فروش هیدروبرمیک اسید

هیدروبرمیک اسید چیست؟

هیدروبرمیک اسید یک اسید قوی است که با حل‌کردن مولکول دو اتمی هیدروژن برمید (HBr) در آب تشکیل می‌شود. هیدروبرمیک اسید، یک محلول آبی است که در دمای 124.3 درجه سانتی‌گراد تقطیر می‌شود. حاوی ٪47.6 جرمی HBr با غلظت mol/L89/8 می‌باشد. این ماده دارای pKa= 9 است. آن را به عنوان یک اسید قوی‌تر از هیدروکلریک اسید می­‌دانند، اما به اندازه اسید هیدرویودیک قوی نیست. این ماده یکی از قوی‌ترین اسیدهای معدنی شناخته شده است.

موارد مصرف هیدروبرمیک اسید:

به عنوان پیش ماده برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و به عنوان یک کاتالیزور در ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروبرمیک اسید عمدتاً برای تولید برمیدهای معدنی، به ویژه برمیدهای روی، کلسیم و سدیم مورد استفاده قرار می­‌گیرد. برخی از اترها با HBr شکافته می­‌شوند. همچنین کاتالیز واکنش‌های آلکیلاسیون و استخراج سنگ معدن را انجام می‌دهد.

ترکیبات ارگانیک صنعتی شامل آلیل برمید، تترابروموبیس (فنول) و برومواستیک از هیدروبرمیک اسید تهیه شده‌اند. HBr تقریباً به طور منحصر به فرد در هیدروالوژن‌­سازی غیر مارکونیکوفی آلکن‌ها شرکت می‌کند. یک بروموآلکان حاصل، عامل آلکیله‌کننده است، که منجر به ایجاد آمین‌های چرب و نمک‌های آمونیوم نوع چهارم می‌شود.

سنتزهیدروبرمیک اسید:

هیدروبرمیک اسید از طریق واکنش Br2 ،SO2 و آب در آزمایشگاه قابل تهیه است.

Br2 + SO2 + 2 H2O → H2SO4 + 2 HBr

به طور معمول سنتز آزمایشگاهی شامل تولید HBr بدون آب است که در نهایت در آب حل می‌شود. هیدروبرمیک اسید معمولاً از واکنش برم با گوگرد یا فسفر و آب به صورت صنعتی تهیه می‌شود. همچنین می‌تواند به صورت الکترولیتی تولید شود. همچنین می‌توان با درمان برمیدها با اسیدهای غیر اکسید کننده مانند اسید فسفریک یا استیک اسید تهیه گردد.

از طرف دیگر هیدروبرمیک‌اسید را می‌توان با واکنش اسید سولفوریک رقیق (M 5.8) و پتاسیم برمید تهیه کرد.

H2SO4 + KBr → KHSO4 + HBr

استفاده از اسید سولفوریک غلیظ‌تر یا حرارت دادن محلول واکنش تا دمای بالای 75 درجه سانتی‌گراد، HBr را به گاز برم، اکسید می‌کند. برای خالص‌سازی اسید معمولاً با فیلتر کردن KHSO4 و با تقطیر آب تا زمانی که محلول به یک آزوتروپ (126 درجه سانتی‌گراد در 760 تور) برسد، خالص می‌شود. بازده، تقریباً 85٪ است. هیدروبرمیک اسید در غلظت­‌ها و خلوص‌های مختلف به صورت تجاری در دسترس می‌باشد.

ایمنی هیدروبرمیک اسید

قرار گرفتن طولانی مدت آن در معرض آتش یا گرمای شدید، ممکن است منجر به شکستگی شدید و پرت شدن ظرف شود. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض غلظت کم یا قرار گرفتن کوتاه مدت در برابر غلظت‌های بالا و استنشاق آن می‌تواند منجر به اثرات منفی بر سلامتی شود. برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و به عنوان یک کاتالیزور در ساخت مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروبرمیک اسید بسیار خورنده است.

خرید هیدروبرمیک اسید

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول مورد نیاز صنایع آرایشی و دارویی را با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند. این محصول در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همواره پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست