قیمت فروش سی ام سی (ثعلب) سانروز

قیمت فروش سی ام سی (ثعلب) سانروز

ارسال سفارش به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان

[کل: 0 میانگین: 0]

کربوکسی‌متیل سلولز (CMC) یک مشتق شیمیایی اصلاح‌شده از سلولز است که از واکنش آن با قلیا و کلرواستیک‌اسید ساخته می‌شود.

واحد ساختاری

ساختار CMC دارای زنجیره پلیمر β- (1-> 4) -D- گلوکوپیرانوز از سلولز است.

آماده‌سازی‌های مختلف دارای درجه‌های مختلفی از جایگزینی هستند، به طور کلی در محدوده 0.6 – 0.95 مشتقات در هر واحد مونومر.

ساختار مولکولی

مولکول‌های CMC به طور متوسط کمی کوتاه‌تر از سلولز با مشتقات ناهموار هستند که مناطقی از جانشینی زیاد و کم دارند. مولکول‌های CMC در غلظت‌های کم، بیشتر (شبیه میله) هستند، اما در غلظت‌های بالاتر مولکول‌ها با هم همپوشانی دارند و به هم پیچ می‌شوند و سپس در غلظت‌های بالا گرفتار می‌شوند تا به صورت یک ژل تبدیل شوند. افزایش قدرت یونی و کاهش pH باعث کاهش ویسکوزیته می‌شود زیرا باعث پیچ‌خوردگی بیشتر پلیمر می‌شود.

عملکرد

بیشتر CMC‌ها به سرعت در آب سرد حل می‌شوند. آنها عمدتاً برای كنترل ویسکوزیته بدون تشکیل ژل مورد استفاده قرار می‌گیرند (CMC، در غلظت‌هایی كه معمولاً استفاده می‌شود، حتی در حضور یون‌های كلسیم ژل نمی‌شود).

از آنجا که ویسکوزیته آن در حین گرم‌شدن کاهش می‌یابد، ممکن است با تشویق تشکیل حباب گاز، در بهبود عملکرد حجم هنگام پخت استفاده شود. کنترل ویسکوزیته این امکان را به شما می‌دهد که از آن به عنوان یک قوام‌دهنده، به عنوان تثبیت‌کننده فاز و امولسیون (به عنوان مثال، با کازئین شیر) و عامل تعلیق استفاده کنید. CMC همچنین می‌تواند برای افزایش ظرفیت نگه‌داشتن آب مورد استفاده قرار گیرد زیرا این ماده حتی در ویسکوزیته پایین نیز زیاد است. به خصوص هنگامی که به عنوان نمک Ca2+ استفاده می‌شود. بنابراین، ما از آن برای جلوگیری از جذب چربی در غذاهای سرخ شده استفاده می‌کنیم.

در pH پایین، CMC ممکن است از طریق لاکتونیزه کردن بین اسید کربوکسیلیک و گروه‌های هیدروکسیل آزاد، پیوندهای متقاطع ایجاد کند. آگاهی از پایداری حرارتی CMC امکان پیش‌بینی ویسکوزیته در هنگام گرم شدن محلول‌های CMC را فراهم کرده ‌است.

موارد استفاده از CMC

طبق اعلام مرکز علم در راستای منافع عمومی (CSPI)، این نوع افزودنی می‌تواند باعث بهبود بافت، تثبیت کف، جلوگیری از تبلور قند، اتصال آب و… شود. به همین دلایل، CMC به طور مکرر در انواع مواد غذایی استفاده می‌شود.

کربوکسی‌متیل سلولز (CMC) یک پلیمر خطی آنیونی محلول در آب است و در:

  • مواد غذایی
  • کاربردهای دارویی و آرایشی
  • انواع بسیار خالص (99.5٪ +) مورد نیاز است که به آن‌ها صمغ سلولزی گفته می‌شود.

از گرید‌های تکنیکال (90-99.5٪) در:

  • چسب‌ها
  • روکش‌ها
  • خمیر کاغذ و کاغذ
  • پارچه و سایر کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود.

از گرید‌های صنعتی (50-90)) CMC، که حاوی مقادیر زیادی کلرید‌سدیم و گلیکول‌سدیم است، در تعدادی از مواد شوینده، معدنی و محصولات نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصولات تجاری در حدود 500 درجه مختلف متفاوت از سطح ناخالصی، وزن مولکولی، مقررات آژانس غذا و دارو، درجه استخلاف (DS) و چندین عامل دیگر است. سطح DS می‌تواند از 0.4 تا 1.4 باشد اما بیشتر محصولات دارای DS 0.7 هستند. ویسکوزیته از 6000 centiPoise (cP) در محلول 1٪ تا 10 (cP) در محلول 2٪ متغیر است.

مزایای CMC چیست؟

CMC که از دیواره‌های سلولی گیاهان مانند خمیر چوب و لپه‌ها تهیه می‌شود، برای تهیه مواد غذایی ضخیم و خامه‌ای استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید میزان مصرف چربی خود را کاهش دهید یا رژیم کم‌چربی دارید، انتخاب غذاهای تهیه شده با افزودنی مانند CMC می‌تواند به شما در کاهش احساس گرسنگی کمک کند.

ممکن است به کم شدن اشتها کمک کند. از آنجا که به عنوان یک پرکننده در مواد غذایی کار می‌کند، این پتانسیل را دارد که احساس سیری شما را حفظ کند. این یکی دیگر از دلایلی است که CMC اغلب در غذاهای رژیمی یافت می‌شود! اما اگر بیش از حد غذاهای پر از CMC مصرف کنید، ممکن است باعث اسهال شدن شما شود. برخی از افراد حتی از آن به عنوان یک ملین برای CMC کاهش وزن استفاده می‌کنند.

CMC همه کاره است. این ترکیب نه تنها در انواع محصولات غذایی بلکه در خمیر دندان، داروها و حتی محصولات خانگی نیز وجود دارد. این یک افزودنی بسیار مفید است که به عنوان یک عامل تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده عمل می‌کند.

خطرات استفاده از CMC چیست؟

این ترکیب یک ماده افزودنی است و یک ماده غذایی کامل نیست.

اگرچه CMC به طور کلی یک افزودنی غذایی بی‌خطر و قابل قبول تلقی می‌شود، اما هنوز هم احتمال وجود خطرات ناشناخته وجود دارد زیرا این یک غذای کامل سنتی نیست.

از آنجا که CMC (که به عنوان صمغ سلولز نیز شناخته می‌شود) گاهی اوقات به عنوان یک “فیبر رژیم غذایی” در بسته‌بندی محصولات غذایی گفته می‌شود، ممکن است فکر کنید که فیبر بیشتری از رژیم غذایی دریافت می‌کنید. CSPI هشدار می‌دهد که CMC به اندازه فیبر موجود در غذاهای طبیعی سالم نیست. شما باید برچسب‌های غذایی و لیست مواد تشکیل‌دهنده را به دقت بخوانید.

سلامتی و ایمنی

CMC خالص یک پودر به رنگ سفید تا نخودی تیره و بدون‌بو و بی‌مزه است و دارای جریان آزاد است. در انواع کم تصفیه شده می‌توانند سفید تا قهوه‌ای روشن باشند.

مقامات مختلف نظارتی مشخصات لازم را در مورد هویت و خلوص CMC در مصارف غذایی در سراسر جهان ایجاد کرده‌اند.

فروش محصول

شما می‌توانید برای تهیه این ماده به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران، آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه شامل لسیتین، خرید آلژینات سدیم، خرید لاکتات سدیم، الانتوئین، متیل پارابن، خرید اسید اسکوربیک، ایزوله سویا، خرید سوربات پتاسیم، خرید ستیل الکل، خرید ویتامین e، خرید کافور، خرید منتول، صمغ عربی، خاک دیاتومه، زانتان گام، گوارگام، کربومر، سوربیتول و…. را در تمامی زمینه‌های دارویی و پزشکی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کنید. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

منابع

قیمت فروش سی ام سی (ثعلب) سانروز

قیمت فروش سی ام سی (ثعلب) سانروز

سیدی

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید