خرید لیدوکائین، که به عنوان لیگنوکائین نیز شناخته می‌شود، دارویی است که برای بی‌حس‌کردن بافت در یک ناحیه خاص (بی‌حسی موضعی) استفاده می‌شود. خرید لیدوکائین که یک داروی بی‌حس‌کننده یا بی‌حس‌کننده موضعی است، اما چگونه کار می‌کند؟ چه اتفاقی در بدن ما و در سطح مولکولی می‌افتد که به لیدوکائین اجازه می‌دهد ناحیه‌ای از بدن مانع از احساس شود.

خرید لیدوکائین پودری خالص

به انگلیسیLidocaine Hydrochloride
نام‌های دیگرلیگنوکائین، نام تجاری Xylocaine ،Ztlido
شناسه محصول137-58-6
فرمول شیمیاییC14H22N2O
خلوص99.7%
گریددارویی
بسته‌بندیدرام 25 کیلویی
کشور تولید کنندههند، چین
قیمت و آنالیزتماس بگیرید 📞

معرفی لیدوکائین

لیدوکائین یا 2- (دی اتیل آمینو) -N- (2،6-دی متیل فنیل) -استامید، یک آمید است، به این معنی که مانند اسیدهای آمینه حاوی یک پیوند آمین است. این آمید دارای NH (نیتروژن – هیدروژن) متصل به CO (کربن – اکسیژن، پیوند دوتایی) است. این ماده از مود اولیه آزمایشپاهی و دارویی میباشد.

در طرف دیگر گروه NH یک بنزن با دو گروه متیل در هر دو موقعیت ارتو قرار دارد. در طرف دیگر گروه CO کربنی قرار دارد که به نوبه خود به نیتروژن دیگری متصل می‌شود، که دارای دو گروه اتان است. لیدوکائیـن مخلوط با مقدار کمی آدرنالین (اپی‌نفرین) در دسترس است تا دوزهای بزرگتر را برای بی‌حسی، کاهش خونریزی، و اثر بی‌حسی را طولانی‌تر کند.

وقتی به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تأثیر لیدوکائین به طور معمول در طی چهار دقیقه شروع می‌شود و نیم ساعت تا سه ساعت ادامه می‌یابد. مخلوط لیدوکائین نیز ممکن است به طور مستقیم بر روی پوست یا غشاهای مخاطی اعمال شود تا ناحیه بی‌حس شود.

عوارض جانبی شایع در مورد مصرف داخل وریدی شامل خواب‌آلودگی، تنگی عضلات، گیجی، تغییر در بینایی، بی‌حسی، سوزن‌سوزن‌شدن و استفراغ است. لیدوکائیـن (Lidocaine) می‌تواند باعث فشار خون پایین و ضربان قلب نامنظم شود. نگرانی‌هایی وجود دارد که تزریق آن به مفصل می‌تواند باعث ایجاد مشکل در غضروف شود.

به نظر می‌رسد برای استفاده در دوران بارداری به طور کلی بی‌خطر است. در افرادی که مشکلات کبدی دارند ممکن است دوز کمتری لازم باشد. استفاده از این ماده در افرادی که به تتراکائین یا بنزوکائین حساسیت دارند، به طور کلی بی‌خطر است.

این دارو با مسدود کردن کانال‌های سدیم و در نتیجه کاهش میزان انقباضات قلب کار می‌کند. هنگامی که از آن به صورت موضعی به عنوان ماده بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود، نورون‌های محلی نمی‌توانند به مغز سیگنال دهند. لیدوکائین در سال 1946 کشف شد و در سال 1948 به فروش رفت.

قیمت لیدوکائین

نحوه عملکرد، پیش زمینه

بیایید به طور خلاصه چگونگی بروز درد در بدن را بررسی کنیم. گیرنده‌های بدن از سیستم عصبی مرکزی برای ارسال پیام به مغز استفاده می‌کنند که درد را نشان می‌دهد. گیرنده‌ها با داشتن کانال‌های ولتاژدار کار می‌کنند. این کانال‌ها یا دروازه‌ها سیگنال الکتریکی را شروع می‌کنند که به سیستم عصبی مرکزی می‌رود و برای نشان دادن درد به مغز می‌رود.

کانال‌های ولتاژدار با ورود یون‌های سدیم از خارج سلول به سلول کار می‌کنند. این انتقال یون‌های مثبت با ایجاد جریان یون‌ها، ولتاژی را ایجاد می‌کند که سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند. سپس یون‌های سدیم توسط پمپ Na-K به طور فعال از سلول خارج می‌شوند.

مکانیسم عمل لیدوکائین

لیدوکائین با جلوگیری از عبور یون‌های سدیم از کانال‌های ولتاژدار کار می‌کند. بنابراین سیگنال‌های درد حتی قبل از تشکیل سیگنال‌ها متوقف می‌شوند. لیدوکائین به کانال‌های سدیم متصل می‌شود. آمید موجود در لیدوکائین به آن اجازه می‌دهد مانند یک اسید آمینه عمل کند و با مکان‌های فعال در حوزه‌های کانال سدیم برهم کنش داشته باشد. وقتی سایت فعال تعامل دیگری با آن داشته باشد، نمی‌تواند یون‌های سدیم را منتقل کند.

باقی‌مانده‌های دقیقی که لیدوکائیـن با آن‌ها ارتباط دارد مشخص نیست، اگرچه شواهدی مشاهده شده است که ممکن است با باقی‌مانده‌های Phe-1764 و Tyr-1771 تعامل داشته باشد. لیدوکائین در نسبت 1: 1 با کانال‌های سدیم برهم کنش می‌کند. بنابراین، یک مولکول لیدوکائین می‌تواند یک مولکول از کانال‌های سدیم را مسدود کند.

موارد منع مصرف

موارد منع مصرف لیدوکائین عبارت‌اند از:

 • انسداد قلب، درجه دوم یا سوم
 • انسداد شدید سینوسی
 • حساسیت به محصولات ذرت
 • درمان همزمان با کینیدین، ​​فلکاینید، دیسوپیرامید، پروکائین آمید (عوامل ضد آریتمی کلاس I)
 • استفاده قبلی از هیدروکلراید آمیودارون
 • سندرم آدامز استوکس
 • سندرم ولف – پارکینسون وایت
 • برای درمان درد دندان در کودکان و نوزادان توصیه نمی‌شود.

کاربرد لیدوکائین

مصرف لیدوکائین در بیماران با هریک از عائم زیر با احتیاط باشد

 • افت فشار خون ناشی از آریتمی
 • برادیکاردی
 • بیماران سالخورده
 • کمبود استیل کولین استراز
 • تزریق داخل مفصلی

اختلال در عملکرد کبد، افراد با عملکرد ضعیف کبدی ممکن است با تجویز مکرر لیدوکائین واکنش منفی داشته باشند زیرا این دارو توسط کبد متابولیزه می‌شود. واکنش‌های جانبی ممکن است شامل علائم عصبی باشد (به عنوان مثال سرگیجه، حالت تهوع، گرفتگی عضلات، استفراغ یا تشنج).

مصرف بیش از حد

مصرف بیش از حد این دوز در کودکان و بزرگسالان اغلب به سمیت شدید یا مرگ منجر شده است. لیدوکائین اغلب به عنوان یک داروی ضد آریتمی در موقعیت‌های حساس قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش پودر لیدوکائین و عمده

این ماده در بسته‌بندی‌های 15 و 20 کیلوگرمی محصول کشور آلمان و هند عرضه می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص این محصول و دریافت آنالیز با ما تماس بگیرید.این یک بی‌حس‌کننده موضعی (داروی بی‌حس‌کننده) است. با انسداد سیگنال‌های عصبی در بدن شما کار می‌کند.

شکل موضعی (برای استفاده روی پوست) برای کاهش درد یا ناراحتی ناشی از تحریکات پوستی مانند آفتاب سوختگی، گزش حشرات، پیچک سمی، بلوط سمی، سماق سمی و بریدگی، خراش یا سوختگی جزئی استفاده می‌شود. از آن همچنین برای درمان ناراحتی مقعدی ناشی از بواسیر استفاده می‌شود. از خرید لیدوکائین موضعی نیز ممکن است برای مواردی استفاده شود که در این راهنمای دارو ذکر نشده است.

مهمترین اطلاعاتی که باید در مورد لیدوکائین موضعی بدانم چیست

اگر به هر نوع داروی بی‌حسی حساسیت دارید، نباید از موضع لیدوکائین استفاده کنید. مصرف بیش از حد دوزهای کشنده در هنگام استفاده از داروهای بی‌حس‌کننده بدون توصیه پزشک پزشکی (مانند انجام یک عمل زیبایی مانند لیزر موهای زائد) صورت گرفته است. با این حال، مصرف بیش از حد در زنانی که قبل از انجام ماموگرافی با داروی بی‌حس‌کننده تحت درمان قرار گرفته‌اند نیز رخ داده است.

توجه داشته باشید که بسیاری از اقدامات زیبایی بدون حضور پزشک انجام می‌شود. اگر تاکنون داشته‌اید به پزشک خود بگویید:بیماری کبد؛ یا اگر داروی قلب مصرف می‌کنید.انتظار نمی‌رود موضعی لیدوکائین به نوزاد متولد شده آسیب برساند. اگر باردار هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر به صورت موضعی به قفسه سینه خود می‌مالید، از مناطقی که ممکن است با دهان کودک تماس پیدا کنند اجتناب کنید. برای خرید لیدوکائین با ما تماس بگیرید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست