا ۱/۲ بار استفاده کنید. اگر می‌خواهید یک مایع تا حدی اسیدی، مانند آن‌هایی که از مرکبات یا توت‌فرنگی گرفته شده است، زیاد کنید، ممکن است لازم باشد که آگار آگار بیشتری اضافه کنید.

بعضی از میوه‌ها بیش از حد اسیدی هستند یا حاوی آنزیم‌هایی هستند که از ژل شدن جلوگیری می‌کنند و باید ابتدا پخته شوند. این میوه‌ها شامل کیوی، آناناس، انجیر تازه، پاپایا، انبه و هلو هستند. استفاده از نسخه‌های کنسرو شده این میوه‌ها مرحله اضافی پخت آن‌ها را قطع می‌کند، زیرا میوه‌های کنسرو شده همه از قبل پخته شده‌اند. همچنین می‌توانید آگار آگار را در آب جوش هیدراته کرده و سپس در مایع اسیدی مخلوط کنید.

خرید آگار آگار خوراکی
خرید آگار آگار خوراکی

محلول را بجوشانید و بگذارید تا دم بکشد. پودر باید حدود ۵ دقیقه بجوشد در حالی که پوسته‌پوسته‌ها و میله‌ها باید بین ۱۰-۱۵ دقیقه طول بکشد. محلول را هم بزنید تا آگار کاملاً حل شود. این فرآیند باعث آب‌رسانی آگار می‌شود، که به آن اجازه می‌دهد تا هنگام خنک شدن مایع را ژله کند. مایع را تا حد ممکن گرم کنید.

یکی از مزایای آگار آگار این است که شروع به تنظیم در دمای بالاتر از ژلاتین می‌کند، بنابراین در دمای اتاق یا حتی وقتی آن را گرم می‌کنید جامد است. وقتی مایعات به زیر ۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۵ درجه سانتی‌گراد) رسید، شروع به ژل شدن می‌کند.

از آنجا که افزودن سایر مواد ممکن است باعث کاهش دما و تنظیم آگار آغار قبل از آماده شدن شما شود، داغ شدن مایع تا آنجا که می‌توانید باعث می‌شود تا زمان برداشتن آن به زیر ۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۵ درجه سانتی‌گراد) کاهش یابد آن را از گرما اگر در حال تهیه ژل الکلی هستید، ابتدا آگار آگار را با هر نوع آب یا میکسر بجوشانید، سپس الکل را در آخرین لحظه مخلوط کنید. این از تبخیر الکل جلوگیری می‌کند.

مخلوط را در قالب یا ظرفی بریزید و آن را در دمای اتاق بیرون بگذارید تا ژل شود. این مخلوط با رسیدن به ۱۰۴–۱۱۳ درجه فارنهایت (۴۰–۴۵ درجه سانتی‌گراد) شروع به ژل شدن می‌کند و تا زمانی که زیر ۱۷۵ درجه فارنهایت (۷۹ درجه سانتی‌گراد) باقی بماند به این شکل باقی می‌ماند. نیازی نیست که ژل را در یخچال قرار دهید، مگر اینکه بخواهید آن را خنک سرو کنید، بنابراین می‌توانید ظرف خود را در دمای اتاق نشسته و بدون ذوب شدن یا فرو ریختن آن را بگذارید.

اگر مطمئن نیستید که از مقدار مناسب آگار آگار استفاده کرده‌اید، مقدار کمی را در یک کاسه سرد ریخته تا ببینید آیا سفت می‌شود یا خیر. اگر بعد از ۳۰ ثانیه تنظیم نشد، آگار آگار بیشتری اضافه کنید. اگر برای سلیقه شما خیلی سفت است، مایعات بیشتری اضافه کنید. ژله آگار آگار را هم نزنید و یا تکان ندهید تا کاملاً جا بیفتد، در غیر این صورت فرو می‌ریزد. قبل از ریختن مخلوط، قالب را چرب، خط یا روغن نریزید. باید کاملاً خوب از قالب شما خارج شود و این موارد در واقع می‌توانند بر میزان ژل شدن ترکیب شما تأثیر بگذارند.

برخلاف ژلاتین، شما می‌توانید مخلوط ژل شده را ذوب کنید (اگر می‌خواستید ماده دیگری اضافه کنید، آن را در قالب دیگری بریزید، آگار بیشتر اضافه کنید تا ژل سفت شود یا مایع بیشتری اضافه کنید تا نرم شود)، دوباره آن را بجوشانید، سپس آن را دوباره خنک کنید بدون اینکه توانایی ژل زدن آن را به خطر بیندازید.

خرید و فروش آگار آگار

روش دوم: استفاده از آگار آگار در آشپزی

با تهیه آگار آگار با آب میوه یا شیر شیرین، آب‌نبات‌های ژله‌ای درست کنید. آگار آگار بی‌مزه است و طعم هرچه را با آن مخلوط شود، به شما می‌بخشد و به شما امکان طعم بی‌پایان می‌دهد. این آب‌نبات‌ها در دمای اتاق سفت خواهند ماند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را در یک ظرف یا ظرف کوچک کنار بگذارید بدون اینکه نگران ذوب شدن آن‌ها شوید و باعث ایجاد آشفتگی شود.

آگار را با چای، آب، آب گوشت، قهوه مخلوط کنید – هر چیزی که برای شما خوشمزه به نظر برسد! شیر شکلات را با پودر آگار آگار جوشانده امتحان کنید، سپس یک قاشق دارچین اضافه کنید. آن را درون لیوان‌های کوچکی بریزید تا برای یک غذای غنی خنک شود.

به یاد داشته باشید که برخی از میوه‌های اسیدی ممکن است به مراحل دیگری احتیاج داشته باشند، زیرا اسیدیته یا آنزیم‌های آن‌ها با ژار آگار آگار تداخل می‌کند. مخلوط را در قالب‌های سیلیکونی به شکل‌های زیبا بریزید. سپس آب‌نبات‌های ژله‌ای شما می‌توانند مانند ستاره‌ها، بچه گربه‌ها، قلب‌ها، صدف‌ها یا هر شکل دیگری که می‌توانید پیدا کنید.

خرید آگار آگار غذایی
خرید آگار آگار غذایی

با آگار آگار کوکتل خوراکی درست کنید. با جوشاندن میکسرهای خود با آگار آگار می‌توانید عکس‌های ژلاتینی کمی برای مهمانی‌ها تهیه کنید. بعد از اینکه اجازه داد مخلوط بپزد و آگار آگار حل شود و پراکنده شود، الکل را اضافه کرده و هم بزنید. مخلوط را در لیوان‌های گلوله‌ای یا قالب‌های یخ بریزید و اجازه دهید تا خودش را بگیرد. آگار را با مواد یک کودک نوپای گرم مخلوط کنید و در مهمانی‌های تعطیلات مکعب‌ها را گرم سرو کنید.

از آگار آگار به عنوان جایگزین سفیده استفاده کنید. اگر دستورالعملی دارید که به سفیده تخم‌مرغ احتیاج دارد اما گیاه‌خوار هستید، به تخم‌مرغ حساسیت دارید یا به سادگی آن را دوست ندارید، آگار آگار جایگزین مناسبی است. برای جایگزینی یک تخم‌مرغ، ۱ قاشق غذاخوری (۴ گرم) پودر آگار آگار را در ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ میلی‌لیتر) آب مخلوط کنید.

از مخلوط کن غوطه‌وری یا لیسک استفاده کنید تا مخلوط را به شدت شلاق بزنید، سپس آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود. وقتی مخلوط خنک شد، آن را بیرون بیاورید و برای بار دوم شلاق بزنید. این مخلوط باید عملکرد مشابه سفیده را در پخت شما انجام دهد و حتی طعم و رنگ آن را تغییر نمی‌دهد.

با یک ژل مایع آگار آگار پودینگ و یا کاستارد وگان درست کنید. دسرهای ژلاتینی معمولاً تخم‌مرغ‌های زیادی را برای ضخیم شدن و بافت خواستار می شوند. به جای تخم‌مرغ، سعی کنید یک مخلوط ژل‌دار و پایه ای از آگار آگار و آب درست کنید، مراحل زیر را دنبال کنید

آگارآگار

از مخلوط کن معمولی یا مخلوط کن غوطه‌وری استفاده کنید تا ژل را پوره کنید تا یک‌دست شود. این را با مواد دیگر خود مخلوط کنید و متوجه خواهید شد که یک دسر خوشمزه و بدون تخم‌مرغ دارید. اگر می‌خواهید پودینگ یا کاستارد را غلیظ کنید، کمی زانتان گام اضافه کنید. اگر می‌خواهید دسر را نازک کنید، کمی آب یا مایع دیگر را هم بزنید. (خرید آگار آگار)

منابع : wikihow ، foodsubs ، britishlarder

این محتوا رو هم بخون...
روغن کرچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید