خرید کینولین

خرید رنگ کینولین

فروش رنگ کینولین یلو خوراکی با بهترین کیفیت و قیمت توسط شرکت پیشگامان شیمی صورت می گیرد. جهت خرید کینولین زرد (رنگ زرد خوراکی) با تضمین اصالت کالا و بهترین قیمت کینولین یلو پودری فودگرید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. رنگ خوراکی پودری زرد را با اطمینان از واردکننده و تامین کننده معتبر خرید کنید. 

جهت استعلام

قیمت رنگ کینولین زرد

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کینولین یلو چیست

شکل مایع کینولین، بی‌رنگ با بوی عجیب و غریب شدید با فرمول C9H7N و با کمی چگالی بالاتر از آب است. این ماده در نوشیدنی‌های الکلی یافت می‌شود که یک آلکالوئید از گونه‌های مختلف گیاهی از جمله گونه‌های مندا است. همچنین در کاکائو و چای سیاه وجود دارد و یکی از مواد تشکیل‌دهنده طعم‌دهنده‌ها و یک ترکیب ارگانیک آروماتیک هتروسیکلیک نیز به شمار می‌رود.

نمونه‌های سالم، در معرض نور، تبدیل به زرد و بعد قهوه‌ای می‌شوند. این ماده در آب سرد تنها کمی محلول است، اما به راحتی در آب گرم و اکثر حلال‌های آلی قابل حل است. کینولین به طور عمده برای ساخت اسید نیکوتینیک استفاده می‌شود که مانع از پلاگرایی در انسان و سایر مواد شیمیایی می‌شود. روش‌های متعددی برای تهیه آن شناخته شده‌اند و تولید کینولین مصنوعی بیشتر از پودر زغال‌سنگ است. برای دریافت قیمت کینولین با ما تماس بگیرید.

کینولین
خرید رنگ زرد خوراکی

تاریخچه کینولین

این رنگ برای اولین‌بار در سال 1834 توسط شیمی‌دان آلمانی فریدلیب فردیناند Runge از تار ذغال سنگ استخراج شد. تار ذغال سنگ منبع اصلی رنگ زرد کینولین تجاری است. در سال 1842، شارلر فرانسوی چارلز گرهارد ترکیبی را با تقطیر کوئینین، استریکنین یا سینچونین با هیدروکسید پتاسیم به دست آورد؛ او این ترکیب را Chinoilin یا Chinolein نامید.

به نظر می‌رسد ترکیبات Runge و Gephardt ایزومرهای مجزا باشند زیرا آن‌ها واکنش متفاوتی نشان دادند. با این حال، آگوست هافمن، شیمی‌دان آلمانی سرانجام تشخیص داد که اختلاف در رفتارها به دلیل وجود آلاینده‌ها است و این دو ترکیب در واقع یکسان هستند.

مانند سایر ترکیبات هتروسیکلی ازت، مانند مشتقات پیریدین، ​​این رنگ اغلب به عنوان یک آلاینده زیست‌محیطی در ارتباط با تأسیسات پردازش روغن شیل یا زغال‌سنگ گزارش می‌شود و در مکان‌های تصفیه چوب یافت می‌شود. کینولینها به راحتی توسط میکروارگانیسم‌های خاص قابل تجزیه است، مانند گونه رودوکوکوس Strain Q1 که از لجن آسیاب خاک و کاغذ جدا شده است.

کینولین‌ها در مقادیر کمی از روغن خام در بخش گازوئیل بکر وجود دارند. می‌توان آن را با فرآیندی به نام هیدرودنیتریفیکاسیون از بین برد.علاوه بر این، کینولین را می‌توان از نزدیک با ده واکنش شیمیایی سنتز کرد. مانند سایر ترکیبات هتروسیکلیک ازت، کینولین به عنوان یک آلاینده محیطی مرتبط با فرآیند شیل نفتی و / یا زغال سنگ یافت شده است.

سایر منابع رنگ زرد کینولین فرآوری و نگهداری چوب و دود سیگار است. به دلیل حلالیت زیاد در آب، توانایی حرکت کینولین از طریق اکوسیستم که مناطق مختلفی را آلوده می‌کند، یک نگرانی اساسی است. خوشبختانه، میکروارگانیسم‌هایی یافت شده‌اند که می‌توانند در محیط‌های غنی از کینولین وجود داشته و با داشتن توانایی تخریب کینولین سازگار شوند. این مکانیسم سم زدایی خطر آلودگی عمده کینولین را در مناطق اطراف کارخانه‌های فرآوری کاهش می‌دهد.

کینولین

انواع کاربرد کینولین

رنگ خوراکی پودری زرد استفاده‌های زیادی دارد که شامل حلال، نگهدارنده، طعم‌دهنده در دارو، رنگ‌دهنده در رنگ‌ها می‌باشد و همچنین جز ترکیب برخی از قارچ‌کش‌ها است. از نظر شیمیایی، کینولین یلو یک ترکیب آلی آروماتیک هتروسیکلیک با فرمول C9H7N است که در آب سرد کمی محلول است اما در آب گرم و بیشتر حلال‌های آلی به راحتی حل می‌شود.

این ماده و مشتقات آن به طور گسترده‌ای به عنوان قارچ‌کش‌ها، بیوسیدها، آنتی‌بیوتیک‌ها، آلکالوئیدها، رنگ‌ها، مواد شیمیایی لاستیک و مواد معطر استفاده می‌شود. برنامه‌های کاربردی صنعتی دیگر شامل استفاده از آن‌ها به عنوان مهارکننده‌های خوردگی، نگه‌دارنده‌ها و به عنوان حلال برای رزین‌ها و ترپن‌ها و کاتالیزورهای پیچیده فلزات‌گذار برای شیمیایی پلیمریزاسیون و لومینسانس یک‌نواخت است.

از آن به عنوان واسطه در تولید ترکیبات مرتبط با کینولین استفاده می‌شود (به عنوان مثال، 8-هیدروکسی کوینولین). این ماده همچنین یک حلال برای رزین‌ها و ترپن‌ها است و در تولید رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ماده كه به عنوان یك ماده افزودنی رنگی در غذاها مانند كینولین زرد استفاده می‌شود، این نگرانی را افزایش داده است كه رنگ خوراکی کینولین یلو موجود در این فرآیند‌ها می تواند در توسعه سرطان‌ها در مراحل بعدی زندگی نقش داشته باشد. همچنین یک ماده ضد مالاریاست. منابع آن شامل فرآوری نفت و ذغال سنگ، حفظ چوب و استفاده از روغن شیل است.

آن‌ها همچنین در تولید رنگ‌های محلول در روغن، رنگ‌های غذایی، داروها، شاخص‌های pH و سایر ترکیبات آلی استفاده می‌شود. کینولین یلو یک کاتابولیت تریپتوفان است که ساختار بنیادی برخی از داروهای ضد فشار خون مانند وازودیلاتورهای محیطی پرازوسین و دوکسازوزین است. این ماده داراي خواص ضد عفونی‌کننده، ضد تب و ضد پیری هستند و به عنوان ضد مالاریا و آماده‌سازی داروهای ضد مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دوز مصرف کینولین یلو

سازمان جهانی بهداشت (WHO) حداکثر محدودیت استفاده مجاز رنگ خوراکی کینولین یلو را تا 200 میلی گرم بر کیلوگرم استاندارد کرده است.

سرطان زایی

جهش زایی این ماده در شرایط آزمایشگاهی در سالمونلا تیفی موریوم گزارش شده است، احتمالاً از طریق جایگزینی جفت باز صورت می‌گیرد. مشخص شده است که سیستم مونواکسیژناز سیتوکروم P-450، به ویژه ایزوفرم CYP2E1، مسئول تشکیل واسطه اپوکسید واکنشی است. داده های اخیر نشان داده‌اند که کینولین نه تنها یک پروموتر تومور است بلکه یک آغازگر تشکیل تومور است.

به نظر می‌رسد این رنگ اثرات سمی خود را به دو روش ژنوتوکسیک و میتوژنیک اعمال می‌کند. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) کینولین را به عنوان B2 – ماده سرطان زای احتمالی انسانی تحت دستورالعمل های موجود سرطان EPA طبقه بندی می‌کند.

مطابق با دستورالعمل های ارزیابی خطر ابتلا به سرطان در آزمایش‌های متعدد با استفاده از دوز خوراکی، داخل صفاقی و زیر جلدی، درسنین پایین به نظر می‌رسد که این ماده در انسان سرطان زا باشد.

مدیریت بالینی

هیچ پادزهری برای قرار گرفتن در معرض این رنگ وجود ندارد. بیمار باید از منبع قرار گرفتن در معرض آن دور شود. افرادی که در معرض این ماده هستند ممکن است از تحریک شدید چشم شکایت کنند. افرادی که در مشاغلی قرار دارند که ممکن است در معرض آن قرار بگیرند باید تدابیری را اتخاذ کنند تا به میزان بسیار کم در معرض آن قرار گیرد.

در صورت تماس چشمی، حداقل به مدت 15 دقیقه با مقادیر زیاد آب شستشو داده و به دنبال آن مراقبت‌های پزشکی برای تعیین هرگونه آسیب قرنیه انجام دهید. درمان مشابهی روی پوست نیز اعمال می‌شود. فردی که با کینولین تماس گرفته لازم است هرگونه لباس آلوده را برداشته و پوست را با مقادیر زیادی آب و صابون شستشو دهد.

افرادی که از قرار گرفتن در معرض استنشاق رنج می‌برند، باید از منبع تماس دور شوند و سپس برای هرگونه علائم تنفسی، درمان می‌تواند ادامه یابد. قرار گرفتن در معرض طولانی‌تر ممکن است به آزمایش عملکرد ریه و کبد نیاز داشته باشد تا مشخص شود آیا آسیب عضوی ناشی از آن وجود دارد.

سم شناسی زیست محیطی

مدلسازی حالت رنگ خوراکی کینولین پس از انتشار نشان می دهد که ماده شیمیایی در محفظه‌ای که در آن آزاد شده باقی خواهد ماند. به عنوان مثال، اگر در خاک آزاد شود، عمدتا در خاک باقی خواهد ماند. ممکن است مقداری شستشوی کینولین در آب‌های زیرزمینی وجود داشته باشد، اما این امر به دلیل حلالیت کینولین در آب خواهد بود.

کینولین موجود در آب و خاک به دلیل فعل و انفعالات با رادیکال‌های هیدروکسیل و فوتو اکسیداسیون با گذشت زمان تخریب می‌شود. نیمه عمر کینولین در هوا تقریباً 16 ساعت و برای آب 14-23 روز است. جالب اینجاست که این نیمه عمرها به دما در آن لحظه بستگی دارد.

هنگامی که درجه حرارت هوا بسیار کم است (زمستان)، نیمه عمر کینولین می‌تواند از 16 ساعت به تقریبا 100 ساعت افزایش یابد، زیرا دمای پایین باعث کند شدن واکنش های مربوط به روند تخریب می‌شود. مطالعات قبلی حاکی از آن است که کینولین آزاد شده در آبزیان (در درجه اول ماهی) تجمع زیستی نخواهد داشت.

فروش کینولین

فروش کینولین خوراکی در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، رنگ زرد خوراکی مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست