خرید آسیکلوویر سدیم
 • خرید آسیکلوویر سدیم

  پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه دارویی آسیکلوویر سدیم را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

  آسیکلوویر سدیم فرم نمک سدیم آسیکلوویر، آنالوگ مصنوعی نوکلئوزید پورین، گوانوزین، با فعالیت ضد ویروسی قوی علیه ویروس‌های هرپس سیمپلکس نوع 1 و 2، ویروس واریسلا-زوستر و ویروس‌های دیگر خانواده ویروس‌های هرپس است.

  پس از تبدیل in vivo به متابولیت فعال آسیکلوویر سدیم تری فسفات توسط تیمیدین کیناز ویروسی، آسیکلوویر سدیم با ادغام در زنجیره DNA ویروسی در حال رشد و خاتمه پلیمریزاسیون بیشتر، به طور رقابتی DNA پلیمراز ویروسی را مهار می‌کند.

  خرید آسیکلوویر سدیم
  خرید آسیکلوویر سدیم

  کاربرد

  این دارو در افراد خاصی برای درمان شیوع عفونت هرپس سیمپلکس در پوست (مانند دستگاه تناسلی)، نواحی غشای مخاطی (مانند دهان، بینی) یا مغز استفاده می‌شود. همچنین در افراد خاص برای درمان عفونت زونا استفاده می‌شود.

  ویروس‌های ایجاد کننده این عفونت‌ها تا زمان شیوع در بدن بی سر و صدا زندگی می‌کنند. آسیکلوویر سدیم این عفونت‌ها را درمان نمی‌کند، اما می‌تواند باعث بهبودی زخم‌ها، کاهش درد / خارش / تشکیل زخم‌های جدید شود و خطر ابتلا به سایر مشکلات ویروس را کاهش دهد (به عنوان مثال، گسترش عفونت به سایر قسمت‌های بدن / اعضای بدن، درد مداوم پس از بهبود زخم).

  آسیکلوویر سدیم چه شرایطی را درمان می‌کند؟

  • ابله مرغان
  • شیوع زونا که چشم را درگیر می‌کند
  • زونا
  • از زونا در بیمار بدون سیستم ایمنی طبیعی جلوگیری کنید
  • تب خال ناحیه تناسلی
  • تبخال تناسلی
  • از عفونت مکرر هرپس سیمپلکس جلوگیری کنید
  • آنسفالیت هرپس سیمپلکس
  • عفونت هرپس سیمپلکس در پوست، دهان یا دستگاه تناسلی
  • عفونت هرپس سیمپلکس پوست و غشاهای مخاطی
  • عفونت هرپس سیمپلکس
  • زخم سرد
  • عفونت ویروس هرپس سیمپلکس در سراسر بدن نوزاد
  • التهاب کبد ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس
  • عفونت کبدی ناشی از ویروس نهفته واریسلا زوستر
  • عفونت ناشی از ویروس
  • عفونت در سراسر بدن به دلیل لیستریا مونوسیتوژنز
  • عفونت تبخال مغز و بافت اطراف آن
  خرید آسیکلوویر سدیم
  خرید آسیکلوویر سدیم

  نحوه استفاده از ویال آسیکلوویر سدیم

  این دارو طبق دستور پزشک با تزریق آهسته در ورید تجویز می‌شود. این دارو معمولاً هر 8 ساعت تجویز می‌شود. باید به مدت 1 ساعت به آرامی تزریق شود.

  سریع تزریق نکنید. این دارو را به محض بروز علائم و نشانه های عفونت تبخال شروع کنید. مقدار مصرف براساس شرایط پزشکی، وزن و پاسخ به درمان است.

  اگر این دارو را در خانه به خودتان می‌دهید، تمام دستورالعمل های تهیه و استفاده را از متخصص مراقبت های بهداشتی خود یاد بگیرید. قبل از استفاده، این محصول را از نظر بصری از نظر ذرات یا تغییر رنگ بررسی کنید. در صورت وجود هر دو، از مایع استفاده نکنید.

  این دارو وقتی بهترین نتیجه را دارد که مقدار دارو در بدن در حد ثابت نگه داشته شود. بنابراین، از این دارو در فواصل زمانی مساوی استفاده کنید.

  استفاده از این دارو را تا پایان مقدار کامل تجویز شده ادامه دهید، حتی اگر علائم پس از چند روز از بین بروند. قطع زود هنگام دارو ممکن است منجر به بازگشت علایم بیماری شود.

  خرید آسیکلوویر سدیم
  خرید آسیکلوویر سدیم

  اثرات جانبی

  حالت تهوع، استفراغ یا از دست دادن اشتها ممکن است رخ دهد. در صورت تداوم یا بدتر شدن هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

  به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که سود شما بیش از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

  در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی، از جمله: درد / تورم در محل تزریق، لرزش، گیجی، خواب‌آلودگی، خستگی غیرمعمول، ضربان قلب سریع / تپنده، کبودی / خونریزی آسان، علائم جدید عفونت (به عنوان مثال تب، ادرار تیره، درد شدید معده / شکم، زردی چشم / پوست، علائم مشکلات کلیوی (مانند تغییر در مقدار ادرار، ادرار خونی)، تغییرات ذهنی / خلقی (به عنوان مثال، تحریک، گیجی، توهم )، از دست دادن هوشیاری، تغییرات بینایی، تشنج) فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

  واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به خصوص صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکلات تنفسی، فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید.

  عوارض جانبی شایع (قرص و مایع)

  این عوارض جانبی شایع در بیش از 1 نفر از هر 10 نفر که قرص یا مایع آسیکلوویر مصرف می‌کنند اتفاق می‌افتد.

  به مصرف دارو ادامه دهید، اما اگر این عوارض جانبی شما را آزار داد یا از بین نرفت با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید:

  • سردرد
  • احساس سرگیجه داشتن
  • احساس یا بیماری (حالت تهوع یا استفراغ)
  • اسهال
  • پوست به نور خورشید حساس است

  عوارض جانبی شایع (کرم)

  کرم زخم سرد به طور کلی بسیار ایمن است و از هر 100 نفر کمتر 1 نفر عارضه جانبی را تجربه می‌کند.

  به استفاده از دارو ادامه دهید، اما اگر این عوارض غیرمعمول شما را آزار می دهد یا از بین نمی رود با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید:

  • سوزش یا سوزش برای مدت کوتاهی پس از استفاده از کرم
  • پوست خارش دار، خشک یا پوسته پوسته شده

  موارد احتیاط

  قبل از استفاده از آسیکلوویر سدیم، در صورت حساسیت به آن یا به والاسیکلوویر؛ یا اگر آلرژی دیگری دارید به پزشک یا داروساز خود بگویید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیرفعال باشد، که می‌تواند باعث واکنش‌های آلرژیک یا سایر مشکلات شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

  قبل از استفاده از این دارو، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز اطلاع دهید، خصوصاً موارد زیر: بیماری کلیوی، بیماری کبدی، مشکلات سیستم ایمنی بدن.

  این دارو حاوی سدیم است. اگر رژیم غذایی محدود به نمک دارید یا اگر بیماری دارید که می‌تواند با افزایش مصرف نمک بدتر شود (به عنوان مثال، نارسایی احتقانی قلب) با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

  قبل از انجام جراحی، کلیه محصولات مورد استفاده خود (از جمله داروهای تجویز شده، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را به پزشک یا دندانپزشک خود بگویید.

  خرید آسیکلوویر سدیم
  خرید آسیکلوویر سدیم

  تداخلات دارویی

  تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر دهد یا خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام محصولاتی که استفاده می‌کنید (شامل داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) را نگه دارید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک، دوز داروها را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

  برخی از محصولاتی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهای دیگری که ممکن است باعث مشکلات کلیوی شوند (از جمله داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی-NSAID مانند ایبوپروفن، ناپروکسن).

  آسیکلوویر سدیم شباهت زیادی به والاسیکلوویر دارد. هنگام استفاده از آسیکلوویر سدیم از داروهای حاوی والاسیکلوویر استفاده نکنید.

  نشان داده شده است که مصرف همزمان پروبنسید با آسیکلوویر وریدی باعث افزایش میانگین نیمه عمر و سطح زیر منحنی غلظت زمان می‌شود. دفع ادرار و ترخیص کالا از کلیه به ترتیب کاهش یافت.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست