خرید ال لیزین هیدروکلراید

شرکت پیشگامان شیمی از شرکت‌های فعال در حوزه خرید و فروش ال لیزین هیدروکلراید و انواع اسید آمینه‌های خوراکی، دارویی و دامی می‌باشد. این شرکت ال لیزین هیدروکلراید را از کشورهای آلمان و چین در درام‌های 25 کیلویی وارد می‌کند. جهت خرید ال لیزین هیدروکلراید و دریافت آنالیز و اطلاعات بیشتر  و قیمت ال لیزین هیدروکلراید با مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت خرید ال لیزین هیدروکلراید

قیمت ال لیزین هیدروکلراید که نمک هیدروکلراید ال لیزین را می‌توانید از طریق درج پیغام در سایت یا تماس با کارشناسان ما دریافت کنید.برای استفاده از L لیزین در مکمل‌های سلامتی معمولاً به صورت ال لیزین هیدروکلراید تهیه می‌شود. ال لیزین فرم فعال بیولوژیکی لیزین در حیوانات است.ال لیزین پیش ماده بسیاری از مواد مهم در تغذیه انسان است. از آلفا کتوگلوتارات برای تبدیل ال لیزین به استیل-CoA استفاده می‌شود که نقش اساسی در چرخه اسید سیتریک دارد. آلیسین نیز از لیزین گرفته شده و برای سنتز کلاژن و الاستین استفاده می‌شود.

فروش ال لیزین هیدروکلراید
فروش ال لیزین هیدروکلراید

تولید ال لیزین هیدروکلراید

ال لیزین که جز مواد اولیه صنایع غذایی میباشد، را می توان از طریق dl-α-amino-ε-caprolactam و یک آنزیم در آزمایشگاه سنتز کرد. تولید تجاری ال لیزین معمولاً به تخمیر توسط باکتری‌هایی معروف است که از نظر علمی با نام Corynebacterium glutamicum شناخته می‌شوند.

معرفی کلی لیزین

لیزین – NH2 (CH2) 4CH (NH2) COOH – یکی از چهار اسید آمینه ضروری است که دارای زنجیره‌های جانبی بازی است.لیزین یک اسید آمینه (یک ماده سازنده پروتئین) است. برخلاف برخی دیگر از اسیدهای آمینه، بدن انسان نمی‌تواند لیزین درست کند، بنابراین باید در رژیم غذایی خورده شود. منابع لیزین شامل گوشت، ماهی، لبنیات، تخم مرغ و برخی گیاهان مانند سویا است. مردم از آمینو اسید لیزین برای تبخال (تبخال لب) استفاده می‌کنند. آن‌ها همچنین از آن برای عملکردهای ورزشی، دیابت و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌کنند، اما شواهد علمی خوبی برای حمایت از این موارد وجود ندارد.

منابع ال لیزین هیدروکلراید

لیزین در بسیاری از غذاهای مختلف وجود دارد. منابع اصلی محصولات حیوانی مانند گوشت و محصولات لبنی هستند. برای گیاه‌خواران، حبوبات و جوانه گندم منابع خوبی از این اسید آمینه هستند. غذاهای زیر به افراد کمک می‌کند تا میزان لیزین را که روزانه توصیه می‌شود برآورده کنند:

 • گوشت قرمز
 • مرغ
 • تخم مرغ
 • ماهی، مانند ماهی کاد یا ساردین
 • لوبیا
 • عدس
 • پنیر پارمزان
 • پنیر
 • جوانه گندم
 • آجیل
 • دانه های سویا
 • مخمر آبجو
 • اسپیرولینا، نوعی جلبک است که سازندگان آن را فشرده و به شکل قرص یا پودر می‌فروشند

بیشتر افراد، از جمله گیاه‌خواران، از رژیم معمول خود لیزین کافی دریافت می‌کنند و نیازی به مصرف مکمل ندارند.

لیزین چگونه کار می‌کند؟

لیزین یک عنصر سازنده اسید آمینه ضروری برای ساخت پروتئین در بدن است. همچنین ممکن است از رشد ویروس تبخال جلوگیری کند.موارد استفاده و اثربخشی ال لیزین هیدروکلراید

احتمالاً برای موارد زیر مؤثر می‌باشد

زخم‌های سرد (تبخال لب)

تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف لیزین به صورت خوراکی ممکن است احتمال ابتلا به زخم را کاهش دهد و همچنین می‌تواند به بهبود زخم‌های سرد کمک کند.شواهد کافی مؤثر بودن لیزین برای موارد زیر وجود دارد

کاربرد ال لیزین هیدروکلراید
کاربرد ال لیزین هیدروکلراید

زخم‌های پوستی

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف 500 میلی‌گرم لیزین در روز از بروز زخم‌های شانکر جلوگیری می‌کند و مصرف 4000 میلی‌گرم لیزین در روز از مدت زمان وجود زخم‌های شانکر می‌کاهد.

دیابت

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف لیزین دو بار در روز می‌تواند سطح قند خون را در افراد دیابتی کاهش دهد. اما همه تحقیقات با هم موافق نیستند.

فشار خون بالا

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف لیزین به صورت خوراکی باعث کاهش فشار خون در افراد دارای فشار خون بالا می‌شود که در رژیم غذایی به اندازه کافی لیزین نمی‌خورند.

مقادیر بالای چربی به نام تری‌گلیسیرید در خون (هیپرتری گلیسیریدمی)

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که مصرف روزانه لیزین به مدت 12 هفته، با یا بدون ویتامین B6، بر وزن بدن، سطح تری‌گلیسیرید یا سطح قند خون در مردان با تری گلیسیرید بالا تأثیر نمی‌گذارد.مصرف لیزین در واقع می‌تواند سطح کلسترول با چگالی بالا (HDL یا “خوب”) را کاهش دهد.

قدرت عضلانی

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد مصرف روزانه 80 میلی‌گرم در کیلوگرم لیزین در رژیم غذایی به مدت 8 هفته باعث تقویت قدرت بازو در مردان جوان می‌شود.

زخم بستر (زخم فشار)

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که استفاده از کرم حاوی لیزین باعث کاهش زخم بستر در بزرگسالان بستری شده در بیمارستان می‌شود. به نظر می‌رسد این کرم در بیمارانی که زخم بستر شدیدتری دارند بسیار مفید است.

روان‌گسیختگی

به نظر می‌رسد مصرف لیزین به صورت خوراکی باعث بهبود علائم اسکیزوفرنی در برخی از افراد می شود. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف لیزین سه بار در روز به مدت 8 هفته علائم را در افرادی که به طور کامل به داروی ریسپریدون پاسخ نمی‌دهند، حدود 34٪ بهبود می‌بخشد.

فشار

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که خوردن گندم حاوی لیزین اضافه باعث کاهش استرس و اضطراب می‌شود.

عملکرد ورزشی

مزایای دیگر

با توجه به عملکردهایی که لیزین در بدن پشتیبانی می‌کند، محققان علاقه‌مند به پتانسیل مکمل‌های لیزین برای:

 • جلوگیری از کاهش توده عضلانی بدون چربی و مشکلات حرکتی در افراد مسن
 • رفع اضطراب
 • با کمک به بدن در جذب کلسیم، از تحلیل رفتن استخوان و پوکی استخوان جلوگیری می‌کند
 • ترویج رشد سالم پوست
 • درمان زونا
 • تعدیل فشار خون
 • جلوگیری از تجمع پلاک در عروق
 • پشتیبانی از رشد مو
 • عضله‌سازی در بدنسازان
 • کمک به ورزشکاران برای بهبودی از تمرینات شدید

قیمت ال لیزین هیدروکلراید

ال لیزین در بدنسازی

همانطور که گفته شد لیزین در مواد غذایی گوناگونی وجود دارد و همه‌ی افراد به خصوص ورزشکارانی که فعالیت بدنی بالایی دارند باید این مواد را در رژیم غذایی روزانه خود داشته باشند. لیزین یکی از اسیدهای آمینه ضروری است که با هدف تحریک هورمون رشد مورد استفاده قرار می‌گیرد، مکمل لیزین حاوی اسید آمینه لیزین است که به ورزشکار کمک می‌کند تا بتواند فعالیت‌های بدنی خود را به راحتی انجام دهد. کمبود دریافت لیزین در افراد ورزشکار می‌تواند مشکلات متعددی را ایجاد کند؛ از جمله ایجاد اشکال در تولید پروتئین، عدم سازگاری طبیعی نسبت به استرس‌ها در تمرینات قدرتی و استقامتی، مشکل در ترمیم بافت عضله و همچین تولید نشدن پادتن از مواردی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

موارد استفاده از ال لیزین هیدروکلراید

رایج‌ترین استفاده از ال لیزین هیدروکلراید در مکمل‌های غذایی جهت کمک به بهبود طبیعی زخم‌ها است. نشانه هایی است که شما ممکن است به خرید ال لیزین هیدروکلراید نیاز داشته باشید. بشر معمولاً مقادیر کافی ال لیزین را از منابع غذایی دریافت می‌کند، مگر در شرایط خاص.

ال لیزین در درجه اول در پروتئین حیوانی یافت می‌شود، بنابراین گیاه‌خواران سخت‌گیر ممکن است به مکمل‌های ال لیزین نیاز داشته باشند. این امر به ویژه هنگامی اتفاق می‌افتد که یک گیاه‌خوار لوبیا نمی‌خورد. گروه‌های دیگری که غالباً دچار کمبود ال لیزین می‌شوند شامل ورزشکاران و بیمارانی است که دچار سوختگی شده‌اند. به عنوان یک اسید آمینه ضروری، مصرف ناکافی ال لیزین ممکن است علائم زیادی مانند از دست دادن اشتها، خستگی و رشد کند را ایجاد کند.

اثرات جانبی مصرف ال لیزین هیدروکلراید

مصرف مکمل‌های لیزین بسیار بی خطر است و به نظر نمی‌رسد عوارض جانبی زیادی داشته باشد. اکثر افراد می‌توانند دوز روزانه تا 3 گرم (گرم) لیزین را بدون هیچ گونه عوارض جانبی مصرف کنند. افزایش دوز لیزین به 10-15 گرم در روز ممکن است منجر به مشکلات گوارشی شود، مانند:

 • اسهال
 • حالت تهوع
 • گرفتگی معده

گزارش‌هایی مبنی بر ارتباط بین ال لیزین هیدروکلراید و مشکلات کلیوی وجود دارد و مطالعات انجام شده روی حیوانات نشان می‌دهد که مکمل‌های لیزین ممکن است خطر سنگ کیسه صفرا و کلسترول بالاتر را افزایش دهد.

خطرات مصرف ال لیزین هیدروکلراید

پزشکان مکمل‌های لیزین (ال لیزین هیدروکلراید) را برای کودکان یا زنان باردار یا شیرده توصیه نمی‌کنند. افرادی که از مکمل‌های لیزین استفاده می‌کنند، باید سطح کلسترول خود را کنترل کنند، زیرا این امر احتمالاً با کلسترول بالاتر ارتباط دارد. هر کسی که دارای مشکلات کلیوی یا کبدی است باید از مصرف مکمل‌های لیزین خودداری کند.

خلاصه

لیزین یک اسید آمینه ضروری است. یکی از عناصر سازنده پروتئین است و برای سلامتی انسان لازم است. بدن به خودی خود لیزین تولید نمی‌کند، اما اکثر مردم از طریق رژیم غذایی خود به اندازه کافی برای تأمین نیازهای اساسی سلامتی، لیزین مصرف می‌کنند. لیزین عوارض جانبی شناخته شده بسیار کمی دارد.

اطلاعات علمی در مورد برخی از مزایای لیزین هنوز قطعی نیست. با این حال، بسیاری از افراد در حال استفاده از مکمل‌های لیزین هستند، به ویژه در ورزشکاران و افرادی که محصولات حیوانی نمی‌خورند. بهتر است در مورد استفاده از هر مکمل دیگری با پزشک مشورت کنید. اگر به دنیال شرکت های فروش ال لیزین هیدروکلراید هستید، برای اطلاع از قیمت و خرید ال لیزین هیدروکلراید میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست