سطوح pH در مواد شوینده لباسشویی

pH مخفف “پتانسیل هیدروژن” است که به مقدار یون هیدروژن در یک محلول مایع اشاره دارد. محدوده عددی 0 تا 14 است، هرچه عدد کمتر باشد محلول اسیدی تر است و هر چه عدد بالاتر باشد محلول قلیایی تر است. هفت خنثی است بخش جالب در مورد همه اینها این است که pH هنگام شستن لباس مهم است.  محلول های قلیایی در مقابله با کثیفی، چربی، پروتئین ها و روغن ها بهتر هستند، در حالی که اسیدها برای از بین بردن کلسیم، زنگ زدگی و سایر مواد معدنی بهتر هستند. دانستن pH یک محصول می تواند بسیار مفید باشد، بنابراین تصمیم گرفتیم در مورد محصولات لباسشویی رایج تحقیق کنیم تا سطح pH آنها و نحوه انجام کارهایشان را بیابم.

مقیاس pH مواد اولیه پودر لباسشویی

جوش شیرین – pH 9

بسیاری از مردم دوست دارند از جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده خانگی یا به عنوان یک افزودنی در شستشوی خود استفاده کنند. از آنجایی که محلول قلیایی است، می تواند روی چربی و کثیفی موثر باشد و در عین حال به سختی سفید کننده و بوراکس نباشد.

بوراکس – pH 10

در حالی که بوراکس هنوز حالت قلیایی دارد، به اندازه سفیدکننده خورنده نیست، اما به همان اندازه در از بین بردن روغن ها و کثیفی ها خوب است. هنگامی که بوراکس به درستی استفاده شود، می تواند یک ابزار شستشوی مفید باشد.

سفید کننده کلر – pH 11-13

از آنجایی که سفید کننده در انتهای بالای سطح قلیایی قرار دارد، خشن است و نیاز به رسیدگی مناسب دارد. هنگام استفاده از سفید کننده احتیاط کنید زیرا برای برخی از پارچه ها بی خطر نیست، اما از سوی دیگر، زمانی که به درستی استفاده شود می تواند هنگام برخورد با لکه های سرسخت مفید باشد.

شوینده ظروف – pH 7

بسیاری از ما به مواد شوینده ظروف به عنوان یک کمک شست و شو فکر نمی کنیم، و در حالی که خنثی است، مارک ها و انواع خاصی می توانند در از بین بردن لکه ها و لکه های روغنی یا چرب موثر باشند. فقط مقدار کمی از آن را در کل قسمت قرار دهید و طبق دستورالعمل برچسب مراقبت بشویید (به شرطی که لباس قابل شستشو باشد).

شوینده لباسشویی – pH 7-10

pH مواد شوینده لباسشویی از برندی به برند دیگر متفاوت است زیرا تولیدکنندگان فرمول دقیق خود را مخفی نگه می دارند. بیشتر مواد شوینده به سمت بالاترین محدوده تمایل دارند زیرا اگر خیلی اسیدی باشند، می توانند به پارچه آسیب برسانند.

سرکه – pH 3

ما اغلب استفاده از سرکه را به عنوان یک نرم کننده طبیعی پارچه پیشنهاد کرده‌ایم، و دلیل این است که سرکه سفید مقطر، با pH اسیدی خفیف خود، می تواند رسوبات معدنی باقیمانده و باقیمانده صابون را حل کند، به همین دلیل لباس های شما نرم می شوند. همچنین در از بین بردن و جلوگیری از بوی کپک موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست