خرید سوربیتول

خرید سوربیتول مایع

خرید سوربیتول مایع 70 درصد را با بهترین قیمت به دلیل واردات مستقیم از ما تجربه کنید. جهت دریافت قیمت سوربیتول مایع، نحوه فروش سوربیتول ، دریافت آنالیز و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

سوربیتول چیست؟

چه کاربردی دارد ؟ و در چه صنایعی بیشترین استفاده را دارد؟ با ما در وبسایت پیشگامان شیمی، یکی از مراجع آموزش و فروش مواد اولیه شیمیایی همراه باشید تا به طور کامل سوربیتول را بررسی کنیم. سوربیتول یا sorbitol انواع مختلفی دارد، از جمله می‌توان به سوربیتول مایع و سوربیتول پودری اشاره کرد. یک پلیول (الکل قند) است که به عنوان ماده شیرین‌کننده در محصولات غذایی مختلف به کار میرود از جمله این محصولات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شیرینی بدون قند
 • دسرهای یخ‌زده
 • محصولات پخته‌شده و آدامس

سوربیتول مایع 60٪ از شیرینی ساکارز، با یک سوم کالری کمتری برخوردار است و طعم شیرین، خنک و دلپسندی را به جای می‌گذارد. علاوه بر شیرینی، یک ماده مرطوب‌کننده و بافت‌کننده بسیار عالی بوده، که در پوسیدگی دندان نقش ندارد و ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت مفید باشد.

سوربیتول بر خلاف سیکلامات‌ها و سدیم ساخارین ماده‌ای است که در ساخت شکلات‌های دیابتی و شیرینی‌های دیابتی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده تقریباً مشابه گلوکز بوده و مقدار شیرینی این ماده به حجم مورد استفاده در محصول بستگی دارد. sorbitol به شکل شربت و پودر کریستال بوده که فرم کریستالیه آن برای ساخت شکلات استفاده می‌شود.

منابع اصلی تولید سوربیتول کدام‌اند؟

این نوعی الکل پلی‌هیدریک است که در طبیعت به وفور یافت می‌شود. غنی‌ترین منبع آن دانه‌های سماق کوهی (rowan or maintain ash berry) می‌باشد، در میوه‌هایی مانند:

 • سیب
 • گلابی
 • آلو سیاه و هلو نیز وجود دارد.

این ماده به صورت طبیعی و دست نخورده ارزش تجاری چندانی ندارد.برای اولین‌بار در سال 1872 کشف شد، سوربیتول در مقیاس صنعتی توسط هیدروژناسیون دکستروز تولید و عرضه می‌شود. درجه شیرینی این محصول تقریباً نصف شیرینی ساکارز می‌باشد که به عنوان یک شیرین‌کننده برای افراد دیابتی و غذاهای کنسرو شده و به عنوان یک نرم‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد و رطوبت را جذب خود می‌کند.

همان‌گونه که سوربیتول به تدریج و تا حدی جذب بدن می‌شود، انسولین و واکنش گلوکز خون کاهش می‌یابد. ارزش کالری آن دو سوم شکر معمولی است، بنابراین برای مدیریت شاخص توده بدنی در میان کودکان مفید است. این ماده یا همان گلوسیتول در تجارت تحت عنوان سوربو (Sorbo) موجود است.این ماده به عنوان عامل مرطوب‌کننده (Humectant) و شیرین‌کننده مخصوصاً برای افراد مبتلا به مرض قند به کار می‌رود.

خواص سوربیتول:

این یک ماده ضد پوسیدگی یا ضدکرم خوردگی است، این ماده الکلی به آسانی در آب حل‌شده و مزه شیرینی دارد، گلوسیتول به منظور کاهش فعالیت آبی در غذاها با رطوبت تقریباً بالا به عنوان بازدارنده عمل کریستالیزاسیون و نرم‌کننده استفاده می‌شود.همچنین بسیار پایدار است.این محصول می‌تواند درجه حرارت بالا را تحمل کند و در واکنش‌های مایارد (قهوه‌ای) شرکت نمی‌کند. این ماده با سایر مواد غذایی مانند:

 • قندها
 • مواد ژل‌کننده
 • پروتئین‌های گیاهی و چربی‌های گیاهی به خوبی کار می‌کند و ممکن است با سایر شیرین‌کننده‌ها هم‌افزایی داشته باشد.

کاربرد سوربیتول

خرید sorbitol بیشتر توسط کارگاه‌های شیرینی‌پزی انجام می‌گیرد. این ماده در تولید شیرینی‌پزی، کالاهای پخته‌شده و شکلات که محصولات تمایل به خشک‌شدن یا سخت‌شدن دارند مفید است. این بدان دلیل است که برخلاف سایر پلیول‌ها مانند مانیتول و زایلیتول در برابر از بین رفتن رطوبت محافظت می‌کند. خاصیت تثبیت‌کننده رطوبت، از این محصولات در برابر خشک شدن محافظت می‌کند و طراوت اولیه آن‌ها را در حین نگه‌داری حفظ می‌کند.

sorbitol جایگزین ساکارز بوده و همراه ساخارین و سیکلامات‌ها در نوشابه‌های رژیمیو بدون قند برای جلوگیری از چاقی و همراه با:

 • آنتی‌هیستامین‌ها
 • آلکالوئیدها
 • باربیتوریک‌ها

برای بهتر کردن طعم آن به کار می‌رود.این ماده در مقایسه با گلوکز به آرامی توسط نفوذ از روده جذب می‌شود و در کبد متابولیزه می‌شود.از سوربیتول علاوه بر صنایع غذایی در صنایع داروسازی نیز استفاده می شود این ماده به عنوان خرید مواد اولیه دارویی به طور مرتب در فرمولاسیون محصولات مراقبت از دهان مانند خمیر دندان و دهانشویه استفاده می‌شود.

در فرآورده‌های بیولوژیکی سوربیتول می‌تواند جایگزین گلیسیرین باشد و به عنوان محافظ آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. sorbitol بدون تجزیه‌شدن و به آسانی در شربت‌ها، الکل‌های چند هیدروکسیله حل می‌شود. سوربیتول یا همان گلوسیتول در تجارت تحت عنوان سوربو (Sorbo) موجود است. این ماده به عنوان عامل مرطوب‌کننده (Humectant) و شیرین‌کننده مخصوصاً برای افراد مبتلا به مرض قند به کار می‌رود.

کاهش مقدار کالری با سوربیتول

سوربو به آرامی توسط بدن جذب می‌شود و به بخشی از ماده خورده‌شده اجازه می‌دهد تا به روده بزرگی برسد که متابولیسم کالری کمتری تولید می‌کند.در حالی که ساکارز (قند جدول) چهار کالری در هر گرم کمک می‌کند، سوربیـتول مقدار کالری آن فقط 2.5 است. به طور گسترده در فرمولاسیون محصولات کم‌کالری و سبکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوربیتول برای افراد دیابتی مفید است

sorbitol ممکن است به عنوان جایگزینی برای قند برای مبتلایان به دیابت مفید باشد. زیرا باعث افزایش چشم‌گیر قند خون و واکنش انسولین مرتبط با مصرف گلوکز می‌شود. همچنین مقدار کالری آن در حدود 2.54 کیلو کالری در گرم کاهش یافته است، که با هدف کالری و کنترل وزن برای افراد دیابتی سازگار است. قبل از انتخاب غذاهای شیرین‌شده با sorbitol و یا سایر الکل‌های قند، در مورد سودمندی این پلیول‌ها باید با یک متخصص دیابت صحبت شود، زیرا ممکن است برخی از این محصولات حاوی مواد دیگری باشند که ممکن است برای رژیم غذایی آن‌ها مناسب نباشد.

سوربیتل در مواد غذایی نیز کاربرد دارد

با مطالعات علمی متعدد ثابت شده است که sorbitol، برای استفاده در تولید مواد غذایی بی‌خطر است. سازمان غذا و دارو / کمیته تخصصی سازمان بهداشت جهانی در مورد افزودنی‌های مواد غذایی (JECFA) اظهار می‌دارد که سوربیتول بی‌خطر است و مقدار روزانه قابل قبول * (ADI) را برای sorbitol “مشخص نشده” ایجاد کرده است، که این بی‌خطرترین دسته‌ای است که در آن JECFA می‌تواند یک ماده غذایی قرار دهد. سوربو توسط اتحادیه اروپا و کشورهای بی‌شماری در سراسر جهان از جمله:

 • استرالیا
 • کانادا
 • ژاپن و ایران تأیید شده است.

آنالیز سوربیتول

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید ما تصویر آنالیز محصول سوربیتول را قرار دادیم، برای اینکه بتوانید با دقت آن را دریافت و مطالعه کنید، روی تصویر مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه باز کردن در پنجره جدید را کلیک کنید.

جدول آنالیز سوربیتول مایع
سوربیتول
خرید و فروش سوربیتول

جهت دریافت آنالیز جدیدتر sorbitol با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فروش سوربیتول توسط

شما می‌توانید برای تهیه محصول sorbitol صنعتی در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی پودری و بشکه‌های 275 کیلوگرمی مایع 70 درصد هندی و روکت فرانسه به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

سوربیتول را از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی یکی از مراکز فروش عمده و جزئی مواد شیمیایی در کشور است. شما می‌توانید جهت مشاوره رایگان در مورد استفاده این محصول با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست