انواع رنگ های خوراکی و نحوه استفاده از آنها

انواع مختلفی از رنگ های خوراکی در بازار وجود دارد، اما دو مورد از رایج ترین آنها پودر و مایع است. هر دوی این انواع مزایا و معایب خاص خود را دارند، بنابراین مهم است که قبل از خرید تفاوت بین آنها را درک کنید.

رنگ خوراکی پودری سنتی

رنگ های غذایی بر پایه پودر از رنگدانه های آسیاب شده مخلوط با نشاسته یا آرد ساخته می شوند. این نوع رنگ اغلب نسبت به سایر گزینه ها ارزان تر است و همچنین ماندگاری طولانی تری دارد. با این حال، مخلوط کردن یکنواخت رنگ های پودری دشوار است و گاهی اوقات می تواند بافت دانه ای در غذاها ایجاد کند. آنها همچنین می توانند در طول زمان مستعد محو شدن باشند.

رنگ خوراکی مایع

رنگ خوراکی مایع بر پایه آب بوده و در رنگ های متنوعی موجود است. آنها را می توان به راحتی به خمیرها، آیسینگ ها و فراستینگ ها اضافه کرد و در رنگ های مختلف موجود است. رنگ های مواد غذایی مایع نیز فاقد چربی و گلوتن هستند. با این حال، آنها گاهی اوقات می توانند طعم کمی را پشت سر بگذارند.

رنگ خوراکی ژل

رنگ های ژله ای به دلیل تطبیق پذیری و سهولت استفاده، انتخابی محبوب در بین نانوایان هستند. آنها اشباع رنگ شدید با رقت بسیار کمی را فراهم می کنند. آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها هستند.

رنگ خوراکی بر پایه روغن

رنگ های غذایی بر پایه روغن از رنگ های طبیعی یا مصنوعی که در روغن نباتی یا الکل حل شده اند ساخته می شوند. این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های پودری گران‌تر هستند، اما رنگ‌های روشن‌تر و شدیدتری دارند. همچنین به سرعت رنگ های پودری محو نمی شوند و به طور کلی بافت نرم تری در غذاها ایجاد می کنند. با این حال، مخلوط کردن آنها می تواند سخت تر باشد.

انواع رنگ های خوراکی

نحوه استفاده از انواع مختلف رنگ خوراکی

اکنون که در مورد انواع مختلف رنگ‌های خوراکی موجود می‌دانید، بیایید نگاهی به نحوه استفاده صحیح از آنها در دستور العمل‌های خود بیاندازیم!

رنگ خوراکی مایع

برای استفاده از رنگ خوراکی مایع، بهتر است آن را به مواد دستور پخت مورد نظر اضافه کنید و با مخلوط کردن مداوم، رنگ دلخواه را به دست آورید. در این کار، حواس خود را به این مسئله داشته باشید که بیش از اندازه رنگ خوراکی را اضافه نکنید وگرنه ممکن است ظرف پخت شما بیش از حد رنگ شود یا آبکی پیدا کند. در صورتی که نیاز به رنگ تیره‌تر دارید، بهتر است به جای رنگ خوراکی مایع، از رنگ‌های ژلی یا روغنی استفاده کنید. با این روش، می‌توانید بدون مشکلاتی ظرف پخت خود را به رنگ دلخواه تغییر دهید.

رنگ خوراکی پودری

برای استفاده از رنگ خوراکی پودری ابتدا آن را در مقدار کمی آب حل کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. سپس این خمیر را به آرامی به مواد اضافه کنید و به طور مداوم هم بزنید تا به رنگ دلخواه برسد. مطمئن شوید که مقدار زیادی اضافه نکنید وگرنه ممکن است نتیجه مطلوب نشود.

رنگ خوراکی ژل

برای استفاده از رنگ خوراکی ژل، آن را مستقیماً با مواد مخلوط کنید و مدام هم بزنید تا رنگ دلخواه به دست آید. همیشه به خاطر داشته باشید که رنگ ها با گذشت زمان تشدید می شوند.

رنگ خوراکی بر پایه روغن

برای استفاده از رنگ های خوراکی بر پایه روغن، کافی است رنگ ها را مستقیماً با مواد خود مخلوط کنید. به خاطر داشته باشید که رنگ روغن با خمیرهای روغنی یا کره ای بهتر ترکیب می شود. به یاد داشته باشید که آب و روغن به خوبی با هم مخلوط نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست