خرید کنسانتره پروتئین شیر MPC

خرید کنسانتره پروتئین شیر

کنسانتره پروتئین شیر (MPC) با روش‌های فیلتراسیون (اولترافیلتراسیون و دیافیلتراسیون) تولید می‌شود که در اصل تمام پروتئین‌های کازئین و آب پنیر موجود در جریان ماده خام محصول نهایی را ضبط می‌کند. MPC به طور معمول از شیر بدون چربی ساخته شده و در نتیجه میزان چربی کمتر از 3٪ است.

جهت استعلام قیمت MPC 80%

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

به طور کلی، با افزایش پروتئین MPC، سطح لاکتوز کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، شیر خشک بدون چربی (NDM) حاوی حدود 34٪ تا 36٪ پروتئین و 52٪ لاکتوز است، در حالی که MPC 42 حاوی 42٪ پروتئین و 46٪ لاکتوز است و MPC 80 به ترتیب حاوی 80٪ پروتئین و 5٪ تا 6٪ لاکتوز است. محصولات MPC توسط اعدادی مشخص شده است که نشان‌دهنده پروتئین محصول است:

ترکیب غلظت پروتئین شیر (MPC)

کنسانتره پروتئین شیر

* میزان پروتئین بیش از 80٪ به صورت خشک گزارش می‌شود، کلیه پارامترهای دیگر “همانطور که هست” گزارش شده است. استانداردهای پیشنهادی موسسه لبنیات آمریکایی، 2014

تولید کنسانتره پروتئیـن شیر

کنسانتره پروتئین شیر معمولاً با استفاده از اولترافیلتراسیون (UF)، دیافیلتراسیون (DF) سازگار آماده می‌شوند.کنسانتره پروتئین شیر، پروتئین‌های ناخواسته نسبتاً بیشتری دارند زیرا این فرآیندها شامل عملیات حرارتی شدید و تنظیم pH نمی‌شوند.

پایداری بهتر و حلالیت خوب پیش نیاز بسیاری از ویژگی‌های کاربردی پودرهای پروتئین بالا است، با این حال، MPC به خصوص در پروتئین بالاتر، قادر به حلالیت مطلوب و از این رو دیگر خصوصیات عملکردی نیست. که این وضعیت به عنوان یک چالش بزرگ فناوری در برابر برنامه‌های گسترده آن‌ها گزارش شده است.

روش تولید گسترده کنسانتره پروتئین شیر، به شکل گسترده‌ای در شکل زیر ارائه‌شده است.

کنسانتره پروتئین شیر

برای ساختن پروتئین شیر، ابتدا شیر کامل به صورت خامه و شیر بدون‌چربی جدا می‌شود.سپس شیر کم‌چرب با استفاده از اولترافیلتراسیون برای ساخت کنسانتره کم چرب تکه تکه‌ می‌شود به این معنا که لاکتوز آن کاهش‌یافته است. این فرآیند اجزای شیر را با توجه به اندازه مولکولی آنها از هم جدا می‌کند.

سپس شیر از غشایی عبور می‌کند که اجازه می‌دهد برخی از لاکتوز، مواد معدنی و آب از آن عبور کنند. پروتئین های کازئین و آب پنیر به دلیل اندازه مولکولی بزرگتر آن‌ها از غشاء عبور نمی‌کنند. پروتئین‌ها، لاکتوز و مواد معدنی که از طریق غشای عبور نمی‌کنند، خشک می‌شوند. اسپری خشک کردن و تبخیر بیشتر و اجزای باقی‌مانده را به شکل یک پودر در می‌آورد.

بسته به هدف نهایی استفاده از محصول، از عملیات حرارتی مختلفی استفاده می‌شود.

کاربردهای ابتکاری کنسانتره‌های پروتئین شیر در توسعه محصول

از کنسانتره پروتئین شیر به دلیل خواص غذایی و عملکردی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.به عنوان مثال، MPC از نظر پروتئین دارای سطح بالایی است و میانگین آن تقریباً 365 کیلو‌کالری در 100 گرم است. MPC با پروتئین بالاتر باعث تقویت پروتئین و طعم تمیز لبنیات بدون اضافه کردن مقادیر قابل توجهی لاکتوز به فرمولاسیون‌های غذایی و نوشیدنی می‌شود.

MPC همچنین مواد معدنی ارزشمندی مانند کلسیم، منیزیم و فسفر را به فرمولاسیون‌ها اضافی می‌کند که ممکن است نیاز به منابع اضافی برای جذب این مواد معدنی را کاهش دهد. MPC ها ترکیبات چند منظوره‌ای هستند و مزایایی مانند اتصال آب، ژل زدن، کف کردن، امولسیون و پایداری گرما را به همراه دارند.

در حال حاضر کنسانتره پروتئین شیر، برای تولید محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله: پنیر فرآوری شده، پنیر خامه‌ای، بستنی، ماست / لبنیات تخمیر‌شده و نوشیدنی‌های جایگزین وعده‌غذایی.

به طور معمول، MPC‌های با پروتئین پایین به عنوان ترکیبات در کاربردهای پنیر مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالی که از MPCهای با پروتئین بالاتر در کاربردهای نوشیدنی استفاده می‌شود. آن‌ها به عنوان یک ماده در برنامه‌های کاربردی تهیه شیر خشک بدون چربی استفاده می‌شوند، اما در صورت استفاده سنتی از کازئین و کازئینات به پروتئین بالاتری احتیاج دارید.

قیمت فروش کنسانتره پروتئین شیر

شما می‌توانید برای خرید کنسانتره پروتئین شیر MPC به صفحه تماس با ما مراجعه نمائید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست