خرید لیدوکائین

لیدوکائین، که به عنوان لیگنوکائین نیز شناخته می‌شود، دارویی است که برای بی‌حس‌کردن بافت در یک ناحیه خاص (بی‌حسی موضعی) استفاده می‌شود. در واقع لیدوکائین یک داروی بی‌حس‌کننده یا بی‌حس‌کننده موضعی است. اما چگونه کار می‌کند؟ در بدن ما و در سطح مولکولی چه اتفاقی می‌افتد که به لیدوکائین اجازه می‌دهد ناحیه‌ای از بدن مانع از درک احساس شود. برای آشنایی بیشتر با لیدوکائین، خرید لیدوکائین و هر آنچه که لازم است که در مورد لیدوکائین بدانید تا انتها با ما همراه باشید.

معادل انگلیسی Lidocaine
نام‌های دیگر لیگنوکائین، نام تجاری Xylocaine ،Ztlido
شناسه محصول 137-58-6
فرمول شیمیایی C14H22N2O
خلوص 99.7%
گرید دارویی
بسته‌بندی درام 25 کیلویی
کشور تولید کننده هند، چین
قیمت و آنالیز تماس بگیرید 📞

لیدوکائین چیست؟

بی‌حس‌کننده‌های موضعی (مسکن‌های ضد درد) یک دسته مهم و کاملاً مطالعه‌شده از داروهای مصنوعی هستند. برخی از بی حس کننده‌های موضعی رایج در زیر نشان داده شده است. در این میان، تنها کوکائین یک ترکیب طبیعی است و از داروهای مصنوعی برای جلوگیری از اثرات مخدر اولیه استفاده می‌شود.

خرید لیدوکائین
خرید لیدوکائین

در صدها بی حس کننده موضعی که سنتز شده‌اند، دو ویژگی برجسته است: ترکیبات بنزوات استرها یا آنیلیدها و حاوی یک گروه دی آلکیل آمین هستند که با یک یا چهار اتم از مرکز کربونیل جدا شده است، همانطور که در ساختار کوکائین نشان داده شده است. گروه دی آلکیل آمین یک واحد مشخص در ساختار بسیاری از عوامل دارویی مختلف مانند آنتی هیستامین‌ها، ترکیبات ضد مالاریا و آرام بخش‌ها است.

لیدوکائین یا 2- (دی اتیل آمینو) -N- (2،6-دی متیل فنیل) -استامید، یک آمید است، به این معنی که مانند اسیدهای آمینه حاوی یک پیوند آمین است. این آمید دارای NH (نیتروژن – هیدروژن) متصل به CO (کربن – اکسیژن، پیوند دوتایی) است. این ماده از مواد اولیه آزمایشگاهی و دارویی می‌باشد. در طرف دیگر گروه NH یک بنزن با دو گروه متیل در هر دو موقعیت ارتو قرار دارد.

در طرف دیگر گروه CO کربنی قرار دارد که به نوبه خود به نیتروژن دیگری متصل می‌شود، که دارای دو گروه اتان است. لیدوکائیـن در مخلوط با مقدار کمی آدرنالین (اپی‌نفرین) در دسترس است تا دوزهای بزرگتر را برای بی‌حسی و کاهش خونریزی فراهم کرده و اثر بی‌حسی را طولانی‌تر کند.

لیدوکائین یک بی حس کننده است.

بی‌حس‌کننده‌ها اثر بی‌حسی دارند و برای جلوگیری از درد استفاده می‌شوند. لیدوکائین موضعی (در نظر گرفته شده برای استفاده روی سطوح بدن مانند پوست) یکی از موارد رایج در کابینت دارویی است. بی حس کننده‌های موضعی مانند لیدوکائین به صورت ژل، کرم، مایعات، اسپری، قطره چشم و چسب در دسترس هستند. وقتی به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می‌گیرد، تأثیر لیدوکائین به طور معمول در طی چهار دقیقه شروع می‌شود و نیم ساعت تا سه ساعت ادامه می‌یابد. مخلوط لیدوکائین نیز ممکن است به طور مستقیم بر روی پوست یا غشاهای مخاطی اعمال شود تا ناحیه بی‌حس گردد.

پودر لیدوکائین
خرید لیدوکائین

لیدوکائین از چی درست میشه؟

فرایند سنتز لیدوکائین در زیر نشان داده شده که شامل چندین واکنش مهم می‌باشد. کاهش یک ترکیب نیترو آروماتیک معمولاً با فلزاتی مانند آهن، روی یا قلع انجام می‌شود. از آنجایی که واکنش به صورت همگن رخ می‌دهد، استفاده از کلرید قلع سریعتر و راحت‌ترمی‌باشد. با این حال یک معرف نسبتا گران است.

قیمت لیدوکائین
خرید لیدوکائین

این زنجیره واکنش تولید لیدوکائین را می‌توان با 2،6- دی متیل آنیلین شروع کرد، زیرا این ترکیب به صورت تجاری در دسترس است و در واقع قیمت کمتری در هر گرم از ترکیب نیترو دارد. مرحله دوم و سوم در سنتز عبارتند از آسیلاسیون آنیلین توسط کلرواستیل کلرید بسیار واکنش پذیر و آلکیلاسیون دی متیل آمین توسط کلروآمید. این مرحله آخر یک جابجایی SN2 است که توسط گروه کربونیل مجاور تسهیل می‌شود. در این فرایند لیدوکائین بی‌حس کننده موضعی سنتز و به شکل نمک بی سولفات آن جدا می‌شود.

مکانیسم عمل لیدوکائین

بیایید به طور خلاصه چگونگی ایجاد درد در بدن را بررسی کنیم. گیرنده‌های بدن از سیستم عصبی مرکزی برای ارسال پیام به مغز استفاده می‌کنند که درد را نشان می‌دهد. گیرنده‌ها با داشتن کانال‌های ولتاژدار کار می‌کنند. این کانال‌ها یا دروازه‌ها سیگنال الکتریکی را شروع می‌کنند که به سیستم عصبی مرکزی می‌رود و برای نشان دادن درد به مغز می‌رود. کانال‌های ولتاژدار با ورود یون‌های سدیم از خارج سلول به سلول کار می‌کنند. انتقال یون‌های مثبت با ایجاد جریان یون‌ها، ولتاژی را ایجاد می‌کند که سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند. سپس یون‌های سدیم توسط پمپ Na-K به طور فعال از سلول خارج می‌شوند.

لیدوکائین با جلوگیری از عبور یون‌های سدیم از کانال‌های ولتاژدار و با مسدود کردن کانال‌های سدیم و در نتیجه کاهش میزان انقباضات قلب کار می‌کند. هنگامی که از آن به صورت موضعی به عنوان ماده بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود، نورون‌های موجود در محل نمی‌توانند به مغز سیگنال دهند. بنابراین سیگنال‌های درد حتی قبل از تشکیل سیگنال‌ها متوقف می‌شوند. لیدوکائین به کانال‌های سدیم متصل می‌شود. آمید موجود در لیدوکائین به آن اجازه می‌دهد مانند یک اسید آمینه عمل کند و با مکان‌های فعال در حوزه‌های کانال سدیم برهم کنش داشته باشد.

وقتی سایت فعال تعامل دیگری با آن داشته باشد، نمی‌تواند یون‌های سدیم را منتقل کند. باقی‌مانده‌های دقیقی که لیدوکائیـن با آن‌ها ارتباط دارد مشخص نیست، اگرچه شواهدی مشاهده شده است که ممکن است با باقی‌مانده‌های Phe-1764 و Tyr-1771 تعامل داشته باشد. لیدوکائین در نسبت 1: 1 با کانال‌های سدیم برهم کنش می‌کند. بنابراین، یک مولکول لیدوکائین می‌تواند یک مولکول از کانال‌های سدیم را مسدود کند.

لیدوکائین چه کاربردی دارد؟

لیدوکائین، یک عامل محافظت کننده عصبی و واسطه انسداد کانال های سدیم (+Na) است. از هجوم یون‌های سدیم که منجر به دپلاریزاسیون کانال‌های سدیم و غیرفعال شدن متابولیک در کبد می‌شود، جلوگیری می‌کند. لیدوکائین اثر مثبتی بر ایسکمی مغزی دارد. همچنین در درمان تاکی کاردی بطنی استفاده می‌شود. لیدوکائین یک عامل بی حس کننده کارآمد در جراحی های چشم است زیرا بسیار قوی است و نفوذپذیری خوبی در بافت دارد.

لیدوکائین برای بی حسی پوست

از آنجایی که لیدوکائین یک بی‌حس کننده است. باعث از بین رفتن احساس در پوست و بافت‌های اطراف می‌شود. برای پیشگیری و درمان درد از برخی روش‌ها استفاده می‌شود. از این دارو برای درمان سوختگی‌های جزئی، خراش‌ها و نیش حشرات نیز استفاده می‌شود.

لیدوکائین برای دیر انزالی

انزال زودرس می‌تواند تجربه سختی باشد، هم برای شما و هم برای همسرتان. خوشبختانه، این وضعیتی است که می‌توان آن را با استفاده از انواع داروها، از مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) گرفته تا کرم‌ها و اسپری‌های موضعی، درمان کرد. کرم‌ها و اسپری‌های بی‌حس‌کننده که حاوی یک عامل بی‌حس‌کننده مانند بنزوکائین، لیدوکائین یا پریلوکائین هستند، گاهی برای درمان انزال زودرس استفاده می‌شوند. این محصولات 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی روی آلت تناسلی استفاده می‌شود تا حس را کاهش دهد و به تاخیر در انزال کمک کند.

لیدوکائین توسط برخی به عنوان اولین درمان برای انزال زودرس در نظر گرفته می‌شود. بنابراین اثربخشی آن در جامعه پزشکی قابل اعتماد است. از آنجایی که حساسیت بش از حد یکی از شایع‌ترین دلایل انزال زودرس است، کاهش حساسیت آلت تناسلی شما یک راه ساده و موثر برای کمک به افزایش زمان بیشتر در طول رابطه جنسی است. کرم‌ها و اسپری‌های حاوی لیدوکائین معمولاً برای درمان زود انزالی استفاده می‌شوند و هر دو به یک شکل عمل می‌کنند. با کاهش حساسیت آلت تناسلی، به شما اجازه می‌دهند قبل از انزال مدت بیشتری رابطه جنسی داشته باشید.

پودر لیدوکائین
خرید لیدوکائین

آیا لیدوکائین ضرر دارد؟

بی‌حس‌کننده‌های موضعی به دلیل اثر بی‌حس‌کنندگی‌شان در درمان دردهایی مانند آفتاب‌سوختگی، بریدگی یا خراش، نیش حشرات، زخم‌های سرد، بثورات، هموروئید، آسیب‌های چشم یا گلودرد مؤثر هستند. با این حال، آن‌ها نباید برای رفع ناراحتی دندان در کودکان استفاده شوند. در صورت استفاده کم و طبق دستور، لیدوکائین موضعی به طور کلی بی‌خطر است. با این حال، استفاده نادرست، استفاده بیش از حد یا مصرف بیش از حد می‌تواند منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی جدی و حتی مرگ شود.

مصرف لیدوکائین می‌تواند باعث بی حسی دهان و گلو شود که می‌تواند منجر به مشکل در بلع و حتی خفگی شود. اگر مقدار قابل توجهی بلعیده شود، به اندازه کافی جذب جریان خون می‌شود تا بر اندام‌های حیاتی، به ویژه مغز و قلب تأثیر بگذارد. علائم می‌تواند از خواب آلودگی خفیف و سردرد گرفته تا گیجی، تشنج، کما و ایست قلبی متغیر باشد.

 توجه داشته باشید که این اثرات می‌تواند ناشی از استفاده موضعی بیش از حد یا سوء استفاده از لیدوکائین نیز باشد. به عنوان مثال، پوشاندن ناحیه وسیعی از بدن با لیدوکائین یا ماندن آن برای مدت طولانی روی پوست می‌تواند منجر به جذب دارو در جریان خون شود. این همچنین می‌تواند زمانی رخ دهد که روی پوست آسیب دیده مانند زخم باز، تاول یا سوختگی استفاده شود. پانسمان ناحیه تحت درمان نیز جذب را افزایش می‌دهد.

یکی دیگر از اثرات جدی لیدوکائین وضعیتی است که به نام متهموگلوبینمی شناخته می‌شود. لیدوکائین می‌تواند توانایی آهن موجود در گلبول‌های قرمز برای حمل اکسیژن به بافت‌ها را مختل کند. متهموگلوبینمی وضعیت خونی است که دارای این نوع آهن تغییر یافته است. متهموگلوبینمی می‌تواند حتی در اثر مصرف معمولی لیدوکائین به خصوص در کودکان ایجاد شود. از آنجایی که خون قادر به حمل اکسیژن کافی به بافت‌ها نیست، افراد مبتلا به متهموگلوبینمی بسیار رنگ پریده یا حتی آبی به نظر می‌رسند، احساس خستگی بسیار می‌کنند و تنگی نفس دارند. متهموگلوبینمی می‌تواند تهدید کننده زندگی باشد.

قیمت عمده لیدوکائین
خرید لیدوکائین

هنگام استفاده از لیدوکائین، اشتباهات دوز آسان است. چنین خطاهایی می‌توانند به طور بالقوه  به ویژه در کودکان، سمی باشند، پس با دقت از آن استفاده کنید. مصرف بیش از حد دوز توصیه شده در کودکان و بزرگسالان اغلب به مسمومیت شدید یا مرگ منجر شده است. لیدوکائین اغلب به عنوان یک داروی ضد آریتمی در موقعیت‌های حساس قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به نظر می‌رسد برای استفاده در دوران بارداری به طور کلی بی‌خطر است. در افرادی که مشکلات کبدی دارند ممکن است دوز کمتری لازم باشد. استفاده از این ماده در افرادی که به تتراکائین یا بنزوکائین حساسیت دارند، به طور کلی بی‌خطر است.

ضرر لیدوکائین در بارداری

هیچ مدرک علمی مبنی بر تاثیر اسپری تاخیری لیدوکائین بر بارداری وجود ندارد، اما هیچ گزارشی خلاف این را بیان نکرده است. بنابراین، برای حفظ امنیت، از اسپری‌های طولانی مدت در دوران بارداری خودداری کنید. اگر می‌خواهید باردار شوید، از اسپری لیدوکائین استفاده نکنید، زیرا ممکن است تولید اسپرم را مختل کند.

عوارض لیدوکائین برای مردان

اگرچه کرم‌ها و اسپری‌های حاوی لیدوکائین موثر و قابل تحمل هستند، اما عوارض جانبی بالقوه‌ای دارند. به عنوان مثال، برخی از مردان از دست دادن موقت حساسیت و کاهش لذت جنسی را گزارش می‌دهند. گاهی اوقات، همسران آن‌ها نیز این اثرات را گزارش کرده‌اند. در صورت استفاده نادرست یا بیش از حد، مردان عوارض جانبی اسپری تاخیری را تجربه خواهند کرد. برخی از این موارد عبارتند از:

 • بی حسی موقت آلت تناسلی
 • تحریک یا سوزش پوست
 • التهاب در ناحیه کاربرد
 • از دست دادن نعوظ به دلیل از دست دادن حساسیت برای یک دوره کوتاه

مصرف لیدوکائین در بیماران با هریک از علائم زیر با احتیاط باشد:

 • افت فشار خون ناشی از آریتمی
 • برادیکاردی
 • بیماران سالخورده
 • کمبود استیل کولین استراز
 • تزریق داخل مفصلی

اختلال در عملکرد کبد: افراد با عملکرد ضعیف کبدی ممکن است با تجویز مکرر لیدوکائین واکنش منفی داشته باشند زیرا این دارو توسط کبد متابولیزه می‌شود. واکنش‌های جانبی ممکن است شامل علائم عصبی باشد (به عنوان مثال سرگیجه، حالت تهوع، گرفتگی عضلات، استفراغ یا تشنج).

موارد منع مصرف لیدوکائین

عوارض جانبی شایع در مورد مصرف داخل وریدی شامل خواب‌آلودگی، تنگی عضلات، گیجی، تغییر در بینایی، بی‌حسی، سوزن‌سوزن‌شدن و استفراغ است. لیدوکائیـن (Lidocaine) می‌تواند باعث فشار خون پایین و ضربان قلب نامنظم شود. نگرانی‌هایی وجود دارد که تزریق آن به مفصل می‌تواند باعث ایجاد مشکل در غضروف شود. به نظر می‌رسد برای استفاده در دوران بارداری به طور کلی بی‌خطر است. در افرادی که مشکلات کبدی دارند ممکن است دوز کمتری لازم باشد. استفاده از این ماده در افرادی که به تتراکائین یا بنزوکائین حساسیت دارند، به طور کلی بی‌خطر است.

موارد منع مصرف لیدوکائین عبارت‌اند از:

 • انسداد قلب، درجه دوم یا سوم
 • انسداد شدید سینوسی
 • حساسیت به محصولات ذرت
 • درمان همزمان با کینیدین، ​​فلکاینید، دیسوپیرامید، پروکائین آمید (عوامل ضد آریتمی کلاس I)
 • استفاده قبلی از هیدروکلراید آمیودارون
 • سندرم آدامز استوکس
 • سندرم ولف – پارکینسون وایت
 • برای درمان درد دندان در کودکان و نوزادان توصیه نمی‌شود.

مصرف لیدوکائین در بیماران با هریک از عائم زیر با احتیاط باشد:

 • افت فشار خون ناشی از آریتمی
 • برادیکاردی
 • بیماران سالخورده
 • کمبود استیل کولین استراز
 • تزریق داخل مفصلی

اختلال در عملکرد کبد، افراد با عملکرد ضعیف کبدی ممکن است با تجویز مکرر لیدوکائین واکنش منفی داشته باشند زیرا این دارو توسط کبد متابولیزه می‌شود. واکنش‌های جانبی ممکن است شامل علائم عصبی باشد (به عنوان مثال سرگیجه، حالت تهوع، گرفتگی عضلات، استفراغ یا تشنج).

مهمترین اطلاعاتی که باید در مورد لیدوکائین موضعی بدانم چیست؟

اگر به هر نوع داروی بی‌حسی حساسیت دارید، نباید از لیدوکائین استفاده کنید. مصرف بیش از حد داروهای بی‌حس‌کننده بدون توصیه پزشک  در مواردی مانند انجام یک عمل زیبایی مانند لیزر موهای زائد صورت گرفته است. با این حال، مصرف بیش از حد در زنانی که قبل از انجام ماموگرافی با داروی بی‌حس‌کننده تحت درمان قرار گرفته‌اند نیز رخ داده است.

توجه داشته باشید که بسیاری از اقدامات زیبایی بدون حضور پزشک انجام می‌شود. انتظار نمی‌رود لیدوکائین موضعی به نوزاد متولد شده آسیب برساند. اگر باردار هستید به پزشک خود اطلاع دهید. اگر به صورت موضعی به قفسه سینه خود می‌مالید، از مناطقی که ممکن است با دهان کودک تماس پیدا کنند اجتناب کنید.

سوالات متداول در مورد لیدوکائین

1. آیا لیدوکائین ضرر دارد؟

عوارض جانبی شایع در مورد مصرف داخل وریدی شامل خواب‌آلودگی، تنگی عضلات، گیجی، تغییر در بینایی، بی‌حسی، سوزن‌سوزن‌شدن و استفراغ است. لیدوکائیـن (Lidocaine) می‌تواند باعث فشار خون پایین و ضربان قلب نامنظم شود. نگرانی‌هایی وجود دارد که تزریق آن به مفصل می‌تواند باعث ایجاد مشکل در غضروف شود.

2. آیا لیدوکائین باعث از بین رفتن اسپرم میشود؟

لیدوکائین کمی سطح حساسیت شما را در طول رابطه جنسی کاهش می‌دهد. مطالعات اسپری لیدوکائین نشان می‌دهد که اگرچه ممکن است احساس بی‌حسی خفیفی در آلت تناسلی خود داشته باشید، اما معمولاً هیچ تأثیر منفی بر تجربه کلی جنسی شما وجود ندارد.

3. ضرر لیدوکائین در بارداری

 • لیدوکائین ممکن است برای استفاده در دوران بارداری قابل قبول باشد.
 • مطالعات حیوانی هیچ خطری را نشان نمی‌دهد اما مطالعات انسانی در دسترس نیست یا مطالعات حیوانی خطرات جزئی را نشان می‌دهد و مطالعات انسانی انجام شده هیچ خطری را نشان نمی‌دهد.
 • لیدوکائین وارد شیر مادر می‌شود. در صورت شیردهی احتیاط کنید.

فروش پودر لیدوکائین و عمده

پودر لیدوکائین یک بی‌حس‌کننده (داروی بی‌حس‌کننده) است و با انسداد سیگنال‌های عصبی در بدن شما کار می‌کند. شکل موضعی (برای استفاده روی پوست) برای کاهش درد یا ناراحتی ناشی از تحریکات پوستی مانند آفتاب سوختگی، گزش حشرات، پیچک سمی، بلوط سمی، سماق سمی و بریدگی، خراش یا سوختگی جزئی استفاده می‌شود.

همچنین از آن برای درمان ناراحتی مقعدی ناشی از بواسیر استفاده می‌شود. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص لیدوکائین و دریافت آنالیز لیدوکائین با کارشناسان ما در واحد فروش شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید. فروش لیدوکائین در بسته‌بندی‌های 15 و 20 کیلوگرمی محصول کشور آلمان و هند صورت می‌گیرد. برای خرید لیدوکائین پودری بیس و هیدروکلراید با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست