خرید رنگ کارامل

خرید رنگ کارامل

فروش رنگ کارامل روشن و تیره را با تضمین کیفیت و بهترین قیمت رنگ کارامل خوراکی از ما تجربه کنید. پیشگامان شیمی این محصول را در گرید خوراکی از کشورهای هند و فرانسه وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت خرید رنگ کارامل روشن و تیره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت رنگ کارامل فود گرید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت رنگ کارامل خوراکی

به انگلیسی Caramel Color
شناسه محصول 8028-89-5
e number e150
شکل ظاهری پودری و مایع
منبع طبیعی
کاربرد سس سویا، قنادی، نوشابه، نانوایی، بیسکویت، سرکه، ویسکی، آب میوه
⭐ تولیدکننده هند، فرانسه ، چین
⭐ بسته بندی گالن 25 کیلویی مایع ، درام 25 کیلویی پودری
⭐ قیمت رنگ کارامل لطفا با ما تماس بگیرید 💯

رنگ کارامل چیست

فروش رنگ کارامل یکی از قدیمی‌ترین و پرمصرف‌ترین رنگ مواد غذایی است. رنگ کارامل غذایی محلول در آب است. این کار با حرارت‌دادن کربوهیدرات‌ها، به طور کلی در حضور اسیدها، قلیائیت‌ها یا نمک‌ها، در فرآیندی به نام کاراملیزه انجام می‌شود.

این ماده کاملاً اکسید شده و دارای بوی شکر سوخته و طعم تلخ است. رنگ آن از زرد کم رنگ به کهربا تا قهوه‌ای تیره است. این یکی از رنگ‌های طبیعی است.هنگامی که این رنگ در غلظت‌های معمول مورد نیاز برای رنگ‌آمیزی غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طور کلی هیچ تأثیر معنی‌داری بر مشخصات طعم محصول نهایی ندارد.

این ماده پرکاربردترین ماده غذایی رنگی جهان است. این ماده به طور عمده برای پخش رنگ در غذاها و نوشیدنی‌های بیشماری از جمله کولا، سس سویا، چاشنی‌ها، نان‌ها، غذاهای حیوانات اهلی، غلات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده همچنین در برخی از کاربردهای آرایشی و غیرغذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رنگ کارامل یک عطر و طعم نیست، بلکه یک عامل رنگ‌آمیزی است و فقط به دلیل طعم و مزه قند سوخته آن به عنوان یک عامل طعم‌دهنده استفاده می‌شود. رنگ کارامل حاوی مقادیری از 4-MEI (یا 4 متیل ایمیدازول) است.سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز نتیجه‌گیری می‌کند که رنگ کارامل در ایمنی است.

فروش رنگ کارامل غذایی

تولید رنگ کارامل

” رنگ کارامل ” یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین رنگ‌های غذایی برای تقویت رنگ‌های طبیعی، اصلاح تغییرات طبیعی رنگ و محافظت از رنگ‌هایی است که در طی پردازش و ذخیره‌سازی مواد غذایی از بین می‌رود.

استفاده از این رنگ به عنوان نوعی افزودنی غذایی در صنعت شراب و آبجو در اوایل قرن 19 اولین نمونه ثبت شده از آن در مقیاس صنعتی تولید و بکار گرفته شد. امروزه این رنگ در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های تجاری تولید می‌شود.

اغلب، مصرف‌کنندگان می‌پرسند که آیا Caramel Color همان کارامل است یا خیر؟ اصطلاح کارامل غالباً برای توصیف شیرینی و طعم‌های ساخته شده از شکر کارامل شده استفاده می‌شود. اصطلاح “Caramel Color” فقط ماده افزودنی رنگ را توصیف می‌کند، اما نام آن از فرآیند کاراملیزه شدن در ساخت آن است.

واکنش کاراملیزه شدن قهوه‌ای در طی فرآیند پخت و پز است. به سادگی گرم کردن قند بدون هیچ‌گونه واکنش‌دهنده دیگر، مانند گرم کردن شکر در بالای اجاق گاز، منجر به یک محلول شربت قهوه‌ای می‌شود که معمولاً به عنوان “کارامل” شناخته می‌شود.برای تهیه رنگ کارامل می‌توان از ساکارز یا انواع دیگر شکر مانند دکستروز، شربت اینورت، لاکتوز، شربت مالت یا هیدرولیز نشاسته از آن استفاده کرد.

چهار کلاس از رنگ کارامل وجود دارد. هر کلاس از مواد اولیه مختلفی که به پایه کربوهیدرات اضافه شده استفاده می‌کند تا در هنگام گرم شدن بدن رنگ ایجاد کند. رنگ‌های کارامل صنعتی با توجه به استحکام رنگی که دارند، درجه‌بندی می شوند و همچنین از خاصیت شیمیایی مختلفی برخوردار هستند.

رنگ کارامل در بستنی
رنگ کارامل مناسب بستنی

رنگ های کارامل کلاس I یا کارامل‌های ساده که از اسید یا پایه برای تولید رنگ استفاده می‌کنند، در الکل‌ها، سس‌های چاشنی (مخصوصاً در بازار آسیا) و کاربردهای پخت مفید هستند. آن‌ها معمولاً سبک‌ترین سایه‌های رنگی را دارند.

رنگ‌های کارامل کلاس II یا کارامل سولفیت که از نمک سولفیت به عنوان یک ماده واکنش‌دهنده و همچنین دما و فشارهای زیاد برای ایجاد رنگ خود استفاده می‌کنند و دارای رنگ‌های میانی هستند. رنگ‌های کارامل کلاس III، که از ترکیبات آمونیاک برای تولید رنگ استفاده می‌کنند، در آبجو استفاده می‌شوند و رنگ‌های میانی دارند.

رنگ‌های کارامل کلاس چهارم، که از ترکیبات سولفیت و آمونیاک استفاده می‌کنند، حاوی غنی‌ترین رنگ تمام رنگ های کارامل هستند و در نوشابه های گازدار (CSD) استفاده می‌شوند.

رنگ کارامل پودری
خرید رنگ کارامل پودری

کاربرد رنگ کارامل

استفاده از رنگ‌کارامل به عنوان افزودنی مواد غذایی در صنعت آبجو در قرن نوزدهم اولین نمونه ثبت‌شده آن تولید و استفاده در مقیاس وسیع است.

امروزه رنگ‌کارامل در بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌های تجاری مانند:

 • آب‌نبات
 • آب‌جو
 • نان قهوه‌ای
 • نان
 • شکلات
 • کوکی‌ها
 • قطره‌سرفه
 • مشروب مانند براندی، رم و ویسکی

یافت می‌شود.

 • شکلات
 • سس‌ها
 • شیرینی‌ها و پوشش‌ها
 • چیپس سیب‌زمینی
 • مخلوط دسر
 • دونات
 • ماهی و سیب‌زمینی سرخ‌شده
 • دسرهای یخ‌زده
 • نگه‌دارنده میوه
 • قرص گلوکز
 • سس
 • بستنی
 • ترشی
 • نوشابه‌ها (به ویژه کول‌ها) و غیره از سایر موارد استفاده هستند.

رنگ‌ کارامل مایع برای استفاده در غذا به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما محدودیت‌های کاربرد و استفاده از آن بر اساس کشور متفاوت است. این ماده همچنین در برخی از لوازم آرایشی و غیر غذایی استفاده می‌شود.

رنگ کارامل در نوشابه

به دلایل زیادی رنگ کارامل یکی از مواد اصلی در نوشابه است. با این حال ، به دلایل زیادی نیز کاملاً بحث برانگیز است. رنگ کارامل یک ماده اصلی در هزاران محصول غذایی از جمله نوشابه است. این ماده می تواند با استفاده از چندین روش مختلف تولید شود و به عنصری تبدیل شده است که برای بررسی خطرات احتمالی سلامتی تحت نظارت جدی قرار دارد.

در اکثر نوشیدنی‌ها به دلایل مختلفی از Caramel Color استفاده می‌شود، اما مهم‌ترین دلیل این است که باعث ایجاد “جذابیت چشم” می‌شود. مردم با چشمان خود غذا می‌خورند و می‌نوشند، رنگ اغلب ویژگی اولی است که انتظارات از اشتها، طعم‌دهنده‌ها و حتی احساس دهانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رنگ کارامل پودری در انواع برنامه های نوشیدنی‌های غیر الکلی و الکلی از جمله: نوشابه‌های گازدار، چای، لیموناد، نوشیدنی‌های میوه‌ای، مخلوط نوشیدنی‌های پودر شده استفاده می‌شود.

رنگ کارامل پرکاربردترین ماده رنگی در صنعت نوشابه است، و به طرز حیرت انگیزی یک ماده طعم‌دهنده بسیار مهم است که به “فریب” ذهن در هنگام چشیدن طعم کمک می‌کند. به دلیل PH پایین بیشتر نوشیدنی‌های گازدار، رنگ‌های کارامل معمولاً به دلیل پایداری اسید مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ کارامل علاوه بر ایجاد رنگ‌های مایل به قرمز و مایل به قهوه‌ای عالی، می‌تواند ویژگی‌های کف، احساس دهانی و عطر و طعم نوشیدنی‌های غیر الکلی را افزایش دهد.

در کنسانتره‌های نوشابه، Caramel Color دارای یک اثر امولسیون کننده با روغن‌های طعم‌دهنده است و به از بین بردن تشکیل انواع خاصی از “فلوک” کمک می‌کند. کیفیت محافظ نور این رنگ همچنین در جلوگیری از اکسید شدن ترکیبات طعم‌دهنده در نوشیدنی‌های بطری شده کمک می‌کند. رنگ‌های کارامل نیز در شرایط مختلف پردازش و بسته‌بندی بسیار پایدار هستند.

رنگ کارامل همچنین به محافظت از رنگ‌های موجود در بطری‌های شفاف در برابر نور خورشید کمک می‌کند و در حالی که قند و آدامس بیشتر این عملکرد را فراهم می‌کند، رنگ کارامل با وزن مخصوص خود به احساس خوب دهانی محصولات نهایی کمک می‌کند.

رنگ کارامل در محصولات آرایشی و بهداشتی

سالهاست که از رنگ کارامل برای بهبود رنگ محصولات آرایشی و مراقبت از پوست استفاده می شود. این ماده اغلب در محصولاتی مانند شامپو مو ، محصولات برنزه کننده ، آرایش و بسیاری دیگر از محصولات مراقبت از پوست و مو یافت می شود.

کارامل به عنوان یک ماده رنگ آمیزی طبیعی در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست عمل می کند. رنگ کاراملی صرفاً برای اهداف بصری است ، رنگ قهوه ای روشن غنی باعث می شود محصول خوشمزه و جذاب باشد اما کار دیگری برای محصول نمی کند. رنگ کارامل کاملاً برای زیبایی است و به درد پوست نمی خورد یا تأثیر منفی ندارد.

با این حال ، تمام رنگ های کارامل یکسان نیستند. آنها به چهار کلاس تقسیم می شوند که از نظر شارژ و ساخت کمی متفاوت هستند. این می تواند بر نحوه استفاده آنها در محصولات مراقبت از پوست تأثیر بگذارد.

کلاس I یا رنگهای کاراملی ساده ، از چهار کلاس دارای کمترین پردازش هستند. ماده اولیه کربوهیدرات به سادگی گرم می شود و در تولید کلاس I هیچگونه آمونیوم یا ترکیب سولفیت مجاز نیست. رنگ کاراملی حاصل یک بار یونی خنثی تا کمی منفی دارد.

 • کلاس II یا رنگهای کاراملی سولفیت سوزاننده ، شامل گرم شدن ماده اولیه کربوهیدرات در حضور ترکیبات سولفیت است. رنگ کاراملی حاصل یک بار یونی منفی را به همراه دارد.
 • کلاس III یا رنگهای کاراملی آمونیاک شامل گرم کردن ماده اولیه کربوهیدرات در حضور ترکیبات آمونیاک است. رنگ کاراملی کم سولفیت حاصل ، بار یونی مثبتی را به همراه دارد.
 • کلاس IV یا رنگهای کارامل آمونیاک سولفیت شامل گرم کردن ماده اولیه کربوهیدرات در حضور هر دو ترکیب سولفیت و آمونیوم است. رنگ کاراملی حاصل یک بار یونی منفی را به همراه دارد. اینها بیشترین تولید رنگهای کاراملی است.

تولید رنگ کارامل

این رنگ یکی از پر رنگ‌ترین مواد رنگی در مواد غذایی است. به آن رنگ قند سوخته نیز گفته می‌شود. این ماده با گرم کردن کربوهیدرات‌های درجه یک غذا، به طور کلی نوعی هیدرولیز نشاسته شامل دکستروز یا فروکتوز تولید می‌شود.

رنگ کارامل مارشمالو
خرید اینترنتی رنگ کارامل

ممکن است اسیدهایی مانند اسید استیک، سیتریک اسید، لاکتیک اسید یا اسید فسفریک، جهت شکستن پیوند مولکولی بین قندها در دمای بالا برای تولید کارامل استفاده شوند. در طی این فرآیند، حرارت به دقت کنترل می‌شود.

ویژگی‌های رنگ کارامل

این ماده می‌تواند نوعی رنگ مصنوعی از قهوه‌ای روشن تا تقریباً سیاه خلق کند.رنگ کارامل کلوئیدی است. وزن مخصوص این رنگ نشانگر محتوای جامدات و استحکام رنگ است. بیشتر رنگ کارامل دارای بار مثبت یا منفی یونی می‌باشد. از سولفیت در ساخت این ماده با بار منفی استفاده می‌شود.

همچنین بار یون Caramel Color مشخص می‌کند که این رنگ در چه محصولی باید استفاده شود.این به تولید کنندگان این امکان را می‌دهد که از کارامل کلوئیدی منفی در نوشابه‌های اسیدی و در آبجو و سس سویا مثبت استفاده کنند. رنگ کارامل یک ماده امولسیون‌کننده نیز هست. در نوشابه‌ها به نگه داشتن روغن معطر در محلول کمک می‌کنند.

آنالیز رنگ کارامل

فروش رنگ کارامل

 

جهت دریافت آنالیز جدیدتر و خرید آنلاین رنگ کارامل با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

خرید رنگ کارامل

خرید رنگ کارامل غذایی فود گرید از بهترین تولیدکنندگان در گالن‌های ۲۰ کیلوگرمی پودری و مایع آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان واردکننده و تامین کننده معتبر آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول رنگ‌ کارامل خرده و عمده مورد نیاز صنایع غذایی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست