طعم دهنده طبیعی پرتقال

فروش طعم دهنده طبیعی پرتقال

مجموعه ما واردکننده طعم دهنده طبیعی پرتقال با برندهای Symrise و Givaudan می باشد، این محصول در در گالن های 25 کیلویی به صورت مایع و پودری عرضه می شود.

جهت استعلام قیمت طعم دهنده طبیعی پرتقال

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش طعم دهنده خوراکی پرتقال

طعم دهنده طبیعی پرتقال برچسب گریز ناپذیری است که امروزه روی بسیاری از محصولات می‌توان آن را مشاهده کرد. هر تولید کننده‌‌ای می‌داند که لازم است از روش‌های تهیه سنتی به روش‌های به روز‌تر کوچ کند. این طعم دهنده‌ها طعمی دقیقاً مشابه آنچه پرتقال یا میوه‌های دیگر به شما می‌دهند را شبیه‌سازی می‌کنند. اما باز هم این مواد کاملاً شیمیایی هستند. بنابراین باید به دنبال بهترین، سالم‌ترین و با کیفت‌ترین آن‌ها گشت.

پیشگامان شیمی یکی از بهترین شرکت‌های توزیع‌کننده طعم دهنده در ایران می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید انواع طعم دهنده را از این شرکت سفارش دهید. چرا که مزایای بسیاری به شما عزیزان ارائه می‌کند.

اولین مزیتی که شامل حال شما می‌شود یک محصول با کیفیت است که حتی با نمونه‌های خارجی نیز قابل رقابت است. اما مزیت اصلی اطلاعاتی است که این شرکت درباره این طعم دهنده به شما ارائه می‌کند. پس تا انتها با ما همراه بمانید.

طعم دهنده طبیعی پرتقال چیست؟

زمانی که هر چیزی را بو می‌کنید نوعی فرآیند شیمیایی در بدن شما رخ می‌دهد. نوعی ماده شیمیایی از آن چه که بو کرده‌‌اید برخواسته و در هوا معلق می‌شود.

فروش روغن پرتقال

این ماده معلق شده در هوا به گردش در آمده و وارد بینی ما می‌شود. سپس روی جوانه‌های بویایی می‌نشیند. این جوانه‌ها وظیفه دارند بوی این ماده را تشخیص دهند. توجه داشته باشید که تا قبل از ورود این ماده شیمیایی به بینی، جوانه‌ها غیرفعال هستند.

درباره طعم دهنده طبیعی پرتقال نیز چنین اتفاقی رخ می‌دهد. البته با این تفاوت که چشایی یک احساس خام است که به چهار حس اصلی محدود شده است. در حالی که بویایی توانایی هزاران بوی مختلف را دارا می‌باشد.

حال ممکن است بپرسید ربط تمام این‌ها به طعم دهنده‌های طبیعی چیست؟ باید گفت این طعم دهنده‌ها مخلوطی از چندین ماده شیمیایی هستند که عطر، طعم و بسیاری از ویژگی‌های دیگر یک ماده را برای ما تداعی می‌کنند.

نکته جالب این است که اکثر طعم‌های طبیعی تنها یک جزء قالب دارند. بخش‌های دیگر تنها افزوده می‌شوند تا کیفیت آن جزء را افزایش دهند. یا اینکه به عنوان حاملی برای آن جزء اصلی فعالیت می‌کنند.

این جزء اصلی در علم شیمی با نام استر شناخته می‌شود. استرها انواع مختلفی دارند که به عنوان اضافه به کلمه اصلی استر می‌چسبند. برای مثال استر اتیل استات طعم دهنده طبیعی موز است. یا استر آمیل استات طعم دهنده طبیعی پرتقال می‌باشد.

مردم همیشه سعی می‌کنند طعم آنچه که دوست دارند را در همه چیز بچشند. تولید کنندگان صنایع غذایی نیز از این عشق به مواد غذایی استفاده می‌کنند تا محصولات با طعم‌های مختلف بسازند.

طعم دهنده‌های طبیعی گامی مهم در برآورده کردن این آرزو برداشته اند. حتی در بسیاری از محصولات امروز می‌توانید شاهد چند طعم کاملاً بی‌ربط در یک محصول باشید.

طعم دهنده طبیعی پرتقال درست‌تر است یا طعم دهنده مصنوعی پرتقال؟

مسلم است که عبارت طعم دهنده مصنوعی پرتقال برای این محصول مناسب‌تر است. اما نمی‌توان انکار کرد که امروز ما اشتهایی سیری ناپذیر به مواد طبیعی در خود داریم.

جان هالاگان یک مشاور عمومی در انجمن تولید کنندگان طعم دهنده مصنوعی آمریکا می‌باشد. او در یک نطق کامل گفته است: «طعم طبیعی پرتقال تنها از اسانس پرتقال گرفته می‌شود.»

با توجه به این موضوع و اینکه طعم دهنده‌هایی که با نام طعم دهنده طبیعی پرتقال یا هر میوه دیگر می‌شناسیم، تنها مواد شیمیایی هستند، می‌توان گفت اسانس و طعم دهنده کاملاً با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

اسانس پرتقال

اسانس در واقع عصاره‌‌ای کاملاً طبیعی است که از پرتقال یا هر میوه دیگر گرفته می‌شود. این مفهوم به اشتباه در میان ما ایرانی‌ها به آب یا عصاره پرتقال یا آن میوه جا افتاده است.

اسانس‌ها را معمولاً با روش‌های کاملاً طبیعی می‌توان به دست آورد. برای مثال بهترین روش برای به دست آوردن اسانس پرتقال فشردن آن است.

از دیگر روش‌های اسانس گیری می‌توان به برشته یا حرارت دادن نیز اشاره کرد. البته برخی محصولات همچون نارگیل روند خاصی برای اسانس گیری دارند.

اما اسانس پرتقال با طعم دهنده طبیعی پرتقال کاملاً متفاوت است. این اسانس پرتقال است که حاوی مقادیر زیادی از ویتامین‌ها و مواد مغذی است.

البته امروزه و به لطف رشد تکنولوژی طعم دهنده‌هایی داریم که توانسته‌‌اند برخی خواص میوه‌ها را شبیه سازی کنند. یک تولید کننده خوب تولید کننده‌‌ای است که این طعم دهنده‌ها را شناسایی و آن‌ها را خریداری کند.

با این حال اسانس‌ها نیز کاملاً طبیعی نیستند. چرا که آن‌ها نیز از مواد شیمیایی تشکیل شده‌‌اند که در آزمایشگاه نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. به نظرم بهترین تعریف برای طعم دهنده‌ها را سازمان فدرال آمریکا ارائه کرده است:

اسانس، اولئورزین، اسانس یا عصاره، هیدرولیزات پروتئین است که از تقطیر، برشته، حرارت دادن یا آنزیمولیز کردن به دست می‌آید. این محصول حاوی ترکیبات طعم دهنده مشتق شده از ادویه، میوه یا میوه است. آب میوه، سبزیجات یا سبزیجات، مخمر خوراکی، گیاه، پوست، جوانه، ریشه، برگ یا مواد گیاهی مشابه، گوشت، غذاهای دریایی، طیور، تخم مرغ، محصولات لبنی یا محصولات تخمیری آنها، که عملکرد مهم آنها در غذا طعم دادن است و نه تغذیه در این دست هستند.

تنوع در طعم دهنده طبیعی پرتقال

تا به حال شده یک محصول پرتقالی از یک برند را استفاده کنید. سپس به سراغ همان محصول از یک برند دیگر بروید و طعم متفاوتی احساس کنید؟

این به دلیل تنوعی است که تولید کنندگان طعم دهنده برای محصولات خود در نظر گرفته اند. شاید باور نکنید اما در پوسته سفید رنگ اطراف پرتقال بیش از ۵۰ طعم دهنده وجود دارد که باعث این تفاوت می‌شوند.

در واقع به قول هالاگان: «طعم دهندگان یک پالت مواد هنرمند برای انتخاب دارند.» دقیقاً همین است که تولید کنندگان مواد غذایی را به یک نقاش تشبیه می‌کنند!

بسیاری از تولید کنندگان به قول خودشان زرنگی به خرج می‌دهند و مقداری طعم دهنده طبیعی را با مقداری اسانس ترکیب می‌کنند. با این کار محصول خود را کاملاً طبیعی معرفی می‌کنند! به نظر من که این کار تقلبی آشکار است!

به همین دلیل است که در ذهن بسیاری از ما طعم دهنده‌های طبیعی بهتر از اسانس‌ها هستند. البته شاید به دلیل این باشد که ما دوست داریم طعم دهنده‌های متنوع به این شکل داشته باشیم!

با همه این‌ها باز هم می‌توان طعم دهنده‌هایی را یافت که کاملاً طبیعی باشند. حتی طعم دهنده طبیعی پرتقال را نیز می‌توان از طبیعت دریافت کرد.

طعم دهنده طبیعی اما واقعی

گیاهان، جوانه‌ها، روغن‌ها و… بسیاری در دنیا هستند که شاید از وجود آن‌ها بی‌خبر باشید. این مواد می‌توانند سهم بزرگی در تولید طعم‌ها داشته باشند.

در برخی موارد می‌توان با ترکیب تعدادی از این مواد به یک طعم شبیه به طعم موردنظر رسید. البته این طعم دهنده‌ها به اندازه طعم دهنده‌های شناخته شده قوی نیستند.

برای مثال کرچک را در نظر داشته باشید. کاستروم یک ماده طبیعی است که از ترشح غدد انتهایی بیور کرچک به دست می‌آید. ترکیباتی از این ماده به دست می‌آید که عطری شببه به وانیل دارد.

درباره طعم دهنده پرتقال نیز می‌توان موادی را یافت که کاملاً طبیعی باشند. اما برای تولید کنندگان بهتر است که از نوع شیمیایی آن که توسط پیشگامان شیمی ارائه می‌شود استفاده کنند.

این شرکت سال هاست که در زمینه ارائه انواع طعم دهنده به خصوص طعم دهنده طبیعی پرتقال فعالیت می‌کند. شما عزیزان می‌توانید تنها با یک تماس از محصولات فوق‌العاده ما بهره مند شوید. همچنین کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست