آمونیوم کلراید (نشادر)

فروش آمونیوم کلراید

فروشنده:

تاریخ:

آمونیوم کلراید (نشادر) NH4Cl، نمک آمونیاک و کلرید هیدروژن است. استفاده اصلی آن به عنوان یک منبع نیتروژن در کود و به عنوان یک الکترولیت در سلول‌های خشک است و همچنین به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از اجزای گالوانیزه، تینینگ و جوش لحیم‌کاری برای حذف پوشش‌های اکسید از فلزات و به این ترتیب چسبندگی لحیم‌کاری را بهبود می‌بخشد.

آمونیوم کلرید یک ترکیب معدنی با فرمول NH4Cl و یک نمک بلورین سفید است که در آب بسیار محلول است. راه‌حل‌های آمونیوم کلرید، کمی اسیدی هستند.

فرمول شیمیایی آمونیوم کلرید NH4Cl است و جرم مولکولی آن 53.490 گرم مول-1 است. مولکول توسط 2 کاتیون پتاسیم K1 + و 1 دی کرومات آنیون Cr2O72 تشکیل شده است. این در هر دو فرم یافت می‌شود: بدون آب و سه هیدرات. ساختار شبکه آن سه‌گانه است. ساختار شیمیایی آن را می‌توان در زیر، در نمایندگی‌های رایج مورد استفاده برای مولکول‌های آلی نوشته شده است.
کلرید آمونیوم جامد سفید و بی‌بو است. تراکم آن 1.5274 گرم بر میلی‌لیتر و نقطه ذوب و جوش آن 338 درجه سانتی‌گراد و 520 درجه سانتی‌گراد است. کلرید آمونیوم محلول در آب، اتانول، متانول و گلیسرول است و کمی در استون حل می‌شود. این در حلال‌های آلی به عنوان اتیل استات قابل حل نیست.

کلرید آمونیوم ممکن است از واکنش‌های مختلفی از ارزش بسیار مهم در صنایع شیمیایی و دارویی رنج ببرد. این می‌تواند زمانی که به اسید هیدروکلریک و آمونیاک (واکنش I) گرم می‌شود تجزیه می‌شود. علاوه بر این، می‌تواند با پایگاه‌هایی مانند هیدروکسید سدیم یا پتاسیم واکنش دهد تا گاز آمونیاک تولید کند. دیگر واکنش مهم که در آن از آمونیاک کلرید استفاده می‌شود، تجزیه کربنات‌ها و بی‌کربنات‌ها است، تشکیل نمک و آمونیاک (واکنش III).

کاربردهای آمونیـوم کلراید (نشادر):

این ترکیب برای تولید سایر ترکیبات آمونیوم به عنوان یک شار لحیم‌کاری به عنوان کود و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می‌شود.

آمونیوم کلراید(نشادر) یک منبع نیتروژن بزرگ است، به طوری که به طور مشابه به اوره آن را به عنوان کود استفاده می‌شود و آن را به رسانه‌های باکتری و رشد مخمر اضافه شده است. همچنین برای تهیه برخی از فلزات قبل از گالوانیزه استفاده می‌شود که نیازی به سطحی از اکسیدهای فلزی است. علاوه بر این، کلرید آمونیوم به وسیله صنعت داروسازی برای تولید سیرپ و دفع ادرار سرفه استفاده می‌شود و همچنین در درمان آلکالوز متابولیک و حفظ ادرار pH است. کلرید آمونیوم بسیار سمی است و باعث ایجاد آسیب به اندام‌های بدن می‌شود. همچنین باعث آسیب جدی چشم می‌شود. این قابل اشتعال نیست و با سایر مواد شیمیایی واکنش نشان نمی‌دهد. کلرید آمونیوم به عنوان یک اسیدی‌کننده موثرتر از سایر نمک‌های دیگر است. 

آمونیوم کلرید به عنوان یک محصول جانبی در فرآیند آمونیاک سودا برای ساخت کربنات سدیم تولید می‌شود. همچنین با واکنش سولفات آمونیوم و محلول کلرید سدیم تولید می‌شود. هنگامی که مخلوط با آهک (کربنات کلسیم)، گاز آمونیاک نتیجه می‌شود.

دیگر محصولات: ایزوپروپیل الکل

فروش آمونیوم کلراید (نشادر):

آمونیوم کلراید در کیسه‌های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آمونیوم کلراید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سیدی

اشتراک‌گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دسته‌بندی:

محصولات مرتبط:

فهرست
Call Now Buttonتماس