خرید ایزوتیازولین

خرید ایزوتیازولین

خرید ایزوتیازولین را با بهترین قیمت و کیفیت از ما تجربه کنید. فروش ایزوتیازولین 1.5درصد و 14 درصد با تضمین کیفیت و خلوص محصول و با بهترین برندهای معتبر انجام می شود.

جهت استعلام قیمت ایزوتیازولین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده محصول ایزوتیازولین 14% و 1.5% از چین و آلمان است و در زمینه خرید و فروش ایزوتیازولین، فعال می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای خرید ایزوتیازولین و نیز جهت اطلاع از نحوه دریافت نمونه و آنالیز و چگونگی ثبت سفارش با کارشناسان ما در این شرکت در ارتباط باشید.

ایزوتیازولین‌ها به دلیل خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی قابل توجه خود شناخته شده‌اند و به طور گسترده به عنوان بیوسید در انواع کاربردهای صنعتی برای کنترل رشد میکروبی و رسوب زیستی مورد استفاده قرار می گیرند. تا انتهای این محتوا با ما همراه باشید تا با خصوصیات، کاربردها و مضرات ایزوتیازولین بیشتر آشنا شوید.

جدول مشخصات شیمیایی و فیزیکی
نام انگلیسی Isothiazolinone
نام‌های دیگر تیازول، تیازولین، ایزوتیازولون
شناسه محصول 1007-07-2
فرمول شیمیایی C3H3NOS
شکل ظاهری °C 25 مایع شفاف مایل به زرد روشن

20°C ضریب شکست

۱٫۳۷۳۰-۱٫۳۸۱۰
دانسیته (g/ml) 20°C ۱٫۱۷۰-۱٫۲۳۰
دانسیته (g/ml) 25°C ۱٫۱۶۶-۱٫۲۲۶
محل تحویل  شورآباد
قیمت ایزوتیازولین  تماس بگیرید ☎

ایزوتیازولین چیست؟

ترکیبات آلی حاوی حلقه‌های هتروسیکلیک پنج عضوی نقش مهمی در بسیاری از بخش‌های صنعتی ایفا می‌کنند. از جمله، ایزوتیازول (شکل زیر) و مشتقات آن در زمینه‌های مختلف کاربرد پیدا کرده‌اند، زیرا خواص بیولوژیکی مفیدی از جمله فعالیت‌های ضد میکروبی، ضد باکتریایی، ضد قارچی، ضد ویروسی، ضد سرطانی و ضد التهابی دارند. اثرات بیولوژیکی قابل توجه مشاهده شده برای ترکیبات حاوی ایزوتیازول، علاقه زیادی به این ساختار برای برنامه‌های مختلف ایجاد کرده است که منجر به معرفی موفقیت آمیز مشتقات مبتنی بر ایزوتیازول به بازار شده است.

خرید ایزوتیازولین

در میان آنها، بیشترین استفاده برای کاربردهای صنعتی و واسطه‌های واکنشی، برای سنتز مواد آلی مختلف از جمله داروها و مواد شیمیایی کشاورزی، آنهایی هستند که بر پایه ایزوتیازولین-3-ون (ایزوتیازولینون- ایزوتیازولین) هستند. ایزوتیازولینون‌ها (Isothiazolinone) دارای رنگ سبز روشن هستند خود این ترکیب عملاً کاربردی ندارد اما مشتقات آن به طور گسترده‌ای به عنوان بایوساید و نگه‌دارنده ضد میکروبی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ایزوتیازولین‌هایی که بیشتر در کاربردهای تجاری یافت می‌شوند، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، متیل ایزوتیازولینون (MI)، متیل کلرو ایزوتیازولینون (MCI)، بنزایزوتیازولینون (BIT)، اکتیل ایزوتیازولینون (OIT) و دی کلرواکتیل ایزوتیازولینون (DCOIT) هستند. جالب است بدانید که ایزوتیازولین‌ها معمولاً در محلول‌های حاوی آب استفاده می‌شوند. ایزوتیازولینون‌ محلول در آب است و دارای سمیت کم است. مخلوط ایزوتیازولون بیشتر به عنوان محصول نگه‌دارنده با نام تجاری Kathon معروف است.

کاربرد ایزوتیازولین

در صورت تماس ایزوتیازولین با میکروب‌ها، می‌تواند به سرعت رشد آن‌ها را مهار کند، بنابراین منجر به مرگ این میکروب‌ها می‌شود. ایزوتیازولینون‌ها دارای اثرات مهارکننده و بیوسیدی بر باکتری‌ها، قارچ‌ها و جلبک‌ها هستند و دارای مزایای بسیاری از جمله کارایی بالای کششی، تخریب خوب، ایمنی در کار، سازگاری خوب، تثبیت خوب، هزینه کم در کار است. در مواد اولیه صنعتی و در محصولاتی که دارای پایه آبی هستند، از رشد قارچ‌ها، باکتری‌ها و مخمرها جلوگیری می‌کند زیرا این محیط‌ها زمینه‌ی رشد باکتری‌ها را دارند.

ایزوتیازولین در صنعت رنگ

ایزوتیازولینون به عنوان مواد نگهدارنده در صنعت رنگ استفاده می‌شوند، جایی که آن‌ها برای محافظت از محصول در برابر حملات قارچی و کپک زدن عمل می‌کنند. این ترکیب بیشتر از همه به عنوان ماده نگهدارنده در رنگ‌های لاتکس کاربرد دارد. این مواد در رنگ، چسب، ترکیبات اتصال‌دهنده، مایعات برش‌دهنده و شوینده‌ها استفاده می‌شود. رنگ، چسب و شوینده‌ها محصولاتی هستند که هم برای استفاده حرفه‌ای و هم برای مصرف‌کننده به فروش می‌رسند.

قیمت ایزوتیازولین

ایزوتیازولین در محصولات آرایشی و بهداشتی

امروزه ایزوتیازولین در محصولات بسیاری مانند کرم ضد آفتاب، ضدعفونی‌کننده دست، شامپو، لوازم آرایشی، لوسیون و بسیاری دیگر از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده دارای خصوصیاتی نیز می‌باشد که می‌توان به مؤثر بودن آن در غلظت‌های پایین، دست‌کاری آسان آن در قالب مایع، مقاوم بودن آن در ترکیبات آلی و معدنی و… اشاره کرد. به طور کلی از این ماده در شوینده‌ها، صنایع آرایشی و بهداشتی، فلزکاری، چسب‌سازی و ضدعفونی‌سازی لوازم پزشکی مورد استفاده قرار می‌دگیرد. در کل هدف از استفاده‌ ایزوتیازولین و مشتقات آن این است که محصول را تا قبل از رسیدن به تاریخ انقضای آن سالم و فاقد هیچ‌گونه باکتری و میکروب نگه‌دارد.

نکته: بهتر است در سیستم‌های آب آشامیدنی از ایزوتیازولین‌ها استفاده نشود.

ایزوتیازولین به عنوان ماده نگهدارنده در چندین محصول تمیز کننده کاربرد دارد. محصولاتی مانند: مواد تمیز کننده سبز مانند مواد شوینده لباس، مایع ظرفشویی، پاک‌کننده‌های کرم، تمیز کننده‌های همه‌منظوره، پاک‌کننده‌های پنجره، پاک‌کننده‌های کف، اسپری‌های مخصوص میز، مواد پاک‌کننده لکه‌بر، مایع شستشو، اسپری‌های اتاق، خوشبوکننده‌های هوا، شامپوهای فرش و دستمال مرطوب. همچنین، اشاره به این نکته مهم است که این ماده غالباً همراه با بنزایزوتیازولینون، یک ماده نگهدارنده مصنوعی استفاده می‌شود.

سایر کاربردهای ایزوتیازولین

ایزوتیازولین علاوه بر استفاده در محصولات تمیزکننده، کاربردهای دیگری مانند جلوگیری از تشکیل باکتری‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ها، گل مایع و جلبک‌ها را دارد. در کارخانه‌های کاغذ سازی، عملیات میادین نفتی، مایعات فلزکاری، سیستم‌های خنک‌سازی و تصفیه آب و مصالح ساختمانی مانند چسب، رنگ، رزین، امولسیون و محصولات چوبی استفاده می‌شود. همچنین، تقریباً در هر محصول مراقبت شخصی که فکرش را بکنید، از جمله کرم‌های پوشک، شامپوها، نرم‌کننده‌ها، شستشوی بدن، مرطوب‌کننده‌ها، ضد آفتاب‌ها، کرم اصلاح، مواد شوینده بهداشتی زنانه و ریمل مژه و ابرو استفاده می‌شود.

وارد کننده ایزوتیازولین

درصد مصرف ایزوتیازولین

حداکثر درصد مصرف ایزوتیازولین توصیه‌شده برای مواد نگه‌دارنده 0.1٪ از وزن محصول ( ppm15 ماده فعال) در محصولات شست و شو و 0.05٪ ( ppm 7.5 ماده فعال) در سایر محصولات هست. هنگامی که در لجن زدایی استفاده می‌شود، میزان مصرف 150-300 mg / L ارجحیت دارد. در صورت استفاده از آن به عنوان بایوساید، مقدار mg/L 80-100 ارجحیت دارد و در دوره‌های 3-7 روز شارژ می‌شود. از ایزوتیازولین همراه با قارچ‌کش‌های اکسیداتیو مانند کلر استفاده نمی‌شود و در سیستم خنک‌کننده آب حاوی گوگرد کاربرد ندارد.

اطلاعات محصول
pH در ۲۵ درجه سانتی‌گراد ۱٫۵۰-۳٫۰۰
کشور تولید کننده چین، آلمان، ایران
بسته‌بندی ⭐ بشکه، گالن
خلوص ✅ 1.5%، 2.5%، 4.5%، 14%
% MIT ۰٫۳۵-۰٫۴۵
% CIT ۱٫۰۸-۱٫۲
درصد منیزیم نیترات ۲۱-۲۵
درصد آب ۷۳٫۰۰۰-۷۷٫۰۰۰

فروش ایزوتیازولین

ایزوتیازولینون‌ها به عنوان نگهدارنده برای پوشش‌ها، رنگ‌ها، امولسیون‌های رزین، امولسیون‌های روغنی، آب، محلول نشاسته و آب تزریقی در میدان نفت و همچنین به عنوان ضدباکتری‌ و جلبک‌ برای تصفیه آب صنعتی و همچنین به عنوان ماده نگهدارنده کپک برای تولید کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوتیازولین مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. شما می‌توانید جهت خرید ایزوتیازولین با کارشناسان ما تماس بگیرید. ایزوتیازولین در درصدهای 14% و 1.5 % در بشکه‌های 25 و 200 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

قیمت ایزوتیازولین 14%

ایزوتیازولین می‌تواند با کلر و بیشتر کاتیون‌ها، آنیون‌ها و سورفاکتانت‌های غیر یونی مخلوط شود. هنگامی که در دوز بالا استفاده می‌شود، اثر سلب‌کنندگی بایوساید بسیار عالی دارد. این نوعی ماده نگهدارنده به طور گسترده استریلیزه است و می‌تواند جلبک‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها را به طور مؤثری از بین ببرد. جهت استعلام قیمت ایزوتیازولین 14% و خرید ایزوتیازولین 14% با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

ایزوتیازولینون برای چه مواردی استفاده می شود؟

ایزوتیازولینون ها به دلیل فعالیت باکتریواستاتیک و قارچی در صنایع آرایشی و بهداشتی و به عنوان افزودنی های شیمیایی برای مصارف صنعتی استفاده می شوند. ایزوتیازولینون ها علیرغم اثربخشی آنها به عنوان بیوسیدها، حساس کننده های قوی هستند و تحریکات و آلرژی های پوستی ایجاد می کنند و ممکن است خطرات اکوتوکسیکولوژیکی داشته باشند.

آیا متیل ایزوتیازولینون برای انسان مضر است؟

متیل ایزوتیازولینون در مطالعات سمیت حاد دهان، پوست، تحریک چشم، تحریک پوستی و استنشاقی سمی متوسط تا بسیار حاد است.

ایزوتیازولینون چگونه کار می کند؟

اثرات ضد میکروبی بیوسیدهای ایزوتیازولون به طور گسترده برای CMIT و BIT تعریف شده است. این زیست‌کش‌ها به‌عنوان عوامل الکتروفیل عمل می‌کنند و با آنزیم‌های حیاتی که رشد و متابولیسم را مهار می‌کنند واکنش نشان می‌دهند و مرگ سلولی پس از چند ساعت تماس رخ می‌دهد.

چه محصولاتی ایزوتیازولینون دارند؟

شامپو شستشوی بدن / صابون دست / مرطوب کننده.
پاک کننده ها
محصولات مو. • رنگ مو. • شامپوها. • نرم کننده مو
رنگ مو.

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • قربانی

  برای مایعات فلز کاری یا همان آب صابون از کدام گرید باید استفاده شود

  پاسخ
  • وحید طهماسبی

   با سلام ، باید از ایزوتیازولین 14% درصد استفاده کنید

   پاسخ
 • فرشاد اسدی

  سلام خسته نباشید
  ممنون از اینکه بابت نوشتن این مطلب زحمت بخرج دادید. لطفا در مورد فرمولاسیون این محصول هم توضیحاتی ارائه دهید

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا سلیمی

   سلام
   وقت بخیر
   عزیز به بخش فرمولاسیون سایت مراجعه نمائید.

   پاسخ
 • ارسلانی

  سلام، وقت بخیر
  میشه توضیح بدبن، درصد های متفاوت ایزوتیازولین چقدر تاثیر گذاره؟ و بهتر به چه صورت استفاده بشه؟

  پاسخ
  • دکتر الهام استخری

   سلام وقت شما بخیر
   عزیز ایزوتیازولین 1.5 درصد بیشتر جهت کاربرد در محصولات گرید آرایشی بکار برده می شود. و ایزوتیازولین 14% جهت مصارف صنعتی خاص

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست