پروتئین آب پنیر (WPC)

خرید پروتئین آب پنیر WPC

پیشگامان شیمی وارد کننده انواع کنسانتره پودر پروتئین یا همان WPC حاوی 80 درصد پروتئین حهت مصارف غذایی، دارویی و مکمل‌‌های بدن سازی می‌ باشد. پروتئین آب پنیر یک مکمل رژیمی فوق العاده عالی و پر طرف دار است. این ماده در تمام سنین قابل استفاده است و باعث کاهش وزن و به نوعی کم کردن اشتها می شود. بسیاری از جوانان و افرادی که ورزش حرفه ای انجام می‌دهند از پروتئین آب پنیر (WPC) به عنوان افزایش حجم عضلات استفاده می‌کنند. این محصول آمریکایی بوده و به صورت پودری بوده است. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید WPC با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت WPC

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

پروتئین آب پنیر (WPC) چیست؟ از کجا آمده ‌است؟

همانطور که گفته شد آب پنیر از شیر گرفته‌ شده است. این شیر حاوی دو نوع پروتئین است و از 80٪ کازئین و 20٪ آب پنیر ساخته شده است. برای جدا کردن این دو از شیر، ابتدا شیر گرم می‌ شود و آنزیم‌‌هایی که برای منعقد‌ شدن پروتئین لازم است به مایع اضافه می‌ شوند. در واقع وقتی تولید کنندگان لبنیات، پنیر تهیه می‌‌کنند به طور طبیعی وجود دارد. هر دو پروتئین به دلیل داشتن 9 اسید آمینه ضروری به عنوان پروتئین‌‌های کامل شناخته شده‌اند.

پروتئین آب پنیر و آب پنیر

آب پنیر مایعی است که در اثر تولید و حذف ماست ترش طی تولید پنیر باقی‌ مانده است. مانند شیر، آب پنیر ممکن است منشأ مختلفی داشته باشد (به عنوان مثال، بز، گوسفند و گاومیش)، اما مهم‌ ترین محصول از نظر حجم تولید و ارزش اقتصادی مربوط به فرآوری شیر گاو است. آب پنیر به طور کلی نمایانگر کسری حجمی از 90٪ شیر است و در دو نوع مختلف طبقه‌ بندی می‌‌شود:

آب پنیر شیرین، حاصل پنیر منعقد شده از مایه پنیر با PH حداقل 5.6 و آب پنیر اسیدی، حاصل از پنیر لخته شده با اسید با pH زیر 5.1 است. آب پنیر، مایع مایل به زرد است، حاوی اکثریت (94-90٪) آب است، در عین حال دارای محتوای آلی زیاد و متنوعی است. ترکیب و مشخصات آن ممکن است بسته به منشأ و روش تولید متفاوت باشد.

غلظت پروتئین آب پنیـر

پروتئین آب پنیر از شیر گرفته می‌ شود. پس از برداشت پروتئین آب پنیر (WPC) به جای گرم شدن، میکرو‌ فیلتر شده‌ است. کنسانتره پروتئین آب پنیر اغلب به عنوان محبوب‌ ترین، کارآمد ترین و اقتصادی‌ ترین پروتئین موجود در بازار امروزه نیز محسوب می‌ شود. دلیل اینکه کنسانتره پروتئین آب پنیر میکرو فیلتر شده است نه گرم، صرفاً به دلیل نگه‌ داشتن خصوصیات اسید‌ آمینه آن تا حد امکان به صورت خالص و قوی است. همچنین این بدان معنی است که هنگام مخلوط‌ شدن با آب یا شیر، بافت صاف و ابریشمی خود را حفظ می‌ کند. اگرچه این مورد را با بهترین کیفیت به وسیله لرزش کنسانتره پروتئین آب پنیر (WPC)  پیدا خواهید کرد.

فروش پروتئین آب پنیر
فروش پروتئین آب پنیر

مواد مغذی کنسانتره پروتئین آب پنیـر

با حذف پروتئین آب پنیر (WPC) از شیر و میکروفیلتر کردن، آن پروتئین بسیار بالایی را حفظ می‌ کند و بستگی به این دارد که کدام پروتئین را خریداری می‌ کنید و درصد آن را می‌ تواند از 30 درصد با  پایین‌ تر کیفیت و 80 درصد با کیفیت بالا متفاوت باشد. این پروتئین با وجود داشتن پروتئین بسیار بالا، کربوهیدرات بسیار کم و چربی کم نیز دارد.

مراحل تولید آب پنیر

اولین قدم انعقاد شیر است که با عملکرد آنزیم‌‌ها (افزودن مایه پنیر) یا با اسیدی شدن باکتری‌‌های لاکتیک حاصل می‌ شود. میسل‌‌های کازئین شیر پس از جمع شدن ژلی به نام کواگولوم تشکیل می‌ شود. مرحله دوم جداسازی شیر از آب پنیر است. فاز آب جدا شده از دلمه بسته شده آب پنیر است. در صنعت پنیر، از آب پنیر به طور جداگانه برای تولید پنیر استفاده می‌‌شود.

مزایای کنسانتره پروتئینی آب پنیـر

احتمالاً از قبل با مزایای مصرف پروتئین آشنایی دارید، به عنوان مثال، رشد عضلات تقویت‌ شده، ترمیم عضلات و کاهش زمان ریکاوری، که اگر یک ورزشکار مشتاق باشید، این مزایا فوق‌ العاده است. اما تجزیه مغذی آن، چربی ‌کم و کربوهیدرات ‌کم آن است که آن را برای هر کسی که در رژیم غذایی است، یا به دنبال ایجاد توده عضلانی بدون چربی و بدون کالری اضافه شده است، ایده‌ آل است.

کنسانتره پروتئین آب پنیر نیز به راحتی هضم و به سرعت توسط بدن ما جذب می‌ شود و حاوی هر 9 اسید آمینه ضروری است، ما دوست داریم آن را یک آنزیم همه‌ کاره بنامیم.

پروتئین پنیر جدا شده چیست؟

ایزوله پروتئین آب پنیر غالباً در دنیای تغذیه ورزشی مورد غفلت قرار ‌گرفته است، اما  آن را دست‌ کم نگیرید. همانطور که بحث کردیم کنسانتره آب پنیر حاوی حدود 80٪ پروتئین است، در حالی که ایزوله حاوی حدود 90٪ است.

صرفاً با توجه به نحوه پردازش پروتئین آب پنیر (WPC) ، این محتوای بی‌ نظیر و ناب را به آن می‌ دهد. ایزوله پروتئین آب پنیر فرایندی به نام “میکرو فیلتراسیون متقابل جریان” را طی می‌ کند. این به سادگی پروتئین را از چربی، کلسترول و لاکتوز جدا می‌ کند و به آن محصول نهایی فوق‌ العاده خالص می‌ دهد.

این بدان معنی است که پروتئین پنیر جدا شده از چربی، کلسترول، کربوهیدرات، لاکتوز و کالری بسیار کمتری نسبت به سایر لرزش پروتئین‌‌های موجود در بازار دارد. اگرچه، 100٪ فاقد لاکتوز نیست، اما حاوی مقدار لاکتوز بسیار کمی است، به همین دلیل اغلب برای ورزشکارانی که از مصرف محصولات لبنی ممانعت می‌‌کنند توصیه می‌ شود.

ویژگی‌‌های تغذیه‌ ای آب پنیر

آب پنیر حاوی 94٪ آب، پروتئین‌ های کروی که به دلیل ترکیب بالای موجود در اسید های آمینه ضروری (مهمترین عامل β-لاکتوگلوبولین و α-لاکت آلبومین)، مواد معدنی (کلسیم، فسفر و سدیم) و ویتامین‌ ها (تیامین-B1، ریبوفلاوین-B2 و پیریدوکسین-B6) است.

مواد مغذی پروتئین آب پنیـر جدا شده

پروتئین ایزوله‌‌ای مشابه با پروتئین آب پنیر، حاوی یک برچسب غذایی فوق‌ العاده لاغری است. شما قادر خواهید بود پروتئین‌‌های Whey Protein را با درصد پروتئین‌‌های مختلف در بازار پیدا کنید، اما بهتر است بهترین‌ ها را به شما ارائه دهیم تا حاوی 90٪ پروتئین باورنکردنی باشد. همانطور که به شدت فیلتر شده است، به این معنی است که بدن شما می‌ تواند آن را به راحتی هضم و جذب کند.

پروتئین‌‌های آب پنیر

پروتئین‌‌های آب پنیر از نظر اقتصادی و فنی جالب ترین جزء آب پنیر هستند. این پروتئین‌‌ها مولکول‌‌های کروی با محتوای قابل توجهی از نقوش مارپیچ هستند که در آن‌‌ها قسمت‌‌های اسیدها / بازها و آبگریز / آب دوست به روش نسبتاً متعادلی در طول زنجیره‌ های پلی پپتیدی خود توزیع می‌شوند.

بخش پروتئین آب پنیر (WPC) به طور عمده توسط بلاکتوگلوبولین b Lg))،  a-لاکتاآلبومین(a-La)، ایمونوگلوبولین‌ها (IGs)، آلبومین سرم گاو (BSA)، لاکتوفرین (LF) و لاکتوپراکسیداز (LP) تشکیل می‌ شود، به ترتیب حداقل 50٪، 20٪، 10٪، 10٪، 3٪ و 0.3٪ را نشان می‌ دهد.

فروش پروتئین آب پنیر
خرید WPC پروتئین آب پنیر

پروتئین آب پنیر (WPC) چیست؟

پروتئین آب پنیر (WPC) مکمل رژیم غذایی محبوب مردم در تمام سنین است. پروتئین‌ آب‌ پنیر معمولاً به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، معمولاً به صورت پودری برای مخلوط کردن با نوشیدنی‌ ها به فروش می‌‌رسد. پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC)  مثل تمام پروتئین‌‌ها از بلوک‌‌های ساختمانی به نام اسیدهای آمینه ساخته شده است.

پروتئین‌ آب‌ پنیر پروتئین موجود در آب پنیر است، بخش آب شیرین که از پنیر در هنگام تهیه پنیر جدا می‌ شود. پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) معمولاً برای بهبود عملکرد ورزشی و افزایش قدرت استفاده می‌ شود، اما شواهد موجود برای حمایت از این استفاده‌ ها مخلوط است. پروتئین‌ آب‌ پنیر نیز برای کاهش وزن در افرادی که مبتلا به اچ‌ آی‌ وی هستند مورد استفاده قرار می‌ گیرد و برای پیشگیری از آلرژی در شیرخواران کمک می‌ کند.

پروتئین‌ آب‌ پنیر منبع پروتئینی است که ممکن است محتوای مواد مغذی رژیم را بهبود بخشد. پروتئین‌‌ آب‌ پنیر (WPC) ممکن است بر روی سیستم ایمنی اثر بگذارد. پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) ترکیبی از پروتئین‌‌هایی است که از آب پنیر جدا شده‌اند، این ماده به عنوان یک محصول جانبی پنیر تولید می‌ شود. پروتئین‌‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • α-lactalbumin
 • β-lactoglobulin
 • albumin سرم
 • ایمونوگلوبولین‌ها 

پروتئین‌ آب‌ پنیر به عنوان یک مکمل غذایی

پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) معمولاً به عنوان یک مکمل غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی پروتئین تولید پنیر سوزانده می‌‌شود، آب‌ پنیر باقی می‌ماند و بعد از اینکه PH طی فرآیند انعقاد کاهش پیدا می‌کند، از چربی محلول می‌ شود. این یک محلول 5٪ لاکتوز در آب با لکتبالومین و برخی از چربی است. آب‌ پنیر را می‌‌توان از طریق گرما تولید کرد.

گرمای زیاد (مانند دمای پایدار بالای 72 درجه سانتی‌گراد همراه با فرآیند پاستوریزاسیون) پروتئین‌‌های آب‌ پنیر را تخریب می‌کند انحلال پروتئین‌ آب‌ پنیر باعث تعامل هیدروفوبی با پروتئین‌‌های دیگر و تشکیل ژل پروتئین می‌‌شود. ترکیب‌ بندی این پروتئین در شیر گاو 20٪ سرم و 80٪ کازئین است. پروتئین در شیر انسان 60٪ ویتامین و 40٪ کازئین است. شواهدی وجود دارد که پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) بهتر از پروتئین کازئین (کازئینات کلسیم، کازئینات سدیم) یا سویا جذب شده است.

پروتئین آب پنیر
قیمت پودر WPC پروتئین آب پنیر

کاربردهای پروتئیـن آب پنیر (WPC)

پروتئین در بدن عمدتاً برای رشد عضلات و بهبود بافت استفاده می‌ شود. هنگامی که عملیات هضم غذا صورت می‌ گیرد، پروتئین‌‌ها را به اسید های آمینه بر می‌ گردانند و سپس از آن اسید آمینه برای ساخت پروتئین‌ های جدید استفاده می‌‌کنند. پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) حاوی تمام اسید آمینه ضروری است. مکمل‌‌های پروتئین‌ آب‌ پنیر به عنوان راهی برای افزایش انرژی، مبارزه با استرس و بهبود تمرکز ذهنی شناخته شده است. مطالعات نشان می‌‌دهد پروتئین‌ آب‌ پنیر ممکن است در توانایی‌ های مبارزه با سرطان بدن نقش داشته باشد.

همچنین گفته می‌ شود پروتئین‌ آب‌ پنیر (WPC) به:

 • کنترل قند خون
 • کاهش کلسترول
 • درمان آسم و احتمالاً آلرژی‌ ها کمک می‌‌کند.

برخی تحقیقات نشان می‌‌دهد که مصرف پروتئین آب پنیر در ترکیب با تمرینات قدرتی:

 • وزن بدن
 • قدرت عضله

را در افراد جوان سالم افزایش می‌‌دهد. به نظر می‌‌رسد با مصرف پروتئین آب پنیر به منظور افزایش قدرت و یا توده عضلانی در مردان دارای اضافه‌ وزن با کلسترول بالا. شواهدی وجود دارد که مصرف پروتئین آب پنیر (WPC) ممکن است باعث کاهش میزان تومور در برخی افراد مبتلا به سرطان شود.

ارزش‌ گذاری صنعتی پروتئین آب پنیر (WPC)

مدت ها است که صنایع لبنی آب پنیر را به عنوان ماده باقی‌ مانده بیش از حد سنگین تولید پنیر در نظر می‌ گیرند. در واقع برای تولید 1 کیلوگرم پنیر، شما به 10 لیتر شیر نیاز دارید و در نتیجه حدود 9 لیتر آب پنیر تولید خواهید کرد! در نتیجه در دهه 1970، بیشتر از آب پنیر برای تغذیه گاو استفاده می‌‌شد. پیشرفت‌‌های فنی اجازه بهره‌ برداری از ارزش غذایی و عملکردی آب پنیر را فراهم کرده است. امروزه غلظت و خشک کردن طیف گسترده‌ ای از پودر آب پنیر را ارائه می‌ دهد: آب پنیر شیرین، آب پنیر اسیدی، آب پنیر معدنی شده.

شما می‌ توانید با پروتئین آب پنیر (WPC)

 • هوادهی را در محصولات شیرینی و شیرینی‌ سازی بهبود ببخشید.
 • با تعامل بین پروتئین‌ ها و لاکتوز در طی فرآوری حرارتی (واکنش‌ های Maillard) در محصولات آب‌ نبات (به عنوان مثال، تافی‌ ها، کارامل‌ ها و شربت‌ های پخته شده) رنگ و طعم را بهبود ببخشید.
 • پودر شیر بدون چربی را در فرمولاسیون‌ های لبنی جایگزین کنید (به عنوان مثال ماست، بستنی و نوشیدنی‌ های شکلاتی).
 • کیفیت گوشت و ماهی را به دلیل ویژگی‌ های امولسیون، ژل شدن و آب دوست افزایش دهید.
 • با تطبیق فرمول شیر خواران با شیر مادر، شیر خشک مخصوص کودکان را با فواید غذایی تهیه کنید.
 • فراهمی زیستی نمک‌ ها مانند کلسیم و روی را در غذاهای افراد مسن افزایش دهید.
 • غذاهای رژیمی با ارزش سیری بالا – چربی کم و محتوای پروتئین بالا، با ترکیب اسید آمینه عالی تهیه کنید.
 • به دلیل وجود پروتئین‌ های مهم فعال زیستی مواد مغذی تولید کنید.

همراه با برنامه‌ های ذکر شده در بالا، پروتئین‌ های آب پنیر با هدف بهبود ماندگاری محصولات غذایی فاسد شدنی، در تولید فیلم‌‌ها و پوشش‌‌های خوراکی با موفقیت استفاده می‌‌شود. علاوه بر این، محصولات جانبی حاصل از پروتئین آب پنیر (WPC) (به عنوان مثال، لاکتوز و شیر غنی از کلسیم) نیز همان طور که قبلا نشان داده شد، ارزشمند هستند . آن‌ها در بازارهای مواد غذایی دارویی و مکمل‌‌های غذایی به طور فزاینده‌ ای مفید می‌ شوند. لاکتوز عمدتاً به عنوان ماده کمکی در فرآوری قرص و مواد معدنی شیر برای غنی‌ سازی غذاها و نوشیدنی‌ های مختلف با کلسیم مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

دیگر محصولات: تیتانیوم دی‌اکساید

فروش پروتئین آب پنیر
خرید پروتئین آب پنیر wpc

تفاوت بین آب پنیـر جدا شده و آب پنیر کنسانتره چیست؟

تفاوت‌ های تغذیه‌ ای زیادی بین ایزوله آب پنیر و کنسانتره وجود دارد. این اختلافات ناشی از روش‌‌های پردازش است . هنگامی که آب پنیر مایع به عنوان فرعی محصول پنیر یا ماست جمع آوری شود، برای افزایش مقدار پروتئین آن چندین مرحله پردازش انجام می‌‌شود . پس از دستیابی به غلظت کافی پروتئین ، مایع را می‌ توان خشک کرد تا پودر کنسانتره آب پنیر تشکیل شود که شامل 80٪ وزن پروتئین است . 20٪ باقی مانده پودر کنسانتره آب پنیر حاوی کربوهیدرات و چربی است. اگر مراحل مختلفی برای کاهش چربی و کربوهیدرات آب پنیر استفاده شود، می‌‌توان از پودر ایزوله آب پنیر حاوی 90٪ یا بیشتر پروتئین استفاده کرد.

به طور کلی مراحل پردازش مورد استفاده در پودر ایزوله آب پنیر منجر به تشکیل پروتئین بالاتر و میزان چربی و کربوهیدرات کمتر در هر وعده می‌ شود . با این حال، انواع اسید های آمینه موجود در هر دو شکل آب پنیر تقریباً یکسان هستند، زیرا از همان پروتئین‌ ها مشتق شده‌ اند.

علاوه بر داشتن محتوای کربوهیدرات کل پایین‌‌تر ، ایزوله آب پنیر همچنین دارای محتوای لاکتوز کمتری است. این بدان معنی است که می‌‌تواند برای افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند، انتخاب بهتری باشد. علاوه بر تفاوت‌ های غذایی آن‌ ها، تفاوت‌ های هزینه‌ ای بین این دو نوع آب پنیر وجود دارد. به طور کلی، ایزوله آب پنیر از کنسانتره آب پنیر گران‌ تر است. اگرچه این امر براساس خلوص بالاتر ایزوله آب پنیر حساس است ، اغلب با هزینه کمتری مصرف مقدار بیشتری کنسانتره پروتئین شیر و آب پنیر می‌ تواند همان مقدار پروتئین را به شما بدهد.

فروش پروتئین آب پنیر (WPC)

خرید پروتئین آب پنیر (WPC) در کیسه‌‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ مشتریان عزیز، محصول پروتئین آب پنیر (WPC) مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌  و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست