مواد اولیه صنعتیمواد اولیه شیمیایی

سدیم بی سولفات

سفارش محصول تماس با کارشناس

سدیم بی سولفات یکی از معانی مترادف اسید سولفات سدیم است. این یک اسید خشک به شکل کریستالی، دانه ای یا پودری است که به عنوان تنظیم‌کننده pH، قارچ‌کش، علف‌کش یا میکروبیوژن (محصولی که میکروب‌ها را از بین می‌برد) در صنایع مختلفی نظیر نظافت خانگی و نگه‌داری استخر شنا استفاده می‌شود.

بی سولفات سدیم همچنین ممکن است به نام سولفات هیدروژن سدیم، اسید سولفوریک، نمک مونو سدیم، سولفات اسید سدیم، سدیم هیدروسفات یا سولفات هیدروژن سدیم باشد. همچنین، جستجوی سریع در ChemIDPlusAdvanced، یک پایگاه داده که توسط کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده اداره می‌شود، میزبان نام‌های نه چندان آشکار دیگری نیز برای آن، مانند کیک نیتره یا کیک نیتریک نشان می‌دهد. این ماده فرمول شیمیایی دارد: HNaO4S

بی سولفات سدیم، محلول آبی یک جامد بلوری سفید است که در آب حل می‌شود. 

خصوصیات شیمیایی و فیزیکی سدیم بی سولفات:

بی سولفات سدیم نمکی اسیدی از اسید سولفوریک است و به عنوان سولفات هیدروژن سدیم نیز شناخته می‌شود.

فرمول و ساختار:

فرمول شیمیایی این ماده NaHSO4 و جرم مولی آن ۱۲۰.۰۶ گرم در مول است. همچنین به عنوان نمک منوهیدرات (با یک مولکول آب) با جرم مولی ۱۳۸.۰۷ گرم در مول وجود دارد. این نمک مونو سدیم اسید سولفوریک دیپروتیک است. این ترکیب از کاتیون سدیم (Na +) و آنیون بی سولفات (HSO4-) است که دارای اتم گوگرد به سه اتم اکسیژن و یک گروه هیدروکسیل است.

تهیه سدیم بی سولفات

بی سولفات سدیم با خنثی سازی جزئی اسید سولفوریک با مقادیر معادل (نسبت ۱: ۱) هیدروکسید سدیم (NaOH) یا کلرید سدیم (NaCl) می تواند به‌صورت صنعتی تهیه شود:

NaOH + H2SO4 → NaHSO4 + H2O بی سولفات سدیم همچنین در طول تولید سایر اسیدهای معدنی مانند اسید نیتریک (HNO3) و اسید هیدروسیانیک (HCN) به عنوان فرعی تولید می‌شود.

NaNO3 + H2SO4 → NaHSO4 + HNO3

خصوصیات فیزیکی سدیم بی سولفات

​​این ماده معمولاً در هر دو شکل بی‌آب (خشک) و مونوهیدرات (NaHSO4.H2O) موجود است. NaHSO4 بدون آب یک پودر سفید بی نظم و ریزگرد است، با چگالی ۲.۷۴ گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب ۳۱۵ درجه سانتی‌گراد. مونوهیدرات یک جامد دانه‌ای سفید با چگالی ۱.۸ گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب ۵۹ درجه سانتی‌گراد است. این یک اسید خشک مناسب برای حمل و نقل و ذخیره ایمن محسوب می‌شود.

فروش بی سولفات سدیم

کاربردهای سدیم بی سولفات

بی سولفات سدیم اغلب در پاک‌کننده‌های سینک دستشویی و محصولات تمیز کننده ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود. همچنین می تواند در بسیاری از صنایع دیگر یافت شود. که معمولاً برای کنترل pH مورد استفاده قرار می‌گیرد، در محصولات آکواریوم و استخر وجود دارد. براساس نتایج جستجو با استفاده از پایگاه‌داده‌های برچسب مکمل رژیم غذایی موسسه ملی بهداشت و بانک اطلاعاتی Daily Med، به ترتیب می‌توان در مکمل‌های غذایی و کرم‌های ضد قارچ پا یافت. 

به عنوان نگه‌دارنده نمونه‌های خاک و آب در تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی تحلیلی برای خشک‌کردن روغن کرچک استفاده می‌شود. یک ماده کمکی برای سفید کردن و رنگ‌رزی پشم است. جلا دهنده و آسیاب شیشه. نوعی نمک برای ریختن و سفید کردن پوست در صنعت چرم. در صنعت نفت معدنی برای استخراج ترکیبات نیتروژن از هیدروکربن‌ها (شستشوی گاز). به عنوان یک افزودنی سیلو. هنگام مخلوط کردن دی‌کرومات‌پتاسیم از آن به عنوان سفید کننده در عکاسی استفاده می‌شود. از این ماده برای کاهش آمونیاک کود موجود در دام و طیور استفاده شده است تا تعداد مگس‌ها را کاهش دهد.

از بی سولفات سدیم به عنوان یک افزودنی غذایی برای مخلوط کردن کیک‌ها استفاده می‌شود و همچنین در فرآوری گوشت و مرغ و اخیراً در جلوگیری از قهوه‌ای شدن از محصولات تازه برش استفاده می‌شود. بی‌سولفات‌سدیم درجه مواد غذایی در انواع محصولات غذایی از جمله نوشیدنی‌ها، سس‌ها  و مواد پر کننده استفاده می‌شود. بی سولفات سدیم pH را بدون طعم ترش پایین می‌آورد و در محل اسیدهای سیتریک، مالیک یا فسفریک که از نظر تجاری در دسترس هستند استفاده شده است و همچنین می‌تواند به عنوان ماده ضد قهوه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

سایر محصولات ما: پلی گلیسرول استر

فروش سدیم بی سولفات

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع صنعتی و خوراکی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.

این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
برای مشاوره تماس بگیرید