سیلیکا ژل

Blue_silica_gel

ارسال سفارش به سراسر کشور با سریع زمان

فروشنده: 09129008862

سیلیکا ژل چیست؟

ژل سیلیکا یک فرم بی‌شکل از دی‌اکسید سیلیکون است که به صورت مصنوعی به صورت سخت تولید می‌شود گرانول نامنظم (داشتن ظاهر کریستال) یا دانه‌های نامنظم سخت از خصوصیات ظاهری آن است.

این پلمیر به رنگ سفید و با بلورهای آمورف و اندازه دانه 3-6 میلی‌متر است. این پلیمر یک دی‌اکسید سیلیسیم معدنی طبیعی است که خالص شده و به صورت دانه‌ای پردازش شده است و همچنین غیر خورنده و شیمیایی بی‌ضرر است. این یک جاذب بسیار فعال است که بی‌مزه، بی‌بو، غیر سمی، غیر خورنده و در دسته‌ی مواد شیمیایی غیر فعال قرار دارد. در طول جذب، هیچ واکنش شیمیایی در این ماده وجود ندارد و هیچ‌گونه تولیدی صورت نمی‌گیرد. این پلیمر غیر اشباع است و شکل و اندازه آن هرگز تغییر نمی‌کند و برای جذب رطوبت در تأسیسات صنعتی، لوکوموتیوهای راه‌آهن، تاسیسات تصفیه هوا، سیستم‌های هوای فشرده و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیلیکا ژل

تاریخچه و کاربردهای سیلیکا ژل:

این بسپار در اوایل دهه 1640 به عنوان یک ماده‌ی شیمیایی طبیعی وجود داشت. این ماده در جنگ‌جهانی اول برای جذب بخارات و گازها در کانال‌های ماسک‌های محافظ مورد استفاده قرار گرفت. مسیر ساخت مصنوعی برای تولید سیلیکاژل توسط استاد شیمی، والتر ا. پاتریک در دانشگاه جان هاپکینز در سال 1918، ثبت اختراع شد. در جنگ‌جهانی دوم، این پلیمر در تلاش جنگ برای حفظ خشکی پنی‌سیلین، محافظت از تجهیزات نظامی از آسیب رطوبت، به عنوان یک کاتالیزور کراکینگ مایع برای تولید بنزین اکتان بالا و به عنوان یک پشتیبان کاتالیست برای تولید بوتادین از اتانول (مواد اولیه برای تولید لاستیک مصنوعی)، مورد مصرف قرار می‌گرفت. 

در آبجوسازی برای بهبود طعم، روشنایی، رنگ و فوم، حذف ناخالصی‌های غیر میکرو ارگانیسم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ژل سیلیکا اغلب در صنایع دارویی، آرایشی و مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می‌شود. عملکرد اولیه ژل سیلیکا برای محافظت از محتوای بسته‌بندی‌شده در برابر رطوبت داخلی با کنترل و یا پاک‌کردن سطح رطوبت در بسته است. ژل سیلیکا یک محصول ایمن است زیرا از نظر طبیعت غیر خورنده و غیر سمی است. بنابراين ژل سیلیکا تأیید دولت ایالات متحده برای استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و دارو را دریافت کرده است.

دیگر محصولات: سدیم آسکوربات

فروش سیلیکا ژل:

این ماده به صورت کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سیلیکا ژل مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + سه =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید