عملکرد اصلی گلیسرول مونو استئارات چیست؟ چگونه استفاده می شود؟

گلیسرول مونو استئارات یک امولسیون‌کننده خوراکی با کیفیت و با بازده بالا است که دارای عملکردهای امولسیون، تثبیت و کف‌زدایی و است. به طور گسترده‌ای در تولید بستنی، کره بادام‌زمینی، ژل کیک، نان و کیک استفاده می‌شود.

روش استفاده از گلیسرول مونو استئارات

روش 1: از آنجا که گلیسرول مونو استئارات به راحتی در چربی حل می‌شود، این ماده و چربی را با هم ذوب کنید، هم بزنید و مخلوط کنید و سپس آن‌ها را استفاده کنید. این روش برای مارگارین، روغن قنادی و سایر محصولات مناسب است. گلیسرول مونو استئارات با روغن به منظور امولسیون مخلوط می‌شود. بنابراین، امولسیون‌کننده باید در حالت بی‌آب باشد.

روش 2: پودر گلیسرول مونو استئارات و سایر پودرهای مواد اولیه (مانند آرد، پودر شیر) را به طور مستقیم و یکنواخت مخلوط کنید و سپس محصولات مختلف را طبق دستورالعمل تهیه کنید.

روش 3: هیدراته درست کنید و سپس آن‌ها را برای استفاده آماده کنید. مراحل خاص به شرح زیر است:

1. بخشی از مونو دی گلیسیرید تقطیر شده را در یک ظرف قرار دهید و برای گرم کردن و ذوب مونو گلیسیرید آن را حرارت دهید.

2. 5-4 قسمت آب داغ حدود 70 درجه به مخلوط کن پر سرعت اضافه کنید، میکسر را روشن کرده و آب داغ را به شدت هم بزنید.

3. گلیسرول مونو استئارات را در مایع ذوب کنید، آن را به آرامی به آب داغ اضافه شده و مخلوط کنید تا سفید شیری ایجاد شود. سپس برای استفاده بعدی در دمای اتاق سرد می‌شود.

از آنجا که اثر امولسیون تحت تأثیر عوامل زیادی از جمله تجهیزات تولید، مواد فرآوری‌شده و غیره است، به منظور بازی کامل نقش مونو دی گلیسیرید، توصیه می‌شود که کاربران از روش 3 استفاده کنند چون اثر امولسیون آن بیشترین است. دلیل این امر این است که پس از اینکه گلیسیرین مونو استئارات به هیدرات تبدیل شد، سطح آن حدود 700 برابر بزرگتر از پودر گلیسرول مونو استئارات متبلور شده است که باعث پراکندگی مونو گلیسیرید تقطیر شده در پایه آب می‌شود.

مقدار مصرف گلیسرول مونو استئارات

مقدار مصرف 0.3٪ -0.5٪ است (بر اساس وزن مواد اولیه فرمول محصول). اگر این محصول دارای مواد بیشتری مانند روغن و پروتئین باشد، یا حاوی مواد اولیه‌ای باشد که امولسیون‌سازی آن به راحتی انجام نمی‌شود، باید مقدار مونو گلیسیرید مولکولی به 1٪ -5٪ افزایش یابد.

گلیسرول مونو استئارات تولید شده از روغن‌ها و چربی‌های گیاهی طبیعی که از آن به عنوان مونو دی گلیسیرید یاد می‌شود، با استفاده از فناوری تقطیر مولکولی خالص‌سازی می‌شود تا بیش از 90٪ مواد مؤثر از ان بدست آید. به آن مونو گلیسیرید تقطیر مولکولی نیز گفته می‌شود و بیشترین کاربرد در فرمولاسیون محصولات غذایی بخصوص صنعت نان را دارد.

کارکرد گلیسرول مونو استئارات

  • امولسیون‌کننده و قابلیت تثبیت خوب:

گلیسرول مونو استئارات اغلب در فرآوری مواد غذایی و در حالت جدایی روغن و آب استفاده می‌شود. با افزودن تثبیت‌کننده‌های امولسیون می‌توان فاز مخلوط را به شکل یک امولسیون یکنواخت در آورد، و از جداسازی روغن و آب و رسوب مواد غذایی جلوگیری کرد. گلیسیریل مونواستارات کیفیت محصول را بهبود می‌بخشد و ماندگاری را افزایش می‌دهد.

  • اثر ضد کهنگی نشاسته:

گلیسرول مونو استئارات می‌تواند با پروتئین و نشاسته مجتمع ایجاد کند و با آمیلاز مجتمع‌های نامحلول ایجاد کند. این می‌تواند مانع از تبلور مجدد نشاسته پس از خنک شدن و جلوگیری از کهنگی نشاسته شود، به طوری که نان، کیک، محصولات سیب‌زمینی و غیره سرشار از نشاسته باشند. غذا برای مدت طولانی تازه و نرم می‌ماند.

  • تبلور چربی را بهبود ببخشید:

مونوگلیسیریدهای تقطیر شده با مولکول می‌توانند روی سطح روغن قرار بگیرند. گلیسرول مونو استئارات می‌تواند تبلور روغن‌ها، به ویژه مارگارین و سایر فرآورده‌های روغنی را كنترل و تثبیت كند، كه می‌تواند خاصیت پلاستیكی و انعطاف‌پذیری را بهبود بخشد و از لایه‌بندی جدایی روغن و سایر اثرات جلوگیری كند.

کاربرد و اثر در پردازش محصولات مختلف

  • کاربرد در نوشیدنی‌ها و غذاهای فوری:

مونو گلیسیریدهای تقطیر شده مولکولی اضافه شده به نوشیدنی‌های چرب و پروتئینی (شیر نارگیل، شیر بادام‌زمینی، شیر سویا، شیر بادام، پودر کاکائو) می‌توانند به طور قابل توجهی حلالیت و ثبات را بهبود بخشند و از رسوب، جداسازی جلوگیری کنند. مونوگلیسیرید از ثبات حرارتی خوبی برخوردار است و برای تولید انواع نوشیدنی‌ها بسیار مناسب است.

  • کاربرد روی بستنی:

مونو گلیسیرید یک امولسیفایر و تثبیت‌کننده ایده‌آل برای تهیه بستنی با کیفیت بالا است. این می‌تواند قابلیت پخش شدن چربی را بهبود بخشد و ذرات چربی را ریز و یکنواخت کند. تعامل چربی و پروتئین را تقویت می‌کند. می‌تواند از تشکیل بلورهای یخ درشت جلوگیری کرده و آن را کنترل کند، تا بافت ریز و صاف شود. حفظ و نگهداری شکل محصول را بهبود می‌بخشد. ذوب دهانی را بهبود می‌بخشد.

  • کاربرد در محصولات چربی:

گلیسرول مونو استئارات در مارگارین، کره، کره بادام زمینی، کره نارگیل، سس و سایر محصولات استفاده می‌شود. این می‌تواند تبلور روغن‌ها را تنظیم کند، از جداسازی روغن جلوگیری کند و کیفیت محصول را بهبود بخشد. مورد استفاده در شیر تغلیظ شده، محصولات لبنی شیر، پنیر و شیر خشک کامل از طریق مسنجر می‌تواند حلالیت فوری را بهبود بخشد و از رسوب، تجمع و دانه‌بندی محصول جلوگیری کند. گلیسرول مونو استئارات همچنین می‌تواند در فرآورده‌های روغنی روغن مانند قهوه‌جات به عنوان یک امولسیون‌کننده استفاده شود.

  • کاربرد در محصولات نان:

گلیسرول مونو استئارات می‌تواند باعث تخمیر سریع نان، افزایش حجم نان، بهبود ساختار خمیر و ماندگاری نان شود. مقدار مجاز مصرف 0.3٪ است.

  • کاربرد در آبنبات و شکلات:

گلیسرول مونو استئارات نه تنها می‌تواند مواد قندی و چربی را به سرعت و به طور یکنواخت مخلوط کند، بلکه بعد از خنک شدن نیز جدا نمی‌شود. گلیسرول مونو استئارات از دانه‌بندی، دانه‌بندی و از بین رفتن روغن جلوگیری می‌کند. همچنین می‌تواند از چسبیدن محصول به دندان، چسبندگی و تغییر شکل آن جلوگیری کرده و مقاومت رطوبت محصول را بهبود بخشد.

جهت خرید gms90 با کارشناسان ما در تماس باشید

منبع:

  • dhemulsifier

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست