قیمت مواد اولیه غذایی

قیمت مواد اولیه غذایی

قیمت مواد اولیه غذایی

مواد اولیه غذایی در شرکت ‌های مختلف صنایع غذایی که مجموعه ‌ای جامع از شرکت‌ های متنوع می‌ باشند و بیش تر مواد اولیه غذایی مصرف‌ کننده توسط جمعیت جهان را تامین می ‌کند ، کاربرد دارند. در ادامه به قیمت مواد اولیه غذایی می پردازیم.

تغییرات شیمیایی

در مواد غذایی تغییرات شیمیایی که در جریان تولید ، نگه داری و جابجایی مواد غذایی بوجود می آیند مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. این تغییرات ممکن است که در بافت ، طعم ، رنگ ، ارزش تغذیه ای و کیفیت بهداشتی ماده غذایی اثرات مطلوب یا نا مطلوبی را ایجاد کنند.

مواد اولیه صنایع غذایی مصارف مواد شامل زیرمجموعه های مختلفی از قبیل : پروتئین ها ، کربوهیدرات ها ، صمغ ها ، آنزیم ها ، رنگ ها ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، طعم ها و افزودنی های غذایی می باشد.

هر کدام از زیر مجموعه ها شامل محصولاتی می باشد که در صنایع غذایی کاربردهایی نیز دارند. مواد اولیه (مواد تشکیل دهنده ، ابزارهای فرآوری و مواد بسته بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می باشند که در قیمت مواد اولیه غذایی تاثیر گذارند.

مواد اولیه غذایی

بتا کاروتن

یک رنگ ‌دانه قرمز نارنجی است که در گیاهان و میوه‌ ها ، مخصوصاً هویج و سبزیجات رنگارنگ یافت می ‌شود. نام بتا کاروتن از بتا یونانی و کاراته لاتین (هویج) می ‌آید. این رنگ‌ دانه زرد نارنجی است که سبزیجات و میوه ‌ها را به رنگ‌ های غنی خود می ‌دهد. این ماده نوعی ترکیبی آلی است که تحت عنوان ترکیب ترپن ‌دار شناسایی شده است.

پروپیونات کلسیم

یک قارچ ضد قارچی است که بدن نسبتاً راحت آن را پردازش می ‌کند. مرکز علوم در منافع عمومی نشان می‌ دهد که پروپیونات کلسیم به محصولات نان اضافه می ‌شود تا از رشد قالب جلوگیری شود. یکی دیگر از مشتقات خرید پروپیونات کلسیم ، پروپیونات سدیم است که اغلب در محصولات پخته ‌شده استفاده می ‌شود.

آسکوربات سدیم

یکی از معدود نمک ‌های معدنی اسید اسکوربیک است. فرمول مولکولی این ترکیب شیمیایی C6H7NaO6 است و به طور معمول صد و سی و یک میلی ‌گرم سدیم در هر هزار میلی‌ گرم اسید آسکوربیک را فراهم می ‌کند. همه ی این مواد در قیمت مواد اولیه غذایی تاثیر گذار هستند.

سدیم اسید پیرو فسفات

به عنوان یک بافر pH (ماده‌ای که میزان اسیدی بودن خاصی را حفظ می‌ کند) و به عنوان یک تهویه خمیر در جایگزین ‌های گوشتی مبتنی بر سویا استفاده می ‌شود. سدیم اسید پیرو فسفات ترویج اتصال پروتئین به آب،  اتصال ذرات سویا را با هم ، و برای همان هدف در قطعات مرغ و محصولات خرچنگ و خرچنگ تقلید استفاده می ‌شود.

گلوتامین

فراوان‌ ترین اسید آمینه بدن است. آمینو اسیدها اجزای سازنده پروتئین هستند. پروتئین‌ها برای اندام‌ ها بسیار مهم هستند. آن‌ ها هم چنین عملکردهای دیگری مانند انتقال مواد در خون و مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌ های مضر را انجام می ‌دهند. گلوتامین در ماهیچه‌ ها تولید می ‌شود و توسط خون به اندام‌ هایی که به آن نیاز دارند ، توزیع می ‌شود.

بکینگ پودر

برخلاف جوش شیرین ، بکینگ پودر یک ماده ترکیبی کامل است ، به این معنی که هم پایه (بی ‌کربنات سدیم) و هم اسید مورد نیاز برای رشد محصول را دارد. ذرت نیز به طور معمول در بکینگ ‌پودر یافت می ‌شود. این به عنوان یک بافر برای جلوگیری از فعال شدن اسید و پایه در حین ذخیره ‌سازی اضافه شده است.

لسیتین مایع

گروهی از مواد چربی موجود در بافت‌ های گیاهی و حیوانی را توصیف می ‌کند ، که برای عملکرد بیولوژیکی مناسب ضروری است. لسیتین به عنوان امولسیفایر عمل می ‌کند به این معنی که چربی‌ ها و روغن‌ ها را به حالت تعلیق در می‌ آورد و آن ‌ها را از مخلوط کردن با سایر مواد باز می ‌دارد.

مواد شیمیایی صنایع غذایی شامل رنگ خوراکی ، اسانس خوراکی ، نگه دارنده های مواد غذایی ، افزودنی های صنایع غذایی ، شیرین کننده های صنایع غذایی و ….در قیمت مواد اولیه غذایی نقش به سزایی دارند.

اگر بر روی لیبل درج شده بر روی محصولات غذایی را خوانده باشید حتما با نام مواد شیمیایی گوناگونی که به منظور بهبود کیفیت خواص محصولات ، بهبود طعم ، تنظیم pH ،  افزایش طول زمان ماندگاری و…  در آن ها استفاده شده اند مواجه گشته اید. این مواد شیمیایی در قیمت مواد اولیه غذایی نقش مهمی دارند.

قیمت مواد اولیه غذایی

 

قیمت مواد اولیه غذایی

در این مقاله با مواد شیمیایی که بباعث تعیین قیمت مواد اولیه غذایی می شود آشنا شدید. هر کدام از زیر مجموعه ها شامل محصولاتی می باشد که در صنایع غذایی کاربرد هایی نیز دارند.

مواد اولیه (مواد تشکیل دهنده ، ابزارهای فرآوری و مواد بسته بندی) پایه و اساس محصولات غذایی می باشند. به این منظور باید شرایط قانونی ایمن و قانونی برای استفاده مورد نظر شما و مشخصات شما به عملکرد و کیفیت فرایند و محصول شما کمک کند را برآورده کند.

در گذشته ، تحقیق و توسعه فقط در انتخاب مواد اولیه صنایع غذایی جدید کار می کرد و قیمت مواد اولیه غذایی را تعیین می کرد. اما اکنون به دلیل افزایش دسترسی به مواد منحصر به فرد و پیچیده به یک تیم گسترده ای از افراد متخصص نیاز است.

شما می توانید برای تهیه و مشخص شدن قیمت مواد اولیه غذایی به سایت معتبر پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. این شرکت یکی از برترین شرکت ها در زمینه تامین مواد اولیه در ایران است.

این شرکت تلاش دارد تا ارتباط مستقیمی بین مشتری و فروشنده ایجاد کند. شما می توانید بهترین مواد در هر زمینه ای را که می خواهید از این شرکت تهیه کنید. موادی که توسط این تیم تامین می شود در تمامی زمینه های دارویی و پزشکی ، آرایشی بهداشتی ، آزمایشگاهی ، صنعتی و … است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید