فروش پروپیونیک اسید

پروپیونیک اسید یک چربی اشباع‌شده با زنجیره کوتاه است که شامل اتان متصل به کربن یک گروه کربوکسی است. این ماده به عنوان یک داروی ضد قارچ نقش دارد. این یک اسید کونژوگه یک پروپیونات است. پروپیونیک اسید یک مایع بی‌رنگ و بوی تند است. این ماده بخار تحریک‌کننده ایجاد می‌کند.

پروپیونیک اسید، که به اسید پروپانویک یا پروپیونات نیز معروف است، به کلاس ترکیبات آلی معروف به اسیدهای کربوکسیلیک تعلق دارد. اسیدهای کربوکسیلیک ترکیباتی هستند که حاوی یک گروه اسید کربوکسیلیک با فرمول -C (= O) OH هستند. پروپیونیک اسید یک مولکول بسیار آب‌گریز، تقریباً نامحلول (در آب) و نسبتاً خنثی است. پروپیونیک اسید در همه گونه‌های زنده وجود دارد، از باکتری گرفته تا انسان. پروپیونیک اسید یک ترکیب بالقوه سمی است.

فرمول شیمیایی آن C3H6O2 است و از طریق واکنش شیمیایی صنعتی نیز تولید می‌شود. این ماده افزودنی رایج در مواد غذایی است و مطابق با روش‌های فعلی از آن بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. در حالت طبیعی، مایع روغنی با بوی کمی تند و تیز است.

کاربردهـای پروپیونیک اسید:

پروپیونیک اسید به عنوان یک عامل قارچ‌کش به نان و محصولات شیرینی اضافه می‌شود و با استفاده از سویه‌های Propionibacterium freudenreichii ssp می‌توان با تخمیر آب پنیر تولید کرد.  آب پنیر کامل به طور معمول مورد استفاده قرار می‌گیرد و تخمیر باید تحت شرایط استریل در حدود 30 درجه سانتی‌گراد و pH 6.5-7.5 pH ادامه یابد. مکمل‌های تغذیه‌ای، مانند عصاره مخمر، تولید پروپیونیک را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و عملکرد معمولی حدود 40٪ تخمیر لاکتوز بعد از 60-70 ساعت حاصل می‌شود.

پروپیونیک اسید از رشد قارچ‌ها و قالب‌ها جلوگیری می‌کند و از اسید و نمک‌های آن می‌توان به عنوان ماده طعم‌دهنده در برخی غذاها استفاده کرد. استفاده از آن در محصولات متنوعی رو به افزایش بوده است و کاربردهای گسترده شامل فرآیندهای صنعتی و همچنین صنایع آرایشی و دارویی است.

تخمیر پروپیونیک اسید

از لحاظ تاریخی، اسید پروپیونیک در نان و محصولات پخته‌شده برای مهار رشد باکتری مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین معمولاً برای همین منظور در سطح پنیرها نیز استفاده می‌شود. اخیراً کاربردهای آن در کالاهای بسته‌بندی‌شده نیز گسترش یافته است که از آن به‌عنوان ماده طعم‌دهنده نیز استفاده می‌شود. امروزه در صنعت پلاستیک، حشره‌کش و تولید لاستیک استفاده می‌شود.

یکی از دلایل افزایش استفاده از این ماده، اطمینان زیاد به ایمنی آن در مواد غذایی و آرایشی است. از آن‌جا که به طور طبیعی روی پوست و در دستگاه گوارش تولید می‌شود، خطر اضافه‌شدن مقادیر کمی به مقادیر موجود در حال حاضر جزئی است. در تلاش برای افزودنی‌های مواد غذایی بی‌خطر که محصولات را تازه نگه می‌دارند و باعث افزایش طعم و مزه می‌شوند.

سایر محصولات ما: روغن پرتقال

فروش پروپیونیک اسید:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست