خرید اداتا 2 سدیم

خرید ادتا 2 سدیم

یکی از محصولاتی که شرکت پیشگامان شیمی با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت برای فروش عرضه می کند، ادتا 2 سدیم است. EDTA ماده‌ای است که به دلیل توانایی آن در تشکیل کلات با یون‌های فلزی مختلف در بسیاری از صنایع مانند داروسازی، دندانپزشکی، تصفیه آب، نساجی، مواد شوینده و آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. EDTA 2 Na و EDTA 4 Na از اشکال مختلف این ماده و بسیار پر تقاضا هستند. در این مقاله سعی داریم، شما را با کاربردهای ادتا 2 سدیم و در نهایت خرید ادتا دو سدیم بیشتر آشنا کنیم.

جهت دریافت آنالیز و نمونه

و استعلام قیمت ادتا 2 سدیم

و همچنین دریافت آنالیز و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت ادتا دو سدیم صنعتی

نام های دیگر اتیلن دی آمین تترا استیک اسید
فرمول شیمیایی C10H16N2O8
وزن مولکولی  292/24g/mol
خلوص %99.9
شکل ظاهری پودر کریستالی سفید
بسته بندی
کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده چین
قیمت ادتا 2 سدیم 💲 جهت دریافت قیمت پودر edta تماس بگیرید 📞
کاربرد ادتا 2 سدیم ✔ · مواد شوینده
· عامل پردازش فیبر
· مواد آرایشی
· افزودنی‌های غذایی
· کود ریز مغذی کشاورزی و آبزی پروری
· تنظیم‌کننده‌های pH در رنگ‌رزی الیاف پشم و پلی آمید
· آغازگر پلیمریزاسیون

ادتا 2 سدیم چیست؟

اتیلن دی آمین تترا استیک اسید (EDTA) یا همان ادتا که به چندین نام دیگر نیز شناخته می‌شود، یک اسید پلی پروتیک است که حاوی چهار گروه کربوکسیلیک اسید (هیدروژن‌های اسیدی قرمز) و دو گروه آمین با الکترون‌های جفت تنها (نقاط سبز) است. ادتا در مقیاس صنعتی از اتیلن دی آمین، فرمالدئید و منبع سیانید (HCN یا NaCN) ساخته می‌شود.

این ماده نخستین‌بار توسط فردیناند مانز در سال 1935 ساخته شد. شکل ظاهری این ماده به صورت جامد بی‌رنگ و محلول در آب است که به طور گسترده‌ای برای حل‌کردن سنگ آهک استفاده می‌شود. اتیلن دی آمین تترا استیک اسید یک اسید آمینو پلی‌کربوکسیلیک و یک ماده جامد بدون آب و محلول در آب است. پایه اصلی آن اتیلن دی آمین تترا استات است. از این ماده برای حل مقادیر سنگ آهک استفاده می‌شود.

قیمت ادتا دو سدیم

پس از اتصال ادتا به یک مجموعه فلزی، یون‌های فلزی در محلول باقی می‌مانند، اما واکنش‌پذیری کمتری دارند. دی سدیم ادتا (اتیلن دی آمین تترا استیک اسید دی سدیم اسید) یک عامل کیلیت است که برای جداسازی و کاهش واکنش یون‌های فلزی استفاده می‌شود. این یون‌های فلزی ممکن است، در بسیاری از محصولات صنعتی و مراقبت شخصی وجود داشته باشد.

مترادف‌های ادتا 2 سدیم

  • نمک (اتیلن دی نیتریلو) تترا استیک اسید دی سدیم
  • نمک ادتا دوسدیم
  • ادتا دوسدیم بی آب
  • نمک اتیلن بیس (ایمینودی استیک اسید) دی سدیم
  • نمک اتیلن دی آمین تترا استیک اسید دی سدیم
  • Na2-EDTA
  • Na2H2EDTA

کاربردهای ادتا 2 سدیم در صنعت

در صنعت، ادتا 2 سدیم به طور عمده برای جداسازی یون‌های فلزی در محلول آبی استفاده می‌شود. ادتا 2 سدیم به عنوان ماده اولیه در صنایع مختلفی نظیر صنایع نساجی حضور دارد و کاربرد آن جلوگیری از تغییر رنگ محصولات رنگی است. همچنین در صنایع کاغذ و چوب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. صابون، مواد شوینده و محلول‌های تمیزکننده نیز به دلایل مشابه،  اغلب حاوی ادتا هستند. EDTA در صنایع سیمان برای تعیین آهک و منیزیم آزاد در سیمان و کلینکر استفاده می‌شود.

کاربرد ادتا 2 سدیم در کشاورزی

محلول‌سازی یون‌های اکسید آهن در pH خنثی یا محدوده اسیدی می‌تواند با استفاده از ادتا انجام شود. با این حال، با توجه به وابستگی به pH تشکیل لیگاند، EDTA برای بهبود حلالیت آهن در خاک‌های خنثی، مفید نیست.

کاربردهای ادتا دو سدیم در داروسازی

EDTA به عنوان یک عامل کلات کننده، قادر به حذف فلزات سنگین مانند سرب یا جیوه از خون است. به همین دلیل از آن برای اتصال به یون‌های فلزی در درمان بیماری‌هایی که در اثر مسمومیت با سرب و جیوه ایجاد می‌شوند، استفاده می‌شود. اگر کلسیم خون به میزان زیاد و خطرناکی بالا رود، ادتا می تواند سطح آن را کاهش داده و شرایط پیش آمده را بهبود بخشد. EDTA همچنین برای کنترل اختلالات ریتم قلبی ناشی از داروی قلب به نام دیجیتالیس (دیگوکسین، لانوکسین) کاربرد دارد. همچنین از ادتا برای حذف آهن مازاد در بدن استفاده می‌شود.

فروش ادتا دو سدیم

در دندانپزشکی زمانی که ریشه دندان خالی می‌شود، مقداری از مواد مورد استفاده باقی می‌ماند. دندانپزشکان از ادتا 2 سدیم برای حذف این مواد اضافی استفاده می‌کنند. این ماده به عنوان یک نگهدارنده (معمولاً برای تقویت عمل نگهدارنده دیگری مانند بنزالکونیوم کلرید یا تیمرزال) کاربرد دارد. ادتا دو سدیم به طور گسترده‌ای در تجزیه و تحلیل خون استفاده می‌شود. در حالی که ادتا دو سدیم، کلسیم موجود در نمونه خون را کاهش می دهد، پروسه انعقاد را متوقف کرده و باعث حفظ سلول‌های خون می‌شود. ادتا دو سدیم پراکنده‌کننده لجن است و در کاهش رشد باکتریایی در لنزهای چشمی نیز نقش دارد.

استفاده از این ماده به عنوان راهی برای درمان کراتوپاتی نواری (کلسیفیه) و برای خنثی کردن صدمات قرنیه ناشی ازهیدروکسید کلسیم استفاده می‌شود. ادتا دو سدیم به عنوان ماده نگهدارنده، مقدار كم فلزات سنگین را در غلظت‌های بسیار كم غیرفعال می‌كند. در حال حاضر از آن برای تهیه آکولار (قطره چشمی ketorolac tromethamine) و Betagen استفاده می‌شود.

کاربرد ادتا دو سدیم در غذا:

ادتا 2 سدیم به برخی مواد غذایی به عنوان نگه‎‌دارنده یا تثبیت‌کننده اضافه می‌شود. در نوشابه‌های حاوی اسید اسکوربیک و بنزوات سدیم تشکیل بنزن (عامل سرطان‌زا) را کاهش می‌دهد. کاهش سختی آب در برنامه‌های لباسشویی و مقیاس انحلال در دیگ‌های بخار، همگی به مصرف ادتا وابسته است. ادتا 2 سدیم به عنوان یک افزودنی در طیف گسترده ای از محصولات از جمله کنسرو ماهی و میگو، کنسرو قارچ و سیب زمینی سرخ شده استفاده می‌شود و همچنین برای جلوگیری از خشک شدن به سس سالاد اضافه می‌شود.

ادتا دو سدیم در لوازم آرایشی:

اهمیت مواد اولیه ای که در تولید لوازم آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، پاک‌کننده‌ و سایر محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود، غیرقابل انکار است. در این محصولات از ادتا 2 سدیم به عنوان یک عامل توالی برای بهبود پایداری آن‌ها در هوا استفاده می‌شود. دی سدیم EDTA به طور گسترده در انواع مرطوب کننده‌ها، محصولات مراقبت از پوست، پاک کننده‌ها، صابون‌های حمام، شامپوها و نرم کننده‌ها، رنگ مو، لوسیون‌ها و سایر محصولات کاربرد دارد.

این نمک به دلیل نوع ساختارش، به یون‌های فلزی متصل شده و فلزات را غیر فعال می‌کند. از این خاصیت دی سدیم EDTA در محصولات آرایشی و بهداشتی برای جلوگیری از تغییر در ساختار شیمیایی محصولات و در نتیجه خراب شدن آن استفاده می‌شود. EDTA همچنین از تغییر pH، تغییر در عطر یا بافت محصولات جلوگیری می کند.

ادتا دو سدیم در صنعت نساجی:

در صنعت نساجی، ادتا 2 سدیم یون‌های فلزی آزاد و مضر را حذف کرده و مانع تغییر رنگ پارچه‌ها می شود. همچنین از رسوب مواد در تجهیزات صنعتی که در دمای بسیار بالا کار می‌کنند، جلوگیری می‌کند. به طور کلی EDTA واکنش پذیری فلزات را کاهش داده و مانع از بروز هرگونه عوارض جانبی که ممکن است، در حضور آن رخ دهد، می شود.

کاربرد ادتا 2 سدیم در آزمایشگاه

در آزمایشگاه، EDTA به طور گسترده‌ای برای مهار یون‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، تخلیه یون معمولاً برای غیرفعال کردن آنزیم‌های وابسته به فلز، یا به عنوان معیاری برای واکنش آنها یا برای سرکوب آسیب به DNA، پروتئین‌ها و پلی ساکاریدها استفاده می‌شود. در شیمی تجزیه، ادتا 2 سدیم در تیتراسیون کمپلکس سنجی و آنالیز سختی آب یا به عنوان ماده فیلتر کننده برای جداسازی یون‌های فلزی که در تجزیه و تحلیل تداخل دارند، استفاده می‌شود.

وارد کننده ادتا 2 سدیم

آنالیز ادتا 2 سدیم

قیمت ادتا 2 سدیم
آنالیز ادتا 2 سدیم

جهت دریافت آنالیز جدیدتر ادتا 2 سدیم با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

فروش ادتا دو سدیم

قیمت EDTA صنعتی در بازار با قیمت گرید آزمایشگاهی آن بسیار متفاوت است. پس در هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید. شما می‌توانید برای خرید ادتا دو سدیم با کیفیت بالا و نازل‌ترین قیمت به ما اعتماد کنید.

تولید ادتا در ایران

متاسفانه در حال حاضر هیچ کارخانه فعالی در زمینه تولید ادتا در ایران وجود ندارد و کلیه گریدهای آن وارداتی است. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه واردات و فروش مواد شیمیایی در ایران می‌باشد. جهت دریافت قیمت نمک EDTA و کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده در فرمولاسیون و دریافت آنالیز محصول، با کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

EDTA محصولی بسیار مفید است، اما استفاده بیش از حد آن می‌تواند، خطرات زیست محیطی ایجاد کند. این محصول با ورود به خاک، جذب فلزات سنگین را کاهش می‌دهد و از طرفی ورود آن به آب‌های زیرزمینی باعث آلودگی این منابع می‌شود.

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست