قیمت مواد اولیه غذایی

قیمت مواد اولیه غذایی
[کل: 0 میانگین: 0]

مروری بر کاربرد، انواع و قیمت مواد اولیه غذایی

مواد اولیه غذایی در شرکت‌های مختلف صنایع غذایی که مجموعه‌ای جامع از شرکت‌های متنوع می‌باشند و بیشتر مواد اولیه غذایی مصرف‌کننده توسط جمعیت جهان را تامین می‌کند، کاربرد دارند. در ادامه به قیمت مواد اولیه غذایی می‌پردازیم.

تغییرات شیمیایی

در مواد غذایی تغییرات شیمیایی که در جریان تولید، نگه‌داری و جابجایی مواد غذایی بوجود می‌آیند مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. این تغییرات ممکن است که در بافت، طعم، رنگ، ارزش تغذیه‌ای و کیفیت بهداشتی ماده غذایی اثرات مطلوب یا نامطلوبی را ایجاد کنند.

مواد اولیه صنایع غذایی مصارف مواد شامل زیرمجموعه‌های مختلفی از قبیل: پروتئین‌ها، کربوهیدراتها، صمغ‌ها، آنزیم‌ها، رنگ‌ها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، طعم‌ها و افزودنی‌های غذایی می‌باشد.

هر کدام از زیر مجموعه‌ها شامل محصولاتی می‌باشد که در صنایع غذایی کاربردهایی نیز دارند. مواد اولیه (مواد تشکیل‌دهنده، ابزارهای فرآوری و مواد بسته‌بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می‌باشند که در قیمت مواد اولیه غذایی تأثیر گذارند.

مواد اولیه غذایی

بتا کاروتن

یک رنگ‌دانه قرمز نارنجی است که در گیاهان و میوه‌ها، مخصوصاً هویج و سبزیجات رنگارنگ یافت می ‌شود. نام بتا کاروتن از بتا یونانی و کاراته لاتین (هویج) می‌آید. این رنگ‌دانه زرد نارنجی است که سبزیجات و میوه‌ها را به رنگ‌های غنی خود می‌دهد. این ماده نوعی ترکیبی آلی است که تحت عنوان ترکیب ترپن‌دار شناسایی شده است.

پروپیونات کلسیم

یک قارچ ضد قارچی است که بدن نسبتاً راحت آن را پردازش می‌کند. مرکز علوم در منافع عمومی نشان می‌دهد که پروپیونات کلسیم به محصولات نان اضافه می‌شود تا از رشد قالب جلوگیری شود. یکی دیگر از مشتقات خرید پروپیونات کلسیم، پروپیونات سدیم است که اغلب در محصولات پخته ‌شده استفاده می‌شود.

آسکوربات سدیم

یکی از معدود نمک‌های معدنی اسید اسکوربیک است. فرمول مولکولی این ترکیب شیمیایی C6H7NaO6 است و به طور معمول صد و سی و یک میلی‌گرم سدیم در هر هزار میلی‌گرم اسید آسکوربیک را فراهم می‌کند. همه‌ی این مواد در قیمت مواد اولیه غذایی تاثیر گذار هستند.

سدیم اسید پیرو فسفات

به عنوان یک بافر pH (ماده‌ای که میزان اسیدی بودن خاصی را حفظ می‌کند) و به عنوان یک تهویه خمیر در جایگزین‌های گوشتی مبتنی بر سویا استفاده می‌شود. سدیم اسید پیرو فسفات ترویج اتصال پروتئین به آب، اتصال ذرات سویا را با هم و برای همان هدف در قطعات مرغ و محصولات خرچنگ و خرچنگ تقلید استفاده می‌شود.

گلوتامین

فراوان‌ترین اسید آمینه بدن است. آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. پروتئین‌ها برای اندام‌ها بسیار مهم هستند. آن‌ها همچنین عملکردهای دیگری مانند انتقال مواد در خون و مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌های مضر را انجام می‌دهند. گلوتامین در ماهیچه‌ها تولید می‌شود و توسط خون به اندام‌هایی که به آن نیاز دارند، توزیع می‌شود.

بکینگ پودر

برخلاف جوش شیرین، بکینگ پودر یک ماده ترکیبی کامل است، به این معنی که هم پایه (بی‌کربنات سدیم) و هم اسید مورد نیاز برای رشد محصول را دارد. ذرت نیز به طور معمول در بکینگ ‌پودر یافت می‌شود. این به عنوان یک بافر برای جلوگیری از فعال شدن اسید و پایه در حین ذخیره‌سازی اضافه شده است.

لسیتین مایع

گروهی از مواد چربی موجود در بافت‌های گیاهی و حیوانی را توصیف می‌کند، که برای عملکرد بیولوژیکی مناسب ضروری است. لسیتین به عنوان امولسیفایر عمل می‌کند به این معنی که چربی‌ها و روغن‌ها را به حالت تعلیق در می‌آورد و آن‌ها را از مخلوط کردن با سایر مواد باز می‌دارد.

مواد شیمیایی صنایع غذایی شامل رنگ خوراکی، اسانس خوراکی، نگه‌دارنده‌های مواد غذایی، افزودنی‌های صنایع غذایی، شیرین‌کننده‌های صنایع غذایی و… در قیمت مواد اولیه غذایی نقش به سزایی دارند.

اگر بر روی لیبل درج شده بر روی محصولات غذایی را خوانده باشید حتماً با نام مواد شیمیایی گوناگونی که به منظور بهبود کیفیت خواص محصولات، بهبود طعم، تنظیم pH، افزایش طول زمان ماندگاری و… در آن‌ها استفاده شده‌اند مواجه گشته‌اید. این مواد شیمیایی در قیمت مواد اولیه غذایی نقش مهمی دارند.

قیمت مواد اولیه غذایی

قیمت مواد اولیه غذایی

در این مقاله با مواد شیمیایی که باعث تعیین قیمت مواد اولیه غذایی می‌شود، آشنا شدید. هر کدام از زیر مجموعه‌ها شامل محصولاتی می‌باشد که در صنایع غذایی کاربردهایی نیز دارند.

مواد اولیه (مواد تشکیل‌دهنده، ابزارهای فرآوری و مواد بسته‌بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می‌باشند. به این منظور باید شرایط قانونی ایمن و قانونی برای استفاده مورد نظر شما و مشخصات شما به عملکرد و کیفیت فرآیند و محصول شما کمک کند را برآورده کند.

در گذشته، تحقیق و توسعه فقط در انتخاب مواد اولیه صنایع غذایی جدید کار می‌کرد و قیمت مواد اولیه غذایی را تعیین می‌کرد. اما اکنون به دلیل افزایش دسترسی به مواد منحصر به فرد و پیچیده به یک تیم گسترده‌ای از افراد متخصص نیاز است.

شما می‌توانید برای تهیه و مشخص شدن قیمت مواد اولیه غذایی به سایت معتبر پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. اين شركت يكي از برترين شركت‌ها در زمينه تأمين مواد اوليه در ايران است.

اين شركت تلاش دارد تا ارتباط مستقيمي بين مشتري و فروشنده ايجاد كند. شما مي‌توانيد بهترين مواد در هر زمينه‌اي را كه مي‌خواهيد از اين شركت تهيه كنيد. موادي كه توسط اين تيم تأمين مي‌شود، در تمامي زمينه‌هاي دارویی و پزشکی، آرایشی بهداشتی، آزمایشگاهی، صنعتي و… است.

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

سایر مقالات:

اضطراب
آنتي اکسيدان ها
آنزیم های گوارشی
عوارض روغن نارگیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید