رنگ کارموزین

خرید رنگ کارموزین

فروش رنگ کارموزین قرمز خوراکی با بهترین کیفیت و قیمت توسط شرکت پیشگامان شیمی صورت می گیرد. جهت خرید کارموزین قرمز(رنگ زرد خوراکی) با تضمین اصالت کالا و بهترین قیمت کارموزین قرمز پودری فودگرید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. رنگ خوراکی پودری قرمز را از واردکننده و تامین کننده معتبر با اطمینان خرید کنید.

جهت استعلام انواع رنگ خوراکی

و قیمت رنگ کارموزین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده رنگ‌های خوراکی و افزودنی‌های مجاز غذایی می‌باشد. این شرکت رنگ کارموزین را از آلمان و هند وارد می‌کند. حهت دریافت اطلاعات بیشتر، خرید رنگ کارموزین و خرید رنگ قرمز خوراکی با ما تماس بگیرید.

رنگ کارموزین و تاریخچه استفاده از رنگ‌های مصنوعی

افزودن مواد رنگی برای جذابیت بیشتر غذا از ابداعات اخیر نیست. عصاره ادویه‌ها و سبزیجات از اوایل سال 1500 قبل از میلاد در هند و چین برای رنگ‌آمیزی پوست استفاده می‌شد. از اوایل سال 400 قبل از میلاد شراب، ادویه‌ها و چاشنی‌ها رنگ می‌شدند. مواد رنگی مشتق شده از مواد معدنی، گیاهان و حیوانات به همراه ادویه‌هایی که نقش مهمی در توسعه تمدن‌های اولیه داشتند، تهیه می‌شدند.

متأسفانه ظهور استفاده از مواد رنگی خوراکی در اواخر 1800S و اوایل 1900S با سوء استفاده از آن‌ها در تقلب مواد غذایی همراه بود. قبل از تولید مواد رنگی مصنوعی، از عصاره‌های معدنی خطرناک اغلب برای رنگ‌آمیزی غذاها، غالباً برای استتار مواد غذایی با کیفیت پایین استفاده می‌شد.

برخی از این اقدامات فریبکارانه شامل رنگ‌آمیزی ترشیجات با سولفات مس، پنیر با ترب سرخ و سرب قرمز، چای با آرسنات مس، کرومات سرب و نیل و آب‌نبات با کرومات سرب می شد. در سال 1956، کشف اولین رنگ مصنوعی بنفش توسط سر ویلیام هنری پرکینز، جستجوی سایر رنگ‌ها را برانگیخت.

سپس توسعه بیشتر رنگ‌های مصنوعی برای صنایع غذایی جذاب شد زیرا این رنگ‌ها از نظر استحکام، رنگ و پایداری نسبت به عصاره‌های طبیعی برتر بودند و در بسیاری از رنگ‌ها به راحتی در دسترس بود. افزودن رنگ‌های مصنوعی به مواد غذایی در ایالات متحده برای اولین بار در سال 1885 برای کره قانونی شد و به دنبال آن مجوز افزودن رنگ به پنیر در سال 1896 صادر شد.

حلالیت رنگ کارموزین
رنگ کارموزین قرمز

از نظر تاریخی، رنگ دهنده‌های مصنوعی که به رنگ‌های آنیلین نیز معروف هستند از مشتقات قیر ذغال ساخته می‌شدند. اگرچه مواد رنگی قبل از افزودن به غذاها بسیار تمیز شده‌اند اما معنای منفی ارتباط آن‌ها با قطران ذغال سنگ منجر به تبلیغات نامطلوب شد. در نتیجه، رنگ‌های مصنوعی دیگر از مشتقات قطران ذغال ساخته نمی‌شوند بلکه در عوض از پتروشیمی‌های بسیار خالص تولید می‌شوند.

وزارت کشاورزی ایالات متحده تحقیق در مورد استفاده از مواد رنگی در غذاها را برای ایجاد اصول تنظیم آن‌ها را در اوایل دهه 1900 آغاز کرد. اولین قانون جامع در مورد مواد رنگی، قانون مواد غذایی و دارویی فدرال در سال 1906 بود. پیش از این، 80 ماده رنگی مختلف در غذاها استفاده شده بود.

پس از تأسیس قوانین تغذیه و مواد غذایی فدرال، وزارت کشاورزی ایالات متحده تمام ترکیبات رنگی به جز هفت مورد را بر اساس ترکیب و خلوص شناخته شده از بین برد. این قانون و یک سری تصمیمات مربوط به بازرسی مواد غذایی منجر به ایجاد یک برنامه صدور گواهینامه داوطلبانه برای مواد رنگی با تصمیم بازرسی مواد غذایی در سال 1907 می‌شود.

پس از آن، هفت رنگ دیگر به لیست تایید شده اضافه شدند. در سال 1938، قانون فدرال غذا، دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی صدور گواهینامه اجباری را ایجاد کرد که نیاز به ارسال نمونه از هر دسته رنگ برای ارزیابی خلوص بود.

به رنگ‌های مصنوعی که قبلاً با نام‌های معمول شناخته می‌شدند نام‌های مشخصی برای اطمینان از تمایز مواد مصرفی در مواد غذایی از مواد مصرفی در داروها یا مواد آرایشی برای آن‌ها مشخص شده بود. سه دسته برای تعیین نام رنگ‌ها. FD & C (مناسب برای استفاده در غذاها، داروها و مواد آرایشی)، D & C (مناسب برای استفاده در داروها و مواد آرایشی) و D & C خارجی (مناسب برای استفاده در داروها و لوازم آرایشی خارجی) تعریف شد.

رنگ کارموزین
رنگ کارموزین در خوراکی ها

کاربرد رنگ کارموزین

از کارموزین به طور گسترده‌ای در غذاهای آمریکای مرکزی، جنوبی و اروپا استفاده می‌شود. با این حال، رنگ‌های در نظر گرفته شده در یک کشور ممکن است در سایر نقاط جهان ایمن محسوب نشوند.

در ایالات متحده سمیت یک ماده رنگی تحت شرایطی مشابه تحت آزمایش قرار می‌گیرد. به دلیل اهمیت بی خطر بودن این رنگ ها، مطالعات روی حیوانات نقشی اساسی در ارزیابی آنها دارد.

رنگ کارموزین یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می‌شود. این رنگ از نمک دی استات سدیم ساخته شده است و به طور گسترده‌ای در انگلستان استفاده می‌شود.

رنگ کارموزین یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می‌شود. این از نمک نانو ساخته شده است. این ماده در غذاهایی یافت می‌شود که باید پس از تخمیر با حرارت تولید شوند. رنگ غذا نیز در محصولات غذایی مانند بلانچینگ، مارسیپان، رول سوئیس، قارچ‌ها و نوشیدنی‌ها و شیرینی‌ها یافت می‌شود. شماره آن E 122 است.

E122 (رنگ کارموزین) چیست؟

رنگ کارموزین تیره
خرید رنگ کارموزین

E122 یک ماده رنگی است که در بسیاری از محصولات مختلف، اعم از کالاهای مصرفی غذایی و غیر غذایی استفاده می‌شود. تقریباً به طور انحصاری از یک منبع گرفته شده و کاملاً مصنوعی است و از ذغال سنگ تار مشتق شده است.

نام‌های دیگر رنگ کارموزین

 • اسید قرمز 14
 • کروموتروپ FB
 • نیکل دی‌هیدروکسی 3 – [(4-سولفو-1-نفتالنیل)
 • آزو-1-نفتالین سولفونات
 • Mordant Blue 79

رنگ کارموزین اغلب هنگامی که غذا تحت تولید با حرارت قرار می‌گیرد استفاده می‌شود. کارموزین یکی دیگر از رنگ‌های مصنوعی مواد غذایی در محدوده رنگ قرمز است. این در گروه رنگ‌آمیزی آزو است و تنها با سنتز شیمیایی به عنوان یک نمک دئودولیوم تولید می‌شود.

رنگ کارموزین یک رنگ آزو است. سایر رنگ‌های آزو عبارت‌اند از: Allure Red،Sunset Yellow FCF و Tartrazine. یک رنگ آزو یک ترکیب شیمیایی است که دو گروه هیدروکربن توسط دو اتم نیتروژن پیوند دارند. حرف azo از واژه فرانسوی برای نیتروژن، azote گرفته‌شده است.

رنگ‌های آزو تقریباً 60 تا 70 درصد از تمام رنگ‌های مورد استفاده در صنایع غذایی و صنایع نساجی را تشکیل می‌دهند. دلیل آن بسیار رایج است که رنگ‌های آزوئید برای تولید محصولات ارزان و پایدارتر از رنگ‌های غذایی طبیعی هستند.

در ایالات متحده، این رنگ در سال 1939 به عنوان D & C Red No. 10 برای استفاده در داروها و لوازم آرایشی استفاده شده است. رنگ کارموزین در محصولات نوشابه، مارسیپان، ترشی و ژله یافت می‌شود. به نظر می‌رسد کریستال‌های مایل به قرمز یا یک پودر قهوه‌ای مایل به قرمز است. این رنگ مخصوص مواد غذایی نیز در محصولات غذایی زیر یافت می‌شود:

 • شیرینی رول
 •  مربا
 • حبوبات
 • شیرینی
 • سس
 • ماست طعم‌دار
 • سوپ
 • بسته ژله
 • پودرهای سوخاری
 • چیز کیک
 • محصولات پخته‌شده
 • چاشنی قطره
 • آب‌نبات
 • نوشیدنی‌ها
 • بستنی
 • کریستال‌های ژله
 • دهان‌شویه
تولید خوراکی با رنگ کارموزین
رنگ کارموزین در بیسکوئیت

ایمنی در رنگ کارموزین

این رنگ در سازمان بین‌المللی کدکس (codex) بررسی نشده، ولی از لحظ جهش‌زایی ژنتیکی و درجه سرطان‌زایی 4-0 میلی‌گرم بر کیلوگرم در سال 1983 توسط سازمان بهداشت جهانی مورد بررسی قرار گرفته است. این ماده در ایجاد بیش‌فعالی در کودکان کارشناسی نشده است.

آیا رنگ کارموزین (آزوروبین) E122  ترکیب وگان است؟

بله! به دلیل عضویت در خانواده رنگ‌های آزو که از ذغال سنگ تار گرفته شده است، قطعاً وگان است. با این اوصاف، هنوز هم باید تا حدی از آن اجتناب کنید، زیرا اثرات سلامتی آن کاملاً شناخته شده و قابل درک نیست و می‌تواند باعث ایجاد بثورات و سردرد و سایر علائم در افراد خاص، به ویژه کودکان شود.

فروش رنگ کارموزین

رنگ کارموزین در درام های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول رنگ کارموزین مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

رنگ کارموزین از کجا تهیه کنیم؟

واردات کارموزین یا خرید آن از تولیدکنندگان داخلی کار نسبتاً مشکلی است. در این میان اعتماد به شرکتهای توزیع کننده بهترین راه است. برای خرید رنگ قرمز خوراکی از بهترین شرکت‌های توزیع کننده کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست