سدیم تری پلی فسفات

سدیم تری پلی فسفات

سدیم تری پلی فسفات – نمک Na tripolyphosphoric acid 5 P 3 O 10. سدیم تریپلی فسفات اسید فسفریک proekstraktsionnoy است.سدیم تری پلی فسفات پودر شده محصولی از اسید فسفریک حرارتی است. تری پلی فسفات سدیم با کمبود آب گرم مخلوط اسید ارتو فسفریک و خلا تبلور بیشتر آن تهیه می‌شود.

این ماده به عنوان یک جز component از طیف گسترده‌ای از محصولات خانگی و صنعتی به ویژه شوینده ها استفاده می شود. سدیم تری پلی فسفات (STPP) – به عنوان جزئی برای تولید مواد شوینده مصنوعی، تصفیه آب و همچنین در صنایع سرامیک، رنگ، لاک و سایر صنایع به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود.

مشخصات فیزیکی و شیمیایی سدیم تری پلی فسفات

سدیم تری پلی فسفات یک ترکیب غیر آلی با فرمول Na5P3O10 و نمک سدیم پلی فسفات پنتاآنیون است.این ماده یک پودر سفید رنگ است که Eشاخص 451 نیز شناخته می‌شود.مترادف تری پلی فسفات سدیم: e451 – STPP، سدیم تری فسفات، natriytrifosfat؛ مهندسی پنتازدیم تری فسفات، پنتازدیم تریپلی فسفات، سدیم تری فسفات؛ آی تی. Pentanatriumtriphosphat ،Pentanatriumtripolyphosphat. Natriumtriphosphat؛ fr تری فسفات پنتازدیم، تری فلی فسفات پنتازدیم، تری فسفات سدیم.

فناوری ساخت تری پلی فسفات

تری پلی فسفات سدیم ممکن است توسط برج فن آوری با خنثی سازی اسید فسفریک با محلول خاکستر سودا حاصل از خشک شدن بیشتر و پس از آن کلسیمی نمک‌های ارتوفسفات به دست آید.راه های احتمالی به دست آوردن سدیم تری پلی فسفات با واکنش های شیمیایی زیر نمایش داده می‌شود.

سدیم تری پلی فسفات با تراکم اسید فسفریک تولید می شود:

6H 3 PO 4 + 5Na 2 CO 3 → 2Na 5 P 3 O 10 + 5CO 2 + 9H 2 O.

در شرایط آزمایشگاهی، با فسفات و سدیم دی فسفات سنتز می شود:

NaPO 3 + Na 4 P 2 O 7 → Na 5 P 3 O 10.

همچنین سنتز تری متافسفات سدیم ممکن است:

Na 3 P 3 O 9 + 2NaOH → Na 5 P 3 O 10 + H 2 O.

و همچنین:

2Na 2 HPO 4 + NaH 2 PO 4 → Na 5 P 3 O 10 + 2H 2 O.

کاربردهای سدیم تری پلی فسفات

ازسدیم تری پلی فسفات در صنایع غذایی استفاده می‌شود. در صنعت گوشت به عنوان یک تثبیت‌کننده، تنظیم‌کننده pH، آنتی اکسیدان نگهدارنده رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود.از این ماده برای بهبود بافت گوشت و محصولات ماهی، به عنوان نمک در تولید پنیر فرآوری شده، به عنوان یک افزودنی در تولید خامه، شیر تغلیظ شده و خشک شده در صنعت شیرینی سازی استفاده می‌شود.

سدیم تری پلی فسفات به عنوان ماده افزودنی در انواع پارچه‌های شسته شده در آب با هر دما استفاده می‌شود. در فرآوری آب مورد استفاده به عنوان حامل انرژی در سیستم‌های گرمایشی، شستن پارچه‌های مختلف در خانه و کارخانه لباسشویی، از رسوب مجدد خاک بر روی پارچه جلوگیری می کند. این پودر برای شستن لیوان‌ها و وان‌ها، ظروف بسیار کثیف و روغنی، تمیز کردن حمام و دستشویی است.این ماده قادر به کاهش سختی آب و در نتیجه بهبود پودر مواد شوینده است.

فروش سدیم تری پلی فسفات

شما می‌توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.این شرکت واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت می باشد. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست