اپتیکال برایتنر

خرید اپتیکال برایتنر

شرکت پیشگامان شیمی محصول اپتیکال برایتنر گرید OB1 را از کشور چین در درام‌های 25 کیلوگرمی وارد می‌کند. بسیاری از مواد شوینده لباسشویی قول می‌دهند که لباس‌های سفید شما سفیدتر از سفید شوند. آن‌ها چطور این کار را انجام می‌دهند؟ با استفاده از مواد شیمیایی به نام‌های براق‌کننده نوری (Optical Brightener).

برای استعلام قیمت اپتیکال برایتنر

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش عمده اپتيكال برايتنر

به انگلیسی (Optical brightener) – OB1
نام های دیگر روشن کننده نوری
شناسه محصول 1533-45-5
فرمول شیمیایی C28h18o2n2
شکل ظاهری پودر زرد یا سبز
گرید صنعتی
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
کشور تولیدکننده چین
خلوص ⭐ 98.8%
قیمت ⭐ استعلام تلفنی ☎️
حلالیت نامحلول در آب، محلول در بنزن دی کلرید و سایر حلال های آلی با نقطه جوش بالا
نقطه ذوب 360 درجه

اپتیکال برایتنر چیست؟

روشن‌کننده‌های نوری مواد شیمیایی هستند که  نور ماوراء بنفش را جذب می‌کنند و نور آبی را بازتاب می‌دهند. این کمک می‌کند تا ضخیم شدن لباس‌های سفید را پنهان و آن‌ها را سفیدتر و پر جنب و جوش‌تر نشان دهید. روشن‌کننده‌های نوری، به جای پاک کردن لکه‌ها از لباس‌، مواد شیمیایی را به لباس‌های خود اضافه می‌کنند. شما می‌توانید آن را یک توهم نوری بنامید.

در حال حاضر بخش جدایی‌ناپذیر تمام پودرهای شستشو، براق‌کننده‌های نوری هستند که توسط فیبرهای نساجی از محلول جذب می‌شوند اما متعاقبا در شستشو حذف نمی‌شوند. آنها نور ماوراء بنفش نامرئی را به نور مرئی در طیف آبی تبدیل می‌كنند و باعث می‌شوند كه فیبر بخش بیشتری از نور مرئی را منعكس كرده و آن را روشن‌تر نشان دهد.

علاوه بر این، از آنجا که میزان نور اضافی منعکس شده در سمت طیف آبی قرار دارد، این رنگ بنفش آبی هر نوع زرد بودن موجود در فیبر را تکمیل می‌کند تا باعث سفیدتر و روشن‌تر شدن آن شود. ساختارهای شیمیایی این مواد پیچیده هستند. بسیاری از فرمول‌ها اسرار تجاری هستند.

اگرچه عملکرد درخشان کننده‌های نوری از بعضی جهات شبیه به رنگ آبی لباسشویی به سبک قدیمی است، اما دو روش نباید اشتباه گرفته شوند. در روش قدیمی، رنگ آبی یا رنگدانه‌ای روی فیبر جذب می شود. با وجود رنگ‌آمیزی، پارچه مقداری از نوری که بر روی آن قرار دارد را جذب می‌کند و از این رو نور کمتری را نسبت به دریافت خود نشان می‌دهد. بنابراین، پارچه سفیدتر، نه روشن‌تر به نظر می‌رسد.

روشن‌کننده‌های نوری برای چه استفاده می‌شود؟

روشن‌کننده‌های نوری معمولاً در مواد شوینده استفاده می‌شود ولی دارای کاربردهای فراوان دیگری نیز هستند. شما می‌توانید اپتیکال برایتنرها را در مقادیر کم در محصولات مانند آرایشی، پنبه‌ای و پارچه‌ها پیدا کنید. محصولات کاغذی، مانند بسته‌بندی مواد غذایی، کاغذ چاپگر و کاغذ توالت اغلب از نورگیرهای نوری استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اپتیکال برایتنر را در مورد هر چیزی که ممکن است در آن بخواهید به رنگ سفید روشن نگاه کنید بیابید.

اپتیکال برایتنرها می‌توانند با اضافه‌شدن پلیوهای خاصی مانند پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی یا پلی وینیل الکل افزایش یابد. این افزودنی‌ها به طور قابل توجهی سبب انتشار نور آبی قابل رؤیت می‌شوند. روشن‌کننده‌ها نیز می‌توانند “ملایم” شوند.

 • عوامل روشن‌کننده نوری (OBAs)
 • سفیدکننده‌های نوری
 • عامل‌های روشن‌کننده فلورسنت
 • روشن‌کننده‌های فلورسنت
 • روشن‌کننده‌های نوری فلورسنت
 • عوامل رنگ‌آمیزی فلورسنت (FWAs)
 • رنگ‌های فلورسنت سفید
 • رنگ‌های فلورسنت آلی

اپتیکال برایتنر چکونه کار می‌کند؟

درخشان‌کننده‌های نوری، امواج نور ماوراء بنفش (ماوراء بنفش) را به منظور افزایش نور آبی و به حداقل رساندن میزان نور زرد به منظور سفیدتر شدن همه چیز، تبدیل می‌کنند. بنابراین، آن‌ها لباس‌های شما را تمیز نمی‌کنند، بلکه آن‌ها را سفیدتر و روشن‌تر نشان می‌دهند.

آنچه آنها انجام می‌دهند این است که روی لباس‌ها باقی می‌مانند و می‌توانند در برابر گرما و حتی مواد شیمیایی مانند سفید کننده مقاومت کنند. شما می‌توانید با استفاده از یک اشعه ماوراء بنفش ویژه یا نور سیاه، درخشان‌کننده‌های نوری را تشخیص داده و متوجه شوید که لباس‌های شما درخشان است!

درخشان‌کننده‌های نوری همچنین در ساخت کاغذ، منسوجات، پلاستیک، رنگ، چاپ جوهر و لوازم آرایشی، تشخیص نشت فاضلاب، کمک به مراحل تشخیص پزشکی و کشتن آفات کشاورزی استفاده می‌شوند.

فروش اپتیکال برایتنر

کاربرد اپتیکال برایتنرها:

اپتیکال برایتنر که از انواع مواد افزودنی است اغلب برای افزایش ظاهر رنگ پارچه و کاغذ استفاده می‌شود و موجب «سفید کردن» محصول می‌شود. آن‌ها با جبران کسری در نور آبی و بنفش منعکس‌شده توسط ماده و انتشار نوری آبی و بنفش شایع‌ترین کلاس‌های ترکیبات با این ویژگی، stilbenes هستند، به عنوان مثال، 4،4′-diamino-2،2′-stilbenedisulfonic acid.

مواد شیمیایی قدیمی فلورسنت غیر تجاری شامل umbelliferone است که در قسمت UV از طیف جذب می‌شود و دوباره در بخش آبی طیف قابل مشاهده است. یک سطح سفید که توسط یک نورگیر کار می‌کند می‌تواند نور قابل ملاحظه‌ای را نسبت به آن که بر روی آن می‌درخشد، منتشر کند و آن را روشن‌تر می‌کند.

نور آبی که توسط روشن‌کننده منتشر می‌شود موجب کاهش آبی رنگ مواد می‌شود و رنگ را از زرد یا قهوه‌ای به سمت سفید تغییر می‌دهد. این ماده در لوازم‌آرایشی نیز استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای آن برای فرمول‌های موی خاکستری یا بلوند است که در آن روشن‌کننده می‌تواند نه‌تنها سبب افزایش روشنایی و درخشش مو شود.

استفاده نهایی از روشن‌کننده‌های نوری عبارت‌اند از:

 • سفیدکننده شستشو دهنده (به جای عوامل بلوری)
 • روشن‌شدن کاغذ (داخلی یا در پوشش)
 • سفید کردن فیبر (داخلی، به مایع پلیمری اضافه شده است)
 • سفید کردن نساجی (خارجی، اضافه به پایان پارچه)
 • رنگ تصحیح یا روشن‌کننده در فرمول‌های پیشرفته لوازم آرایشی و بهداشتی (شامپو، تهویه مطبوع، آرایش چشم)

مشکل درخشندگی‌های نوری چیست؟

در دهه 1970 دانشمندان تأثیر براق‌کننده‌های نوری بر محیط و انسان را مورد مطالعه قرار دادند. این تحقیق نتایج مختلط را نشان داد.

حساسیت‌های پوستی: در یک مطالعه مشخص شد که تماس با اپتیکال برایتنر می‌تواند یک واکنش آلرژیک به نام درماتیت تماسی ایجاد کند. علائم آن قرمزی، خارش و پوست تحریک شده است. با این حال، مطالعات بیشتر در مورد این اثر بی‌نتیجه بود. محققان هیچ خطر فوری پیدا نکردند، اما آنها این مسئله را منتفی نکرده‌اند. برای تأیید این که آیا این مواد کاملاً بی‌خطر است یا خیر، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری انجام دهند.

در سال 2002، مطالعه ای روی 3000 شرکت‌کننده، واکنش پوستی به درخشش نوری را در کمتر از 0.7 درصد آنها نشان داد. بنابراین امکان دارد واکنش بسیار نادر رخ دهد.

اثرات محیطی: یک مطالعه در سوئد ادعا کرده است که درخشش‌دهنده‌های نوری باعث جهش ژنتیکی در ماهی و گیاهان می‌شوند. مطالعات بعدی نتوانستند این یافته‌ها اثبات کنند. ما در مورد درخشان‌کننده‌های نوری یک چیز را به طور کامل می‌دانیم: آنها قابل تجزیه زیستی نیستند. باکتری‌ها نمی‌توانند درخشنده‌های نوری در محیط را تجزیه کنند. مواد غیر زیست تخریب‌پذیر می‌توانند صدها سال بچسبند، محیط زیست را آلوده کرده و مواد شیمیایی سمی را در خاک و آب بیرون بیاورد.

درخشان‌کننده‌های نوری به طور معمول در فاضلاب‌ها یافت می‌شوند که دانشمندان از آنها برای تشخیص اینکه آیا باکتری‌ها منابع آب جامعه را آلوده می‌کنند استفاده می‌کنند. این آب در رودخانه‌ها، نهرها و اقیانوس‌ها و درون زمین جاری می‌شود و درخشندگی نوری درست به همراه آن می‌رود و از آنجا که زیست تخریب‌پذیر نیستند، آن‌ها از بین نمی‌روند.

فروش اپتیکال برایتنر

فروش اپتیکال برایتنر

اپتیکال برایتنر در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول اپتیکال برایتنر مورد نیاز صنایع آرایشی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سوالات متداول

اپتیکال برایتنر چیست

روشن کننده های نوری مواد شیمیایی مصنوعی هستند که به پودر مایع و شوینده اضافه می شوند تا لباس سفیدتر، روشن تر و تمیزتر به نظر برسد. آن‌ها جایگزین‌های مدرن امروزی برای روش‌های قدیمی آبی‌کردن هستند که مقادیر کمی رنگ آبی به پارچه اضافه می‌کردند تا سفیدتر به نظر برسد.

روشن کننده نوری برای چه مواردی استفاده می شود؟

اپتیکال برایتنر که روشن کننده های نوری نیز نامیده می شوند، در شوینده ها به عنوان سفید کننده پارچه، برای روشن کردن کاغذ، و به عنوان افزودنی های اصلاح کننده رنگ یا روشن کننده در لوازم آرایشی مانند شامپو، نرم کننده و آرایش چشم استفاده می شوند.

آیا روشن کننده های نوری برای پوست مضر هستند؟

شوینده هایی که از روشن کننده های نوری استفاده می کنند پارچه را سفت تر می کنند، می توانند پوست شما را تحریک کنند، برای محیط زیست مضر هستند و حتی لباس های شما را تمیز نمی کنند. چشمان شما ممکن است فکر کنند لباس های شما تمیزتر است، اما این فقط یک توهم بینایی است.

آیا اپتیکال برایتنر سفید کننده است؟

روشن‌کننده‌های نوری رنگ‌هایی هستند که به دلیل نحوه انعکاس نور، جلوه‌ای از سفیدی و درخشندگی بسیار بالا را می‌دهند. این ترکیبات حاوی رنگ های بی رنگ فلورسنت هستند که باعث انعکاس نور آبی بیشتر می شود.

آیا روشن کننده های نوری پاک می شوند؟

روشن کننده های نوری (OBs) رنگ های فلورسنتی هستند که به مقدار کمی به اکثر محصولات لباسشویی اضافه می شوند. آنها تحت نور UV فلورسانس می کنند که باعث می شود سفیدها و رنگ ها روشن تر به نظر برسند. آنها به گونه ای ساخته شده اند که باقی مانده باشند، به این معنی که روی پارچه ها می مانند. OB ها توسط اشعه ماوراء بنفش شکسته می شوند یا در شستشوهای بعدی شسته می شوند.

آیا همه مواد شوینده روشن کننده نوری دارند؟

آیا همه مواد شوینده روشن کننده نوری دارند؟ نه، همه مواد شوینده دارای روشن کننده نوری نیستند! روشن کننده های نوری مواد شیمیایی مصنوعی هستند. بنابراین اگر می‌خواهید مواد شیمیایی را از پوست بچه‌های ارزشمندتان دور نگه دارید، این چیزی است که باید روی برچسب‌ها آن را بررسی کنید!

اپتیکال برایتنر در نساجی

روشن کننده های نوری (OBs) به طور گسترده در صنعت برای بهبود سفیدی مواد استفاده می شود. تقریباً 80 درصد از تمام OB های موجود در بازار مشتقات استیلبن هستند. آنها نور ماوراء بنفش نزدیک به ماوراء بنفش را جذب می کنند و بیشتر آن را در محدوده آبی به صورت فلورسانس مرئی ساطع می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست