خرید زینک گلوکونات

خرید پودر زینک گلوکونات

شرکت پیشگامان شیمی از برترین شرکت‌های فعال در حوزه واردات و خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی و و جزو بهترین تأمین‌کنندگان زینک گلوکونات پودری می‌باشد. این شرکت با بیش از 20 سال سابقه در واردات و فروش مواد شیمیایی امکان خرید زینک گلوکونات را به صورت آنلاین گرید دارویی فراهم کرده است.

جهت استعلام پودر زینک گلوکونات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت زینک گلوکونات پودری

زینک گلوکونات (Zinc Gluconate) یکی از مواد افزودنی در تولید محصولات دارویی است. شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده حرفه‌ای زینک گلوکونات،  تقریباً 20 سال است که از آلمان این ماده را خرید و وارد می‌کند.

زینک به دلایل زیادی یک ماده معدنی ضروری است. مؤسسه ملی بهداشت مکمل‌های غذایی زینک را به عنوان ترکیب مهم برای ترمیم زخم، برای سنتز پروتئین و حمایت از عملکرد سیستم ایمنی ذکر کرده است. این امر به ویژه در دوران بارداری و کودکی برای رشد و نمو بسیار مهم است.

زینک همچنین باعث سلامت پوست می‌شود و ممکن است به کاهش آکنه کمک کند. این ماده در بسیاری از غذاها وجود دارد و همچنین ممکن است به عنوان مکمل زینک گلوکونات مصرف شود. برای اطمینان از دریافت مقدار مناسب باید قبل از مصرف مکمل‌های زینک با پزشک مشورت شود.

زینک گلوکونات چیست

زینک گلوکونات یک مکمل غذایی حاوی شکل نمک روی اسید گلوکونیک به منظور تامین روی است. روی به عنوان یک عنصر کمیاب ضروری، در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی اهمیت کلیدی دارد، به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند. روی یک ماده معدنی است که به عنوان مکمل غذایی در افرادی که روی کافی از غذا دریافت نمی کنند استفاده می شود.

اگرچه مکانیسم اثر به طور کامل شناخته نشده است، مکمل روی ممکن است برای افزایش ایمنی در برابر ویروس ها استفاده شود یا ممکن است در تکثیر برخی ویروس ها مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) اختلال ایجاد کند.زینک گلوکونات از دو مولکول اسید گلوکونیک برای هر کاتیون زینک تشکیل شده است. یک ترکیب آلی است که به طور گسترده در طبیعت به عنوان محصول جانبی اکسیداسیون گلوکز دیده می‌شود.

زینک گلوکونات به عنوان ماده‌ای بی خطر (GRAS) توسط FDA شناخته شده است.زینک گلوکونات ترکیبی از زینک با نوعی گلوکز است که در درجه اول در فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست برای کمک به درمان آکنه استفاده می‌شود.

مزایای زینک گلوکونات چیست

گلوکونات زینک در درجه اول در محصولات مراقبت از پوست برای درمان آکنه یافت می‌شود.این دارو به عنوان یک مکمل معدنی کمیاب و بدون نسخه به عنوان قرص قرص برای کاهش مدت سرماخوردگی و با کاهش شدت علائم در دسترس است. اگرچه از طریق بینی برای درمان سرماخوردگی تجویز شده است، اما این روش مصرف با مواردی از آنوسمی همراه بوده است.زینک گلوکونات در درمان علائم آنفولانزا یا آلرژی موثر نیست.

مطالعات نشان می دهد که روی ممکن است در انسان به شکل گلوکونات بهتر جذب شود، با این حال، نتایج مطالعات دیگر ممکن است متفاوت باشد. جالب توجه است که مکمل روی به یک مداخله حیاتی برای درمان اپیزودهای اسهال در کودکان تبدیل شده است. مطالعات نشان می‌دهد که تجویز روی همراه با محلول‌ها/نمک‌های خوراکی با اسمولاریته کم (محلول آبرسانی خوراکی)، ممکن است مدت و شدت دوره‌های اسهالی را تا 12 هفته کاهش دهد.

 • میکروبیوم پوست

مکانیسم دقیق نحوه کار زینک گلوکونات هنگام استفاده بر روی پوست کاملاً مشخص نیست. با این حال، یک تئوری مبتنی بر تحقیقات حاکی از این است که زینک دارای اثر متعادل‌کننده بر میکروبیوم پوست است.

میکروبیوم پوست به میکروارگانیسم‌هایی که در سطح پوست زندگی می‌کنند اشاره دارد. در حقیقت، یک هزار گونه مختلف باکتریایی و تا 80 گونه مختلف قارچ وجود دارد که میکروبیوم پوست را تشکیل می‌دهند. تصور می‌شود زینک تعادل میکروب های خوب و بد را هماهنگی حفظ می‌کند.

 • آکنه

همچنین این نظریه مطرح شده است که زینک علائم آکنه را به دلیل خاصیت ضدالتهابی کاهش می‌دهد.مطالعات طی دهه گذشته نقش اصلی التهاب در ایجاد ضایعات آکنه را نشان داده است. زینک با کاهش تولید واسطه‌های التهابی مانند اکسید نیتریک برای کاهش التهاب کار می‌کند.

زینک همچنین بسیاری از جنبه‌های سیستم ایمنی بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد، به عنوان مثال، تعدیل‌کننده ایمنی ذاتی است. پاسخ ایمنی اغراق‌آمیز می‌تواند منجر به التهاب قابل توجهی شود، بنابراین تصور می‌شود با تنظیم این پاسخ، التهاب کاهش می‌یابد.

 • تولید روغن

سرانجام، تحقیقات نشان می‌دهد که زینک موضعی در کنترل تولید روغن نقش دارد. یکی از عواملی که به ایجاد آکنه کمک می‌کند، تولید بیش از حد سبوم یا روغن طبیعی پوست است که می‌تواند منجر به مسدود شدن منافذ شود. تصور می شود که زینک با کاهش مقدار هورمون‌های مردانه که به پوست چرب کمک می‌کنند، می‌تواند به کنترل تولید روغن کمک کند.

اثربخشی استفاده از زینک گلوکونات به عنوان درمان آکنه مورد بحث است. به عنوان مثال، مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد گلوکونات موضعی زینک به تنهایی برای آکنه کم کاری نمی‌کند، اما وقتی با یک آنتی‌بیوتیک ترکیب شود، نتایج بهتر از استفاده آنتی‌بیوتیک به تنهایی است.علاوه بر این، مطالعاتی که اثرات ضد التهابی گلوکونات زینک را ارزیابی کرده‌اند، بر زینک مکمل خوراکی متمرکز شده اند، نه شکل موضعی آن.

 • ضد پیری

زینک گلوکونات علاوه بر عملکرد به عنوان یک داروی بالقوه آکنه، به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی قوی ممکن است در درمان‌های ضد پیری نیز استفاده شود.آنتی‌اکسیدان‌ها آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد را محدود می کنند. رادیکال‌های آزاد خطرناک هستند زیرا بسیار واکنش‌پذیر هستند و سعی می‌کنند با گرفتن الکترون‌ها از روی تمام مولکول‌های اطراف پایدارتر شوند. این مسئله مشکل‌ساز است زیرا رادیکال‌های آزاد می‌توانند با ساختارهای سلولی مهم مانند DNA، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها یا غشای سلول واکنش نشان دهند.

در مجموع، آسیب به سلول‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد به عنوان استرس اکسیداتیو شناخته می‌شود. تئوری رادیکال‌های آزاد در مورد پیری (FRTA) بیان می کند که موجودات زنده پیر می‌شوند زیرا سلول‌ها استرس اکسیداتیو ناشی از آسیب رادیکال‌های آزاد را با گذشت زمان جمع می‌کنند. بنابراین، با استفاده از آنتی‌اکسیدان‌های موضعی، مانند گلوکونات زینک، اجزای سلولی مهم پوست بهتر در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌شوند.

مزایای استفاده از زینک

 • التیام زخم

از آنجا که زینک برای تقسیم سلولی مهم است، پس از آسیب دیدن از طریق بریدگی یا سایش، از بازسازی پوست پشتیبانی می‌کند. طبق گفته مؤسسات ملی بهداشت مکمل‌های غذایی، پزشکان اغلب مکمل‌های زینک را برای بیماران مبتلا به زخم‌های پوستی توصیه می‌کنند. مکمل‌های زینک همچنین ممکن است به بهبود زخم‌های سرماخوردگی، سوختگی، برش‌ها و سایر تحریکات پوستی کمک کنند.

 • آکنه

مکمل‌های زینک گلوکونات نیز ممکن است به بهبود ضایعات آکنه کمک کرده و از عود جوش جلوگیری کنند. زینک ممکن است با تنظیم فعالیت غدد چربی پوست یا کاهش التهاب عمل کند. طبق تحیقات انجام شده، زینک به بدن کمک می‌کند تا اسیدهای چرب مورد نیاز پوست را بهبود بخشد تا بهبود یابد و همچنین ممکن است باعث کاهش بروز زخم ها پس از شیوع آکنه شود.

 • شوره سر

شوره سر هنگامی اتفاق می‌افتد که پوست سر بیش از حد طبیعی ریخته شود و منجر به پوسته پوسته شدن بیش از حد شود. ترکیبات زینک اغلب به شامپوهای شوره سر اضافه می‌شوند تا به کاهش ریزش کمک کنند. مصرف مکمل‌های زینک گلوکونات نیز ممکن است در سرکوب شوره سر مفید باشد، اگرچه ابتدا باید با پزشک مشورت شود.

زینک گلوکونات برای مو

همانطور که پیشتر گفته شد این ماده بر سلامتی پوست و از بین بردن آکنه تاثیر بسزایی دارد و همچنین می‌تواند اثرات ضد پیری داشته باشد. یکی دیگر از فواید زینک گلوکونات تاثیر مثبت آن بر حفظ سلامت مو است. معمولا پزشکان برای درمان ریزش مو این دارو را تجویز می‌کنند. علاوه بر آن قرص زینک گلوکونات به رشد مو کمک می‌کند. برخی معتقدند افرادی که از ریزش مو رنج می‌برند می‌توانند روزانه یک کپسول را همراه غذا یا یک ساعت بعد یا قبل از مصرف هر دارویی استفاده نمایند؛ توصیه‌ی ما در سایت پیشگامان شیمی به شما عزیزان این است که حتما زیر نظر متخصص پوست و مو این دارو استفاده شود تا از دوز دقیق و طریقه‌ی مصرف صحیح آن اطلاع حاصل کنید.

انواع مکمل‌های زینک

شش نوع مختلف زینک وجود دارد که شما احتمالاً هنگام خرید یک مکمل خواهید دید. شما همیشه باید قبل از مصرف مکمل زینک با ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی خود صحبت کنید.توجه به این نکته مهم است که مکمل‌های غذایی برای بسیاری از افراد مورد نیاز نیستند. این ریز مغذی به راحتی در بسیاری از غذاهای رایج موجود است.اما در اینجا یک توضیح سریع در مورد هر فرم، نحوه استفاده و بهترین روش در درمان آورده شده است:

زینک گلوکونات: این رایج‌ترین و به طور کلی مقرون به صرفه‌ترین زینک است. همچنین به طور کلی در داروهای سرماخوردگی، مانند قرص‌ها و اسپری بینی دیده می‌شود. زینک گلوکونات، از سیستم ایمنی بدن شما به اندازه کافی پشتیبانی می‌کند تا مدت و شدت سرماخوردگی را کاهش دهد.

فروش زینک گلوکونات
قیمت زینک گلوکونات

 

استات زینک: این فرم معمولاً برای درمان کمبودها استفاده می شود. این یکی دیگر از رایج‌ترین اشکال این ریز مغذی بدون نسخه پزشک است که به داروهای ضد سرماخوردگی نیز اضافه می‌شود. تحقیقات همچنین از وضعیت آن به عنوان درمانی برای سرماخوردگی پشتیبانی می‌کند، در نتیجه بیمارانی که آن را مصرف می‌کنند افزایش سه برابری در بهبودی را نشان می‌دهند.

سولفات روی: وقتی با یک پزشک در مورد کمبود زینک صحبت کردیم، این شکلی است که آن‌ها در بیمارستان برای مقابله سریع با سطح پایین زینک استفاده می‌کردند. این ریز مغذی در واقع دارای سابقه استفاده قوی برای نگرانی‌های پوستی است و به ویژه این فرم به عنوان درمانی برای کاهش شدت آکنه مورد اعتماد است.

پیکولینات زینک: مشکل بسیاری از مکمل‌ها توانایی یا عدم توانایی ما در جذب آن‌ها است. اگر در زمینه سوء جذب مشکلی دارید، ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی درمانی شما ممکن است این نوع زینک را پیشنهاد کند. تحقیقات نشان می‌دهد بدن شما ممکن است این فرم را بهتر از سایرین جذب کند.

اوروتات زینک: این فرم بسیار متداولی دیگری است که هنگام مرور محصولات مکمل زینک مشاهده خواهید کرد. این به سادگی زینک همراه با اسید اروتیک است که در بسیاری از مکمل‌های معدنی به عنوان حامل ریز مغذی استفاده می‌شود و به افزایش جذب کمک می‌کند.

سیترات زینک: اگرچه پیکولین هنوز هم بهترین نوع جذب را دارد، یک مطالعه نشان داد که سیترات زینک به همان اندازه گلوکونات جذب می‌شود و جایگزین مناسبی برای زینک خوراکی است زیرا طعم فلزی مشابه سایر اشکال را ندارد. همچنین ممکن است این فرم را در برچسب خمیردندان خود مشاهده کنید زیرا به طور مؤثری باکتری‌های موجود در دهان شما را کاهش می‌دهد.

اکسید زینک: این فرم زینک را به عنوان کرم یا پماد موضعی برای درمان تحریکات پوستی جزئی مانند بثورات پوشک یا پوست شکاف‌دار یا شیاف پیدا خواهید کرد تا به شما در رفع ناراحتی رکتوم کمک کند. یک آزمایش بالینی نشان داد که جذب زینک در این فرم به میزان قابل توجهی کمتر از سایرین است، بنابراین گزینه مناسبی برای مکمل‌های خوراکی زینک نیست.

قبل از مصرف این دارو

از پزشک یا داروساز بپرسید که آیا استفاده از زینک گلوکونات در موارد زیر بی خطر است یا خیر:

 • حساسیت به روی؛ یا
 • هر شرایطی که جذب مواد مغذی از غذا را برای بدن شما سخت کند (سوء جذب).
 • اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید، قبل از استفاده از این دارو با پزشک مشورت کنید.
 • برای استفاده توسط افراد کمتر از 12 سال تایید نشده است.

دوز فراموش شده

اگر این محصول را طبق برنامه تجویز شده مصرف می کنید و یک نوبت را فراموش می کنید، به محض یادآوری آن را مصرف کنید. اگر نزدیک به زمان مصرف نوبت بعدی است، نوبت فراموش شده را نادیده بگیرید. دوز بعدی خود را در زمان منظم مصرف کنید. دوز را دوبرابر نکنید تا جبران کنید.

چگونه کار می کند

روی می تواند به مبارزه با ویروس ها و باکتری ها کمک کند. اگرچه بیشتر افراد روی مورد نیاز خود را از طریق رژیم غذایی دریافت می کنند، اما برخی افراد ممکن است مکمل های موقت را مفید بدانند. به عنوان مثال، مکمل های روی اغلب به عنوان راهی برای جلوگیری از سرماخوردگی یا کوتاه کردن بیماری ها به بازار عرضه می شوند.روی همچنین برای سایر بیماری های التهابی پوست استفاده شده است، از جمله:

 • ملاسما
 • آکنه روزاسه
 • درماتیت سبورئیک
 • اگزما

چگونه زینک گلوکونات را مصرف کنم

اگر باعث ناراحتی معده می شود، یک قرص زینک گلوکونات را همراه غذا مصرف کنید.دوز توصیه شده روزانه زینک گلوکونات با افزایش سن تغییر می کند. دستورالعمل های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را دنبال کنید. قرص گلوکونات روی را به طور کامل قورت ندهید. اجازه دهید به طور کامل در دهان شما حل شود. بیش از 6 قرص در روز (یا 4 عدد در روز برای افراد 12 تا 18 ساله) استفاده نکنید.

پس از ظاهر شدن علائم سرماخوردگی، مصرف پاستیل روی را در اسرع وقت شروع کنید.اگر علائم سرماخوردگی بعد از 7 روز بهبود نیافتند، با پزشک خود تماس بگیرید.در دمای اتاقی به دور از گرما و رطوبت، نگهداری شود.هر گونه قرصی که استفاده نشده است را تا 6 ماه پس از باز کردن دور بیندازید.

اگر یک نوبت را فراموش کنم چه اتفاقی می افتد

در اسرع وقت دارو را مصرف کنید، اما اگر تقریباً زمان نوبت بعدی فرا رسیده است، دوز فراموش شده را نادیده بگیرید. دو دوز را در یک زمان مصرف نکنید.

اگر بیش از حد مصرف کنم چه اتفاقی می افتد

به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانسی باشید.

هنگام مصرف زینک گلوکونات از چه چیزهایی باید اجتناب کنم

پس از حل کردن قرص گلوکونات روی در دهان به مدت 15 دقیقه از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید.

آیا زینک گلوکونات وگان است

زینک گلوکونات یک ماده وگان است. این ماده از منابع جانبی جانوری یا حیوانی گرفته نشده است. معمولاً با استفاده از باکتری یا قارچ تولید می‌شود.اگر به دنبال یک محصول وگان هستید، مطمئن شوید که سایر مواد موجود در محصول وگان باشد و مارک آن عاری از ستم ( هیچ آسیبی به حیوانات نمی‌رساند) باشد.

آیا زینک گلوکونات بی‌خطر است

طبق اداره غذا و داروی ایالات متحده، زینک گلوکونات در صورت استفاده با روش‌های ساخت مناسب به عنوان مواد مغذی برای مصرف انسان، به عنوان كاملاً شناخته شده به عنوان ایمن (GRAS) طبقه‌بندی می‌شود. علاوه بر این، زینک گلوکونات در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت‌های شخصی بی خطر محسوب می‌شود.

استفاده

این دارو یک محصول مولتی ویتامین است که برای درمان یا پیشگیری از کمبود ویتامین به دلیل رژیم غذایی نامناسب، بیماری های خاص یا در دوران بارداری استفاده می شود. ویتامین ها اجزای سازنده مهم بدن هستند و به حفظ سلامتی شما کمک می کنند.

نحوه استفاده از قطره مولتی ویتامین-زینک گلوکونات

این دارو را معمولاً یک بار در روز یا طبق دستور مصرف کنید. تمام دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را دنبال کنید یا طبق دستور پزشک مصرف کنید. بیش از دوز توصیه شده مصرف نکنید. اگر سوالی دارید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.از یک دستگاه اندازه گیری دارو برای اندازه گیری دقیق دوز تجویز شده استفاده کنید. از قاشق خانگی استفاده نکنید. اگر مایع شما یک سوسپانسیون است، قبل از هر نوبت بطری را به خوبی تکان دهید.

این دارو را به طور منظم مصرف کنید تا بیشترین سود را از آن ببرید. برای کمک به یادآوری، آن را هر روز در ساعت معینی مصرف کنید.

موارد احتیاط

قبل از مصرف این محصول، اگر به هر یک از ترکیبات آن حساسیت دارید، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. یا اگر آلرژی دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از مصرف این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید، به ویژه در موارد: مصرف/سوء مصرف الکل، مشکلات کبدی، مشکلات معده/روده (مانند زخم معده، کولیت).

عوارض جانبی زینک گلوکونات

اگر هر یک از این علائم واکنش آلرژیک را دارید، کمک فوری پزشکی دریافت کنید: (کهیر. مشکل در تنفس؛ تورم صورت، لب ها، زبان یا گلو).عوارض جانبی کمتر جدی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع، استفراغ، درد معده؛
 • اسهال
 • خشکی دهان، تغییر حس چشایی؛ یا
 • طعم ناخوشایند در دهان شما

این لیست کاملی از عوارض جانبی نیست و ممکن است موارد دیگری نیز رخ دهد. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

فروش زینک گلوکونات
فروش زینک گلوکونات عمده

 

منابعthedermreview.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست