غذای ارگانیک چیست؟

اگر مواد غذایی را از هر نوع بازاری خریداری می‌کنید – سوپرمارکت، بازار کشاورزان، خواربارفروشی آنلاین یا حتی یک کیوسک، قبلاً یک برچسب غذای ارگانیک روی برخی غذاها دیده اید. اصطلاح ارگانیک را می‌توان حتی در رستوران ها برای توصیف اقلام منو پیدا کرد و حتی روی لوازم آرایشی و لباس های نخی نیز دیده می‌شود. با این حال، آیا وقتی نوشیدنی و غذای ارگانیک می‌خرید، می‌دانید این به چه معناست و آیا می‌دانید که این محصول چگونه با گزینه غیر ارگانیک مقایسه می‌شود؟ اگر به شما بگویم که غذاهای ارگانیک، سالم‌تر نیستند و مصرف آن‌ها از غذاهای غیرارگانیک امن‌تر نیست، چه؟ همه موارد بالا درست است، در این مقاله به معرفی غذای ارگانیک و فواید غذای ارگانیک می‌پردازیم.

غذای ارگانیک چیست؟

« غذای ارگانیک به غذاهایی اطلاق می‌شود که با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های خاصی رشد می‌کنند که هدف آن بهبود یا حفظ تعادل اکولوژیکی بین خاک، گیاهان و حیوانات است.»

غذای ارگانیک با آفت‌کش‌ها و کودهای مصنوعی کمتری نسبت به غذاهای معمولی رشد می‌کنند، زیرا این محصولات می‌توانند در درازمدت با تخلیه خاک، آن را سالم‌تر کنند.

مزارع ارگانیک از بهترین شیوه ها برای محیط زیست استفاده می‌کنند، مانند افزایش تنوع محصولات زراعی و حیوانات، یا چرخش نحوه استفاده از مزارعشان. هیچ موجودات اصلاح شده ژنتیکی (GMOs) – محصولاتی که DNA آنها توسط انسان تغییر یافته است – نمی‌توانند در اقلام ارگانیک استفاده شوند. به این دلیل که برچسب ارگانیک نشان می‌دهد که غذای رشد یافته یا تولید شده به طور طبیعی وجود دارد. برخی از مردم همچنین معتقدند که GMO ها سمی هستند، اگرچه از نظر علمی ثابت نشده است. برای اینکه یک محصول برچسب ارگانیک داشته باشد، باید الزامات نظارتی را برآورده کند.

الزامات مواد غذایی ارگانیک

الزامات مواد غذایی ارگانیک:

اصطلاح “ارگانیک” توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) تعریف و کنترل می‌شود. این بر اساس الزامات بازرسی و صدور گواهینامه USDA است. اینها الزاماتی است که کشاورزان، شرکت ها و محصولات غذایی باید برای داشتن برچسب ارگانیک رعایت کنند. آنها عبارتند از:

محصولات ارگانیک باید بدون استفاده از مواد شیمیایی یا آفت کش ها رشد کنند. کشاورزان باید از وسایل طبیعی برای کنترل حشرات و علف های هرز استفاده کنند. فقط کودهای طبیعی مانند کمپوست مجاز هستند. پس از برداشت، کشاورزان نمی‌توانند مواد غذایی را با مواد نگهدارنده درمان کنند. این شامل موم نیز است.

دانشمندان نمی‌توانند غذاهای ارگانیک را تغییر دهند.

شیوه های کشاورزی ارگانیک باید از زمین محافظت کند تا مطمئن شود که برای مدت طولانی مفید است.

گوشت و فرآورده های حیوانی ارگانیک باید از دام های پرورش یافته در یک زیستگاه طبیعی تهیه شوند. کشاورزان باید به آنها خوراک ارگانیک، مسکن تمیز و دسترسی به فضای باز بدهند. کشاورزان نمی‌توانند از هورمون رشد یا آنتی بیوتیک استفاده کنند. این محصولات به دام های غیر ارگانیک داده می‌شود.

کشاورزی ارگانیک دو هدف اصلی دارد. اولین مورد کاهش اثرات منفی بر محیط زیست است. دوم افزایش پایداری است.

فواید غذای ارگانیک

برخی از داده‌ها مزایای سلامتی احتمالی غذای ارگانیک را در مقایسه با غذاهایی که با استفاده از فرآیند معمول (معمولی) رشد می‌کنند، نشان می‌دهد. این مطالعات تفاوت هایی را در مواد غذایی نشان داده است. اما اطلاعات محدودی برای اثبات اینکه چگونه این تفاوت ها می‌توانند مزایای کلی سلامتی را به همراه داشته باشند، وجود دارد. مزایای بالقوه شامل موارد زیر است:

مواد مغذی. مطالعات نشان داده‌اند که برخی از مواد مغذی در محصولات ارگانیک افزایش اندک تا متوسطی دارند. محصولات ارگانیک ممکن است مقدار بیشتری از آنتی اکسیدان ها و انواع فلاونوئیدها داشته باشند که دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند.

اسیدهای چرب امگا 3. نیازهای تغذیه برای حیوانات مزرعه ارگانیک (دام) معمولاً باعث سطوح بالاتر اسیدهای چرب امگا 3 می‌شود. اینها شامل تغذیه علف گاو و یونجه است. اسیدهای چرب امگا 3 – نوعی چربی – نسبت به سایر چربی ها برای قلب سالم تر هستند. این اسیدهای چرب امگا 3 بالاتر در گوشت‌های ارگانیک، لبنیات و تخم‌مرغ یافت می‌شوند.

فلز سمی. کادمیوم یک ماده شیمیایی سمی است که به طور طبیعی در خاک یافت می‌شود و توسط گیاهان جذب می‌شود. مطالعات نشان داده است که سطوح کادمیوم بسیار کمتری در غلات ارگانیک، اما نه در میوه‌ها و سبزیجات، در مقایسه با محصولاتی که با استفاده از روش‌های معمول (متعارف) رشد می‌کنند. سطوح پایین کادمیوم در غلات ارگانیک ممکن است به ممنوعیت کودهای مصنوعی در کشاورزی ارگانیک مرتبط باشد.

باقی مانده آفت کش ها. در مقایسه با محصولاتی که با روش‌های معمولی (معمولی) رشد می‌کنند، محصولات ارگانیک دارای سطوح پایین‌تری از باقیمانده آفت‌کش‌ها هستند. قوانین ایمنی برای بالاترین سطوح باقیمانده مجاز در محصولات معمولی تغییر کرده است. در بسیاری از موارد، سطوح پایین آمده است. محصولات ارگانیک ممکن است به دلیل آفت کش های تایید شده برای کشاورزی ارگانیک یا به دلیل آفت کش های موجود در هوا از مزارع معمولی باقی مانده باشند.

باکتری ها. گوشت‌هایی که با روش‌های معمولی تولید می‌شوند، ممکن است دارای مقادیر بیشتری از انواع خطرناک باکتری‌ها باشند که ممکن است نتوانند با آنتی‌بیوتیک‌ها درمان شوند. خطر کلی آلودگی غذای ارگانیک به باکتری مانند غذاهای معمولی است.

چالش های تولید غذای ارگانیک

چالش‌های تولید غذاهای ارگانیک

تولید کردن

محصولات ارگانیک باید حداقل به مدت سه سال در خاکی که در معرض مواد ممنوعه – که شامل بیشتر کودهای مصنوعی و آفت‌کش‌ها می‌شود – قرار نگرفته باشد، قبل از اینکه برچسب ارگانیک دریافت کنند.

گوشت و فرآورده‌های حیوانی

حیوان باید در شرایطی بزرگ شده باشد که رفتارهای عادی او را ممکن می‌سازد، مانند چرا در مرتع. باید به آن خوراک ارگانیک داده شده باشد و نمی‌توان آنتی بیوتیک یا هورمون به او داد.

غذاهای فراوری شده

غذاهای چند ماده‌ای باید حاوی مواد ارگانیک باشند، به استثنای چند مورد مانند آنزیم‌های مورد نیاز برای ماست یا جوش شیرین در محصولات پخته شده، آنها نمی‌توانند رنگ مصنوعی، مواد نگهدارنده یا طعم دهنده داشته باشند.

تاثیر مواد غذایی ارگانیک بر سلامت انسان

مهمترین راه برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، تمرکز بر رژیم غذایی متنوع است.

«نکته آخر این است که خوردن غذاهای متنوع و مغذی به طور منظم مهم‌ترین جنبه تغذیه خوب است.»

دانشمندان هنوز در حال تلاش برای تعیین اینکه آیا غذاهای ارگانیک سالم‌تر هستند یا خیر. «خرید ارگانیک لزوماً سالم تر نیست. “غذاهای ارگانیک ممکن است در برخی موارد مغذی‌تر باشند، اما نه همیشه.”

به عنوان مثال، یک بررسی علمی در سال 2018 “نفع احتمالی انسان” را از خوردن غذاهای ارگانیک نشان داد. این مطالعه نشان داد که لبنیات و گوشت‌های ارگانیک دارای اسیدهای چرب امگا 3 سالم بیشتری هستند، اما به اندازه کافی برای تأثیر تغذیه‌ای کافی نیستند. این مطالعه همچنین نشان داد که یکی از مزایای کلیدی یک رژیم غذایی ارگانیک ممکن است کاهش قرار گرفتن در معرض آنتی بیوتیک‌ها باشد که می‌تواند به بیماری‌های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک کند.

طبق گفته محققان، در حالی که بسیاری از طرفداران غذاهای ارگانیک، مقادیر کمتر آفت کش‌ها را دلیلی برای سالم‌تر بودن غذاهای ارگانیک ذکر می‌کنند، آفت کش‌ها عامل مهمی برای سلامتی نیستند.

«غذاهای معمولی حاوی این بقایای آفت‌کش‌ها در سطح پایینی هستند که احتمالاً خطر زیادی برای سلامتی مصرف آن‌ها وجود ندارد».

نتیجه گیری

محصولات و غذای ارگانیک به دستورالعمل‌های تولیدی که توسط مقامات ناظر، تنظیم شده است، پایبند هستند. دستورالعمل‌ها شیوه‌ها و محصولاتی را که می‌توان برای ساخت اقلامی که دارای برچسب ارگانیک هستند استفاده کرد، دیکته می‌کند. اگرچه بسیاری از مردم غذای ارگانیک را با سالم یکی می‌دانند، تحقیقات در مورد تأثیرات رژیم غذایی ارگانیک بر سلامتی نامشخص است. خرید غذای ارگانیک یک انتخاب شخصی است، اما تصمیمات دیگر – مانند خرید از کشاورزان محلی یا اطمینان از دریافت وعده‌های میوه و سبزیجات توصیه شده شما – می‌تواند تأثیر بیشتری بر سلامت محیطی و شخصی داشته باشد. (پیشنهاد مطالعه بیشتر در مورد غذای ارگانیک در وب سایت reddit)

جستجو در پیشگامان شیمی

بخش 1

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.

بخش 2

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.
فهرست