این ماده موجود نیست لطفا سوال نفرمایید.

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و تأمین‌کننده مواد اولیه شیمیایی و مواد اولیه دارویی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید مواد اولیه دارویی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت پودر کتامین هیدروکلراید

کتامین، یکی از مواد اولیه شیمیایی است که به آن کتامین هیدروکلراید نیز گفته می‌شود یک داروی بی‌هوشی تجزیه‌ای است که به طور گسترده در دامپزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین دارای انواع مختلف درمان های تخصصی در طب اورژانس، اطفال و مدیریت درد است. همچنین این دارو برای کمک به مدیریت افسردگی و اختلال استرس پس از سانحه در حال بررسی است.

کتامین هیدروکلراید، یک داروی بی‌هوشی و مسکن است که در داروهای انسانی و دامپزشکی استفاده می‌شود؛ همچنین از آن به عنوان ضدافسردگی و در درمان اعتیاد به الکل و دیستروفی سمپاتیک رفلکس استفاده می‌شود. در سال 1970، از آن به عنوان داروی بی‌هوشی در میدان جنگ استفاده شد.

کتامین به طور غیرقانونی به عنوان یک “داروی کلوپ”، عمدتاً توسط نوجوانان و جوانان استفاده می‌شود. نظرسنجی نظارت بر آینده در سال 2019 که توسط موسسه ملی سوء مصرف مواد (NIDA) منتشر شد، گزارش داد که 0.7 % درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی در آمریکا حداقل یک بار در سال گذشته کتامین را امتحان کرده اند.

کتامین هیدروکلراید
قیمت کتامین هیدروکلراید

نام های مستعار و خیابانی کتامین هیدروکلراید عبارتند از:

 • ویتامین K
 • Coke
 • Purple
 • Kit Kat
 • Cat Valium
 • Super Acid
 • ویژه Special La
 • ویژه K
 • Jet k

این دارو ممکن است به شکل مایع شفاف یا پودر سفید رنگ توزیع شود. هنگامی که مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، غالباً از طریق بینی مصرف می‌شود، اما کتامین نیز ممکن است تزریق شود، دود شود (اغلب در سیگار تنباکو یا ماری جوانا)، یا به ندرت به صورت قرص بلعیده شود. گاهی اوقات به عنوان داروی تجاوز به نوشیدنی‌ها اضافه می‌شود.

روش‌های سنتز کتامین هیدروکلراید

سنتز این دارو در روش های مختلفی انجام میشود که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح داده شده است؛

سنتز کتامین با استفاده از 2-کلروبنزونیتریل

تلاش‌های زیادی برای سنتز این ترکیب و مشتقات آن به دلیل اهمیت و کاربردهای فوق انجام شده است. در روش متداول (استیونز 1966)، 2-کلروبنزونیتریل با واکنش سیکلوپنتیل منیزیم برومید واکنش می‌دهد و کتون حد واسط را سنتز می‌کند. علاوه بر این، این واسطه با برم، ترکیب گروه عاملی کربونیل، و سپس تنظیم مجدد حرارتی کتامین تولید شده است.

کتامین هیدروکلراید
کتامین هیدروکلراید

روش استیونز بر اساس تشکیل و بازآرایی حرارتی واسطه ایمین است. این ایمین از برم دار شدن 2-کلروفنیل سیکلوپنتیل کتون با بروم سمی و سپس واکنش با متیل آمین سنتز می‌شود. برخی از اشکالات این روشها استفاده از برم سمی، مشکل در مرحله بازآرایی حرارتی در دمای بسیار بالا و عملکرد پایین محصول بود.

سنتز کتامین با استفاده از 1،2-سیکلوهگزاندیون

در سال 2012، کتامین با استفاده از 1،2-سیکلوهگزاندیون به عنوان ماده اولیه سنتز شد. سپس، مونو استال با واکنش گرینیارد واکنش نشان داد و الکل مربوطه را تولید کرد. در مرحله دوم، تقلید با متیل آمین انجام شد و در نهایت، بازآرایی حرارتی این ایمین باعث تولید کتامین و یک حلقه پنج عضوی به عنوان محصول جانبی شد.

کتامین هیدروکلراید
کتامین هیدروکلراید

استفاده از 1،2- سیکلوهگزاندیون گران به عنوان ماده اولیه، عملکرد کم حفاظت انتخابی یکی از گروه‌های عملکردی دی کتون، جداسازی خسته‌کننده تک استال محافظت شده از ترکیب دی استال و عملکرد پایین مرحله بازآرایی از معایب این روش است.

سنتز کتامین با استفاده از مایعات یونی

با توجه به کاربردهای مختلف کتامین و رفع برخی از اشکالات روش‌های قبلی مانند واسطه‌های کم و بازده کم محصول، استفاده از برم سمی، فرآیند پیچیده، حفاظت انتخابی یکی از همان گروه‌های کربونیل همزمان با عملکرد کم، راهی جدید و کارآمد برای سنتز کتامین ارائه شده است.

خرید کتامین هیدروکلراید
خرید کتامین هیدروکلراید

فروش و خرید پودر کتامین هیدروکلراید در چه زمینه ای مورد استفاده قرار میگیرد؟

کتامین هیدروکلراید را میتوان در بخش های مختلف دارویی، پزشکی، رفع درد و … مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه در مورد هر یک بیشتر توضیخ داده شده است.

داروی تزریقی کتامین (کتامین هیدروکلراید) 

 • به عنوان تنها عامل بی‌هوشی برای اقدامات تشخیصی و جراحی که نیازی به شل شدن عضلات اسکلتی ندارند استفاده می‌شود.
 • برای القای بی‌هوشی قبل از تجویز سایر عوامل بی‌هوشی عمومی.
 • به عنوان مکمل سایر داروهای بی‌هوشی.

این دارو به صورت اسپری بینی، تروشه (مایع دهان)، دهانشویه و کرم موضعی نیز موجود است.

خرید کتامین هیدروکلراید به صورت پماد

کتامین ضمن ایجاد تسکین درد، آرام بخش و از دست دادن حافظه، حالت خلسه را ایجاد می‌کند. استفاده‌های دیگر شامل آرام‌بخش در مراقبت‌های ویژه، درمان درد و افسردگی است.

فروش کتامین هیدروکلراید برای درد

خرید کتامین هیدروکلراید به دلیل دارا بودن قابلیت انسداد گیرنده‌های N-methyl-D-aspartate (NMDA) از نظر پزشکی به عنوان یک ترکیب کرم ضد درد موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که نشان می‌دهد در کاهش درک درد و کاهش احساس درد کمک می‌کند.

 • نوروپاتی
 • میگرن
 • درد ناشی از آسیب یا انحطاط
 • اختلالات التهابی

کتامین را می‌توان با NSAID ها (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) و سایر ترکیبات مانند، کانابیدیول، گاباپنتین، باکلوفن، دیکلوفناک و لیدوکائین.داروخانه فیوژن می‌تواند یک کرم درد شخصی را برای پاسخگویی به نیازهای هر بیمار ترکیب کند.

اسپری بینی کتامین هیدروکلراید برای افسردگی

محققان شروع به بررسی استفاده از کتامین به عنوان درمانی برای اختلال افسردگی اساسی (MDD) در دهه 2000 کردند. از آن زمان به بعد، نشان داده شده است که کتامین به افسردگی مقاوم به درمان دارویی و همچنین افسردگی همراه با اضطراب کمک می‌کند.

روش تحویل اسپری بینی کتامین هیدروکلراید

از آنجا که حفره بینی توسط یک مخاط نازک پوشانده شده است که به خوبی عروق شده است، انتقال داروها از طریق حفره بینی سریعتر از گذراندن فرآیند گوارش است. مهم است که از دارو طبق دستورالعمل استفاده کنید و هرگونه عوارض جانبی را به پزشک و داروسازان ما گزارش دهید.

دهانشویه کتامین هیدروکلراید برای عوارض جانبی مرتبط با شیمی‌درمانی

نزدیک به 40 درصد از بیمارانی که شیمی‌درمانی و اشعه برای درمان سرطان خود دریافت می‌کنند، می‌توانند موکوزیت شدید (التهاب بافت در دهان) را تجربه کنند.بیماران مبتلا به سرطان مبتلا به موکوزیت شدید نمی‌توانند غذا بخورند یا بنوشند. زخم‌های دهان همچنین می‌توانند آنقدر ناراحت‌کننده باشند که یا درمان سرطان خود را کاهش دهند یا آن را به طور کامل متوقف کنند.نشان داده شده است که دهانشویه کتامین به کاهش درد و در برخی موارد به کاهش داروهای ضد درد کمک می‌کند.

اعتیاد و اثرات کتامین هیدروکلراید

اثرات کوتاه مدت کتامین

کتامین یک داروی توهم‌زا است که دارای اثرات تجزیه‌ای و بی‌هوشی در درجات مختلف است. اثرات تقریباً 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد.در دوزهای پایین، کتامین باعث تحریف واقعیت، آرام بخش و احساس قطع ارتباط با خود می‌شود. دوزهای بالا این امر را تشدید می کند و حالت تجزیه‌ای شدید اغلب به عنوان “K-hole” نامیده می‌شود.استفاده از کتامین به عنوان داروی تجاوز ناشی از اثرات فراموشی آن است، در حالی که کاربر ممکن است حوادثی را که تحت تأثیر آن اتفاق افتاده است به خاطر نیاورد.

اثرات کوتاه مدت مسمومیت با کتامین هیدروکلراید عبارتند از:

 • افزایش ضربان قلب.
 • افزایش فشار خون.
 • درد قفسه سینه/تپش قلب.
 • بی‌نظمی
 • احساس قطع ارتباط با خود
 • آرام‌بخش
 • ضعف حافظه
 • توهم
 • عدم تحرک یا ناتوانی در حرکت.
 • تنفس کند شده است.
 • حرکت غیر ارادی چشم
 • ترشح بزاق
 • مردمک های متسع شده.
 • سفت شدن عضلات.
 • حالت تهوع.
 • درد/حساسیت به شکم.
 • استفراغ.

کتامین اغلب در ترکیب با سایر داروها یا الکل استفاده می‌شود، که می‌تواند برخی از اثرات را به نتایج بالقوه کشنده تشدید کند. ترکیب کتامین با الکل، مواد افیونی یا بنزودیازپین‌ها باعث کاهش اثرات افسردگی تنفسی هر دارو می‌شود. مصرف همزمان کتامین و محرک‌ها، مانند کوکائین و آمفتامین‌ها، می‌توانند اثرات قلبی عروقی هر دارو را افزایش دهند و به طور بالقوه منجر به حمله قلبی یا سکته شوند.

نگرانی‌های بهداشتی سوء استفاده طولانی مدت از کتامین هیدروکلراید

نشان داده شده است که استفاده منظم از کتامین در دراز مدت باعث ایجاد ضایعات و آتروفی در قسمت‌هایی از مغز می‌شود.استفاده طولانی مدت نیز با مشکلات معده، درد مثانه، زخم، مشکلات کلیوی و افسردگی همراه استتحمل کتامین به سرعت توسعه می‌یابد، به این معنی که در دوزهای مکرر، فرد باید مقدار بیشتری از آن را مصرف کند تا آثار آن را احساس کند. وابستگی به دارو، و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مصرف کنندگان مکرر کتامین یکبار مصرف دارو را هوس می‌کنند. اگرچه ترک مصرف عادت به کتامین در کاربران مکرر به خوبی مستند شده است، اما شواهد هنوز نشان نمی‌دهد که سندرم ترک خاص کتامین وجود دارد.

درمان اعتیاد به کتامین

شدت وابستگی فرد به کتامین هیدروکلراید میزان درمان مورد نیاز برای درمان اعتیاد را تعیین می‌کند. اگر از کتامین در کنار الکل یا داروهای دیگر سوء استفاده می‌شود، ممکن است سم‌زدایی پزشکی ضروری باشد. داروهای حمایتی مانند داروهای ضد افسردگی ممکن است مفید باشند. درمان رفتاری سرپایی بر شناسایی و تغییر رفتارهای ناسازگار که منجر به استفاده اجباری از کتامین (و سایر مواد سوء استفاده) شده است، متمرکز می‌شود. گروه‌های کمک متقابل همچنین می‌توانند با تشویق تشکیل یک شبکه سالم از همسالان که می‌توانند از یکدیگر در هوشیاری حمایت کنند، بهبود را تقویت کنند.

اعتیاد یک بیماری قابل درمان است و با مراقبت و حمایت مناسب، بهبود در دسترس است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست