مونو سدیم گلومات

مونو سدیم گلوتامات

خرید مونو سدیم گلوتامات را با بهترین قیمت و کیفیت از ما تجربه کنید. مونو سدیم گلوتامات (Monosodium Glutamate)، که معمولاً با عنوان MSG شناخته می‌شود، یکی از جنجالی‌ترین مواد افزودنی غذایی است که برای استفاده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شده است.مواد اولیه غذایی این ماده ایمن شناخته شده است (GRAS) که برای تهیه مواد غذایی توسط آژانس‌های نظارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید مونو سدیم گلوتامات

تمامی شرکت های تولید کننده مواد غذایی در طی تحقیق و توسعه ممکن است ده ها ماده را برای بالابردن کیفیت محصول نهایی تست کنند. تا عطر و طعم نهایی محصول خود را تقویت کنند ، این بین با اضافه کردن مونو سدیم گلوتامات یا همان MSG به راحتی میتوانند عطر و طعم نهایی محصول خود را فوق العاده بالا ببرند. شرکت پبشگامان شیمی این محصول را از کشور چین با برند فوفنگ وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید مونو سدیم گلوتامات با گرید خوراکی با ما تماس بگیرید.

به انگلیسی MSG – monosodium glutamate
کاربرد تشدید کننده طعم
برند Fic
کشور تولید کننده چین
محل تحویل شورآباد تهران
قیمت تماس بگیرید 📞
مراکز فروش اصفهان – تهران

پیشگامان شیمی یک واردکننده، تأمین‌کننده و عمده فروش مواد شیمیایی و فروشنده مونو سدیم گلوتامات در ایران است. شما می‌توانید قیمت این محصول را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: [email protected] یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه غذایی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

مونو سدیم گلومات

مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات (Monosodium Glutamate)، که معمولاً با عنوان MSG شناخته می‌شود، یکی از جنجالی‌ترین مواد افزودنی غذایی است که برای استفاده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شده است.مواد اولیه غذایی این ماده ایمن شناخته شده است (GRAS) که برای تهیه مواد غذایی توسط آژانس‌های نظارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این محتوا توضیح می‌دهیم که گلوتامات سدیم یا MSG چیست و چه کاربردی دارد همچنین بررسی میکنیم این ماده به چه غذاهایی به طور معمول اضافه می‌شود. MSG یا مونو سدیم گلوتامات یک تقویت‌کننده عطر و طعم محبوب است که از اسید L گلوتامیک، یک اسید آمینه طبیعی وجود دارد که برای ایجاد پروتئین‌ها ضروری است. گلوتامیک اسید به طور طبیعی در بدن ما و در بسیاری از غذاها و مواد افزودنی غذایی وجود دارد.

گذشته از اینکه به عنوان یک افزودنی غذایی مورد استفاده قرار گیرد، مونو سدیم گلوتامات به طور طبیعی در برخی غذاها از جمله گوجه‌فرنگی و پنیر اتفاق می‌افتد.اولین‌بار در سال 1908 توسط محققان ژاپنی به عنوان تقویت‌کننده طعم شناخته شد و از آن زمان به بعد MSG در میان خرید مواد اولیه غذایی پرمصرف‌ترین مواد افزودنی محسوب می‌شود.

امروزه می‌توان آن را در تعدادی از محصولات فرآوری‌شده، از فست فود گرفته تا سوپ‌های کنسرو یافت.MSG با تحریک گیرنده‌های طعم، طعم غذاها را تقویت می‌کند و در مطالعات تحقیقات نشان داده شده است که پذیرش طعم‌های خاص را افزایش می‌دهد.افزودن MSG به غذاها باعث ایجاد طعم اومامی می‌شود که به عنوان گوشت خوشمزه و گوشتی است.FDA مقرر می‌کند که MSG هنگام استفاده به عنوان ماده غذایی، باید با نام معمول مونو سدیم گلوتامات برچسب زده شود.

غذاهایی که به طور طبیعی حاوی MSG هستند، از جمله محصولات گوجه‌فرنگی، پروتئین‌ها و پنیرها، لازم نیست MSG را به عنوان یک ماده تشکیل دهند.در کشورهای دیگر، خرید مواد غذایی MSG به عنوان یک افزودنی غذایی طبقه‌بندی می‌شود و ممکن است توسط شماره E621 در این لیست قرار بگیرد.

استاندارد مونو سدیم گلوتامات

مولکول‌های MSG یک پیوند یونی بین Na + و C5H8NO4– دارند. ساختار یک مولکول آن در زیر نشان داده شده است.

فورمول مونو سدیم گلومات

تولید مونو سدیم گلوتامات

سه روش متداول تولید مونو سدیم گلوتامات در زیر ذکر شده است:

 • هیدرولیز برخی پروتئین‌های گیاهی در حضور اسید هیدروکلریک.
 • سنتز شیمیایی با کمک آکریلونیتریل (CH2CHCN).
 • یک فرآیند تخمیر باکتریایی شامل نشاسته یا ملاس است.

بیشتر تولید MSG از طریق تخمیر باکتری‌ها انجام می‌شود. نمونه‌های تجاری این ترکیب معمولاً به صورت مونوهیدرات هستند.

مشخصات فیزیکی مونو سدیم گلوتامات

 • این ترکیب در دمای اتاق جامد است و ظاهری سفید و کریستالی دارد.
 • مونو سدیم گلوتامات بی‌بو است.
 • محلول اشباع شده مونو سدیم گلوتامات در آب دارای چگالی 26.2 گرم در سانتی‌متر مکعب در دمای 20 درجه است.
 • MSG در آب بسیار محلول است.
 • حلالیت آن در آب با 740 گرم در لیتر مطابقت دارد.

خواص مونو سدیم گلوتامات

 • هنگامی که در دمای بالاتر از 232 درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود، این ترکیب باعث آزاد شدن دودهای سمی حاوی اکسیدهای ازت و سدیم می‌شود.
 • محلول‌های مونو سدیم گلوتامات دارای مقادیر pH از 6.7 تا 7.2 هستند.
 • هنگامی که در دمای کمتر از -8 درجه سانتی‌گراد سرد می‌شود، این ترکیب به عنوان پنتاهیدرات متبلور می‌شود.

مونو سدیم گلوتامات در چه غذاهایی است

مونو سدیم گلوتامات MSG یک طعم‌دهنده غذایی می‌باشد که به‌طور طبیعی در برخی از غذاهای حاوی پروتئین مانند گوشت، نخود، عصاره مخمر، سس سویا، قارچ و پنیر وجود دارد. مونو سدیم گلوتامات یک نمک سدیم است که یک اسید آمینه‌ی غیر ضروری است و در مواد غذایی برای تقویت طعم غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، گلوتامات از طریق فرآوری ملاس از چغندر قند و یا نیشکر و نشاسته نیز بدست می‌آید.

مونو سدیم گلوتامات طعم خاصی را ندارد، اما به تشدید طعم و مزه طبیعی غذاها کمک می‌کند. بعضی از رستوران‌ها و تولید کنندگان از این ماده برای کمک به افزایش طعم غذا اضافه می‌کنند و یکی از دلایل این‌که MSG به غذا اضافه می‌شود کمک به کاهش محتوای سدیم است.سازمان غذا و داروی کشور آمریکا افزودنی MSG خرید مواد اولیه دارویی مونو سدیم گلوتامات را به عنوان ماده امن شناخته است.

تولید مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات به طور طبیعی در بسیاری از غذاها مانند گوجه‌فرنگی و پنیر اتفاق می‌افتد. مردم در سراسر جهان غذاهای غنی از گلوتامات را در طول تاریخ خورده‌اند.به عنوان مثال، یک غذای تاریخی در جامعه آسیا یک آبگوشت جلبک دریایی غنی از گلوتامات است.در سال 1908، یک استاد ژاپنی به نام Kikunae Ikeda توانست گلوتامات را از این آبگوشت استخراج کند و مشخص کرد که گلوتامات طعم ترشی را به سوپ می‌بخشد.

پروفسور ایكدا سپس برای تولید MSG ثبت اختراع كرد و تولید تجاری از سال بعد آغاز شد.امروزه به جای استخراج و تبلور MSG از آبگوشت جلبک دریایی، MSG با تخمیر نشاسته، چغندرقند، نیشکر یا ملاس تولید می‌شود. این فرایند تخمیر شبیه به فرآورده‌های تهیه شده ماست، سرکه و شراب است.

کاربردهای مونو سدیم گلوتامات در صنایع غذایی:

 • باعث افزایش طعم گوشت در فرآورده‌های گوشتی بکار می‌رود.
 • به طور گسترده‌ای به عنوان عصاره‌دهنده در غذاها مانند:
 • سوسیس
 • سبزیجات کنسرو شده
 • سوپ‌ها
 • چیپس سیب‌زمینی
 • شامی یخ‌زده
 • برش سرما
 • سیب‌زمینی
 • ادویه زراعی
 • تنقلات طعم شور استفاده می‌شود.
 • در نوشیدنی
 • مونو سدیم گلوتامات یا همان E621 به عنوان تقویت‌کننده طعم در نوشیدنی مانند سس سویا و پنیر برای بهبود طعم استفاده می‌شود.
 • در صنایع داروسازی در درمان انسفالوپاتی کبدی استفاده می‌شود.
 • در صنایع کشاورزی به عنوان تقویت‌کننده طعم در محصولات کشاورزی / خوراک دام / مرغ استفاده می‌شود.

تفاوت MSG و گلوتامات در مواد غذایی چیست؟

گلوتامات موجود در مونو سدیم گلوتامات از نظر گلوتامات موجود در پروتئین‌های غذایی از نظر شیمیایی قابل تشخیص نیست. بدن ما در نهایت هر دو منبع گلوتامات را به همان روش متابولیزه می‌کند. یک فرد بالغ به طور متوسط روزانه حدوداً 13 گرم گلوتامات از پروتئین موجود در مواد غذایی مصرف می‌کند، در حالی که میزان مصرف MSG اضافه شده تقریباً 0.55 گرم در روز تخمین زده می‌شود.

گلوتامات در بدن:

پوشش معده و روده شما سرشار از گیرنده‌های گلوتامات است. MSG و سایر اشکال گلوتامات از طریق تعامل با این گیرنده‌ها جذب می‌شوند. هنگامی که در روده، گلوتامات شکسته می‌شود تا به عنوان سوخت عمل کند، یا در سایر مولکول‌ها قرار می‌گیرد.گلوتامات همچنین یک انتقال‌دهنده عصبی اساسی در مغز است.

با این حال، اعتقاد بر این است که گلوتامات رژیم غذایی قادر به عبور از سد خونی مغزی نیست و نشان می‌دهد که تمام گلوتامات مغز در آن‌جا ایجاد می‌شود.اما از مطالعات انجام‌شده در موش‌ها شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد سد خونی مغزی در نوزادان نابالغ است و برخی گلوتامات می‌تواند به مغز منتقل شود.

مقادیر زیاد گلوتامات تزریق‌شده به موش‌های تازه متولد شده باعث آسیب دیدگی مغزی شده است.یک مطالعه جدید نشان داد که میزان بالای مونو سدیم گلوتامات همچنین اثرات شدیدی را در مگس‌های میوه ایجاد کرده است که منجر به مرگ زودرس در تعداد قابل توجهی از آن‌ها می‌شود.در حالی که میزان استفاده شده در این مطالعات بسیار فراتر از میزان مصرف عادی روزانه است که در بین انسان گزارش‌شده است، این نکته حائز اهمیت است که رستوران‌ها و تولید کنندگان مواد غذایی نیازی به اعلام سطح MSG اضافه‌شده به مواد غذایی ندارند.

مضرات مونو سدیم گلوتامات چیست؟

ایمنی مونو سدیم گلوتامات

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) MSG را طبقه‌بندی کرده است “که به طور کلی بی‌خطر شناخته می‌شود”.در سال 1907، دانشمند Kikunae Ikeda، استاد دانشگاه توکیو در ژاپن، اولین کسی بود که MSG را از جلبک دریایی استخراج کرد. امروزه، مونو سدیم گلوتامات با تخمیر کربوهیدرات‌ها تولید می‌شود، در فرآیندی که به ساخت ماست و شراب توسط FDA تشبیه می‌شود.

FDA از تولیدکنندگان مواد غذایی خواسته است MSG را به عنوان یک جزء ذکر کنند. اما ترکیباتی مانند:

 • پروتئین گیاهی هیدرولیز
 • مخمر اتولیزه
 • عصاره سویا
 • پروتئین ایزوله سویا

نیز حاوی مونو سدیم گلوتامات طبیعی هستند.

فروش مونو سدیم گلوتامات

MSG یا نمک اسید گلوتامیک در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی موجود می‌باشد شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در پایین همین صفحه تماس بگیرید.

قیمت مونو سدیم گلوتامات

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت مونو سدیم گلوتامات MSG با کارشناسان ما تماس بگیرید.و یا از قسمت انتهای صفحه در خواست ثبت سفارش خود را از طریق فرم مربوطه ثبت کنید.

خرید اینترنتی مونو سدیم گلوتامات

جهت خرید اینترنتی مونو سدیم گلوتامات می‌توانید فرم درخواست محصول را پر کرده تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته و راهنمایی لازم در این خصوص را به شما ارائه دهند.

نمک مونو سدیم گلوتامات

مونوسدیم گلوتامات- MSG یک ماده پودری یا کریستالی سفید، بدون بو و بی‌رنگ، یک طعم‌دهنده است، E621 عمدتاً از اسید گلوتامیک و نماد تشکیل شده است.

آنالیز مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات

مونو سدیم گلوتامات را از کجا تهیه کنیم؟

خرید این ماده به عنوان ماده اولیه بسیاری از شرکت‌های تولید کننده، کار ساده‌‌ای است. کافی است با کارشناسان پیشگامان شیمی تماس گرفته و ابتدا اطلاعات لازم را کسب کنید.سپس با همان کارشناسان تماس دوباره برقرار کرده و محصول مدنظر خود را سفارش دهید. چرا که خرید اینترنتی مونو سدیم گلوتامات از پیشگامان شیمی بسیار ساده‌تر، سریعتر و با کیفیت‌تر از خرید از بسیاری از شرکت‌های بازرگانی مواد اولیه شیمیایی دیگر می‌باشد.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست