مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست

مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست

ارسال سفارش به سراسر کشور در کوتاه‌ترین زمان

[کل: 0 میانگین: 0]

حقایق تغذیه‌ای و مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست (صمغ خرنوب)

یک ماده افزودنی طبیعی غذایی که از دانه‌های درخت خرنوب حاصل می‌شود، صمغ دانه لوبیای لوکاست، یک عنصر در آرایه‌ای از محصولات مختلف مانند بستنی، ماست و پنیر خامه‌ای است. صمغ، که به آن صمغ خرنوب نیز گفته می‌شود، به عنوان ماده تثبیت‌کننده و تلغیظ‌کننده عمل می‌کند. همچنین طعمی شیرین و کمی شبیه به شکلات را ارائه می‌دهد. همچنین از آن در مواد غیر خوراکی مانند لوازم آرایشی، پلاستیک کفش، حشره‌کش‌ها و سایر محصولات مورد نیاز به غلیظ شدن از جمله پارچه و کاغذ استفاده می‌شود.

اگرچه به دلیل داشتن خاصیت استحکام بخشی آن بسیار مشهور است، اما صمغ دانه لوبیای لوکاست دارای مزایای سلامتی مانند کاهش علائم گوارشی و بهبود سطح قند خون است. با این حال، اندازه خدمات معمولی آن بسیار ناچیز است که تأثیر زیادی بر سلامتی نمی‌گذارد.

حقایق تغذیه و مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست:

اطلاعات غذایی زیر توسط USDA برای 1 گرم صمغ دانه لوبیای لوکاست تهیه شده است.

کالری: 3

چربی: 0 گرم

سدیم: 1 میلی‌گرم

کربوهیدرات‌ها: 0.8 گرم

فیبر: 0.8 گرم

شکر: 0 گرم

پروتئین: 0 گرم

کربوهیدرات:

یک گرم صمغ دانه لوبیای لوکاست حاوی کمتر از 1٪ از توصیه‌های روزانه مصرف کربوهیدرات‌ها است، اما صمغ دانه لوبیای لوکاست اغلب در غذاهایی که حاوی کربوهیدرات‌ها هستند، مانند پر کردن پای و چاشنی‌ها نیز یافت می‌شود.

چربی‌ها:

صمغ دانه لوبیای لوکاست حاوی مقدار کمی چربی است. با این حال، غذاهایی که از این افزودنی استفاده می‌کنند اغلب حاوی مقدار قابل توجهی چربی هستند. طبق توصیه انجمن قلب آمریکا بیش از 5٪ تا 6٪ از کل کالری دریافتی روزانه شما نباید از چربی اشباع حاصل شود.

پروتئین:

صمغ دانه لوبیای لوکاست حاوی مقدار قابل توجهی پروتئین است.

ویتامین‌ها و مواد معدنی:

ریز مغذی‌ها در صمغ دانه لوبیای لوکاست زیاد نیستند. این مقدار کمی کلسیم (حدودmg3 در هر گرم) دارد.

فواید سلامتی:

به عنوان یکی از رایج‌ترین مواد افزودنی در جهان، احتمال مصرف صمغ دانه لوبیای لوکاست به طور مرتب زیادتر است. در حالی که مقدار موجود در رژیم غذایی ما بسیار ناچیز است، تحقیقات نشان می‌دهد که صمغ در دوزهای بزرگتر فواید سلامتی قابل توجهی را به همراه دارد.

شرایط هضم را بهبود می‌بخشد:

صمغ دانه لوبیای لوکاست حاوی پکتین است، ترکیبی که اجازه می‌دهد صمغ به ژل تبدیل شود.. تحقیقات نشان می‌دهد که کاربرد‌های پکتین در درمان اسهال است.

در یک بررسی سال ۲۰۱۴ بر روی 14 کارآزمایی تحقیقاتی با 1،927 شرکت کننده، آب لوبیای خرنوب (صمغ دانه لوبیای لوکاست نیز از خرنوب تهیه شده‌است) به عنوان یک داروی جایگزین مؤثر برای درمان اختلالات دستگاه گوارش در کودکان و نوجوانان شناخته شده‌است. هیچ عوارض جانبی جدی برای آن گزارش نشده است، اما محققان خاطرنشان كردند كه شواهد بیشتری برای تعیین دوزهای موثر مناسب مورد نیاز است.

به نوزادان مبتلا به ریفلاکس کمک می‌کند:

صمغ دانه لوبیای لوکاست و سایر تغلیظ کننده‌ها در فرمول نوزادان گاهی به منظور کاهش علائم ریفلاکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما این موضوع اهمیت دارد که به جای اینکه سعی کنید صمغ دانه لوبیای لوکاست خود را به فرمول دیگری اضافه کنید، فرمول شیرخوار حاوی صمغ دانه لوبیای لوکاست خریداری کنید.

ممکن است قند خون را تنظیم کند:

برخی تحقیقات نشان داده‌اند که اینوزیتول، قند موجود در کربوهیدرات، می‌تواند به تنظیم قند خون کمک کند. با این وجود، برای رسیدن به این اثر دوز بزرگتر از مقدار معمول در رژیم غذایی مورد نیاز است.

آلرژی:

فقط چند مورد حساسیت به صمغ دانه لوبیای لوکاست مشاهده شده در منابع پزشکی وجود دارد. اگر گمان می‌کنید به این ماده افزودنی غذایی حساسیت دارید، در مورد نحوه مدیریت آن با پزشک خود صحبت کنید.

برای تشخیص یک واکنش نسبت به افزودنی غذایی، به طور معمول به یک آزمایش خوراکی همراه با مواد افزودنی مشکوک نیاز دارید. این کار زیر نظر متخصص آلرژی انجام می‌شود تا از بروز هرگونه عارضه شدید جلوگیری شود. در صورت تشخیص بیماری، پزشک ممکن است توصیه کند که از رژیم غذایی صمغ دانه لوبیای لوکاست جلوگیری کنید.

عوارض جانبی:

به عنوان یک ماده افزودنی غذایی، صمغ دانه لوبیای لوکاست از طرف سازمان غذا و دارو “بطور کلی ایمن شناخته می‌شود”.

انواع مختلف:

لوبیای ملخ به رنگ ابری است، از سفید کمرنگ تا زرد کمرنگ. اگر صمغ دانه لوبیای لوکاست را خریداری می‌کنید، معمولاً به صورت پودر با رنگ شفاف است. این شفافیت هنگام ترکیب پودر در مواد غذایی به خوبی عمل می‌کند زیرا باعث تغییر رنگ ظرف شما نمی‌شود.

صمغ دانه لوبیای لوکاست به تنهایی قابل استفاده است، اما اغلب با سایر تغلیظ‌کننده‌ها ترکیب می‌شود. تکنسین‌های مواد غذایی صمغ دانه لوبیای لوکاست را با صمغ زانتان و کاپا کاراگینان ترکیب می‌کنند تا یک ژل تشکیل دهند و به مواد غذایی کیفیت‌های مورد نظر خاصی بدهند، مانند یک بافت الاستیک یا توانایی کاهش کریستال‌های تشکیل شده در محصولات غذایی منجمد.

ذخیره‌سازی و ایمنی مواد غذایی:

پودر صمغ دانه لوبیای لوکاست مقاوم است و می‌تواند تا دو سال در یک مکان خنک و خشک نگهداری شود. نیازی به یخچال و فریزر نیست.

نحوه آماده‌سازی:

با وجود داشتن نام یک حشره با نام خود، صمغ دانه لوبیای لوکاست 100٪ از گیاهان دارویی است و به همین ترتیب برای افرادی که رژیم گیاهی را دنبال می‌کنند مناسب است. در برخی از دستورالعمل‌های گیاهی برای جایگزینی مواد لبنی یا تخم‌مرغ استفاده می‌شود. صمغ دانه لوبیای لوکاست نیز فاقد گلوتن است.

به عنوان ماده ضخیم‌کننده، می‌توانید هنگام تهیه بستنی خانگی، ماست، پای و سایر مواد غذایی از صمغ دانه لوبیای لوکاست استفاده کنید. برای حل کردن صمغ نیاز به گرم کردن دارد، در غیر این صورت، بافت رقیق و یا ریز و درشتی به جای می‌گذارد. برخی از کاربردهای مفید برای صمغ لوبیا در آشپزخانه عبارت است از:

· تثبیت میوه برای پر کردن پای

برای کمک به تثبیت میوه، صمغ دانه لوبیای لوکاست را به مواد شیرینی اضافه کنید و از ریختن آن در پوسته پای خودداری کنید، که پوسته را خیس می‌کند.

·  بستنی را تبلور دهید

برای جلوگیری از شکل گیری کریستال‌های یخ در بستنی خانگی، صمغ دانه لوبیای لوکاست را اضافه کنید. این امر باعث تشکیل کندتر بلورها و کاهش اندازه بلورها خواهد شد. این امر به ویژه اگر در طی چند روز تمام بستنی‌ها را نخورید مفید است.

· مرنگ گیاهی درست کنید

صمغ دانه لوبیای لوکاست می‌تواند سفید تخم‌مرغ را تثبیت کند، یا می‌تواند آن را با آکوافابا (مایع نخود) و سایر مواد تشکیل‌دهنده ترکیب کند تا یک مرنگ بدون تخم‌مرغ ایجاد کند.

·  تثبیت خامه

با اضافه کردن صمغ دانه لوبیای لوکاست به آن، خامه سنگین (یا یک جایگزین غیر لبنیاتی) تهیه کنید.

·   بهبود بافت خمیر پنیر

صمغ دانه لوبیای لوکاست می‌تواند شیرینی‌های ضخیم غلیظ را گسترش دهد.

منابع:

1.       Seed gums (includes locust bean, guar). FoodData Central. U.S. Department of Agriculture. Published April 1, 2019.

2.       Oghenesuvwe EE, Tedwins EJO, et al. Preclinical screening techniques for anti-diarrheal drugs: A comprehensive reviewA J Physiol Biochem Pharmacol. 2018;7(2):61-74. doi:10.5455/ajpbp.20180329014330

3.       Anheyer D, Frawley J, Koch AK, et al. Herbal medicines for gastrointestinal disorders in children and adolescents: A systematic reviewPediatrics. 2017;139(6). doi:10.1542/peds.2017-0062

4.       Salvatore S, Savino F, Singendonk M, et al. Thickened infant formula: What to know. Nutrition. 2018;49:51-56. doi:10.1016/j.nut.2017.10.010

5.       Bañuls C, Rovira-Llopis S, Falcón R, et al. Chronic consumption of an inositol-enriched carob extract improves postprandial glycaemia and insulin sensitivity in healthy subjects: A randomized controlled trialClin Nutr. 2016;35(3):600-7. doi:10.1016/j.clnu.2015.05.005

6.       EFSA ANS Panel (EFSA Panel on Food Additives and Nutrient Sources added to Food), Mortensen A, Aguilar F et al. Re‐evaluation of locust bean gum (E 410) as a food additiveEFSA Journal 2017;15(1):4646-4719. doi:10.2903/j.efsa.2017.4646

مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست

مزایای صمغ دانه لوبیای لوکاست

سیدی

اشتراک‌گذاری:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
Share on reddit
Reddit
Share on telegram
Telegram
Share on email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 16 =

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید