نوشیدنی‌هایی برای افزایش جذب سدیم

اکثر مردم بیش از حد سدیم در رژیم غذایی خود دریافت می‌کنند، بنابراین معمولاً در تلاشند میزان سدیم خود را کاهش دهند تا خطر ابتلا به فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی را کاهش دهند.

افرادی که بیش از یک یا دو ساعت در ورزش با شدت زیاد شرکت می‌کنند، با این حال، عرق کردن، مصرف نوشیدنی حاوی این ماده معدنی برای هیدراتاسیون مهم است. گزینه‌های زیادی برای نوشیدنی با سدیم بالا وجود دارد.

نوشیدنی‌های ورزشی برای افزایش جذب سدیم:

نوشیدنی‌های ورزشی به ویژه برای هیدراتاسیون فرموله شده است، و بین 108 تا 271 میلی‌گرم سدیم در هر 8 اونس مایع وجود دارد. برخی همچنین حاوی 82 کالری کربوهیدرات در هر وعده هستند.

این سدیم به شما احساس تشنگی بیشتری می‌دهد و جذب آب را افزایش می‌دهد، بنابراین می‌توانید آب کافی را برای جبران مقدار از دست‌رفته در هنگام ورزش حفظ کنید.

آب سبزیجات:

برخی افراد ایده نوشیدنی‌های ورزشی را دوست ندارند، زیرا حاوی رنگ‌ها و طعم‌های مصنوعی هستند.یکی دیگر از گزینه‌های پر سدیم برای نوشیدنی‌ها، آب سبزیجات است.

هر لیوان 8 اونسی آب گوجه‌فرنگی معمولی 878 میلی‌گرم سدیم دارد و همین مقدار کوکتل آب سبزیجات 887 میلی‌گرم دارد.نسخه‌های کم‌سدیم به افزایش سدیم شما کمک نمی‌کند، زیرا می‌تواند حاوی 9 میلی‌گرم سدیم در هر وعده باشد.

سایر نوشیدنی‌ها:

یک فنجان کاکائو داغ تهیه‌شده از مخلوط حاوی حدود 232 میلی‌گرم سدیم است و قهوه فوری آن با طعم حدود 124 میلی‌گرم در هر فنجان دارد.نوشیدنی‌های میوه‌ای کنسرو‌شده، از جمله نوشیدنی‌های لیموناد و پرتقال، می‌توانند بین 35 تا 80 میلی‌گرم سدیم در هر فنجان داشته‌باشند.سودا و آبجو مقداری سدیم نیز تأمین می‌کنند، اما این نوشیدنی‌ها برای اهداف هیدراتاسیون مناسب نیستند.

سوپ‌های کنسرو شده و Bouillon:

اگرچه دقیقاً یک نوشیدنی نیست، سوپ می‌تواند به شما در افزایش مایعات و میزان دریافت سدیم کمک کند.یک فنجان کنسرو سوپ معمولی یا سوپ تهیه‌شده از Bouillon بین 800 تا 1800 میلی‌گرم سدیم فراهم می‌کند.این می‌تواند گزینه مناسبی برای کمک به افزایش سدیم در یک روز سرد باشد.

خرید محصولات:

شما می‌توانید برای تهیه محصولات به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست