خرید ساکارز صنعتی

خرید ساکارز صنعتی

شرکت پیشگامان شیمی از شرکت های واردکننده و عرضه کننده ساکارز در کیسه های 25 کیلوگرمی در گریدهای غذایی و دارویی در ایران است، برای کسب اطلاعات بیشتر و هم چنین اخرین قیمت ساکارز با واحد فروش شرکت تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت ساکارز خالص

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت ساکارز خوراکی

💹 معادل انگلیسی Sucrose
💹 شناسه محصول 56038-13-2
💹 فرمول شیمیایی C12H22O11
💹 نام‌های دیگر شکر، ساکاروز
💹 شکل ظاهری  کریستال سفید رنگ
💹 گرید غذایی، دارویی
💹 بسته‌بندی 🛢کیسه 25 کیلوگرمی
💹 کشور تولید کننده 🛒آلمان – چین
💹 خلوص ✔99% درصد
💹 انحلال‌پذیری به راحتی در آب حل می‌شود، در اتانول و متانول محلول است.
💹 خواص : شیرین‌کننده
💲 قیمت ساکارز خالص تماس بگیرید

خرید ساکارز خوراکی

ساکارز رایج‌ ترین افزودنی است که به عنوان شیرین کننده در غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که بدن شما به یک منبع دائمی انرژی نیاز دارد. ساکارز به عنوان یک کربوهیدرات، انرژی مورد نیاز بدن برای انجام عملکردهای فیزیکی و ذهنی را تامین می‌کند. ساکاروز همچنین در صنایع کلیدی مانند داروسازی، شیرینی‌سازی و صنایع نوشیدنی کاربرد دارد. در سال های اخیر به دلیل روند افزایشی مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های بسته بندی شده، مصرف شکر رو به افزایش بوده است. با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد ساکارز از جمله نحوه ساخت آن، چرا در محصولات غذایی استفاده می‌شود؟ ساکارز خوراکی را از کجا تهیه کنیم؟

ساکارز چیست؟

ساکارز یک دی‌ساکارید است که معمولاً به عنوان “قند میز” یا کاملاً به عنوان “قند” شناخته می‌شود و شامل دو مونوساکارید، فروکتوز و گلوکز است که از یک گلوکز و یک مولکول فروکتوز یا 50٪ گلوکز و 50٪ فروکتوز تشکیل شده است. مزه آن کم‌تر از فروکتوز، اما شیرین‌تر از گلوکز است. برای کسب اطلاعات بیشتر به این مقاله (تفاوت ساکارز، گلوکز و فروکتوز چیست؟) مراجعه کنید. ساکاروز به صورت تجاری از نیشکر، چغندر قند (بتا ولگاریس) و سایر گیاهان به دست می‌آید و به عنوان ماده غذایی و شیرین‌کننده به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خواص ساکارز

مشخصات فیزیکی ساکاروز

 • ساکاروز دارای ساختار بلوری مونو کلینیکی است.
 • این ماده در معرض دمای بالا (بیش از 186 درجه سانتیگراد) قرار می‌گیرد و باعث تولید کارامل می‌شود.
 • حلالیت ساکارز در آب در دمای 20 درجه سانتیگراد 9/203 گرم در 100 میلی لیتر است.
 • آنتالپی استاندارد احتراق مربوط به ساکاروز mol-1 5647 است.
 • دمای جوش ساکارز در160-180 °C  (تجزیه می‌شود).
 • دمای ذوب ساکارز برابر 697.1±55.0 °C at 760 mmHg
 • جرم ساکارز 342.3 g/mol

خواص شیمیایی ساکارز

 • می‌تواند طی واکنش احتراق، دی اکسید کربن و آب تولید کند.
 • در صورت واکنش با اسید کلریک، این ترکیب باعث تولید اسید کلریدریک، دی اکسید کربن و آب می‌شود.
 • پس از هیدرولیز، پیوند گلیکوزیدیک که دو کربوهیدرات را در یک مولکول C12H22O11 متصل می‌کند، شکسته و گلوکز و فروکتوز تولید می‌کند.
 • ساکارز می‌تواند به کمک H2SO4 (که به عنوان یک کاتالیزور عمل می‌کند) کم آب شود و یک ماده جامد سیاه و غنی از کربن ایجاد کند.

تاریخچه مصرف ساکاروز

در نیمه اول قرن بیستم، حدود 75٪ از کل قند به طور مستقیم در خانوارها و 25٪ در صنعت استفاده می‌شد. امروزه این نسبت برعكس است، زیرا 85٪ قند در محصولات غذایی صنایع غذایی در مقابل 15٪ كه مستقیماً توسط خانوارها مصرف می‌شود، استفاده می‌شود.

از این رو صنعت کشاورزی و مواد غذایی به بزرگترین مصرف کننده ساکارز و مشتقات آن مانند قند معکوس تبدیل شده است که با استفاده از آنزیمی به نام اینورتاز، توسط هیدرولیز تولید می‌شود. از نظر شیمی، این شربت جوشانده مخلوط غیر مولکولی فروکتوز و گلوکز است، به این معنی که حاوی مقادیر مساوی از هر دو مولکول است.

از نظر حسی، قدرت شیرین‌کننده زیادی دارد و به آسانی ساکارز متبلور نمی‌شود. با جذب رطوبت، نرم و صاف باقی می‌ماند و خشک نمی‌شود. تولیدکنندگان از این خواص برای تولید محصولات نرم‌تر، کاهش زمان پخت و پایدار کردن بستنی استفاده می‌کنند. قند معکوس عمدتاً در صنعت شیرینی‌سازی توسط سرآشپزهای حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساکارز در چه مواد غذایی وجود دارد؟

ساکارز به طور طبیعی در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. همچنین از نیشکر و چغندر قند استخراج می‌شود که فرآیند آسیاب و تصفیه را طی می‌کند تا شکر سفره‌ای را که همه ما با آن آشنا هستیم و برای شیرین کردن قهوه، چای و سایر غذاها از آن استفاده می‌کنیم، بسازند. این قند همچنین به طور گسترده در تولید مواد غذایی تجاری استفاده می‌شود.

بیشتر گیاهان به طور طبیعی حاوی ساکارز، گلوکز و فروکتوز هستند. برخی از گیاهان مانند نیشکر و چغندر قند دارای غلظت بسیار بالاتری از ساکارز هستند و به همین دلیل است که آنها به صورت تجاری برای تولید ساکارز پرورش داده می‌شوند. شایان ذکر است که ساکارزی که در بسیاری از محصولات غذایی پیدا می‌کنید، با ساکارزی که در میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شود یکسان است. هر دو ترکیب شیمیایی یکسانی دارند و حاوی تعداد یکسانی کیلوژول در هر گرم هستند که بدن از آن به عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند.

به عنوان مثال، ساکاروز موجود در ماست با طعم توت فرنگی، همان ساکارزی است که به طور طبیعی در توت فرنگی یافت می‌شود. با این حال، سایر عناصر موجود در غذاهای حاوی ساکارز می‌توانند نحوه جذب و استفاده بدن ما از قند را تغییر دهند. در نتیجه ساکاروز یک کربوهیدرات طبیعی است که در بسیاری از میوه‌ها، سبزیجات و غلات وجود دارد، اما به بسیاری از غذاهای فرآوری شده مانند:

 • آب‌نبات
 • بستنی
 • غلات صبحانه
 • غذاهای کنسرو شده
 • سودا و سایر نوشیدنی‌های شیرین‌شده نیز اضافه می‌شود.

سنتز ساکارز

ساکارز با خرد کردن و استخراج نیشکر (Saccharum officinarum) با آب یا استخراج چغندرقند (Beta vulgaris) با آب، تبخیر و پاک‌سازی با آهک، کربن و مایعات مختلف حاصل می‌شود. این ماده از سورگوم نیز به دست می‌آید و در درصد کم در عسل و شربت افرا وجود دارد.

همانطور که در بالا ذکر شد، این ترکیب دی ساکارید یا مولکولی است که از دو مونوساکارید ساخته شده است. گلوکز و فروکتوز هر دو مونوساکارید هستند، اما در مجموع باعث ایجاد ساکارز دی ساکارید می‌شوند. این یک فرایند مهم برای ذخیره و فشرده سازی انرژی است. گیاهان این کار را برای انتقال آسان انرژی از طریق ساکارز انجام می‌دهند. این روند در تصویر زیر قابل مشاهده است.

فروش ساکارز

گلوکز در سمت چپ دیده می‌شود. گلوکز به عنوان آلدوز شناخته می‌شود، به این معنی که گروه کربونیل (کربن دوگانه متصل به اکسیژن) در انتهای زنجیره کربن‌ها یافت می‌شود. هنگامی که مولکول یک حلقه به عقب ایجاد می‌کند، یک حلقه 6 تایی ایجاد می‌کند. از طرف دیگر، فروکتوز یک کتوز است.

این به این معنی است که گروه کربونیل در میانه مولکول یافت می‌شود. در این حالت، فروکتوز را به یک حلقه پنج تایی تبدیل می‌کند. در گیاهی که ساکارز ایجاد می‌کند، آنزیمی وجود دارد تا این دو حلقه را به هم متصل کند و یک مولکول آب استخراج کند. این فرآیند واکنش تراکمی نامیده می‌شود و یک پیوند گلیکوزیدیک بین دو مولکول ایجاد می‌کند. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، واکنش نیز می‌تواند برعکس باشد. برای تبدیل ساکارز به فروکتوز و گلوکز، می‌توان یک مولکول آب به آن اضافه کرد. این همان اتفاقی است که هنگام هضم ساکارز رخ می‌دهد.

چرا ساکارز به غذاها و نوشیدنی‌ها اضافه می‌شود؟

بیشتر افراد آگاه هستند که برای تأمین شیرینی به مواد غذایی و نوشیدنی‌ها قند اضافه می‌شود، اما ممکن است بسیاری بدانند که شکر به دلایل دیگر نیز استفاده می‌شود. شکر یک ماده رایج در کالاهای پخته شده برای تهیه ساختار و بافت، در مربا و ژله‌های خانگی به عنوان ماده نگهدارنده و در سایر موارد برای تثبیت امولسیون‌ها و افزودن عطر و طعم است. این ویژگی‌ها طعم و احساس دهانی را که انتظار داریم به بسیاری از غذاهای مورد علاقه ما می‌بخشد.

کاربرد ساکارز در صنایع غذایی

ساکارز به عنوان:

 • شیرین‌کننده در غذاها و نوشابه‌ها
 • در ساخت شربت
 • شکر معکوس
 • شیرینی‌پزی
 • مواد نگه‌دارنده و مربا
 • محصولات دارویی و کارامل مورد استفاده قرار می‌گیرد

خرید عمده ساکارز

ساکاروز همچنین یک واسطه شیمیایی برای مواد شوینده، مواد امولسیون‌کننده و سایر مشتقات ساکارز است. پودر ساكروز در بذرها، برگ‌ها، ميوه‌ها، گل‌ها و ريشه گياهان پراكنده است. در آنجا به‌عنوان يك منبع انرژي براي سوخت و ساز بدن و به عنوان منبع بيوسنتز كربن عمل مي‌كند. علاوه بر استفاده به عنوان شیرین‌کننده، ساکارز صنعتی در محصولات غذایی به عنوان:

 • ماده نگه‌دارنده
 • آنتی‌اکسیدان
 • ماده کنترل رطوبت
 • تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده کاربرد دارد.

هضم ساکارز چگونه است؟

هنگامی که ما ساکارز مصرف می‌کنیم، به دو قسمت مساوی گلوکز و فروکتوز تجزیه می‌شود. گلوکز در نهایت توسط سلول‌های ما با کمک انسولین جذب می‌شود، در حالی که فروکتوز در کبد کنترل می‌شود و برای جذب نیازی به انسولین ندارد. ساکارز صرف نظر از منبع آن، در هر گرم چهار کالری انرژی تأمین می‌کند و بدن ما آن را به روش‌های مشابه پردازش می‌کند.

این بدان معنا نیست که همه منابع ساکارز از نظر تغذیه‌ای معادل هستند. برخی منابع مواد مغذی بیشتری نسبت به منابع دیگر تأمین می‌کنند که می‌تواند بر نحوه سوخت و ساز ساکارز تأثیر بگذارد. یکی از این مواد مغذی فیبر است. گرچه همیشه اینگونه نیست، میوه‌ها، سبزیجات و آجیل‌ها حاوی مقدار بیشتری فیبر در هر کالری از اکثر غذاها و نوشیدنی‌های بسته بندی شده با قندهای اضافه شده هستند. فیبر ضمن کاهش جذب گلوکز، به کاهش سرعت تخلیه و هضم معده کمک می‌کند. بنابراین، وعده‌های غذایی حاوی فیبر به طور کلی به اندازه وعده‌های غذایی بدون فیبر بر قند خون ما تأثیر نمی‌گذارند.

کاربرد ساکارز

ساکارز یک ماده کاربردی همه کاره و غیرقابل جایگزین در غذا است که علاوه بر ایجاد شیرینی، برای متعادل کردن اسیدیته، افزایش حجم یا جلوگیری از فساد در میان سایر خواص عملکردی استفاده می‌شود. اما آیا می‌دانستید که شکر در تولید دارو، برای ساخت پلاستیک‌های زیستی و هواپیما نیز استفاده می‌شود. کاربردهای فراوان شکر فراتر از شیرینی و فراتر از غذا است.

کاربرد دارویی ساکارز

 • شکر برای پوشش دادن، افزایش حجم یا بافت و طعم دهنده دارو استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به عنوان یک نگهدارنده و آنتی اکسیدان عمل کند.
 • مواد اولیه برای داروها: از ملاس قند در تولید مواد غذایی و دارویی استفاده می شود.

کاربرد زیبایی ساکارز

 • شکر به دلیل خاصیت لایه برداری و مرطوب کنندگی در لوازم آرایشی استفاده می شود. از عصاره نیشکر در مرطوب کننده ها و ماسک های صورت نیز استفاده می‌شود.
 • اسکراب های شکر برای لایه برداری عالی هستند. اسکراب ساده خود را با مخلوط کردن شکر با روغن (روغن نارگیل، بادام، جوجوبا یا زیتون) درست کنید تا خمیری شل ایجاد کنید. به آرامی روی پوست خود بمالید و سپس زیر دوش بشویید.

کاربرد ساکارز در باغ

 • آفات باغ: برای مبارزه با آفات باغی مانند کرم‌های لوله‌ای، گیاهان و خاک اطراف آن‌ها را با مشتی شکر بپاشید. شکر باعث تغذیه میکروارگانیسم‌ها و افزایش مواد آلی در خاک می‌شود و در عین حال آن را به محیطی خصمانه برای نماتدها تبدیل می کند.

کاربرد ساکارز صنعتی

 • ترکیبات آلی. علاوه بر اتانول، از شکر برای ساخت فورفورال، یک ترکیب آلی که در تولید سیمان‌ها، چسب‌ها، پوشش‌ها و علف‌کش‌های مختلف کاربرد دارد، استفاده می‌شود.
 • محصولات پاک کننده. شکر یکی از مواد تشکیل دهنده اسکراب‌های شکر برای بدن شما و برخی از محصولات پاک کننده برای خانه شما است. همچنین برای ساخت انواع خاصی از مواد شوینده استفاده می‌شود.
 • خوراک دام. محصولات مشترک تولید شکر و ملاس به عنوان مکمل خوراک دام استفاده می‌شود.
 • سیمان و چسب. شکر گیرش سیمان و چسب را کند می‌کند.

فروش عمده ساکارز

عوارض مصرف ساکارز

مصرف بیش از حد پودر ساکارز به عنوان یک قند می‌تواند چندین اثر نامطلوب از جمله افزایش قند خون، مقاومت به انسولین و موارد دیگر داشته باشد. سطوح بالای انسولین در درازمدت می تواند یک چرخه آسیب زا ایجاد کند که در آن سلول‌ها نسبت به اثر انسولین “بی حس” می‌شوند. این وضعیت که مقاومت به انسولین نامیده می‌شود، عامل اصلی دیابت نوع 2 است و می‌تواند در بسیاری از بیماری‌های مزمن از جمله بیماری قلبی، ناباروری، بیماری آلزایمر و سرطان نقش داشته باشد.

علاوه بر خطرات گسترده تر قند زیاد، جزء فروکتوز ساکارز پیامدهای منفی برای سلامتی دارد. از آنجایی که کبد فروکتوز را متابولیزه می‌کند، مشکلات از آنجا شروع می‌شود. با فروکتوز بیش از حد، کبد می‌تواند قند را به چربی تبدیل کند که منجر به بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) می‌شود که تخمین زده می‌شود در 25٪ از مردم در سراسر جهان و در 12٪ از کودکان ایالات متحده وجود داشته باشد. محققان نشان داده‌اند که مصرف ساکارز همچنان می‌تواند باعث افزایش تولید اسید چرب در کبد شود.

سایر اثرات مصرف بیش از حد فروکتوز عبارتند از مقاومت به انسولین، تجمع اسید اوریک (که می تواند منجر به نقرس و التهاب شود). علاوه بر این، چندین مطالعه ارتباط بین مصرف بیش از حد فروکتوز و خطر بیماری های قلبی عروقی، سندرم متابولیک و چاقی را نشان می‌دهد.

فـروش عمده ساکارز

شرکت پیشگامان شیمی با بیش از 20 سال تجربه در زمینه تامین مواد اولیه صنایع مختلف دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، مواد غذایی آمادگی این را دارد تا محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت در سریع ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال کند. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای استعلام قیمت ساکارز صنعتی و تهیه آن در گرید‌های غذایی و دارویی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

سوالات متداول مربوط به ساکارز

ساکارز از چه چیزی ساخته شده است؟

ساکارز یک قند دی ساکارید است به این معنی که از دو واحد قند مونوساکارید تشکیل شده است. این دو واحد گلوکز و فروکتوز هستند. نام ساکاروز از کلمه فرانسوی میوه گرفته شده است.

کاربرد ساکارز چیست؟

ساکارز در غذاها و نوشابه ها به عنوان شیرین کننده، در فرآوری شربت، در شکر معکوس، شیرینی پزی، کنسروها و مرباها، حل کننده‌ها، محصولات دارویی و کارامل استفاده می‌شود. ساکارز همچنین یک حامل شیمیایی برای مواد شوینده، امولسیفایرها و سایر مشتقات ساکاروز است.

آیا ساکارز در اتانول محلول است؟

شکر یا ساکارز فقط کمی در اتانول محلول است. علاوه بر این، اگر الکل سرد باشد ساکارز کمتری را نیز در خود حل می‌کند. شکری که در اتانول حل نمی‌شود در ته بطری می‌نشیند. نمک نیز بسیار محلول در آب است.

آیا ساکارز یک قند طبیعی است یا اضافه شده؟

این محصول بسته به منبع آن می‌تواند یک قند طبیعی یا قند اضافه شده باشد. هنگامی که آن را مستقیماً از غذاهای کامل گیاهی مصرف می‌کنیم، یک قند طبیعی محسوب می‌شود و زمانی که ما آن را از غذاهای بسته بندی شده و نوشیدنی‌هایی که در حین تولید به آن‌ها ساکارز اضافه شده است، مصرف می‌کنیم، به عنوان اضافه شده در نظر گرفته می‌شود.

آیا ساکارز همان شکر است؟

ساکارز به سادگی نام شیمیایی شکر است، کربوهیدرات ساده ای که ما می شناسیم و دوست داریم که به طور طبیعی در همه گیاهان، از جمله میوه ها، سبزیجات و حتی آجیل ها تولید می شود.

عملکرد ساکارز چگونه است

ساکارز به عنوان یک کربوهیدرات، انرژی مورد نیاز بدن برای انجام عملکردهای فیزیکی و ذهنی را تامین می کند. بدن شما غذاهایی مانند ساکارز و نشاسته را در طول هضم به فروکتوز و گلوکز تجزیه می کند. فروکتوز و گلوکز توسط بدن شما متابولیزه می شوند تا انرژی را به سلول های شما آزاد کنند.

تفاوت ساکارز و لاکتوز چیست

ساکارز فراوان ترین است و متشکل از مولکولی از α-گلوکز و بتا فروکتوز است که به هم متصل شده اند. لاکتوز در شیر و محصولات لبنی یافت می شود و از گالاکتوز و گلوکز تشکیل شده است که توسط یک پیوند β-1،4-گلیکوزیدی به هم مرتبط شده اند.

تفاوت ساکارز و شکر چیست

ساکارز به سادگی نام شیمیایی شکر است، کربوهیدرات ساده ای که ما می شناسیم و دوست داریم که به طور طبیعی در همه گیاهان، از جمله میوه ها، سبزیجات و حتی آجیل ها تولید می شود.

واکنش تجزیه ساکارز

ساکارز در دمای 186 درجه سانتیگراد تجزیه می شود. ذوب نمی شود اما وقتی به دمای تجزیه می رسد، ساکارز به فروکتوز و گلوکز تجزیه می شود.

چه چیزی ساکارز را از نظر شیمیایی تجزیه می کند؟

اسیدهایی مانند اسید سیتریک و اسید تارتاریک باعث می شود ساکارز تجزیه شود (یا وارونه شود) به دو جزء ساده آن، فروکتوز و گلوکز. راه دیگر اضافه کردن قند غیر ساکارز مانند شربت ذرت است که عمدتاً گلوکز است.

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سعد رضایی

  لطفا در مورد کاربرد های ساکاروزها بیشتر توضیح بدید

  پاسخ
  • امین امینی

   با سلام در اپدیت های بعدی به این مورد هم میپردازیم

   پاسخ
  • دکتر محمد رضا سلیمی

   ساکارز در غذاها و نوشابه ها به عنوان شیرین کننده، در فرآوری شربت، شیرینی پزی، کنسروها و مرباها، حل کننده ها، محصولات دارویی و کارامل استفاده می شود. ساکارز همچنین یک حامل شیمیایی برای مواد شوینده، امولسیفایرها و سایر مشتقات ساکاروز است.

   پاسخ
 • سعید صالحوندی

  با سلام میشه لطفا در مورد ساکارز در چه مواد غذایی وجود دارد بیشتر توضیح بدید

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا سلیمی

   درود
   ساکارز در میوه ها و سبزیجات یافت می شود و از نیشکر و چغندر قند بدست می آید. ساکارز به طور طبیعی در نیشکر، چغندر قند، سیب، پرتقال، هویج و سایر میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست