خرید تامسولوسین هیدروکلراید

خرید تامسولوسین هیدروکلراید

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی تامسولوسین هیدروکلراید را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند. تامسولوسین هیدروکلراید یک مسدود کننده گیرنده های آدرنرژیک α1 است.

معرفی تامسولوسین هیدروکلراید

تامسولوسین هیدروکلراید، با نام تجاری Flomax در میان سایر ترکیبات فروخته می‌شود، دارویی است که برای درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) و پروستاتیت مزمن و کمک به عبور سنگ کلیه استفاده می‌شود. شواهد در مورد سودمند بودن سنگ کلیه بهتر است زمانی که سنگ بزرگتر باشد. به صورت خوراکی و از طریق دهان مصرف می‌شود.

عوارض جانبی شایع شامل سرگیجه، سردرد، بی‌خوابی، حالت تهوع، تاری دید و مشکلات جنسی است. از دیگر عوارض جانبی ممکن است احساس سبکی سر در حالت ایستاده و آنژیوادم باشد. تامسولوسین هیدروکلراید یک مسدود کننده آلفا است و با شل کردن عضلات پروستات کار می‌کند. به طور خاص این یک مسدود کننده گیرنده های آدرنرژیک α1 است.

تامسولوسین هیدروکلراید در سال 1997 برای استفاده پزشکی در ایالات متحده تأیید شد. این دارو به عنوان یک داروی عمومی در دسترس است. در سال 2017، با بیش از 20 میلیون نسخه، 35مین داروی معمول تجویز شده در ایالات متحده بود.

خرید تامسولوسین هیدروکلراید
خرید تامسولوسین هیدروکلراید

حقایق کلیدی

 • تامسولوسین هیدروکلراید با شل شدن عضلات مثانه و پروستات به کاهش علائم بزرگ شدن غده پروستات کمک می‌کند تا بتوانید راحت تر از آن استخراج کنید.
 • هنگامی که برای اولین بار تامسولوسین هیدر.کلراید مصرف می‌کنید، ممکن است احساس سرگیجه یا سبکی سر داشته باشید. اگر این اتفاق می افتد بهتر است که بنشینید یا دراز بکشید تا وقتی که حالتان بهتر شود.
 • تامسولوسین یک بار در روز مصرف می‌شود، معمولاً صبح‌ها بعد از صبحانه یا اولین وعده غذایی روز.
 • عوارض اصلی تامسولوسین هیدروکلراید احساس سرگیجه و مشکلات هنگام انزال در مردان است (مانند نبود مایع منی یا کم شدن مایع منی).

مصارف پزشکی تامسولوسین هیدروکلراید

تامسولوسین هیدروکلراید در درجه اول برای هیپرپلازی خوش خیم پروستات و کمک به عبور سنگ کلیه استفاده می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد تامسولوسین هیدروکلراید فقط برای سنگ‌های بزرگتر از 4 میلی متر و اندازه کمتر از 10 میلی متر موثر باشد.

تامسولوسین هیدروکلراید همچنین به عنوان یک درمان افزودنی برای احتباس حاد ادراری استفاده می‌شود. اگر افراد از تامسولوسین استفاده می‌کنند، ممکن است با موفقیت بیشتری از درجه اعتبار ساقط شود. افرادی که تامسولوسین مصرف می‌کنند نیز کمتر به کاتتریزاسیون مجدد نیاز دارند.

تامسولوسین هیدروکلراید اندازه کلی پروستات را در مردان مبتلا به BPH کاهش نمی‌دهد و برای پیشگیری از سرطان پروستات توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی

 • ایمونولوژیک

خطر واکنش آلرژیک در کسانی که به آلرژی سولفا حساس هستند بیشتر است.

 • چشم‌ها

افرادی که تامسولوسین هیدروکلراید مصرف می‌کنند مستعد ابتلا به عارضه‌ای هستند که تحت عمل جراحی آب مروارید به سندرم عنبیه چشم فلاپی معروف است. پیامدهای نامطلوب جراحی به دلیل آگاهی قبلی جراح از سابقه فرد با این دارو و در نتیجه داشتن گزینه‌های دیگر، بسیار کاهش می‌یابد.

 • افت فشار خون شدید

افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی از جمله افت فشار خون، نارسایی مکانیکی قلب (دریچه، آمبولی ریوی، پریکاردیت) و نارسایی احتقانی قلب باید هنگام مصرف تامسولوسین هیدروکلراید با دقت کنترل شوند.

به نظر نمی‌رسد که مسدود کننده‌های آلفا، از جمله پرازوسین، ترازوسین، دوکسازوسین یا تامسولوسین هیدروکلراید، بر مرگ و میر ناشی از تمام علل در بستری مجدد در نارسایی قلبی در افرادی که مسدود کننده های β را دریافت می‌کنند، تأثیر بگذارد.

تامسولوسین هیدروکلراید همچنین می‌تواند باعث انزال رتروگراد شود، این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که مایع منی به جای انزال طبیعی به مثانه ادرار هدایت شود. این به این دلیل است که تامسولوسین باعث شل شدن عضلات اسفنکترهای مجرای ادرار می‌شود که به طور معمول در هنگام انزال بسته می‌شوند. این عارضه جانبی را می‌توان با ورزش منظم کف لگن (کگل) و انقباض کف لگن در هنگام انزال کاهش داد.

خرید تامسولوسین هیدروکلراید
خرید تامسولوسین هیدروکلراید

اثرات جانبی

مانند تمام داروها، تامسولوسین نیز می‌تواند عوارض جانبی ایجاد کند، اما بسیاری از افراد هیچ عارضه جانبی یا فقط عوارض جزئی ندارند.عوارض جانبی اغلب با عادت بدن به دارو بهبود می‌یابد.

عوارض جانبی شایع

این عوارض جانبی شایع در بیش از 1 نفر از هر 100 نفر اتفاق می‌افتد. آن‌ها معمولاً معتدل و کوتاه مدت هستند.

اگر این عوارض جانبی شما را آزار می‌دهد یا بیش از چند روز طول می‌کشد با پزشک یا داروساز صحبت کنید:

 • احساس سرگیجه – به خصوص هنگام نشستن یا ایستادن
 • مشکلات در هنگام انزال مردان – از جمله کم بودن مایع منی یا نبودن آن

عوارض جانبی جدی

در موارد زیر بلافاصله با پزشک تماس بگیرید:

 • تنگی نفس یا دشواری در تنفس – این می‌تواند نشانه‌های مشکلات ریوی باشد
 • زرد شدن پوست یا زرد شدن سفیدی چشم شما – این‌ها می‌تواند نشانه مشکلات کبدی باشد
 • کبودی یا خونریزی به راحتی – این‌ها می‌تواند نشانه ای از یک مشکل خونی باشد
خرید تامسولوسین هیدروکلراید
خرید تامسولوسین هیدروکلراید

مکانیسم

تامسولوسین یک آنتاگونیست گیرنده α1 انتخابی است که دارای انتخاب ترجیحی برای گیرنده α1A در پروستات در مقابل گیرنده α1B در رگ‌های خونی است.

وقتی گیرنده‌های α1 در گردن مثانه، پروستات، حالب و مجرای ادرار مسدود می‌شوند، در بافت عضله صاف یک آرامش ایجاد می‌شود. این مکانیسم مقاومت در برابر جریان ادرار را کاهش می‌دهد، ناراحتی مرتبط با BPH را کاهش می‌دهد و عبور سنگ کلیه را تسهیل می‌کند.

عملکرد انتخابی تامسولوسین در گیرنده‌های آلفا 1A / D بحث برانگیز است و بیش از سه چهارم مطالعات انسانی ثبت شده در تامسولوسین منتشر نشده است.

چه کسی می‌تواند تامسولوسین مصرف کند؟

تامسولوسین را بزرگسالان (18 سال به بالا) می‌توانند مصرف کنند.این دارو را به کودکان ندهید، مگر اینکه به توصیه پزشک متخصص باشد.

تامسولوسین هیدروکلراید برای برخی افراد مناسب نیست. برای اطمینان از اینکه این دارو برای شما بی‌خطر است، این موارد را به پزشک اطلاع دهید:

 • در گذشته واکنش آلرژیک به تامسولوسین یا هر داروی مشابه دیگری داشته‌اند
 • افت فشار خون ارتاستاتیک، نوعی فشار خون پایین است که می‌تواند هنگام ایستادن احساس سرگیجه یا سبکی سر کند
 • دارای مشکلات شدید کبدی یا کلیوی هستند
 • در حال جراحی چشم برای آب مروارید یا گلوکوم هستند.
خرید تامسولوسین هیدروکلراید
خرید تامسولوسین هیدروکلراید

در صورت مصرف بیشتر از دوز تجویز شده چه اتفاقی می‌افتد؟

مصرف بیش از حد تامسولوزین هیدروکلراید می‌تواند منجر به کاهش فشار خون و افزایش ضربان قلب شود. ممکن است احساس خواب آلودگی، ضعف و سبکی سر کنید.اگر لازم است به بیمارستان بروید، خودتان رانندگی نکنید – شخص دیگری را برای رانندگی خود قرار دهید یا با آمبولانس تماس بگیرید.بسته تامسولوسین یا بروشور داخل آن را به همراه هر داروی باقیمانده همراه داشته باشید.

اگر فراموش کنم دارو را مصرف کنم ؟

اگر دوز تامسولوسین هیدروکلراید را فراموش کرده‌اید و ظرف مدت 6 ساعت به یاد می‌آورید، به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر بیش از 6 ساعت طول کشید، از دوز فراموش شده صرف نظر کنید و دوز بعد را در ساعت معمول مصرف کنید.برای جبران دوز فراموش شده دوز مصرفی را دوبرابر افزایش ندهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
برچسب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست