خرید سوربیتول

خرید سوربیتول مایع

خرید سوربیتول مایع ۷۰% را با بهترین قیمت به دلیل واردات مستقیم از ما تجربه کنید. جهت دریافت قیمت سوربیتول مایع، نحوه فروش سوربیتول، دریافت آنالیز و اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با ما در ارتباط باشید.

جهت دریافت نمونه و آنالیز

و استعلام قیمت سوربیتول مایع 70%

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

سوربیتول از کجا تهیه کنیم

مشخصات
⚡معادل انگلیسی
Liquid sorbitol
⚡شناسه محصول 50-70-4
⚡فرمول شیمیایی
C6h14o6
⚡شکل ظاهری  پودر کریستالی سفید 
⚡کاربرد شیرین کننده 
⚡گرید
غذایی، دارویی
⚡خلوص  70%
⚡بسته بندی  بشکه 275 کیلویی
⚡کشور تولید کننده  گجرات و میز هند، چین ، روکت فرانسه
⚡محل تحویل  شورآباد تهران – امیرکبیر اصفهان
⚡قیمت💲 تماس بگیرید 📞

سوربیتول چیست؟

سوربیتول چه کاربردی دارد ؟ و در چه صنایعی بیشترین استفاده را دارد؟ با ما در وبسایت پیشگامان شیمی، یکی از مراجع آموزش و فروش مواد اولیه شیمیایی همراه باشید تا به طور کامل سوربیتول را بررسی کنیم. سوربیتول یا sorbitol انواع مختلفی دارد، از جمله می‌توان به سوربیتول مایع و سوربیتول پودری اشاره کرد. یک پلیول (الکل قند) است که به عنوان ماده شیرین‌کننده در محصولات غذایی مختلف به کار می‌رود از جمله این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شیرینی بدون قند

 • دسرهای یخ‌زده

 • محصولات پخته‌شده و آدامس

سوربیتول مایع، 60٪ از شیرینی ساکارز با یک سوم کالری کمتری برخوردار است و طعم شیرین، خنک و دلپسندی را به جای می‌گذارد. علاوه بر شیرینی، یک ماده مرطوب‌کننده و بافت‌ دهنده بسیار عالی بوده که در پوسیدگی دندان نقش ندارد و ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

سوربیتول مایع
خرید سوربیتول مایع

سوربیتول بر خلاف سیکلامات‌ها و سدیم ساخارین ماده‌ای است که در ساخت شکلات‌های دیابتی و شیرینی‌های دیابتی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده تقریباً مشابه گلوکز بوده و مقدار شیرینی این ماده به حجم مورد استفاده در محصول بستگی دارد. sorbitol به شکل شربت و پودر کریستال بوده که بیشتر، فرم کریستالیه آن برای ساخت شکلات استفاده می‌شود.

تفاوت سوربیتول مایع و پودری

سوربیتول کریستالی و غیر کریستالی دو شکل سوربیتول هستند. تفاوت اصلی بین سوربیتول پودری و سوربیتول مایع در این است که سوربیتول پودری به صورت پودری سفید، مرطوب و درشت دانه‌ است، در حالی که سوربیتول مایع (غیر متبلور) به صورت یک محلول شفاف، بی‌رنگ و آبی وجود دارد. سوربیتول مایع به عنوان یک شیرین کننده کم کالری مفید است. ما می‌توانیم آن را به عنوان یک جایگزین قند با متابولیسم آهسته تعریف کنیم که می‌تواند برای افراد دیابتی مناسب باشد.

علیرغم استفاده گسترده از آن به عنوان شیرین کننده فله در کاربردهای بدون شکر، خواص مطلوب بسیاری دارد. با این حال، کنترل رفتار تبلور این ماده بسیار دشوار است. علاوه بر این، در سیستم های پیچیده به خوبی درک نشده است.

منابع اصلی تولید سوربیتول کدام‌اند؟

سوربیتول نوعی الکل پلی‌هیدریک است که در طبیعت به وفور یافت می‌شود. غنی‌ترین منبع آن دانه‌های سماق کوهی (rowan or maintain ash berry) می‌باشد، در میوه‌هایی مانند:

 • سیب

 • گلابی

 • آلو سیاه و هلو نیز وجود دارد.

این ماده به صورت طبیعی و دست نخورده ارزش تجاری چندانی ندارد. برای اولین‌بار در سال 1872 کشف شد، سوربیتول در مقیاس صنعتی توسط هیدروژناسیون دکستروز تولید و عرضه می‌شود. درجه شیرینی این محصول تقریباً نصف شیرینی ساکارز می‌باشد که به عنوان یک شیرین‌کننده برای افراد دیابتی و غذاهای کنسرو شده و به عنوان یک نرم‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد و رطوبت را جذب خود می‌کند.

سوربیتول مایع در اصفهان
فروش سوربیتول مایع

همان‌گونه که سوربیتول به تدریج و تا حدی جذب بدن می‌شود، انسولین و واکنش گلوکز خون کاهش می‌یابد. ارزش کالری آن دو سوم شکر معمولی است، بنابراین برای مدیریت شاخص توده بدنی در میان کودکان مفید است. این ماده یا همان گلوسیتول در تجارت تحت عنوان سوربو (Sorbo) موجود است. این ماده به عنوان عامل مرطوب‌کننده (Humectant) و شیرین‌کننده مخصوصاً برای افراد مبتلا به مرض قند به کار می‌رود.

خواص سوربیتول:

سوربیتول یک ماده ضد پوسیدگی یا ضد کرم خوردگی است، این ماده الکلی به آسانی در آب حل‌شده و مزه شیرینی دارد، گلوسیتول به منظور کاهش فعالیت آبی در غذاها با رطوبت تقریباً بالا به عنوان بازدارنده عمل کریستالیزاسیون و نرم‌کننده استفاده می‌شود. همچنین بسیار پایدار است. این محصول می‌تواند درجه حرارت بالا را تحمل کند و در واکنش‌های مایارد (قهوه‌ای شدن) شرکت نمی‌کند. این ماده با سایر مواد غذایی مانند:

 • قندها

 • مواد ژل‌کننده

 • پروتئین‌های گیاهی و چربی‌های گیاهی به خوبی کار می‌کند و ممکن است با سایر شیرین‌کننده‌ها هم‌افزایی داشته باشد.

کاربرد سوربیتول

خرید sorbitol بیشتر توسط کارگاه‌های شیرینی‌پزی انجام می‌گیرد. این ماده در تولید شیرینی‌پزی، کالاهای پخته‌شده و شکلات که محصولات تمایل به خشک‌شدن یا سخت‌شدن دارند مفید است. این بدان دلیل است که سوربیتول برخلاف سایر پلیول‌ها مانند مانیتول و زایلیتول، محصولات را در برابر از بین رفتن رطوبت محافظت می‌کند. خاصیت تثبیت‌کنندگی رطوبت، از این محصولات در برابر خشک شدن محافظت می‌کند و طراوت اولیه آن‌ها را در حین نگه‌داری حفظ می‌کند. sorbitol جایگزین ساکارز بوده و همراه ساخارین و سیکلامات‌ها در نوشابه‌های رژیمی و بدون قند برای جلوگیری از چاقی و همراه با:

 • آنتی‌هیستامین‌ها

 • آلکالوئیدها

 • باربیتوریک‌ها

برای بهتر کردن طعم آن به کار می‌رود. این ماده در مقایسه با گلوکز به آرامی توسط نفوذ از روده جذب می‌شود و در کبد متابولیزه می‌شود. از سوربیتول علاوه بر صنایع غذایی در صنایع داروسازی نیز استفاده می‌شود این ماده به عنوان مواد اولیه دارویی  در فرمولاسیون محصولات مراقبت از دهان مانند خمیر دندان و دهانشویه استفاده می‌شود.

در فرآورده‌های بیولوژیکی سوربیتول می‌تواند جایگزین گلیسیرین باشد و به عنوان محافظ آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. sorbitol بدون تجزیه‌شدن و به آسانی در شربت‌ها، الکل‌های چند هیدروکسیله حل می‌شود. 

کاهش مقدار کالری با سوربیتول

سوربو به آرامی توسط بدن جذب می‌شود و به بخشی از ماده خورده‌شده اجازه می‌دهد تا به روده بزرگ برسد. در حالی که میزان قند ساکارز چهار کالری در هر گرم  است، مقدار کالری سوربیـتول فقط 2.5 است و به طور گسترده در فرمولاسیون محصولات کم‌کالری و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوربیتول مایع 70
قیمت سوربیتول مایع

سوربیتول و لاغری

sorbitol ممکن است به عنوان جایگزینی برای قند برای مبتلایان به دیابت مفید باشد. زیرا باعث افزایش چشم‌گیر قند خون و واکنش انسولین مرتبط با مصرف گلوکز می‌شود. همچنین مقدار کالری آن در حدود 2.54 کیلو کالری در گرم کاهش یافته است، که با هدف کالری و کنترل وزن برای افراد دیابتی سازگار است. قبل از انتخاب غذاهای شیرین‌شده با sorbitol و یا سایر الکل‌های قند، در مورد سودمندی این پلیول‌ها باید با یک متخصص دیابت صحبت شود، زیرا ممکن است برخی از این محصولات حاوی مواد دیگری باشند که ممکن است برای رژیم غذایی آن‌ها مناسب نباشد.

سوربیتول مایع در صنایع غذایی

با مطالعات علمی متعدد ثابت شده است که sorbitol، برای استفاده در تولید مواد غذایی بی‌خطر است. سازمان غذا و دارو و کمیته تخصصی سازمان بهداشت جهانی در مورد افزودنی‌های مواد غذایی (JECFA) اظهار می‌دارد که سوربیتول بی‌خطر است که این بی‌خطرترین دسته‌ای است که در آن JECFA می‌تواند یک ماده غذایی را قرار دهد. سوربو توسط اتحادیه اروپا و کشورهای بی‌شماری در سراسر جهان از جمله: استرالیا، کانادا، ژاپن و ایران تأیید شده است.

آنالیز سوربیتول

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ما تصویر آنالیز محصول سوربیتول را قرار دادیم، برای اینکه بتوانید با دقت آن را دریافت و مطالعه کنید، روی تصویر مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه باز کردن در پنجره جدید را کلیک کنید. همچنین می‌توانید جهت دریافت جدیدترین آنالیز sorbitol با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جدول آنالیز سوربیتول مایع

 

سوربیتول مایع
آنالیز سوربیتول مایع

 

فروش سوربیتول 

شما می‌توانید برای تهیه محصول sorbitol صنعتی در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی پودری و بشکه‌های 275 کیلوگرمی مایع 70 درصد هندی و روکت فرانسه به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

ما در شرکت پیشگامان شیمی نیازهای انواع مختلف صنایع از جمله کشاورزی، بیوتکنولوژی، سیمان و رنگ، ساخت و ساز، لوازم آرایشی، لبنیات و مکمل های خوراک دام، طیور، مواد شوینده، آنزیم ها، فرآوری مواد غذایی، بهداشت و بهداشت، داروسازی و مواد غذایی، میدان نفت و گاز، نیروگاه ها، پلاستیک، کاغذ و چاپ، آفت کش ها، رزین ها، منسوجات، آب و آب تصفیه خانه و غیره را برآورده می‌کنیم. ما محصولات مورد نیاز شما را با قیمت مناسب و بالاترین کیفیت ارائه می دهیم که باعث شهرت ما در سراسر کشور شده است.

سوربیتول را از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی یکی از مراکز فروش عمده و جزئی مواد شیمیایی در کشور است. شما می‌توانید جهت مشاوره رایگان در مورد استفاده این محصول با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول درباره فروش سوربیتول مایع

سوربیتول چیست و چه کاربردی دارد؟

سوربیتول نوعی از هیدروکربن با 6 گروه هیدروکسیل است. این ماده به صورت مایع و یا پودر سفید کریستالی میباشداین ماده دارای طعمی شیرین است. به راحتی می تواند در بدن متابولیزه شود.

کاربرد سوربیتول چیست؟

کاربرد سوربیتول در صنایع غذایی
کاربرد سوربیتول در صنایع آرایشی و بهداشتی
پودر سوربیتول برای پوست
کاربرد سوربیتول در تولید ژل
تولید انواع رژ لب و بالم لب
کاربرد سوربیتول در تولید خمیردندان
کاربرد سوربیتول در صنایع دارویی و پزشکی

طعم و مزه سوربیتول چگونه است؟

این ماده دارای طعمی شیرین است. به راحتی می تواند در بدن متابولیزه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست