قیمت فروش مواد ضدعفونی کننده استخر

اسید خشک یکی از مواد شیمیایی است که زیاد در مورد آن صحبت نشده است. من فکر می کنم عمدتاً به این دلیل که استفاده از اسید کلریدریک برای کاهش pH در استخر به قدری در ذهن متخصصان استخر و صاحبان خانه جا افتاده است که اسید خشک اغلب نادیده گرفته می شود. همچنین استفاده از آن نسبت به اسید کلریدریک کمی گرانتر است، اگرچه با افزایش قیمت اسید کلریدریک، اسید خشک به دلیل مزایای ایمنی و ذخیره سازی محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

اسید خشک به عنوان کاهش دهنده pH یا البته با برچسب اسید خشک فروخته می شود. فقط به دنبال ماده فعال بی سولفات سدیم روی برچسب باشید.

اسید خشک چیست

اسید خشک یک ماده گرانول متبلور سفید رنگ است که برای کاهش PH آب استخر استفاده می شود. بی سولفات سدیم شکل خشک و دانه ای اسید است. این خاصیت باعث می شود که این ماده برای جابجایی ایمن تر باشد و در یک اتاق پمپ یا فضاهای دیگر خورندگی بسیار کمتری دارد زیرا اکسید کننده قوی مانند اسید کلریدریک نیست. بی سولفات سدیم باید در جای خشک و بدون ورود رطوبت به ظرف نگهداری شود. بی سولفات سدیم باید قبل از اضافه شدن به استخر، مانند هر ماده شیمیایی خشک دیگر، از قبل حل شود. اما اگر آن را بریزید یا هر یک از آن را روی لبه استخر بریزید، پوست شما را نمی سوزاند.

فواید اسید خشک

  • پوست شما را نمی سوزاند
  • ماندگاری طولانی تر
  • آسان برای ذخیره
  • بدون بخارات سمی
  • همه چیز اطراف خانه یا اتاق تجهیزات شما را زنگ نمی زند
  • قوی مانند اسید کلریدریک با دوز مناسب
  • آسان برای استفاده

تنظیم pH در استخر برای تعادل مناسب آب و اطمینان از اینکه آب استخر شما رسوب نمی‌کند و خورنده نیست، بسیار مهم است. pH یکی از عناصر مهم در این مورد است. همچنین توجه داشته باشید که وقتی PH را تنظیم می کنید، قلیایی بودن را نیز تنظیم می کنید. و اینکه هرچه قلیاییت بالاتر از خط پایه 80-120 ppm باشد، اسید خشک بیشتری برای کاهش pH نیاز خواهید داشت. این به این دلیل است که قلیاییت یک بافر در آب است و اگر آب بسیار قلیایی باشد، اثر اسیدی را که اضافه کنید کاهش می‌دهد.

اسید خشک کمی گرانتر از اسید کلریدریک است، اولی به شکل خشک و دیگری به شکل مایع است. اما اگر دوز اسید خشک را به درستی اندازه گیری کنید، به اندازه 31.45٪ اسید کلریدریک قوی است. از نظر ایمنی و مزایای ذخیره سازی، اسید خشک برای استفاده صاحب خانه و همچنین استفاده حرفه ای از خدمات بهتر است. 

بهتر است اسید خشک را از قبل در یک سطل حل کنید و پس از حل شدن آن را در اطراف محیط انتهای عمیق در حالی که استخر روشن است و حداقل به مدت حداقل 3 ساعت کار می کند، بریزید. می توانید آن را مستقیماً داخل آن بیندازید اما توصیه نمی شود و فقط 3-5 دقیقه طول می کشد تا آن را در یک سطل حل کنید. شما همچنین به یک ترازو برای وزن کردن محصول برای دریافت دوز دقیق نیاز دارید. به یاد داشته باشید که قلیاییت یک عامل است، بنابراین اگر بالاتر از 120 ppm باشد، برای کاهش pH به اسید خشک بیشتری نیاز خواهید داشت.

نحوه استفاده از اسید خشک در استخر و اسپا

اسید خشک برای کاهش pH و حفظ قلیاییت در استخرها و اسپاها استفاده می شود. استفاده از آن نسبت به اسید هیدروکلریک (موریاتیک) ایمن تر و راحت تر است. نگهداری آن آسان تر است اما باید با احتیاط از آن استفاده کرد. pH ایده آل آب استخر باید 7.0-7.6 باشد و قلیاییت کل باید بین 80 تا 120ppm حفظ شود.

ابتدا اسید خشک را از قبل با اضافه کردن اسید خشک در یک سطل پلاستیکی بزرگ آب حل کنید و سپس محلول اسید را در انتهای عمیق استخر، دور از کفگیر و وسایل بریزید. هنگامی که پمپ روشن است و در حال کار است، اسید باید اضافه شود. PH آب را در 4 ساعت مجدداً آزمایش کنید و در صورت نیاز اسید بیشتری اضافه کنید.

نکات مفید: بیش از 150 گرم اسید خشک به ازای هر 10000 لیتر آب استخر در هر زمان اضافه نکنید. هرگز اسید خشک را بیش از 3 بار در روز اضافه نکنید. بدون آزمایش قلیایی کل، pH را تنظیم نکنید. اسید خشک ممکن است در آبگرم یا جکوزی استفاده شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست