خرید بنزالکونیوم کلراید

خرید بنزالکونیوم کلراید

این شرکت بنزالکونیوم کلراید را در بشکه‌های 200 کیلوگرمی از کشورهای آلمان و چین وارد می‌کند. جهت خرید بنزالکونیوم کلراید و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت آدیپیک اسید صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش عمده بنزالکونیوم کلراید

⭐به انگلیسی Benzalkonium Chloride
⭐مترادف آلکیل دی متیل بنزیل آمونیوم کلرید؛ ADBAC; ترکیبات آمونیوم چهارتایی؛ کوات
⭐فرمول شیمیایی C17h30cln
⭐شناسه محصول (cas no) 264-151-6
⭐شکل ظاهری مایع بی رنگ شفاف
⭐خلوص 80%
⭐گرید صنعتی، آرایشی، دامی
⭐کاربرد نگهدارنده و ضد میکروبی، سورفکتانت
⭐ تولیدکننده چین، آلمان
⭐ بسته بندی بشکه 200 کیلوگرمی
⭐ قیمت لطفا تماس بگیرید
⭐ محل تحویل  شورآباد تهران

بنزالکونیوم کلراید چیست

بنزالکونیوم کلراید نوعی نمک آلی می‌باشد که در محصولات تمیز کننده دست و صورت بکار برده می‌شود، این ماده همچنین به عنوان یک شوینده کاتیونی آمونیوم کواترنر دسته‌بندی می‌شود. این ماده می‌تواند به عنوان ضدعفونی‌کننده و نگهدارنده در مراقبت‌های شخصی، مراقبت‌های بهداشتی، خانگی، دارویی و صنعتی مورد استفاده قرار گیرد.در حال حاضر بنزالکونیوم کلراید (BAC) متداول‌ترین ماده نگهدارنده ضد میکروبی در محلول‌های چشم، اسپری‌های بینی و مواد آرایشی است.

این ماده معمولاً که از مواد شیمیایی صنعتی میباشد، به عنوان ماده فعال‌کننده و ضد باکتری استفاده می‌شود و معمولاً در محصولات تمیز کننده خانگی یافت می‌شود.کلرید بنزتونیوم یا همان بنزالکونیوم کلراید جایگزین Triclosan به عنوان عامل جدید “ضد باکتری” در صابون‌های آرایشی و بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها شده است. سمیت و خطراتی که تریکلوزان هنگام جذب از طریق پوست برای بدن ایجاد می‌کند، به طور معمول شناخته شده است.

فرمول شیمیایی کلرید بنزالکونیوم

فروش بنزالکونیوم کلراید

C27H42NO2.Cl یا C27H42ClNO2

کاربرد بنزالکونیوم کلراید

اگرچه بیوسیدها در غلظت‌های پایین برای کنترل آفات استفاده شده‌اند، اما می‌توانند مضرتر از مواد شیمیایی صنعتی باشند، زیرا انسان به طور مستقیم و مکرر در معرض این بیوسیدها قرار دارد. بنزالکونیوم کلرید (BAC یا BKC) یک ماده غیر سمی است که برای کنترل آفات استفاده می شود.

بیوسیدها آفت کش های غیر کشاورزی هستند که برای کنترل، از بین بردن، مهار، سم زدایی یا جلوگیری از ارگانیسم های مضر به روش هایی غیر از اعمال فیزیکی و مکانیکی صرف استفاده می شوند. آنها شامل مواد فعال مانند میکروارگانیسم ها و موادی هستند که بر ارگانیسم های مضر تأثیر می گذارند. محصولی که حاوی یک یا چند مورد از این مواد فعال باشد، محصول بیوسیدال نامیده می شود.

بنزالکونیوم کلراید برای چه استفاده می‌شود

بنزالکونیوم کلرید (BAC) در درجه اول به عنوان ماده نگهدارنده و ضد میکروبی و در مرحله دوم به عنوان سورفاکتانت استفاده می‌شود. این ماده با از بین بردن میکروارگانیسم‌ها و جلوگیری از رشد آینده آنها کار می‌کند، و به همین دلیل اغلب به عنوان ماده‌ای در دستمال مرطوب ضد باکتری، کرم‌های ضدعفونی‌کننده و پمادهای ضد خارش ظاهر می‌شود.

در محصولات آرایشی، از خواص ضد میکروبی آن برای محافظت از محصولات در برابر خراب شدن استفاده می‌شود. این بیشتر در محصولات مراقبت شخصی مانند کرم راش، پودر بوی پا، لوسیون صورت، پاک‌کننده، آرایش و ضد آفتاب استفاده می‌شود.

ضدعفونی‌کننده‌های دستی مبتنی بر بنزالکونیوم کلراید چندین مزیت بارز نسبت به ضدعفونی‌کننده‌های دستی مبتنی بر الکل دارند. در حالی که هر دو فرم محصول، مونوگرافی FDA برای محصولات ترکیبی هستند، سریع عمل می‌کنند و اجازه استفاده بدون آب و حوله را می‌دهند، محصولات مبتنی بر کلرید بنزالکونیوم غیر قابل اشتعال هستند، به پوست آسیب نمی‌رسانند، ماندگار هستند و لباس را لکه‌دار نمی‌کنند.

طبق اداره غذا و دارو (FDA) ،0.1-0.13٪ وزنی / وزنی بنزالکونیوم کلراید به عنوان “داروی ضدعفونی‌کننده” بی‌خطر و مؤثر در نظر گرفته می‌شود. همچنین وقتی در دهانشویه‌های خوراکی قرار می‌گیرد به عنوان بی‌خطر و مؤثر شناخته شده است.

خرید بنزالکونیوم کلراید
خرید بنزالکونیوم کلراید

بنزالکونیوم کلراید همچنین به عنوان یک ضدعفونی‌کننده و شستشوی دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. مطالعات بالینی کوتاه مدت و طولانی مدت نشان داده است که بنزالکونیوم کلراید موجود در محصولات داخل بینی ایمن و قابل تحمل است.

هنگامی که به عنوان یک ماده فعال در محصولاتی مانند صابون های ضد باکتری، ضد عفونی کننده، یا ضد عفونی کننده، ضدعفونی کننده های موضعی یا مواد پاک کننده استفاده می شود، بنزالکونیوم عمدتاً به شکل نمک آن، بنزالکونیوم کلراید، که اغلب تنها ماده فعال موجود است و برای هدف اصلی شستشوی موضعی کاهش باکتری های روی پوست .

برعکس، زمانی که بنزالکونیوم کلراید به عنوان یک ماده کمکی در انواع محصولات آبی بینی، چشم یا گوش استفاده می شود، به عنوان نگهدارنده ضد میکروبی انتخابی برای تسهیل اقدامات موثر باکتری کش و قارچ کش برای کمک به به حداقل رساندن رشد ارگانیسم های ناخواسته در بدن استفاده می شود.

موارد استفاده

بنزالکونیوم کلراید معمولاً به عنوان ضدعفونی کننده در دسته غذایی، صنعتی و خانگی استفاده می شود.

بنزالکونیوم کلراید یک ماده فعال در چندین محصول مصرفی، از جمله محصولات دارویی مانند قطره ها یا اسپری های چشم، گوش و بینی، به عنوان نگهدارنده است. محصولات مراقبت شخصی مانند ضدعفونی کننده دست، دستمال مرطوب، شامپو، دئودورانت و لوازم آرایشی؛ ضد عفونی کننده های پوست، مانند باکتین و دتول؛ پاستیل گلو و دهانشویه، به عنوان یک بیوسید.

کرم های اسپرم کش؛ درمان‌های بدون نسخه یک‌بار مصرف برای تبخال، تبخال و تاول‌های تب مانند RELEEV و Viroxyn. درمان سوختگی و زخم؛ اسپری ضد عفونی کننده برای پاکسازی سطوح سخت؛ پاک کننده های کف و سطوح سخت به عنوان یک ضد عفونی کننده، مانند لیزول. جلبک کش ها برای پاکسازی جلبک ها، خزه ها و گلسنگ ها از مسیرها، کاشی های سقف، استخرهای شنا و سنگ تراشی.

بنزالکونیوم کلراید همچنین در چندین فرآیند و محصول غیر مصرف کننده استفاده می شود. به عنوان مثال، به عنوان یک ماده فعال در ضدعفونی جراحی. فهرست جامعی از کاربردها شامل کاربردهای صنعتی است . بنزالکونیوم کلرید نگهدارنده ای است که اغلب در قطره های چشمی استفاده می شود. محدوده غلظت معمولی از 0.004 تا 0.01٪ است. غلظت های بالاتر می تواند سوزاننده باشد و می تواند آسیب جبران ناپذیری به اندوتلیوم قرنیه وارد کند .

مواجهه شغلی با بنزالکونیوم کلراید با ایجاد آسم مرتبط است . علاوه بر این، بنزالکونیوم کلراید معمولاً به عنوان یک نگهدارنده دارویی و ضد میکروبی از دهه 1940 استفاده شده است. بنابراین، نیاز به مطالعاتی برای ارزیابی اثرات مواجهه شغلی با بنزالکونیوم کلراید به شکل ذرات معلق در هوا با در نظر گرفتن خطرات بهداشتی مرتبط وجود دارد.

محصولات حاوی بنزالکونیوم کلراید

کلرید بنزالکونیوم را می‌توان در موارد زیر یافت:

 • محصولات تمیز کننده خانگی، مانند مواد شوینده لباس
 • محصولات مراقبت شخصی
 • مرطوب‌کننده‌ها، پاک‌کننده‌های آرایش و پاک‌کننده‌ها
 • شامپوها و محصولات مو
 • دستمال مرطوب
 • ضدعفونی‌کننده‌ها
 • محصولات دندانپزشکی
 • اسپری بینی و استنشاق‌کننده‌های آسم (تیوتروپیوم)

قطره‌های چشم و محلول‌های چشم، از جمله

 • درمان‌های گلوکوم
 • قطره چشم ضد باکتری
 • قطره چشم کورتیکواستروئید
 • قطره چشم آنتی‌هیستامین
 • قطره چشمی روان‌کننده / اشک مصنوعی
 • راه‌حل‌های لنز تماسی
خرید بنزالکونیوم کلراید
فروش بنزالکونیوم کلراید

محصولات صنعتی مورد استفاده در

 • متالورژی
 • کشاورزی
 • ساخت منسوجات و رنگ‌ها

چه چیزی ممکن است با این دارو تداخل داشته باشد

مواد شوینده و صابون. بدون مشورت با پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی از هیچ محصول پوستی دیگری در همان ناحیه از پوست استفاده نکنید.

هنگام استفاده از این دارو باید مراقب چه نکاتی باشم

این دارو را وارد چشم خود نکنید. اگر این کار را انجام دادید، آن را با مقدار زیادی آب شیر خنک بشویید و به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.اگر این دارو به طور تصادفی بلعیده شد، فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

داروی خود را کجا نگهداری کنم

دور از دسترس اطفال نگه دارید.در دمای اتاق بین 15 تا 30 درجه سانتیگراد (59 تا 86 درجه فارنهایت) نگهداری شود. محکم بسته نگه دارید. این دارو را در ظرف اصلی نگهداری کنید. دور انداختن هر داروی استفاده نشده پس از تاریخ انقضا.

بنزالکونیوم کلرید 0.1٪ چیست

بنزالکونیوم کلرید 0.1٪ پودر یا ماده ژلاتینی مایل به زرد یا سفید است که در الکل، استون و آب محلول است.

بنزالکونیوم کلرید چه کاری انجام می دهد

بنزالکونیوم کلرید یک ضد عفونی کننده و ضد عفونی کننده است که به جلوگیری از رشد باکتری ها، مخمرها و قارچ ها کمک می کند اغلب در ضدعفونی کننده های کف کننده دست، صابون ها و اسپری های بینی و سایر محصولات برای از بین بردن 99.9 درصد از باکتری ها و میکروب ها یافت می شود. .

توجه: برخی از مطالعات نشان می‌دهند که این ماده ممکن است در غلظت‌های خاصی باعث تحریک چشم شود.

بنزالکونیوم کلرید چگونه ساخته می شود

بنزالکونیوم کلرید یک “ترکیب آمونیوم چهارتایی” است که می تواند از متیل کردن آمین اولیه از یک اسید چرب (یا ترکیبی از اسیدهای چرب) تهیه شود. سپس دی متیل آلکیلامین حاصل با بنزیل کلرید چهارتایی می شود.

اثر ضد میکروبی

از طریق آزمایش بر روی تعدادی از سویه های انتخاب شده، بنزالکونیوم کلرید ما (BAC / BAK / BKC) نشان داده است که در برابر طیف وسیعی از باکتری ها و مخمرهای مضر موفق است.بنزالکونیوم کلراید نیز در غیرفعال کردن ویروس های پوششی مانند کرونا، آنفولانزا، تبخال و هپاتیت در غلظت های پایین زیر 1 درصد مؤثر است.

انتشارات مختلف استفاده از بنزالکونیوم کلراید را به عنوان یک ضد ویروس موثر حمایت می کنند، به عنوان مثال در برابر آنفولانزای نوع A، SARS-CoV، M31yxo- و ویروس های مرتبط، سرخک، هرپس سیمپلکس، آدنوویروس نوع 5، دیستمپر سگ، پنومونیت گربه ها، عوامل مننگوپنومونیت، HIV-1 و بیشتر.

چگونه بنزالکونیوم کلرید را ذخیره و/یا دور بریزم

 1. در دمای اتاق نگهداری شود.
 2. یخ نزنید.
 3. تمام داروها را در مکان امنی نگهداری کنید. تمام داروها را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.
 4. داروهای مصرف نشده یا تاریخ مصرف گذشته را دور بریزید. توالت یا در مجرای فاضلاب نریزید مگر اینکه به شما گفته شده باشد.

عوارض جانبی کلرید بنزالکونیوم چیست

اثرات قرار گرفتن در معرض کوتاه مدت، کلرید بنزتونیوم برای چشم خورنده است و برای پوست تحریک‌کننده است. اثرات طولانی مدت در اثر تماس مکرر ممکن است باعث درماتیت شود.عوارض جانبی که باید در اسرع وقت به پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی خود گزارش دهید:

 1. واکنش های آلرژیک مانند بثورات پوستی، خارش یا کهیر، تورم صورت، لب ها یا زبان
 2. سوختگی شیمیایی
 3. تحریک پوست مانند قرمزی، خارش یا سوزش که از بین نمی رود

عوارض جانبی که معمولاً نیازی به مراقبت پزشکی ندارند (در صورت ادامه یا آزاردهنده بودن به پزشک یا متخصص مراقبت های بهداشتی خود گزارش دهید): احساس سوزش خفیف در اولین استفاده

چه کسانی به درماتیت تماسی بنزالکونیوم کلرید مبتلا می شوند

درماتیت تماسی تحریک کننده ناشی از بنزالکونیوم کلرید می تواند هر کسی را تحت تاثیر قرار دهد. درماتیت تماسی آلرژیک می تواند هر فردی را که به بنزالکونیوم کلرید حساس یا آلرژیک می شود، تحت تاثیر قرار دهد.هر دو درماتیت تماسی تحریک کننده و آلرژیک ناشی از کلرید بنزالکونیوم در افرادی که مانع پوستی آسیب دیده هستند، مانند افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک (اگزما) بیشتر رخ می دهد.

با توجه به استفاده از بنزالکونیوم کلراید در محلول های استریلیزاسیون و ضد عفونی کننده ها و ضدعفونی کننده ها در محیط های مراقبت های بهداشتی، کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز در معرض خطر بیشتر درماتیت تماسی نسبت به بنزالکونیوم کلرید هستند.

درماتیت تماسی بنزالکونیوم کلرید چگونه ظاهر می شود

هر دو درماتیت تماسی آلرژیک و تحریک کننده از محل تماس با بنزالکونیوم کلرید شروع می شوند. در موارد طولانی یا شدید، درماتیت ممکن است به سایر نقاط گسترش یابد . پوست آسیب دیده ممکن است قرمز، خارش دار، خشک یا پوسته پوسته باشد و همچنین ممکن است تاول یا پوسته پوسته شود.علائم ممکن است چند ساعت یا چند روز پس از تماس با بنزالکونیوم کلرید شروع شود.

برخی از افراد ممکن است پس از استفاده از محلول های چشمی حاوی کلرید بنزالکونیوم دچار درماتیت دور چشمی یا چشم یا ملتحمه (قرمزی و خارش چشم) شوند .زیرمجموعه کوچکی از افرادی که در معرض بنزالکونیوم کلرید قرار دارند ممکن است دچار بثوراتی به نام پاراکراتوز دانه ای شوند . پاراکراتوز گرانول یک بثورات پوسته‌دار قرمز یا قهوه‌ای است که بیشتر چین‌های پوستی مانند زیر بغل و کشاله ران را درگیر می‌کند. با بهبودی پوست، ممکن است پوست کنده شود .

تصور می‌شود که علاوه بر تحریک شدن توسط انسداد، اصطکاک و تعریق، پاراکراتوز دانه‌ای می‌تواند با تماس با کلرید بنزالکونیوم نیز تحریک شود. افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک مستعد ابتلا به این بیماری هستند.

درمان درماتیت تماسی بنزالکونیوم کلرید چیست

هنگامی که تشخیص درماتیت تماسی تایید شد، مهم است که از تماس با هر محصول حاوی بنزالکونیوم کلرید خودداری کنید. فرد مبتلا باید از انواع محصولات حاوی بنزالکونیوم کلراید آگاه باشد و باید برچسب مواد تشکیل دهنده محصول را به دقت مطالعه کند.اجتناب از بنزالکونیوم کلرید همراه با درمان درماتیت حاد معمولاً منجر به برطرف شدن بثورات پوستی در طی چند هفته می شود.در موارد آلرژی تماسی، این احتمال وجود دارد که فرد به طور نامحدود یا حداقل برای چندین سال به بنزالکونیوم کلرید آلرژی باقی بماند.

در حین مصرف این دارو چه چیزهایی باید بدانم یا انجام دهم

 1. به همه ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود بگویید که این دارو را مصرف می کنید. این شامل پزشکان، پرستاران، داروسازان و دندانپزشکان شما می شود.
 2. این دارو را بیش از 1 هفته استفاده نکنید مگر اینکه پزشکتان این کار را توصیه کند.
 3. این دارو ممکن است آتش بگیرد. در نزدیکی شعله باز یا هنگام سیگار کشیدن استفاده نکنید.
 4. این دارو در صورت بلعیدن ممکن است باعث آسیب شود. در صورت بلعیده شدن این دارو، فوراً با پزشک یا مرکز کنترل مسمومیت تماس بگیرید.
 5. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید به پزشک خود اطلاع دهید. شما باید در مورد فواید و خطرات استفاده از این دارو در دوران بارداری صحبت کنید.
 6. در صورت شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید. شما باید در مورد هر خطری که کودکتان را تهدید می کند صحبت کنید.

برخی از عوارض جانبی که باید فوراً با پزشکم تماس بگیرم چیست

هشدار/احتیاط: حتی اگر ممکن است نادر باشد، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی بسیار بد و گاهی کشنده هنگام مصرف دارو داشته باشند. اگر هر یک از علائم و نشانه های زیر را دارید که ممکن است به یک عارضه جانبی بسیار بد مربوط باشد، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید یا کمک پزشکی دریافت کنید:

علائم یک واکنش آلرژیک، مانند بثورات پوستی؛ کندوها؛ خارش؛ پوست قرمز، متورم، تاول دار یا پوسته پوسته شده با یا بدون تب؛ خس خس سینه؛ سفتی در قفسه سینه یا گلو؛ مشکل در تنفس، بلع یا صحبت کردن؛ گرفتگی صدا غیر معمول؛ یا تورم دهان، صورت، لب ها، زبان یا گلو.

علائم متهموگلوبینمی مانند رنگ آبی یا خاکستری لب ها، ناخن ها یا پوست؛ ضربان قلب غیر طبیعی؛ تشنج؛ سرگیجه بسیار بد یا غش کردن؛ سردرد بسیار بد؛ احساس خواب آلودگی بسیار؛ احساس خستگی یا ضعف؛ یا تنگی نفس این اثر نادر است اما در صورت وقوع ممکن است کشنده باشد.

سایر عوارض جانبی این دارو چیست

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. با این حال، بسیاری از افراد عوارض جانبی ندارند یا فقط عوارض جانبی جزئی دارند. اگر هر یک از این عوارض جانبی یا هر عارضه جانبی دیگری شما را آزار می دهد یا از بین نمی رود، با پزشک خود تماس بگیرید یا کمک پزشکی دریافت کنید:نیش زدن.اینها همه عوارض جانبی نیستند که ممکن است رخ دهند. اگر در مورد عوارض جانبی سوالی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. برای مشاوره پزشکی در مورد عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

خطرات

اخیراً، بنزالکونیوم کلراید به طور فزاینده ای به عنوان یک جزء در ضدعفونی کننده های مرطوب کننده در کره استفاده می شود و یک نگرانی جدی برای سلامتی ایجاد می کند. علاوه بر این، به دلیل قرار گرفتن در معرض مستقیم، خطرات بهداشتی قابل توجهی برای کارگرانی که با مواد شیمیایی دست و پنجه نرم می کنند، به همراه دارد.

ایمنی

بنزالکونیوم کلرید (BAC) به عنوان یک ماده فعال ضد عفونی کننده رده III توسط FDA ایالات متحده طبقه بندی شد زیرا اطلاعات ایمنی کافی برای استفاده از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده مراقبت های بهداشتی و محصول ضد عفونی کننده مصرفی وجود ندارد.

قیمت بنزالکونیوم کلراید 80%

فروش عمده بنزالکونیوم کلراید BKC در درام‌های 200 کیلوگرمی محصول کشورهای چین و آلمان آماده فروش به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست