خرید اداتا 2 سدیم

فروش ادتا 2 سدیم در این شرکت با بهترین قیمت و کیفیت انجام می شود. EDTA ماده‌ای است که به دلیل توانایی آن در تشکیل کلات با یون‌های فلزی مختلف در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. داروسازی، دندانپزشکی، تصفیه آب، نساجی، مواد شوینده و آرایشی از جمله صنایعی هستند که از آنها استفاده می‌کنند. EDTA 2 Na و EDTA 4 Na اشکال مختلف این ماده هستند که بیشترین تقاضا را دارند. در این مقاله سعی داریم تا شما را با کاربردهای ادتا 2 سدیم و در نهایت خرید ادتا دو سدیم بیشتر آشنا کنیم.

خواص ادتا 2 سدیم
اسامی دیگر اتیلن دی آمین تترا استیک اسید
فرمول شیمیایی C10H16N2O8
وزن مولکولی  292/24g/mol
بسته بندی کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده چین
قیمت ادتا دو سدیم
جهت دریافت قیمت پودر edta تماس بگیرید 📞
خلوص 99.9%
شکل ظاهری پودر کریستالی سفید
کاربرد · مواد شوینده
· عامل پردازش فیبر
· مواد آرایشی
· افزودنی‌های مواد غذایی
· کود ریز مغذی کشاورزی و آبزی پروری
· تنظیم‌کننده‌های pH در رنگ‌رزی الیاف پشم و پلی آمید
· آغازگر پلیمریزاسیون

ادتا 2 سدیم چیست؟

اتیلن دی آمین تترا استیک اسید (EDTA) یا همان ادتا که به چندین نام دیگر نیز شناخته می‌شود. این یک اسید پلی پروتیک است که حاوی چهار گروه کربوکسیلیک اسید (هیدروژن‌های اسیدی قرمز هستند) و دو گروه آمین با الکترون‌های جفت تنها (نقاط سبز) است. ادتا در مقیاس صنعتی از اتیلن دی آمین، فرمالدئید و منبع سیانید (HCN یا NaCN) ساخته می‌شود. سالانه بیش از 100000 تن متریک تولید می‌شود.

این ماده نخستین‌بار توسط فردیناند مانز در سال 1935 ساخته شد. شکل ظاهری این ماده به صورت جامد بی‌رنگ و محلول در آب است که به طور گسترده‌ای برای حل‌کردن سنگ آهک استفاده می‌شود .اتیلن دی آمین تترا استیک اسید یک اسید آمینو پلی‌کربوکسیلیک و یک جامد بدون آب و محلول در آب است. پایه اصلی آن اتیلن دی آمین تترا استات است. از این ماده برای حل مقادیر سنگ آهک استفاده می‌شود.

قیمت ادتا دو سدیم

پس از اتصال ادتا به یک مجموعه فلزی، یون‌های فلزی در محلول باقی می‌مانند اما واکنش‌پذیری کمتری دارند. ادتا به عنوان چندین نمک تولید می‌شود، به ویژه ادتا 2 سدیم و 4 سدیم، دی سدیم ادتا و تترا سدیم ادتا معمولاً به صورت هیدرات می‌باشد. دی سدیم ادتا (اتیلن دی آمین تترا استیک اسید دی سدیم اسید) یک عامل کیلیت است که برای جداسازی و کاهش واکنش یون‌های فلزی که ممکن است در بسیاری از محصولات صنعتی و مراقبت شخصی وجود داشته باشد استفاده می‌شود.

مترادف‌های ادتا 2 سدیم

  • نمک (اتیلن دی نیتریلو) تترا استیک اسید دی سدیم
  • نمک ادتا دوسدیم
  • ادتا دوسدیم بی آب
  • نمک اتیلن بیس (ایمینودی استیک اسید) دی سدیم
  • نمک اتیلن دی آمین تترا استیک اسید دی سدیم
  • Na2-EDTA
  • Na2H2EDTA

کاربردهای ادتا 2 سدیم در صنعت

در صنعت، ادتا 2 سدیم به طور عمده برای جداسازی یون‌های فلزی در محلول آبی استفاده می‌شود. ادتا 2 سدیم به عنوان مواد اولیه صنعتی در صنایع مختلفی نظیر صنایع نساجی، به عنوان یک ماده اصلی به منظور جلوگیری از تغییر رنگ محصولات رنگی استفاده می‌شود. همچنین در صنعت صنایع کاغذ و چوب، نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عملکرد صابون و مواد شوینده نیز به دلایل مشابه، محلول‌های تمیزکننده اغلب حاوی ادتا است. به همین شیوه EDTA در صنایع سیمان برای تعیین آهک آزاد و منیزیم آزاد در سیمان و کلینکر استفاده می‌شود.

کاربرد ادتا 2 سدیم  در کشاورزی

محلول‌سازی یون‌های اکسید آهن درpH  خنثی یا زیر آن می‌تواند با استفاده از ادتا انجام شود. این خاصیت در کشاورزی از جمله هیدروپونیک مفید است. با این حال، با توجه به وابستگی به pH تشکیل لیگاند، EDTA برای بهبود حلالیت آهن در خاک‌های خنثی فوق مفید نیست. در غیر این صورت، در pH تقریباً خنثی و بالاتر، آهن (III) نمکی نامحلول را تشکیل می‌دهد، که برای گونه‌های گیاهی ، قابل دسترس نیست.

کاربردهای ادتا دو سدیم در داروها

یک عامل کلات کننده است که قادر به حذف فلزات سنگین مانند سرب یا جیوه از خون است. به همین دلیل ادتا برای اتصال به یون‌های فلزی در درمان بیماری‌هایی که در اثر مسمومیت با سرب و جیوه ایجاد می‌شوند، استفاده می‌شود. ادتا برای پایین آمدن سطح کلسیم خون وقتی که در حد خطرناکی بالا رفته است، استفاده می‌شود. EDTA همچنین برای کنترل اختلالات ریتم قلبی ناشی از داروی قلب به نام دیجیتالیس (دیگوکسین، لانوکسین) استفاده می‌شود. همچنین از ادتا برای حذف بیش از حد آهن از بدن استفاده می‌شود. این راه برای درمان عارضه انتقال خون تکراری استفاده می‌شود، همان‌طور که برای درمان تالاسمی استفاده می‌شود.

فروش ادتا دو سدیم

در دندانپزشکی زمانی که ریشه دندان خالی می‌شود، مقداری از مواد مورد استفاده باقی می‌ماند. دندانپزشکان از ادتا 2 سدیم برای حذف این مواد اضافی استفاده می‌کنند. این ماده به عنوان یک نگهدارنده (معمولاً برای تقویت عمل نگهدارنده دیگری مانند بنزالکونیوم کلرید یا تیمرزال) در آماده‌سازی چشم و پلک‌ها استفاده می‌شود. ادتا دو سدیم به طور گسترده‌ای در تجزیه و تحلیل خون استفاده می‌شود. این یک ضد انعقاد برای نمونه‌های خون برای CBC / FBE‌ها است، در حالی که ادتا دو سدیم کلسیم موجود در نمونه خون را متوقف می‌کند، پروسه انعقاد را متوقف می‌کند و باعث حفظ سلول‌های خون می‌شود. ادتا دو سدیم پراکنده‌کننده لجن است و در کاهش رشد باکتریایی در طی لنز داخل چشم دیده شده است.

این ماده به عنوان درمانی برای کراتوپاتی نواری کلسیفی شناخته شده است و از آن برای خنثی کردن صدمات قرنیه ناشی از هیدروکسید کلسیم استفاده می‌شود، که بیشتر به عنوان سوختگی آهکی نیز شناخته می‌شود. به عنوان ماده نگهدارنده، نشان داده شده كه مقدار كم فلزات سنگین را در غلظت‌های بسیار كم غیرفعال می‌كند.در حال حاضر از آن برای تهیه آکولار (قطره چشمی ketorolac tromethamine) و Betagen استفاده می‌شود.

کاربرد ادتا دو سدیم در غذا:

 ادتا 2 سدیم به بعضی از مواد غذایی به عنوان نگه‎‌دارنده یا تثبیت‌کننده برای جلوگیری از رنگ‌آمیزی اکسیداتیو کاتالیزوری که توسط یون‌های فلزی کاتالیز می‌شود اضافه می‌شود. در نوشابه‌های حاوی اسید اسکوربیک و بنزوات سدیم تشکیل بنزن (سرطان‌زا) را کاهش می‌دهد. کاهش سختی آب در برنامه‌های لباسشویی و انحلال مقیاس در دیگ‌های بخار، همگی به مصرف ادتا وابسته است. ادتا 2 سدیم به عنوان یک افزودنی در طیف گستردهای از محصولات از جمله کنسرو ماهی و میگو، کنسرو قارچ و سیب زمینی سرخ شده استفاده می‌شود و همچنین برای جلوگیری از خشکی به سس سالاد اضافه می‌شود.

ادتا دو سدیم در لوازم آرایشی:

مواد اولیه آرایشی بهداشتی مناسب جهت تولید شامپوها، پاک‌کننده‌ها و سایر محصولات مراقبت شخصی، از اهمیت ویژه ایی برخوردار می‌باشد که ادتا 2 سدیم به عنوان یک عامل توالی برای بهبود پایداری آن‌ها در هوا استفاده می‌شود. دی سدیم EDTA به طور گسترده در انواع مرطوب کننده‌ها، محصولات مراقبت از پوست، پاک کننده‌ها، صابون‌های حمام، شامپوها و نرم کننده‌ها، رنگ مو، لوسیون‌ها و سایر محصولات استفاده می‌شود.

این نمک به دلیل ساختاری که دارد به یون‌های فلزی متصل شده و فلزات را غیر فعال می‌کند. در محصولات آرایشی و بهداشتی از این خاصیت دی سدیم EDTA برای جلوگیری از تغییر در ساختار شیمیایی محصولات و در نتیجه خراب شدن آن، تغییرات ناخواسته در محصولات، تغییر pH، تغییر در عطر یا بافت محصولات استفاده می‌شود.

ادتا دو سدیم در صنعت نساجی:

در صنعت نساجی، ادتا 2 سدیم یون‌های فلزی آزاد و مضر را حذف می‌کند، از تغییر رنگ پارچه‌ها جلوگیری می‌کند و همچنین از رسوب مواد در تجهیزات صنعتی که در دمای بسیار بالا کار می‌کنند جلوگیری می‌کند. به طور کلی EDTA واکنش پذیری فلزات را کاهش می‌دهد و از هر گونه عوارض جانبی که ممکن است در حضور آن رخ دهد جلوگیری می‌کند.

کاربرد ادتا 2 سدیم در آزمایشگاه

در آزمایشگاه، EDTA به طور گسترده‌ای برای مهار یون‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، تخلیه یون معمولاً برای غیرفعال کردن آنزیم‌های وابسته به فلز، یا به عنوان معیاری برای واکنش آنها یا برای سرکوب آسیب به DNA، پروتئین‌ها و پلی ساکاریدها استفاده می‌شود. در شیمی تجزیه، ادتا 2 سدیم در تیتراسیون کمپلکس سنجی و آنالیز سختی آب یا به عنوان ماده فیلتر کننده برای جداسازی یون‌های فلزی که در تجزیه و تحلیل تداخل دارند استفاده می‌شود.

وارد کننده ادتا 2 سدیم

آزمایشگاه شیمی

اسید تترا استیک اتیلن دی آمین (EDTA)، که دارای بسیاری از اتم‌های هماهنگ است، بین یک مولکول EDTA و یون فلزی یک کلات بسیار پایدار تشکیل می‌دهد. از معرف‌های کلات‌کننده برای تیتراسیون کلات و جداسازی یون‌های فلزی استفاده می‌شود. آن‌ها همچنین برای ماسک کردن یون‌های خاص، حل کردن فلزات در حلال‌های آلی و برای کروماتوگرافی گازی از یون‌های فلزی استفاده می‌شوند. شاخص‌های فلزی معرف‌هایی هستند که می‌توانند برای تعیین غلظت یون فلز در محلول‌ها از نظر رنگی یا فلوئورومتریک استفاده شوند.

آزمایشگاه‌های تشخیص طبی

در هیستوپاتولوژی، EDTA می‌تواند به عنوان یک عامل تجزیه‌کننده کننده مورد استفاده قرار گیرد و باعث می‌شود پس از نهایی‌شدن نمونه بافت، می‌توان بخش‌ها را با استفاده از میکروتوم برش داد.EDTA همچنین به عنوان مهارکننده طیف وسیعی از متالوپپتیدازها شناخته می‌شود، روش مهار از طریق گچ‌گیری یون فلزی مورد نیاز فعالیت کاتالیزوری رخ می‌دهد.

EDTA همچنین می‌تواند برای تست فراهمی زیستی قابل دسترس بودن فلزات سنگین در رسوبات مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، این ممکن است فراهمی زیستی قابل دسترس بودن فلزات موجود در محلول را تحت تأثیر قرار دهد، که ممکن است نگرانی در مورد تأثیرات آن در محیط زیست بخصوص با توجه به کاربردهای گسترده آن ایجاد کند.

آنالیز ادتا 2 سدیم

قیمت ادتا 2 سدیم
آنالیز ادتا 2 سدیم

جهت دریافت آنالیز جدیدتر ادتا 2 سدیم با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

فروش ادتا دو سدیم

قیمت edta صنعتی در بازار با قیمت گرید آزمایشگاهی ان بسیار متفاوت بوده و در هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید. شما می‌توانید برای خرید ادتا دو سدیم باکیفیت با نازل‌ترین قیمت به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.

تولید ادتا در ایران

متاسفانه در حال حاضر هیچ کارخانه فعال در زمینه تولید ادتا در ایران وجود ندارد و کلیه گریدهای آن وارداتی می‌باشد. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه واردات و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. جهت دریافت قیمت نمک edta و کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده در فرمولاسیون و دریافت آنالیز محصول با کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

نتیجه گیری:

EDTA یک محصول بسیار مفید است، اما استفاده بیش از حد آن می‌تواند خطرات زیست محیطی ایجاد کند. این محصول با ورود به خاک، جذب فلزات سنگین را کاهش می‌دهد و از طرفی ورود آن به آب‌های زیرزمینی باعث آلودگی این منابع می‌شود.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست